צילום: שי יחזקאל

המרוץ לקריירה של עומר נודלמן: "לא נועדתי להשתלב, נועדתי לבלוט"

בגיל 22 ואחרי שנפרדה מלירן דנינו ("לא סוף העולם") הדוגמנית יוצאת "המרוץ למיליון" מכוונת גבוה, למרות כל הלחצים: "לא אכלתי ולא שתיתי עד שהגוף שלי קרס"

"הקריירה שלי מעמידה אותי במצבי לחץ מטורפים". עומר נודלמן (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"הקריירה שלי מעמידה אותי במצבי לחץ מטורפים". עומר נודלמן (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"לא שמתי לב שמרוב לחץ לא אכלתי ולא שתיתי, עד שהגוף שלי קרס" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"לא שמתי לב שמרוב לחץ לא אכלתי ולא שתיתי, עד שהגוף שלי קרס" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

עומר נודלמן, 22, דוגמנית ומשפיענית רשת, השתתפה ב"מרוץ למיליון". משחקת בסדרה חדשה שתעלה בקרוב בניקלודיאון ופרזנטורית של מותג ההלבשה התחתונה FIX.

 

5 תובנות שעומר לוקחת איתה מהשנה החולפת:

 

למדתי לא לשכוח את עצמי בתוך הקריירה

"הקריירה שלי מעמידה אותי במצבי לחץ מטורפים. לפני חמישה חודשים היו לי צילומים לסדרה, קמפיינים, הרבה מאוד חו"ל. לא שמתי לב שמרוב לחץ לא אכלתי ולא שתיתי, עד שהגוף שלי קרס. ערב אחד חזרתי מיום צילום הביתה ואמא שלי שאלה אותי מה אכלתי היום, ואמרתי: כלום. אפילו לא שתיתי כוס מים אחת. אמא שלי נבהלה ומיד לקחה פיקוד על העניין. בהתחלה היא הכינה לי אוכל ואחר כך התקשרה כל רגע והזכירה לי לשתות ולאכול. אחרי שהיא ראתה שזה בסיסטם שלי, היא שחררה אותי ועכשיו אני הכי מקפידה על זה בעולם. זה באמת שינה לי את החיים. אני נמצאת בתקופה שכולם מצפים ממני ויש המון דרישה, אבל אני חייבת לשים את עצמי במקום הראשון".

 

מתוך קמפיין FIX (צילום: עידן ברזני)
  מתוך קמפיין FIX (צילום: עידן ברזני)

   

  הבנתי שעדיף לאכול בריא ולהתרחק מדיאטות

  "אני גרה ביחידה של עצמי במשק של ההורים, ובמושב יש לנו קטע חזק עם אורגני. יש פה המון חנויות אורגניות וגם אנחנו מגדלים ירקות ופירות אורגניים לשימוש עצמי. כל בוקר אני מתחילה בשתיית מים עם חצי לימון. זו שיטת סבתא שאני מכירה שנים כבר מסבתא שלי, חנה, שהיתה מלכת היופי של נהריה. בבוקר אני אוכלת חביתה משתי ביצים עם שמן זית אורגני, ירקות, זיתים ושתי פרוסות חלה, ואחרי אימון אני מיד אוכלת שוב. אנשים לא מבינים כמה זה חשוב לאכול אחרי אימון, כדי שכל מה שעושים לא ילך לאיבוד והשריר ייבנה. דיאטות זה דבר מיותר. ראיתי המון אנשים מסביבי שעושים דיאטה, משקיעים את כל לבם ומתאבדים על זה עם כל מיני שיטות פסיכיות ובסוף זה לא מחזיק לאורך זמן".

   

  "פעם חשבתי שכל עניין הפעילות הגופנית מיותר לחלוטין" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
   "פעם חשבתי שכל עניין הפעילות הגופנית מיותר לחלוטין"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

    

   גיליתי שאני יכולה להרים את משקל הגוף שלי!

   "לא אגיד שהתאהבתי בכושר, אבל התאהבתי באתגר. התחלתי להאמין בכוח ההתמדה. להוסיף כל הזמן עוד משקלים ולאתגר את עצמי נהיה נורא כיף. אני מרימה עכשיו כבר את משקל גופי, שזה 52 קילו"

   "פעם חשבתי שכל עניין הפעילות הגופנית מיותר לחלוטין. חשבתי שהגוף לא באמת יכול להשתנות ושאם אני רזה, זה מספיק. אבל עם התקדמות הקריירה שלי הבנתי שזה חלק מהעניין, ובשנה האחרונה הפעילות הגופנית הפכה להיות חלק מאוד משמעותי בחיים שלי. שלוש פעמים בשבוע אני עושה אימוני כוח ואירובי. לא אגיד שהתאהבתי בכושר, אבל התאהבתי באתגר. התחלתי להאמין בכוח ההתמדה. להוסיף כל הזמן עוד משקלים ולאתגר את עצמי נהיה נורא כיף. אני מרימה עכשיו כבר את משקל גופי, שזה 52 קילו, וגם כשקשה, כל הזמן אני אומרת לעצמי בראש את המשפט 'את יכולה' ומדרבנת את עצמי".

    

   גיליתי שפרידה זה לא סוף העולם

   "בנובמבר האחרון הזמר לירן דנינו ואני נפרדנו. תמיד האמנתי שהאושר שלי לא תלוי באף אחד ולא משנה מי יבוא ומי ילך, ואני תמיד מזכירה לעצמי שהכל בסדר. אני חושבת שכל אישה צריכה להזכיר לעצמה מי היא ומה היא שווה, ושפרידה זה לא סוף העולם. לא יושבת ומתאבלת, יש לי זמן לגלידה מול הטלוויזיה? אין דבר כזה. לא גלידה ולא נעליים, יאללה. אהבה היא דבר מדהים ועוצמתי וכיפי, אבל אני אוהבת את עצמי ואני חזקה וממשיכה עם חיוך על הפנים, זה לא סוף העולם".

    

   למדתי לסנן טוקבקים וללמוד ממי לקבל ביקורת

   "במקצוע שלי יש הרבה טאלנטיות מוכשרות, ויש כמובן גם תחרות. בהתחלה זה היה אובר וולמינג: פתאום לכל אחד היה מה להגיד עלי, אנשים בתעשייה וברשת שכותבים תגובות, והכל פתאום תוסס סביבך ואת לא יודעת מה לעשות עם זה. אלה רגעים מאוד קריטיים בקריירה, או שאת נופלת ומאבדת את הביטחון או שאת מנתבת את זה לדברים טובים. אני למדתי לסנן. לא לקרוא טוקבקים והודעות רעות, לא להקשיב לכל אחד, אבל כן לשמוע לביקורת של קרובים ולנסות ללמוד ממנה". 

     

   5 דברים שהיא מאחלת לעצמה ב־2020:

    

   לא להשתלב, לבלוט!

   "השנה אני רוצה ללכת בכל הכוח על הקריירה בלי לעצור. אני מאוד חרוצה ואני לא רוצה לעצור כי לא נועדתי להשתלב, נועדתי לבלוט. אני לוקחת שיעורי משחק, עושה מלא אודישנים, ואני מלאת תשוקה לזה".

    

   לקנות דירה

   "אני מאוד שומרת על הכסף שלי, חוסכת אותו ועובדת קשה, כי השנה אני רוצה לקנות דירה. ביום השחרור אמרתי לעצמי 'עומר, בגיל 22 את קונה בית', והיום אני מאמינה שזה יכול לקרות. החלום שלי זה בית במושב אבל זה מאוד יקר. התקווה האמיתית היא שהמשק יעבור אלי מתישהו, אבל בינתיים אקנה דירה בבאר יעקב או בבאר שבע ואתקדם לאט־לאט".

    

   "השנה אני רוצה ללכת בכל הכוח על הקריירה בלי לעצור" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
    "השנה אני רוצה ללכת בכל הכוח על הקריירה בלי לעצור"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

     

    לעשות קורס מזורז במינהל עסקים

    "במיוחד אחרי הפרידה הבנתי כמה חשוב לי ללמוד ולדאוג לעצמי. לירן הוא בן אדם מקסים, אבל מהקשר איתו גם למדתי שקודם כל אני צריכה לדאוג לעומר"

    "אין לי זמן לתואר, אבל ללמוד חייבים. במיוחד אחרי הפרידה הבנתי כמה חשוב לי ללמוד ולדאוג לעצמי. לירן הוא בן אדם מקסים, אבל מהקשר איתו גם למדתי שקודם כל אני צריכה לדאוג לעומר. בקשר הזה הייתי אובר אמפתית, אובר דואגת ואובר שם, כל הזמן דאגתי לו. עכשיו הגיע הזמן לדאוג לעצמי".

     

    לקרוא יותר

    "עכשיו אני רווקה ויש לי זמן פנוי, אז החלטתי לחזור לקרוא. בתור נערה קראתי המון, הייתי חננה רצינית, ונטשתי את זה. שכחתי מי אני, בערב הייתי בטלוויזיה או באינסטגרם ועזבתי את הקריאה. עכשיו אני חוזרת לקרוא ספרים שמעשירים אותי כמו "אבא עשיר, אבא עני", "כמעיין המתגבר" וגם "366 דלתות ללב", שאני קוראת כל בוקר ונורא נהנית".

     

    לצאת לחופשה שהיא באמת חופשה

    "בלי עבודה, בלי דוגמנות ובלי שאני צריכה להעלות בה תוכן, רק שקט. את יודעת כמה זמן לא הייתה לי כזו? אני רוצה לפיליפינים, להוואי, למלדיביים, לא הייתי באף אחד מהם, אני רוצה לראות עולם". 

      

    איפור: אל אדידה ל־Agentpro במוצרי Dior /// שיער: רן קריסי ל־Agentpro /// ע. צלם: איתי ונטורה /// ע. סטיילינג: אייל חג'בי /// מעיל וכובע כסופים: דיזל /// גוזייה ותחתונים: FIX /// נעליים: מיו מיו ל"הלגה עיצובים" ///  ז’קט ובגד גוף: טופשופ /// גוזייה: FIX /// נעליים: אדידס  ///  מעיל: טומי הילפיגר /// בגד גוף מחוך: דיזל /// בגד גוף גולף: פנדי /// נעליים: אול סטאר/קונברס

     

     

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד