להתיידד עם הפות: איך היכרות עם הנרתיק תשפר את חיי הסקס שלך

נשים שסולדות ממראה איבר המין שלהן מועדות להפגין רתיעה גם במיטה. הבשורה המעודדת: יש מה לעשות - גם בטיפול יחידני וגם בטיפול זוגי. ד"ר צחי בן ציון מסביר

כמעט כל גודל של נרתיק, כל צורה, כל מופע - תקינים לגמרי (צילום: Shutterstock)
כמעט כל גודל של נרתיק, כל צורה, כל מופע - תקינים לגמרי (צילום: Shutterstock)

נשים רבות מסוכסכות עם הנרתיק (וגינה) שלהן. הן נרתעות בין היתר מהמראה, ויש שאף מכנות אותו מכוער או מגעיל, כאילו שהיה איזה חוצן עוין שהנחית את עצמו בגופן. יש אפילו כאלה שבתגובה לשפתיים פנימיות מוגדלות מתארות סרח עודף שמידלדל בין רגליהן.

 

אל הסלידה הזו מתחברת ההכרה, שזה גם מקום שממנו יוצאות הפרשות למיניהן, ולעתים נלווה לעניין גם ריח לא טוב. ליחס הזה אל הנרתיק יש תופעות לוואי: ניקיון יתר, שעלול להזיק, סירוב להתערטל עד הסוף עם הפרטנר לסקס וגם הימנעות מבדיקה גינקולוגית בגלל הבושה.

"הנרתיק הנשי, כל נרתיק, הוא יחיד במינו. הייחוד של כל נרתיק מזכיר את ייחודה של טביעת אצבע, שאינה זהה אפילו בין תאומים זהים"

 

לא פשוט להרגיש כך. מחקר באוניברסיטת בן־גוריון בדק את הזיקה שבין היחס של נשים לנרתיק שלהן ובין תפקודן המיני. השורה התחתונה לא מפתיעה: ככל שהסלידה מהנרתיק רבה יותר, ככל שהרתיעה מהמראה שלו גדולה יותר, כך מתעוררות יותר בעיות בחשק המיני, בעוררות ובאינטראקציה המינית ובהגעה לאורגזמה.

 

בואו נבהיר משהו, שאינו נהיר כמעט לאף אחת ואחד. הנרתיק הנשי, כל נרתיק, הוא יחיד במינו. לא רק שלכל אישה יש וגינה שונה, הנרתיק גם משתנה במהלך השנים, מהילדות דרך הנעורים והבגרות, ועד הזקנה. הייחוד של כל נרתיק מזכיר את ייחודה של טביעת אצבע, שאינה זהה אפילו בין תאומים זהים.

 

נא לשלוף מראות

כל ההקדמה הזו מיועדת לעודד נשים להתיידד עם הנרתיק שלהן. סקסולוגים ממליצים מאוד על כך. בארצות־הברית למשל נערכים מפגשים של מעגלי נשים, שבהם כל משתתפת מראה למשתתפות האחרות את הנרתיק שלה. כך נחשפות הנשים לשונוּת, לומדות לקבל את הנרתיק שלהן כפי שהוא ומבינות, שכל מראה או מבנה של נרתיק הינם תקינים לחלוטין. מפגש שכזה תורם מאוד לשיפור התפקוד המיני שלהן.

"הפרשות מן הנרתיק הן בעצם עדות לניקוי עצמי. בדיוק כמו שההפרשות מהעיניים כשאנחנו מתעוררים בבוקר הן בסך הכל ביטוי לפינוי פסולת"

 

גם בישראל, אחד הטיפולים הסקסולוגיים המקובלים תומך בשימוש במראה או במצלמת הטלפון כאביזר עזר להצעת חברות לנרתיק. גם בטיפול יחידני וגם בזוגי, אנחנו מעודדים היכרות עם איברי המין של הפרטנר/ית, בדגש על האיברים הנשיים המוסתרים.

 

אני ממליץ לנשים לנצל את הבדיקה הגינקולוגית, גם כדי לשאול אם איבר המין שלהן נראה תקין. מכירים את רופאי השיניים, שטרם הטיפול מציבים בפניכם מראה ועורכים לכם היכרות עם החניכיים ועם מערך השיניים האישי שלכם? כך צריך לצחצח נכון, הם מייעצים, ולשן הזו נדרשת סתימה. אז כשם שהדרכה במרפאת השיניים משפרת את היגיינת הפה, כך גם הבריאות המינית שלנו תלויה בהיכרות עם הנרתיק ובהיעדר רתיעה ממנו.

 

גינקולוג קשוב גם יסביר שההפרשות מן הנרתיק הן בעצם עדות לניקוי עצמי. כן, בדיוק כמו שההפרשות מהעיניים כשאנחנו מתעוררים בבוקר הן בסך הכל ביטוי לפינוי פסולת.

 

אז אם לסכם: כמעט כל גודל של נרתיק, כל צורה, כל מופע - תקינים לגמרי. להסתכסך איתו זה להזמין כשלים בהתנהלות המינית. להתיידד איתו זה לעודד סקס בריא ומהנה.  

 

  • ד"ר יצחק (צחי) בן־ציון, מנהל המרפאה לבריאות מינית בבית החולים "סורוקה" ופסיכיאטר מחוז הדרום, שירותי בריאות כללית

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד