הצצה לתהליך העבודה של האדריכל: כך מתאימים מטבח טרנדי לכל לקוח

אחרי שהפך להיות הלב הפועם של הבית, איך מעצבים היום מטבח בהתאמה אישית? שלושה אדריכלים חושפים את המתכון הנכון שלהם למטבח איכותי ומושלם

מוגש מטעם מטבחי זיו

|

09.02.20 | 16:03

מטבח בעיצוב האדריכלית מיכל סיאורנו. "לחברות כמו זיו יש גם חשיפה תמידית לחומרים חדשים בשוק, ואולמות תצוגה גדולים בהם הלקוח יכול לראות את כל האלמנטים" (צילום: סוזי לוינסון)
מטבח בעיצוב האדריכלית מיכל סיאורנו. "לחברות כמו זיו יש גם חשיפה תמידית לחומרים חדשים בשוק, ואולמות תצוגה גדולים בהם הלקוח יכול לראות את כל האלמנטים" (צילום: סוזי לוינסון)
מטבח בעיצוב האדריכל מאור אסולין. "מטבח הוא כבר מזמן לא רק אזור לבישול, אלא אמירה אישית של המעצב בשיתוף בני הבית" (צילום: ג'נאן חלבי)
מטבח בעיצוב האדריכל מאור אסולין. "מטבח הוא כבר מזמן לא רק אזור לבישול, אלא אמירה אישית של המעצב בשיתוף בני הבית" (צילום: ג'נאן חלבי)
מטבח בעיצוב האדריכלית ליז לוטן. "חשוב שהאדריכל יידע להוביל אתכם ולפתור כל בעיה שתצוף" (צילום: שגיא מורן)
מטבח בעיצוב האדריכלית ליז לוטן. "חשוב שהאדריכל יידע להוביל אתכם ולפתור כל בעיה שתצוף" (צילום: שגיא מורן)

המטבח של ימינו הוא הרבה מעבר לחדר פונקציונלי  למטרת אפייה ובישול. בישראל של 2020, מטבח הוא סגנון ודרך חיים. בדיוק כמו הבגדים שאנחנו לובשים, הריהוט שבחרנו לסלון והרכב שמחכה לנו בחנייה - מטבח מעוצב הפך בשנים האחרונות לסטנדרט של איכות, המהווה חלק מהזהות שלנו.

 

לצד המרכיב האופנתי, המטבח הפך ללב הפועם של הבית - מקום לבישול והתכנסות, חדר אוכל ואפילו מקום להכנת שיעורי בית. בעקבות זאת, עיצוב המטבח הפך למשימה רבת שיקולים  - החל מהצבעים והחומרים, דרך פתרונות האחסון והפונקציות השונות שהוא נדרש למלא.

 

על מנת להגיע למטבח בהתאמה אישית מושלמת, ישראלים רבים לוקחים אדריכל שילווה אותם בתהליך. מטבחי זיו, אחת מחברות עיצוב המטבחים הגדולות והוותיקות בישראל, מציעה שילוב בין אולמות תצוגה בפריסה ארצית עם היצע מגוון של חומרים, פתרונות וחידושים, לבין יחס אישי, התאמה וליווי לאורך כל הדרך, על ידי מעצב מומחה.

 

המעצבים של זיו גאים במערכות יחסים הדוקות עם אדריכלים מובילים, אשר מאפשרות ללקוחות להביע את עצמם בצורה הטובה, היעילה ואפילו החסכונית ביותר - במטבח החלומות שלהם. מה החשיבות של אדריכל והמעצב בתהליך עיצוב המטבח? ואיך אפשר להפוך את המטבח למותאם אישית, בעזרת שילוב של ייעוץ מקצועי ומגוון עצום של אפשרויות?

 

הדרך להתאמה אישית מושלמת: "להגיע לרזולוציה הכי קטנה, בשלב הכי מוקדם שאפשר"

מיכל סיאורנו, אדריכלית המתמחה בעיצוב בתים פרטיים, מפרטת: "כבר בשלב הראשוני, אני חוקרת ויורדת לפרטים הכי קטנים, מגודל הכיור והכיריים, דרך מיקום תנור, אופן הצגת מכשירי החשמל, טוחן אשפה, פינת קפה, מכשיר מים ועד המקום להטענת הטלפון ואיפה זורקים את הדואר. לפעמים הלקוח חושב שזה מוקדם מידי, אבל מבחינתי זה א'-ב', בלי זה אני לא יכולה לייצר לייאאוט למטבח".

 

סיאורנו מוסיפה: "אם הלקוח בחר במטבחי זיו, למשל, אני עובדת מראש עם המודלים שלהם, וכך כאשר אנחנו מגיעים לאולם התצוגה אין צורך בשינויים דרמטיים, אשר מעכבים את התהליך ומתסכלים את הלקוח. אם לא אגיע לרזולוציה הקטנה ביותר, ייתכן שהלקוח יישב עם מעצבת המטבחים ויבין שאין לו את כל מה שהוא רוצה, או שהוא ייאלץ לקבל החלטות יקרות – אני לא רוצה לייצר עיצוב שמחייב אותו לקנות מקרר ב-20 אלף שקל, למשל".

 

"כאשר אני מגיעה עם הלקוח למעצבת של זיו, נותר לנו לעשות התאמות בלבד, בשאיפה. לרוב אני מגיעה עם הלקוח לשתי פגישות, בעיקר משום שמדובר בהרבה מאוד החלטות של חומרים, צבעים וכו', וכדאי להפחית את העומס".

 

סיאורנו מספרת כי יש לה מעצבת מועדפת בזיו, "שמכירה את השפה שלי. החשיבות שלי בתהליך, מבחינתי, היא שאני רואה את הבית כולו - אני מכירה את שאר החלל ואת האג'נדה של הבית".

 

בכל הנוגע לבחירה בחברת עיצוב מטבחים, מנמקת סיאורנו: "לחברה גדולה יש גב כלכלי, היא לא 'עוד נגר' שיכול תוך שנה-שנתיים לסגור את העסק, מכל סיבה שהיא. בנוסף, לחברות כמו זיו יש גם חשיפה תמידית לחומרים חדשים בשוק, ואולמות תצוגה גדולים בהם הלקוח יכול לראות את כל האלמנטים. מעבר לכך, הן יכולות לעשות התאמות מדויקות לתקציב המטבח, באמצעות שינויים קטנים".

 

"האתגר שלי - לבנות קונספט ייחודי, המתאים ללקוח מבחינת עיצוב וגם מבחינת תקציב"

"לאחרונה יש חזרה לטבע במטבחים - עם צבעים של אבנים טבעיות, הרבה עץ, צבעי אבן", מדווחת האדריכלית ליז לוטן.   "בעקבות הנראות בחלל המרכזי, מכשירי החשמל מוצנעים בנישות או כחלק מארונות המטבח. המטבחים מאוד עדינים והכל מאוד דק, ויש גם שילוב של מתכות, פרזול וזכוכית". לוטן מוסיפה כי הטרנד בכלים סניטריים הוא צבע הפליז, "שהופך לחומר גלם אהוב ובולט. יש גם מי שמוסיף גווני רובה בצבע פליז, להשלמת השפה העיצובית".

 

לדבריה, בחירה של אדריכל וליווי בתכנון המטבח הוא חשוב מאוד. "מדובר בתהליך הדורש יצירתיות, מחשבה ותכנון מדויק, משלב הסקיצות ועד שלב בחירת החומרים, ארונות, משטחי עבודה, חיפויי קיר, וילונות ואקססוריז. כאשר מחברים הכל יחד, האדריכל בונה קונספט ייחודי לכם, המתאים מבחינת עיצוב וגם מבחינת תקציב. יחד עם זאת, בחלק מהתהליכים החשובים האלו נוצרות בעיות או החלטות חשובות שצריך לקחת, וחשוב שהאדריכל יידע להוביל אתכם ולפתור כל בעיה שתצוף".

 

"מטבחי זיו זה הבית שלי". מטבח בעיצוב האדריכלית ליז לוטן (צילום: שגיא מורן)
  "מטבחי זיו זה הבית שלי". מטבח בעיצוב האדריכלית ליז לוטן(צילום: שגיא מורן)

   

  באשר לבחירה שלה לעבוד עם מטבחי זיו, מציינת לוטן : "מטבחי זיו זה הבית שלי. הצוות כל כך חם ומחבק, תמיד נותן מענה ללקוחות שלו. העבודה היא מול מעצבת קבועה שאני עובדת איתה, מימי הראל המדהימה והמוכשרת, שהכימיה איתה חשובה מאוד. יש הרבה פרגון בין המעצבים, ולכן העבודה הופכת לפשוטה. מעבר לכך, בזיו יש מגוון אינסופי של חומרים ואופציות של עיצובים עכשוויים. לוחות ההשראה באולמות התצוגה הם מקסימים ועוזרים מאוד ללקוחות שקשה להם עם החלטות או ראייה מרחבית. הם תמיד מקפידים על התאמה אישית, פתרונות יצירתיים ובשורה התחתונה – הצוות 'זורם' עם כל השיגעונות שלי ותמיד יודע לתת לי מענה טכני".

   

  "מטבח הוא אמירה אישית של המעצב בשיתוף בני הבית"

  "מטבח הוא כבר מזמן לא רק אזור לבישול, אלא אמירה אישית של המעצב בשיתוף בני הבית", אומר האדריכל מאור אסולין. "הוא האלמנט העיצובי היקר והמשמעותי מכולם בפנים הבית, ולכן יש להקדיש לו מחשבה רבה בהליך התכנון, על מנת להגיע לתוצר מוגמר איכותי שייתן מענה בפן הפרקטי והאסתטי – תוך התאמה מלאה לצרכי הלקוח".

   

  אסולין מסביר כי בתור מתכנן, הוא משתדל לאפשר יצירת הרמוניה בין המטבח לשאר החללים בבית. "במטבח יש עשרות אלמנטים ולכן הרצון הוא לאוורר את החלל ולהפחית מהעומס, באמצעות מקומות אחסון נסתרים, חזיתות שקופות ולא אטומות, מידוף ויחידות פתוחות. בנוסף, מראה נקי ואלגנטי בשילוב החומרים הנכונים, מקנה אווירה קלילה, נעימה ונינוחה".

   

  "מטבח הוא האלמנט העיצובי היקר והמשמעותי מכולם בפנים הבית". מטבח בעיצוב אדריכל מאור אסולין (צילום: ג'נאן חלבי)
   "מטבח הוא האלמנט העיצובי היקר והמשמעותי מכולם בפנים הבית". מטבח בעיצוב אדריכל מאור אסולין(צילום: ג'נאן חלבי)

    

   אסולין מוסיף כי לליווי האישי של האדריכל והמעצב בחברת המטבחים יש חשיבות רבה, "משום שלקוחות לא תמיד נחשפים להתפתחות בעולם המטבחים. מנקודת המבט של המתכנן, יש חשיבות רבה לתכנון המטבח בתור חלק מתכנון הבית כולו - שינויים של נקודות חשמל, אינסטלציה, ניקוז, גז ותאורה לקראת גמר הבנייה ואחרי תכנון מטבח מפורט, הם עניין מיותר ויקר. מדובר על טעות נפוצה, שיכולה להיחסך כבר בשלב התכנון של הבית".

    

   "בשלב הביצוע", אומר אסולין, "חשוב לי שהלקוח יוכל לגעת, לחוש ולראות את החומרים, ולכן רצוי מאוד לבקר באולמות תצוגה ולקבל את ההחלטות הנכונות. המטרה שלי היא להגיע לאולם התצוגה עם תכנית מגובשת, אך יש חשיבות רבה למפגש עם מעצב שמכיר את עולם הייצור ואת כל החידושים בתחום. העבודה מול המעצבים במטבחי זיו היא בעצם האסמכתא לכך שהתכנית שלנו ניתנת לביצוע. בנוסף, אני נוטה להאמין שללקוח חשוב שתהיה עוד עין שבוחנת ומאשרת את התכנית, זה מקנה תחושת ביטחון".

    

   טאץ' אישי, ליווי צמוד וכל היתרונות של חברה גדולה

   מטבחי זיו היא אחת מחברות עיצוב המטבחים הוותיקות בארץ, אשר מייצרת מטבחים בשיטות טכנולוגיות מתקדמות במפעל הגדול בישראל בתחום המטבחים. אולמות התצוגה של זיו, הממוקמים בפריסה ארצית, מאפשרים ללקוחות מכל רחבי ישראל לעצב ולבנות את מטבח החלומות שלהם, לעתים קרובות בעזרת אדריכלים ומעצבי פנים.

    

   ברגע שתכנסו לאולם התצוגה של זיו, תבינו מייד - עבור זיו, מטבח הוא הדרך שלכם להביע את הטעם העיצובי שלכם, את השיק הייחודי והטאץ' האישי שלכם. בעזרת אדריכל או באופן עצמאי. המעצבים המומחים של זיו יאפשרו לכם לתת לדמיון לרוץ חופשי ולהגיע לעיצוב אופנתי שהוא רק שלכם.

    

   כשתפגשו עם המעצב או המעצבת של זיו, תגלו איך לשלב בין סגנון חיים, חומרים, מרקמים וצבעים – כדי ליצור לעצמכם קונספט ייחודי במרחב הכי חשוב בבית.

    

   עוד על מטבחי זיו ולתיאום ייעוץ אישי >>

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד