דר זוזובסקי: "אין לי בעיה לפרלטט עם כל העולם - גם בנים וגם בנות"

תלתלים לא מרוסנים, רומן עם נשים וטרנינגים במקום שמלות. רשימת ה-Must have של דר ושל הבסטי שלומית מלכה, כולל עשר המלצות חובה למי שבא לבקר אותן ב-LA

"את יודעת איך כיף לי ולשלומה לבכות ביחד? " שלומית מלכה ודר זוזובסקי
"את יודעת איך כיף לי ולשלומה לבכות ביחד? " שלומית מלכה ודר זוזובסקי

פגשנו את שלומית מלכה (26) ודר זוזובסקי (28) לשיחה כדי לשמוע על רשימת המאסט האב שלהן. אל דאגה, יצאנו גם עם המלצות חובה לאל.איי

 

חברות: "היא קוראת לי דרוויש, אני קוראת לה שלומה"

 

שלומית: "מה מייצר אמון? היכולת שלי לחשוף את כל הרגשות והתחושות שלי במרחב לא שיפוטי, ועם דר אני מרגישה שזה ככה. אנחנו חברות כבר עשור. הכרנו בהפקת אופנה על הגג של עזריאלי.היא הגיעה ישר מבית הספר, הייתה לה בגרות בהיסטוריה וישבנו ללמוד, עזרתי לה. הכול היה מוכן כדי שנכיר. אנחנו מגיעות תמיד לאותם המקומות במקרה וחוות חוויות מטורפות יחד. היינו כבר בלונדון, בפריז, בניו יורק, במילאנו, באל.איי ואוטוטו אנחנו נוסעות יחד לרפובליקה הדומיניקנית. ואנחנו נפגשות גם בחלומות, המסלולים שלנו מצטלבים כל הזמן, זה כמו גורל".

 

דר: "החברות שלנו מתחזקת כל הזמן ואחד הדברים הכי מיוחדים שאנחנו חוות הוא שהיא משתלטת על כל תחום בחיים. יש לי המון סוגים של חברות, ומבחינתי חבר הוא מי שמשמח את הלב שלי. כיף לא חייב להיות צחוקים, את יודעת איך כיף לי ולשלומה לבכות ביחד? אני גרה באל.איי כבר שנה, יש לי שם דירה והכול, אבל רק מאז ששלומית הגיעה זה הפך לבית. בזכות שלומית לא הרגשתי געגוע גדול כל הזמן הזה, כי הייתה לי משפחה שם, היא ויהודה (לוי; מ"ז). היא קוראת לי דרוויש, אני קוראת לה שלומה".

 

"אנחנו מגיעות תמיד לאותם המקומות במקרה וחוות חוויות מטורפות יחד"
  "אנחנו מגיעות תמיד לאותם המקומות במקרה וחוות חוויות מטורפות יחד"

   

  זוגיות: " באל.איי קיבלתי אפשרות לחקור את עצמי מחדש"

   

  שלומית: "הקשבה. היכולת להקשיב באמת. זוגיות זה מפגש בין שני עולמות, וזה יכול להעשיר את עולמנו רק אם נוכל להקשיב ולהירתם לנקודת המבט של השני. וזה להקשיב בעיקר לסאב־טקסט. אני חושבת שגם אני וגם יהודה טובים בזה. המעבר לאל.איי הצריך מאיתנו יותר הקשבה אחד לשני וגם לעצמנו, כי אתה חושב שאתה יודע מי אתה ואז אתה מגלה שהכול מורכב מהאלמנטים שהרכיבו אותך מהמקום שממנו באת. יש משהו מאוד מעניין בזה שהזהות שלך נורא מוגדרת ואת אומרת לעצמך: 'זו שלומית, וככה היא', ופתאום את מגיעה למקום אחר ומגלה לאט לאט מי את באמת. וזה מה שעשיתי באל.איי. גיליתי מי אני ומה האנרגיה שלי מייצרת בלי השם שלי ומה שאני מפורסמת בו.

   

  "אם לא היינו יוצאים מהקומפורט זון הזה, זה לא היה קורה. התעוררנו במקום הזה יחד, בחוויה חדשה, וזה חיזק אותנו גם כזוג וגם כאינדיבידואלים. זו הייתה חוויה מאוד מחזקת. לא 'עברנו לאל.איי', יש לנו פה בית וגם בארץ ואנחנו עדיין גרים בישראל. מה שהפך את הדבר הזה לקל מאוד הוא שהחלטנו לקחת איתנו לשם את ירמיהו ובונו, הכלב והחתול שלנו. הם באים איתנו, יושבים איתנו בטיסה, מתנהגים למופת וחיים איתנו. בכל פעם שאנחנו נוסעים ליותר מחודש, החלטנו שאנחנו פשוט לוקחים אותם וזהו".

   

   

  דר: "מאסט הב בזוגיות זה להיות פתוח להכל, גם לרווקות. אני כבר לא בזוגיות שנה, וטוב לי ברווקות. אני לא מחפשת זוגיות. אנחנו כל כך מתוכנתים שאנחנו צריכים להיות בזוגיות, שמה שאנחנו עושים ביתר הזמן זה מחכים לה. אני לא בלחץ להגיע למקום הזה ואני אפילו מכורה קצת ללהיות לבד ולהקשיב לעצמי ולצרכים שלי. חוץ משלומית, שאיתה אני באמת יכולה להיות 24/7 ולא יימאס לי, אני צריכה להיות הרבה לבד. אני נורא נהנית מהזוגיות שלי עם עצמי. יש לי עולם פנימי עשיר ואני ברומן עם עצמי. לצאת לאנונימיות זה נורא מעניין, כי יש תכתיבים חברתיים שאני פועלת לפיהם פה באוטומט, ובאל.איי קיבלתי אפשרות לחקור את עצמי מחדש. שלא תביני לא נכון, אני סאקרית של אהבה, אני מתאהבת בשנייה והלב שלי פתוח לזה, אבל אני ממש לא בחיפוש או כמיהה. חוץ מסקס יש לי הכול, אולי צריך איזה יזיז או יזיזה וזהו, אני מסודרת".

   

  טיפוח: "אני ברומן עם התלתלים שלי"

  "באו אליי המון נשים מתולתלות ואמרו לי שממש חיזקתי אותן וגם הן הפסיקו לעשות החלקה. המתנה שלנו בעולם היא לקבל את עצמנו כמו שאנחנו, וזה שזה מהדהד לסביבה, זה כל כך מרפא בעיניי"

  שלומית: "איבדת אותי עכשיו, אבל אפשר לדבר על התלתלים. אני ברומן עם התלתלים שלי. אני מאוהבת בשיער שלי ולא מבינה איפה הייתי כל השנים האלה, אבל ככה זה כנראה, קודם אנחנו מתכחשים לעצמנו ורק אז מקבלים. שנים הייתי עושה החלקות, ובשנים האחרונות, בכל פעם שהשורש גדל קצת, הייתה לי איזו התלבטות קטנה אם להפסיק. פעם אחת לא עשיתי החלקה איזו שנה, ופתאום כל המעצבי שיער בהפקות אמרו לי: 'יאללה, תלתלים!'. ואז נסענו לאל.איי וישבתי בבית וגזרתי בעצמי את כל השיער שעוד היה מוחלק, וזהו. מבחינתי אין חזרה אחורה.

   

   

  "אני הכי לא בן אדם של טיפוח, אין לי גינונים כאלו וזה לא מתאים לאישיות שלי לעשות החלקות ופנים, ובכלל, למה אני מסתירה משהו כל כך משמעותי באישיות שלי? עכשיו אני מפצה על כל האהבה שלא נתתי לשיער שלי או לעצמי. באו אליי המון נשים מתולתלות ואמרו לי שממש חיזקתי אותן וגם הן הפסיקו לעשות החלקה. המתנה שלנו בעולם היא לקבל את עצמנו כמו שאנחנו, וזה שזה מהדהד לסביבה, זה כל כך מרפא בעיניי. בכללי, הפסקתי את כל האובססיה עם השיער, אני לא מתעסקת בו לשנייה, פשוט מניחה לו ומרגישה שהוא נהיה יותר ויותר יפה. כי ככה זה, כלל שאנחנו נותנים למשהו יותר אהבה, הוא נהיה יפה יותר. אהבה זה כוח אמיתי בעולם, זה דבר ממשי".

   

  דר: "קוסמטיקאית טובה זה מאסט. לי יש את פולה בליק, שהיא אחד הטלפונים הראשונים שאני עושה כשאני מגיעה לארץ, לפני משפחה וחברים. הפנים שלי מתגעגעות אליה שם, היא קוסמת. אני כבר שנתיים אצלה. המליצה לי עליה דנה פרידר כשהייתי צריכה עזרה SOS יום לפני צילומים כי היו לי חצ'קונים, ויצאתי ממנה חלקה. היא לא מפוצצת חצ'קונים, היא מדהימה - רוקחת דברים בעצמה, מדקרת אותך. ומה שהיא עושה, עובד".

   

  אופנה: טרנינג, פיג'מות ואוסף גרביים

   

  שלומית: "טרנינג. אני חולה על פוטרים ויש לי מהם הכי הרבה בארון. מבחינתי הם מתאימים לטיסות, לבית, לסרט ובעצם לכל מקום, אין דבר שאני יותר אוהבת מפוטר נעים. ובאל.איי זה דווקא מקובל, הטרנינגים הגדולים של ההיפ הופ מאוד הולכים שם".

   

  דר: "בגדול אנחנו הולכות עם פיג'מות וזה מתקבל בסדר. כל הדימוי הזה שבאל.איי כולן מתוקתקות, זה לא מדויק. לפחות לא בשכונה שלנו, שהיא קצת יותר היפסטרית. יש מגמה של ביטוי אישי. אם פעם, כדוגמניות, היו אומרים לנו לבוא לאודישן עם הכול שחור, היום זה בדיוק ההפך. ככל שאתה יותר מבטא את עצמך, יותר טוב. החולשה שלי זה סניקרס. יש לי המון ואני בעיקר איתן. אני מאוד אוהבת שנוח לי".

   

   

   

  שלומית: "שתינו מאוד מתעקשות על זה. פעם הוזמנו למסיבת קוקטייל מאוד יוקרתית של שאנל על החוף בצרפת. הזמינו אותנו מהחברה והלבישו אותנו במיטב המחלצות. אנחנו עומדות שם במסיבה ומדברות בעיניים, ותוך שלוש שניות הורדנו עקבים, חתכנו לחוף, ישבנו עם כל הבגדים על החול והיינו מבסוטיות שהמקצוע הזה, לא רק שלא שינה אותנו, אלא גם חידד לנו מה נעים לנו".

   

  דר: "אנחנו מתחזקות גם אוסף גרביים. כל אחת משלה, אבל אנחנו מתחזקות את האוספים אחת של השנייה וזו מתנה מאוד נהוגה אצלנו. יש לנו גרביים מכל הסוגים והמינים: סיינפלד, נצנצים, חתולים, פטריות, נקניקיות ומונה ליזה. מכל הז'אנרים".

   

  אינסטגרם: "התנתקתי לשלושה חודשים"

  שלומית: "דיטוקס מהרשת. קצת לפני שנסענו לאל.איי מחקתי את האינסטגרם והייתי בלעדיו שלושה חודשים. למה? כי הרגשתי שאני משחקת משחק של מישהו אחר ושאני מבלה יותר מדי זמן בלראות איך אנשים אחרים מבלים ועובדים. שתלו לי בראש את המחשבה שהעבודה שלי תלויה בזה ולא האמנתי בזה, ובסופו של דבר עבדתי יותר ממה שעבדתי בחודשים אחרים. אני מאמינה שעבודות מגיעות אליי כשאני בסנטר שלי, וזה רק פתח לי עוד ערוצים. הדיטוקס הזה מומלץ לכל מי שרוצה לקבל בהירות. בסופו של דבר החזרתי את האפליקציה כי אי אפשר להתעלם מזה שזה בעולמנו, אבל עכשיו אני מבלה בה פחות ועושה בה רק מה שבא לי, ואני מרגישה שאני גם יכולה להשפיע דרכה לטובה. הסיפור עם התלתלים זו דוגמה מצוינת. האפליקציה לא אשמה, אנחנו אשמים באיך שאנחנו משתמשים בה".

   

   

  דר: "אני התנקיתי לשלושה שבועות. בוקר אחד התעוררתי וגיליתי שהדבר הראשון שאני עושה זה להיכנס לאינסטגרם ופתאום זה נראה לי הרגל מגונה"

  דר: "אני התנקיתי לשלושה שבועות. בוקר אחד התעוררתי וגיליתי שהדבר הראשון שאני עושה זה להיכנס לאינסטגרם ופתאום זה נראה לי הרגל מגונה. לא בא לי על האנרגיה הזו ולא בא לי להרגיש שזה חזק ממני. אז עשיתי ניסוי, פשוט מחקתי את האפליקציה וחשבתי שזה רק לכמה ימים וגיליתי שזה מפנה לי המון זמן. לא ידעתי איפה החברים שלי כל רגע, אבל פתאום התקשרתי אליהם והם סיפרו לי וחוויתי אנשים ממקור ראשון. אני חושבת שאם אתה שם כדי לקבל עבודה או לייקים, זה לא מקום טוב. עכשיו אני שם בשביל לתת, ולא משנה לי כמה לייקים יהיו לי. אני לא רוצה להיות מכורה לשום דבר בחיים שלי, אני שם בשביל להצחיק ולתת את נקודת המבט שלי".

   

  מיניות: "אני בחקירה"

   

  שלומית: "ראש פתוח ודמיון. אנחנו צריכים לאפשר ביטוי מלא אחד של השני, כי מיניות היא ביטוי לאינטימיות ואינטימיות צריכה חופש".

   

  דר: "פלייפולנס - מיניות היא דרך להביע את עצמנו ויש משהו מקסים בלאפשר לעצמנו להשתטות ולא להיות מקובעים. אני רווקה, אז אין לי בעיה לפרלטט עם כל העולם, ומבחינתי האנרגיה המינית הזו היא אנרגיית החיים. בסוף יחסי מין הם הדרך שבה אנחנו יוצרים חיים, זה מקסים בעיניי. אני רוצה לשמור על החיות הזו, על התשוקה, ליהנות ממפגשים עם אנשים, זה מה שיש לנו ולא צריך לפחד מזה. התכתיבים החברתיים אומרים לנו שאסור לנו להיות ככה או ככה ועל פי זה אנחנו מתנהלים, אבל למעשה מותר לנו הכל. כן, גם בנים וגם בנות, לא הגעתי לאיזה פתרון, אני בחקירה.

   

  דר: "אומרים לנו שאסור לנו להיות ככה או ככה ועל פי זה אנחנו מתנהלים, אבל למעשה מותר לנו הכל. כן, גם בנים וגם בנות, לא הגעתי לאיזה פתרון, אני בחקירה"

  "המחויבות שלנו כלפי עצמנו היא להיות כל הזמן בכנות עם עצמנו ולשאול את השאלה ולא לפחד ולהחליט מי אנחנו. האם באמת מעניין אותי לנסות את זה? אז למה לא? אני מרגישה שיש היום תנועה של פתיחות בנושא הזה ואני מאוד בעד. מיניות חייבת להיות קלילה, בלי פחד ובלי שאלות, כי זה מכבה את האש. האידיאל עבורי במערכת יחסים הוא שתהיה שפה משותפת ופתיחות להיות פרטנרים שמאתגרים ומפלפלים את מערכת היחסים, לי זה מאוד עושה את זה".

   

   

  שלומית: "או ששני אנשים מחליטים להיות סגורים בראש, וזה גם בסדר. מיניות יכולה להיות מקסימה גם בין שניים לבד, אין אמת מוחלטת. אבל ברור לכולם שצריך לשפץ ולשכלל את המבנים האלה, כי מה שעבד בדור של ההורים שלנו, לא יעבוד גם לנו. העיקר לעשות דברים שנעימים לך ואתה מחובר אליהם".

   

   

  מאסט הב LA: עשר המלצות של דר ושלומית בעיר הנוצצת

   

  Joyful Foot Massage

  "כשדר לקחה אותי ואת יהודה לשם בפעם הראשונה, היינו בהלם. מדובר במקום של פוט מסאז' במיקום לא משהו, מין פלאזה עזובה כזו, ויושבים שם בחוץ סינים שמחכים שיבואו קליינטים ומאדאם שמושכת בחוטים ומפתה את הלקוחות פנימה. מסאז' של שעה עולה 30 דולר, זה מאוד זול וזה הכי לא פנסי. בתוך השירותים הראש שלך נתקל במיקרוגל שבו הם מחממים לעצמם את ארוחת הצהריים. העניין הוא שיש פה משהו טריקי שאתה לא יודע על מי אתה נופל, זו רולטה רוסית, פעמיים יכול להיות לך מצוין ואז פעם אחת גרוע".

  דר: "פעם היינו שם שלושתנו, וכשהגעתי, יהודה ושלומית כבר היו בפנים ואני קיבלתי מישהי שלא יודעת מילה באנגלית והיא הייתה איומה. קיבלתי זרתות בתוך האוזניים, וכמה שניסיתי להסביר לה, היא לא הבינה והמשיכה בשלה".

  שלומית: "ואנחנו נקרעים מצחוק מעבר לווילון, כי היא אומרת לה: 'סטופ, סטופ!' וההיא עונה: 'גוד! גוד!' וממשיכה. ובכל זאת, יהודה כל כך אוהב את המקום הזה שהאפליקציה של אובר הציעה לו את הכתובת של ה'ג'ויפול פוט מסאז'' כמקום העבודה שלו מרוב שהוא נוסע לשם".

  8512 W 3rd St Los Angeles

   

  הייקינג ברניון קניון

  "עשר דקות באובר מהבית שלנו, ממש בתוך העיר, יש הר קטן שכולו טבע. שלוש פעמים בשבוע, בתשע בבוקר, אנחנו מגיעות לשם לעשות הייקינג – הליכה בטבע, שזה משהו שמאוד מקובל באל.איי. זה לקום בבוקר ולצאת לפרספקטיבה אחרת. הנוף, הגובה, הטבע - זה פותח בך משהו. אנחנו מגיעות עד הטופ, יושבות, עושות מדיטציה ויורדות עם מוזיקה. מתות על זה!".

  Runyon Canyon Park 2000 N Fuller Ave, Los Angeles, CA 90046

   

  Blue bottle coffee

  "זה הקפה השכונתי שלנו, ואנחנו שם כל יום. הוא ממוקם בלוק מהבית שלנו. אספנו שם עוד ועוד חברים ונוצר מצב שהבנו שממש בנינו שם קהילה. אנחנו חבורה מגובשת של אמנים, יוצרים, בימאים, שחקנים – אנשים מכל העולם, מיוון ועד פרו, ואנחנו ממש נהנים ביחד ושומרים על קשר. זה מדהים לראות שאפשר ליצור ככה בית בכל מקום. הקפה שם מושלם ויש טוסט אבוקדו ממש טעים. נסו את הלאטה עם החלב שיבולת שועל, הכי טעים בעולם".

   

  HOT 8 YOGA

  "יוגה חמה, שזה אומר יוגה בחדר מחומם מאוד, אבל לא ביקראם. זו שיטה אחרת ויש שם כל מיני שיעורים, ביניהם גם ביקראם אבל גם פיוז'ן, בר, אירובי ומדיטציה. אנחנו אוהבות לעשות שם את שיעורי הבר, ואת שיעורי ה־SCULPT, שזו יוגה שמשלבת גם משקולות ותנועות של אירובי. יוגה הפכה להיות הספורט שלנו באל.איי, פשוט כי לא מצאנו שיעורים כמו של ליקי בשום מקום".

  8383 Wilshire Blvd #75Beverly Hills, CA 90211

   

  שוק האיכרים על רחוב 3 ופיירפאקס

  שוק גדול שפתוח כל יום ואנחנו ממש אוהבות ללכת אליו. יש שם חנות אחת שמחזיקה דברים מכל העולם: גבינות, יין, לחמים וריבות, ואנחנו מאוד אוהבות לקנות בה. הרעיון הוא שאנחנו קונות מוצרי גלם ואז שלומית מבשלת. היא מבשלת המון, עושה לנו ארוחות מטורפות. מכינה חלות כל יום שישי, דג מרוקאי מטריף ממתכון של אבא שלה, תבשילים על טהרת הירקות והאורז.בדרך כלל החלוקה היא שהיא השפית ואני המנקה. לנקות היא נותנת לי".

  שלומית: "אני שונאת לנקות אחרי הארוחה, אין לי כוח".

  6333 W.3rd St.Los Angeles, CA 90036

   

  IPIC WESTWOOD

  "בית הקולנוע הכי מפנק שיש. זה כמו לטוס פירסט קלאס, רק בקולנוע. יש מלצר עם תפריט, את שותה יין בסרט, כל הפופקורן חופשי, יש מיטות עם שמיכות. זה יופי של בילוי, ראינו פה יחד את 'ג'וקר'".

  iPic Westwood 10840 Wilshire Boulevard, Los Angeles, CA 90024

   

  Unplug Meditation

  "סטודיו למדיטציה. זה משהו שעוד אין בארץ, סטודיו למדיטציה שבו פשוט עושים כל מיני סוגים של מדיטציה. אנחנו אוהבות את ה'סאונד הילינג' שמעביר שאמאן. יושבים על חצאי מיטות והוא מנגן על קערות טיבטיות ומעביר אותך מסע מדיטטיבי. זה מין אימון נפשי וזה ממש מגניב".

  8500 Melrose Ave #201, West Hollywood

   

  M COHEN

  "חנות תכשיטים לגברים ולנשים של ישראלי שמוכר את התכשיטים שלו במקומות מאוד יוקרתיים בארה"ב כמו 'בארניז'. המותג שלו ממש מוכר בעולם ואנחנו הכרנו אותו במקרה בפסטיבל הברנינג מן. שלומית קונה אצלו תכשיטים ליהודה".

  M. Cohen Designs 8362 W 3rd St, Los Angeles, CA 90048

   

  Melrose Trading Post flea market

  "בכל יום ראשון מתקיים במגרש החניה של בית הספר התיכון FIREFOX שוק פשפשים מקסים שיש בו רהיטים, בגדים ומלא יצירות של אומנים קטנים ומיוחדים סטייל נחלת בנימין, וגם מלא דברים טעימים. אנחנו מאוד אוהבות לבוא להסתובב פה ולמצוא מציאות. דר מצאה שם לי וליהודה סכו"ם וינטג' מהמם".

  7850 Melrose Ave. Los Angeles, CA 90046 United States

   

  Good Times At Davey Waynes

  "בר-מועדון שיש בו ליין אחר של מוזיקה מגניבה בכל יום. הוא מעוצב בסגנון רטרו, יש תקליטים על הקירות ופעם בשבוע של ליין של מוזיקה מהסיקסטיז והסבנטיז שאנחנו אוהבות. זה מרים, שמח כזה. פתאום את שומעת קווין וביטלס ושותים ורוקדים, ממש כיף שם".

  1611 N El Centro Ave, Los Angeles, CA 90028

   

  סטיילינג: מזל חסון

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד