ליה נגה ואור ברק: "תמיד אומרים לנו 'איזה זוג יפה, איזה מגניבים אתם'"

היא: יוטיוברית בת 17. הוא: מוזיקאי, שחקן ודוגמן בן 23. יחד הם הזוג האלטרנטיבי של דור ה-Z עם מעל 200 אלף עוקבים. לקראת ולנטיינ'ס דיי, נכנסנו להם למרחב הפרטי

עדי סגלפורסם: 11.02.20 09:01
"לבלות הרבה שעות באינסטגרם ולצפות במה אנשים עושים כל היום, זה משעמם ומרוקן". אור ברק וליה נגה בבית סבתה, בצילומי אופנה מתוך המלתחה שלהם (צילום: עדי סגל)
"לבלות הרבה שעות באינסטגרם ולצפות במה אנשים עושים כל היום, זה משעמם ומרוקן". אור ברק וליה נגה בבית סבתה, בצילומי אופנה מתוך המלתחה שלהם (צילום: עדי סגל)
"המראה החיצוני והסטייל שלנו כזוג נוצרים באופן טבעי ואנחנו בעיקר מרוכזים בלהיות מאושרים. מה שהקהל רואה פחות מטריד אותנו" (צילום: עדי סגל)
"המראה החיצוני והסטייל שלנו כזוג נוצרים באופן טבעי ואנחנו בעיקר מרוכזים בלהיות מאושרים. מה שהקהל רואה פחות מטריד אותנו" (צילום: עדי סגל)

מי אתם?

ליה נגה, "בת 17, בקרוב 18" – יוצרת תוכן, יוטיוברית ואמנית.

אור ברק, בן 23 – מוזיקאי, שחקן ודוגמן.

 

איך הפכתם לזוג?

"הכרנו באינסטגרם דרך חבר משותף ואנחנו ביחד שנה".

 

איך הייתם מגדירים את הסטייל הזוגי שלכם?

אור ברק: "כל אחד מאיתנו מביא את עצמו ואת הסטייל שלו, אבל עם זאת בסגנון של כל אחד מאיתנו יש נגיעות של השני. אנחנו נורא סומכים על הטעם אחד של השנייה ותמיד מתייעצים לגבי הלבוש. אנחנו עובדים ביחד ומצטלמים לקמפיינים משותפים, ואפילו הולכים לאותם אודישנים לסדרות יחד. לכן אנחנו מאוד מעורבים בהתקדמות האחד של השנייה וזה בא לידי ביטוי גם בסגנון. המראה החיצוני והסטייל שלנו כזוג נוצרים באופן טבעי ואנחנו בעיקר מרוכזים בלהיות מאושרים. מה שהקהל רואה פחות מטריד אותנו, כי זוגיות היא משהו שדורש הרבה עבודה ואנחנו מרוכזים בלהרים אחד את השני וללמוד אחד את השנייה. אנחנו מאוד נהנים מהעבודה המשותפת ומאוד אוהבים את הטעם והסטייל, אבל זה בונוס. מה שחשוב לנו באמת זה מה שקורה בבית".

 

ואיזה תגובות אתם מקבלים על הסטייל שלכם?

ליה נגה: "אנשים מתלהבים מהסטייל שלנו, עפים עלינו. תמיד אומרים לנו 'איזה יפים אתם, איזה זוג יפה, איזה מגניבים אתם, איזה סטייל'. בשבוע הראשון שיצאנו, באחד הדייטים, נהג מונית שהסיע אותנו אמר 'תמשיכו לאהוב! אתם זוג יפה'".  

 

אור ברק: "בבית הספר תמיד הייתי אאוטסיידר. אני חושב שאופנה זה אחד הדברים החשובים, לא רק בקטע של יופי אלא כי זו ההזדמנות שלי להביע את עצמי ומי שאני מבפנים גם כלפי חוץ. זה בא לידי ביטוי בסטיילינג, בלבוש, בשיער, בקעקועים" (צילום: עדי סגל)
  אור ברק: "בבית הספר תמיד הייתי אאוטסיידר. אני חושב שאופנה זה אחד הדברים החשובים, לא רק בקטע של יופי אלא כי זו ההזדמנות שלי להביע את עצמי ומי שאני מבפנים גם כלפי חוץ. זה בא לידי ביטוי בסטיילינג, בלבוש, בשיער, בקעקועים"(צילום: עדי סגל)

   

  כמה עוקבים יש לכם באינסטגרם?

  ברק: "כרגע יש לי 51 אלף עוקבים, שעולים כל יום בקטע הזוי בחצי שנה האחרונה. מגיל 15 ידעתי שמרכז החיים שלי זה אמנות, להעביר את עצמי ושאנשים יקשיבו לי. התחלתי לייצר מוזיקה, לכתוב, לשיר, להפיק את עצמי מאפס, רק להגיע למצב שיכול להיות שיר שלם משלי ושיישמע מושלם. בשנתיים האחרונות חתמתי בסוכנות יולי ובחברת התקליטים סוני, ופשוט התחלתי להפציץ בתוכן. כל קליפ ושיר מציג אותי ואת הסגנון שלי, מספר על החיים האישיים שלי ועל המשברים. אני מאוד פתוח עם הקהל שלי לגבי מי אני. אני לא מנסה להיראות או להיות משהו שאני לא, והקהל רואה ומעריך את זה".

  נגה: "יש לי 150 אלף עוקבים באינסטגרם. התחלתי ביוטיוב בגיל 13, והקהל פשוט התאהב בי. דאגתי תמיד להיות אמיתית, להגיד את כל האמת בפרצוף, גם אם זה מייצר חילוקי דעות, והכי חשוב לי לדבר עם הקהל בגובה העיניים. אני רואה המון יוטיוברים שמדברים לקהל שלהם כאילו הם מטומטמים, וזה עושה אותי עצובה. בערוץ שלי אני משתדלת לדבר לכל המינים ולכל הגילאים בצורה בוגרת ובדיוק כמו שאני, בלי מסכות".

   

  כמה שעות ביום אתם משקיעים בעמודי האינסטגרם שלכם?

  ברק: "האמת, פעם הייתי משקיע הרבה יותר. הייתי ממהר להעלות עבודות וחוויות שלי לרשת, וישר לחשוף. עם הזמן הרגשתי שההתעסקות הזו מרוקנת אותי. התבגרתי והבנתי שטוב לי עם החוויות שאני חווה, עם הזוגיות שלי ועם העבודה שלי, ושאינסטגרם צריך להיות מין סוג של קולאז' שמעביר את האמנות. רק כשיש תוכן שחשוב לי להציג בפני הקהל, אני מפרסם. בשאר היום אני כמעט לא מתעסק באינסטגרם ומתרכז נטו בלעבוד".

  נגה: "באינסטגרם אני לא נמצאת יותר מדי, משקיעה הרבה בערוץ היוטיוב שלי. לבלות הרבה שעות באינסטגרם ולצפות במה אנשים עושים כל היום, זה משעמם ומרוקן. אני מעדיפה להעביר את הזמן הפנוי שלי בליצור תוכן ולערוך".

   

  באינסטגרם החיים של כולם נראים זוהרים ומלוטשים. האם אתם מרגישים שהתמונות שאתם מעלים באמת משקפות את החיים שלכם?

  ברק: "חשוב לקחת בערבון מוגבל את מה שרואים במדיה החברתית. אני לא לבוש אלטרנטיבי בכל יום, כל השבוע. לכולנו יש ימים שאנחנו יוצאים מהבית בלבוש הכי פשוט. היו כמה ימים החורף שהייתי חולה ויצאתי מהבית רק לעבודות שכבר קבעתי, והגעתי בטרנינג ולא מסודר. זה הפריע לי פחות משזה היה מפריע לי בעבר, כי אני מרגיש מאוד בטוח במקום שלי ובמי שאני. לכולנו יש ימים מחורבנים, אז חשוב מאוד להיות מי שאנחנו במאה אחוז ולא לנסות להראות רק את מה שזוהר ונוצץ בחיים, כי בסופו של דבר כולנו בני אדם".

  נגה: "לרוב התמונות משקפות אותי, כי אני מאוד מוגזמת בלוק שלי – ככה אני אוהבת. אבל כמו לכל אחד, גם לי יש את הימים שבהם אני יוצאת לסידורים בטרנינג עם שיער מבולגן ולא שמה על אף אחד. הכל תלוי במצב רוח".

   

  ליה נגה: "תמיד אהבתי להתלבש משוגע, עוד מהגן. הייתי מגיעה כל יום בתחפושת של פיה וכל הילדים היו צוחקים עליי. היום זה פשוט מרגיש לי טבעי" (צילום: עדי סגל)
   ליה נגה: "תמיד אהבתי להתלבש משוגע, עוד מהגן. הייתי מגיעה כל יום בתחפושת של פיה וכל הילדים היו צוחקים עליי. היום זה פשוט מרגיש לי טבעי"(צילום: עדי סגל)

    

   איפה נולדתם?

   ברק: "נולדתי וגדלתי באזור תל אביב".

   נגה: "נולדתי בתל אביב וגדלתי בהרבה מקומות – ליד ים המלח, בהודו, בספרד".

    

   איפה אתם גרים היום?

   נגה: "אני גרה ביחידת דיור מתחת לבית של ההורים, וגם לפעמים גרה בדירה בתל אביב אצל סבתא. יש לי שם חדר ואני מגיעה אליו כשאני עובדת במרכז".

   ברק: "אני גר בתל אביב, יש לי יחידה משלי ואת האולפן הביתי שלי. אני גם נמצא המון עם ליה בדירה של סבתא שלה בתל אביב. יש לנו שם פינה משלנו, או שאני נמצא אצלה בדירה שלה באזור הצפון".

    

   איך נכנסתם לתחום האופנה?

   ברק: "אופנה תמיד היתה חלק ממי שאני ומהדרך שאני מעביר את עצמי. מגיל קטן בבית הספר תמיד הייתי אאוטסיידר. התעניינתי בתוכן ובאמנים מחו"ל ובלבוש שלהם, ופשוט סוג של למדתי מהם. ברגע שאתה נחשף לאופנה מכל העולם 24/7, הסטייל שלך משתנה לבד. אני חושב שאופנה זה אחד הדברים החשובים, לא רק בקטע של יופי או להיראות טוב, אלא כי זו ההזדמנות שלי להביע את עצמי ומי שאני מבפנים גם כלפי חוץ. זה בא לידי ביטוי בסטיילינג, בלבוש, בשיער, בקעקועים ובכל דבר".

   נגה: "תמיד אהבתי להתלבש משוגע, עוד מהגן. הייתי מגיעה כל יום בתחפושת של פיה וכל הילדים היו צוחקים עליי. היום זה פשוט מרגיש לי טבעי. אנשים עפים על הסטייל שלי, אבל בתכלס אם תשאלי אותי משהו על אופנה כמו איזה מעצבים אני אוהבת, לא תהיה לי תשובה".

    

   ובמה עוד אתם עוסקים?

   נגה: "עזבתי את הלימודים בכיתה י', כי לא היה לי שום עניין בבגרות. למדתי בחינוך ביתי מכיתה ב', ואז בכיתה ז' ניסיתי להיכנס למסגרת ולמדתי בבית ספר כמה שנים, עד שהבנתי שיש לי דברים חשובים יותר בחיים מאשר בית ספר. ההורים תמיד קיבלו ותמכו, הם אלה שהוציאו אותי מבית הספר בכיתה א' ולימדו אותי בחינוך ביתי, ואני מודה להם על זה מאוד. עכשיו אני מקדישה את כל זמני לעבודה, צילומים, קמפיינים, יוטיוב ואודישנים".

   ברק: "אני עוסק במוזיקה מגיל 15-14 בערך, במשחק והמון בדוגמנות".

    

   ליה נגה: "על בגדים הייתי מוציאה פעם המון כסף, זה הגיע לחמשת אלפים שקל בחודש, כל חודש. היום אני כבר פחות מבזבזת. אני לומדת איך לשמור על הכסף שלי" (צילום: עדי סגל)
    ליה נגה: "על בגדים הייתי מוציאה פעם המון כסף, זה הגיע לחמשת אלפים שקל בחודש, כל חודש. היום אני כבר פחות מבזבזת. אני לומדת איך לשמור על הכסף שלי"(צילום: עדי סגל)

     

    איזה חלום אתם מקווים להגשים בעתיד?

    ברק: "החלום שאני הכי מקווה להגשים הוא לעמוד על הבמות של הפסטיבלים הכי גדולים בעולם עם השירים המקוריים שלי, ולראות את כולם באנרגיות מטורפות, שרים את השירים. מדמיין את עצמי על הבמה לבוש בסטייל שלי, באיזה וסט שחור מטורף פתוח ובלי שרוולים, מתחרפן על הבמה".

    נגה: "החלום שלי מגיל אפס זה להיות שחקנית. למדתי תיאטרון במשך שבע שנים ואני ממשיכה ללמוד ולהתפתח עד שאגשים את עצמי".

     

    מי ההשראות שלכם?

    נגה: "אני לוקחת השראה מהמון אמנים, אבל ההורים שלי הם ההשראה בשבילי. דרך החיים החופשית שהם לימדו אותי – חופש ביטוי ולהיות בדיוק מי שאני".

    ברק: "יש לי המון השראות, וזה מה שמניע אותי ונותן לי מוטיבציה. אחי הגדול רן, שתמיד תמך בי, בין אם זה לפרגן לסטייל וללבוש שלי, למוזיקה שלי, לחלומות שלי, לקבל אותי למרות שאני שונה, לבוא איתי להופעות ולתמוך בי. הוא איתי באש ובמים, והוא תמיד היה אחד המנטורים בחיי. הוא גם טייל בכל העולם וזה מעורר בי השראה לעשות את זה יום אחד. בנוסף, ההשראות שלי הם שחקנים שאני חושב שיש להם כישרון לא הגיוני, כמו ג'וני דפ שמאז ומתמיד הערצתי אותו, אשטון קוצ'ר, ומוזיקאים כמו קיד קאדי או טראוויס סקוט".

     

    "אנחנו נורא סומכים על הטעם אחד של השנייה ותמיד מתייעצים לגבי הלבוש. אנחנו עובדים ביחד ומצטלמים לקמפיינים משותפים, ואפילו הולכים לאותם אודישנים לסדרות יחד. לכן אנחנו מאוד מעורבים בהתקדמות האחד של השנייה וזה בא לידי ביטוי גם בסגנון" (צילום: עדי סגל)
     "אנחנו נורא סומכים על הטעם אחד של השנייה ותמיד מתייעצים לגבי הלבוש. אנחנו עובדים ביחד ומצטלמים לקמפיינים משותפים, ואפילו הולכים לאותם אודישנים לסדרות יחד. לכן אנחנו מאוד מעורבים בהתקדמות האחד של השנייה וזה בא לידי ביטוי גם בסגנון"(צילום: עדי סגל)

      

     כמה כסף אתם מוציאים בחודש על בגדים, איפור וטיפוח?

     ברק: "קשה לדעת במדויק. הרבה מבגדי המעצבים שאני לובש הם מחנויות בוטיק שאני עובד איתן במשך תקופה ארוכה, אז זה משתנה מחודש לחודש".

     נגה: "על בגדים הייתי מוציאה פעם המון כסף, זה הגיע לחמשת אלפים שקל בחודש, כל חודש. היום אני כבר פחות מבזבזת. אני לומדת איך לשמור על הכסף שלי, ואני עושה שיתופי פעולה עם כל מיני חברות בגדים ככה שאני לא צריכה לקנות".

      

     מה הפריט הכי יקר והכי זול שיש לכם בארון?

     נגה: "אני לא יודעת".

     ברק: "המחיר זה לא מה שמשנה".

      

     פריט אהוב, וכמה הוא עלה?

     נגה: "נעלי פלטפורמה גבוהות, שחורות ומטורפות, שעלו לי 800 שקל".

     ברק: "נעלי נייקי Air Force במהדורה מיוחדת מארצות הברית, שעלו לי בערך 800 שקל".

      

     אור ברק: "פעם הייתי ממהר להעלות עבודות וחוויות שלי לרשת, וישר לחשוף. עם הזמן הרגשתי שההתעסקות הזו מרוקנת אותי. התבגרתי והבנתי שטוב לי עם החוויות שאני חווה, עם הזוגיות שלי ועם העבודה שלי, ושאינסטגרם צריך להיות מין סוג של קולאז' שמעביר את האמנות" (צילום: עדי סגל)
      אור ברק: "פעם הייתי ממהר להעלות עבודות וחוויות שלי לרשת, וישר לחשוף. עם הזמן הרגשתי שההתעסקות הזו מרוקנת אותי. התבגרתי והבנתי שטוב לי עם החוויות שאני חווה, עם הזוגיות שלי ועם העבודה שלי, ושאינסטגרם צריך להיות מין סוג של קולאז' שמעביר את האמנות"(צילום: עדי סגל)

       

      מה לא תלבשו לעולם?

      ברק: "אני פתוח להכל".

      נגה: "ורוד פוקסיה".

       

      איך אתם מצליחים לממן את המלתחה שלכם?

      נגה: "אני עובדת קשה, עושה הרבה קמפיינים ויוצרת המון תוכן לרשת"

      ברק: "עובד קשה במה שאני אוהב ותמיד שם קצת בצד לסטייל ולבגדים שלי".

       

      איפה אתם רואים את עצמכם בעוד חמש שנים?

      נגה: "על המסכים, משחקת".

      ברק: "משחק תפקידים בסרטים ובסדרות בפריים טיים, מופיע בעולם עם המוזיקה שלי, ומי יודע – אולי אפילו נשוי?", הוא צוחק. "אמא'לה, מפחיד להגיד את זה, אבל חמש שנים זה מלא זמן. מקווה להיות ילד כמו עכשיו לתמיד".

       

        

       ומה גילינו אצל הבלוגרית מיה שנידמן בסביון?

       מיה שנידמן, 19: "אף פעם לא חשבתי יותר מדי מה אומרים עליי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)
       מיה שנידמן, 19: "אף פעם לא חשבתי יותר מדי מה אומרים עליי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
       מאמינה שהחיים מורכבים מצילום, אופנה וחתולים, לא בהכרח בסדר הזה.