צילום: סם יצחקוב

ערן הורוביץ, מנכ"ל קרדיט 24: "היתרון של החברה הוא האנשים"

קרדיט 24 היא חברת טכנולוגיה פיננסית, שמבוססת על מערכות אשראי מתקדמות. הצוות מעניק ללקוחות זמן תגובה מיידי ומאפשר תפעול מסביב לשעון בקלות ובמהירות

המתודולוגיה של קרדיט 24 מבוססת על מערכות אשראי מתקדמות . הצוות מבין את החשיבות של מענה מסביב לשעון ומעניק זמן תגובה מיידי, ותפעול קל ומהיר (צילום: סוכנות יולי)
המתודולוגיה של קרדיט 24 מבוססת על מערכות אשראי מתקדמות . הצוות מבין את החשיבות של מענה מסביב לשעון ומעניק זמן תגובה מיידי, ותפעול קל ומהיר (צילום: סוכנות יולי)

ראיון עם ערן הורוביץ, מנכ"ל ובעלים של חברת קרדיט 24.

 

מה זה קרדיט 24 ומה אתם עושים?

קרדיט 24 הינה חברת פינטק (טכנולוגיה פיננסית), הפועלת בתחום האשראי הצרכני, בדומה לבנקים וחברות כרטיסי האשראי. המתודולוגיה של קרדיט 24 מבוססת על מערכות אשראי מתקדמות הפועלות באנגליה וארצות הברית ומאפשרות מגוון רחב של פתרונות אשראי חוץ בנקאיים, בזמן אמת. היתרון הגדול של קרדיט 24 הוא בראש ובראשונה, האנשים. הצוות של קרדיט 24 מבין את החשיבות של זמן תגובה מיידי ללקוחות, בכל יום ובכל שעה, ולמעשה, פיתח טכנולוגיה המאפשרת הליך חיתום ותיפעול מסביב לשעון, בקלות במהירות.

 

מי עומד מאחורי קרדיט 24?

קרדיט 24 הוקמה על ידי יוצאי 8200, ואנשי טכנולוגיה בעלי ניסיון עשיר בתחום האשראי בישראל ובאירופה. מטרת הקבוצה לבנות חברת אשראי חוץ בנקאית, שתתחרה באופן ישיר בבנקים ובחברות כרטיסי האשראי, ותעניק ללקוחותיה מגוון פתרונות אשראי, מותאמים אישית. צוות המייסדים המוביל את החברה, כולל את אסף יופה, המשמש סמנכ"ל כספים, זיו רוזבך, המשמש סמנכ"ל טכנולוגיות, ואת ערן הורוביץ, מנכ"ל החברה.

 

מה זה בכלל חוץ בנקאי?

חוץ בנקאי הינו מושג אשר כולל את כל אותם גופי אשראי שאינם בנק. למעשה, אשראי שניתן על ידי חברות כרטיסי האשראי, חברות ביטוח, וחברות כמו מימון ישיר גם הוא מוגדר חוץ בנקאי. אשראי חוץ בנקאי מאפשר נגישות לכסף במסגרת שאינה בנק ואינה כפופה לאותם כללי רגולציה נוקשים של הבנקים, והכל במינימום בירוקרטיה ומסביב לשעון. כיום, אשראי חוץ בנקאי מפוקח על ידי רשות שוק ההון ודורש קבלת רישיון תחת תנאים מחמירים. היוזמה של המדינה, בשילוב רשות שוק ההון, היא יוזמה מבורכת וחשובה ביצירת סביבה תחרותית וטכנולוגית.

 

"אנחנו נמצאים בתקופה שבה אשראי חוץ בנקאי מבוסס טכנולוגיה מתחרה בבנקים באופן ישיר". ערן הורוביץ, מנכ"ל קרדיט 24 (צילום: יח"צ 24 )
  "אנחנו נמצאים בתקופה שבה אשראי חוץ בנקאי מבוסס טכנולוגיה מתחרה בבנקים באופן ישיר". ערן הורוביץ, מנכ"ל קרדיט 24 (צילום: יח"צ 24 )

   

  מי קהל הלקוחות שלכם?

  קרדיט 24 פונה למגזר הפרטי. הכוונה לעובדי מדינה ושכירים, אף שיש עצמאיים בתחומים מסוימים. אנו פונים למשקי הבית אשר זקוקים לאשראי נוסף, ויש להם את היכולת להחזירו. ההסתכלות שלנו על ההוצאות במשק הבית מדויקת יותר מההסתכלות של הבנק שפועל בחוק המספרים הגדולים, או חברות כרטיסי האשראי שמסתכלות על מסגרת האשראי הפנויה והכל בזכות הטכנולוגיה. המערכת בוחנת ברזולוציה גבוהה את יכולת ההחזר של הלקוח, ונותנת הערכה מדויקת מאוד. היכן עובר הגבול בין יכולת ההחזר, למערבולת שהלקוח לא יוכל לצאת ממנה.

   

  זה נשמע שמדובר על לקוחות שלא זכאים לאשראי בבנק

  להיפך, לקוח שלא זכאי לאשראי בבנק לא יקבל אשראי אצלנו. אנו פונים לפלח שוק רחב של לקוחות אשר יכולים לקבל בבנק, אך מחפשים את המהירות והזמינות, ובעיקר את העובדה שהם אינם צריכים לדבר עם הפקיד ולחכות לתשובות. בבנקים, לקוחות יכולים לחכות מספר ימים לאישור עקרוני, בעוד שקרדיט 24 מציעה אישור עקרוני בתוך 30-60 שניות, ואישור סופי ביום עסקים אחד. בנוסף, במקרה הזה, אין פגיעה במסגרות האשראי של אותו לקוח בבנק או בחברת האשראי. הלקוח יכול להמשיך להתנהל בשוטף מבלי להיפגע.

   

  מה היתרון של קרדיט 24 על המתחרים?

  היתרון הבולט של קרדיט 24 הוא ביכולת לבצע את כל התהליכים שבנקים עושים, בקנה מידה גדול, בלי להסתמך על כוח אדם יקר, אלא על מערכת טכנולוגית חכמה בעלת יכולת למידה עצמית.. היכולת לאסוף ולנתח מידע רב, בזמן אמת ולאורך זמן. החיסכון הגדול בעלויות של כוח אדם וניטרול טעויות אנוש, מאפשר לנו לצמוח במהירות וביעילות ולתת מענה מהיר ללקוח, עם מינימום התעסקות ובכל שעות היממה. כיום, חברות רבות, כולל חברות ביטוח וגופים מוסדיים אחרים לוטשים עיניהם לתחום האשראי הצרכני. הבעיה היא החסם התפעולי. העלויות הגבוהות הכרוכות בהקמה ותפעול של חברת אשראי דורשת מאות עובדים. הטכנולוגיה של קרדיט 24 מאפשרת לעשות את כל זה בלי העלויות הגבוהות של כוח אדם. בסופו של יום, הלקוחות רוצים תשובות מהירות, בזמן ובמקום שנוח להם – זה בדיוק מה שקרדיט 24 מאפשרת להם לקבל.

   

  איפה אתה רואה את קרדיט 24 בעתיד?

  המטרה שלנו להיות שחקן מוביל בתחום האשראי הצרכני. מדובר בשוק של כ-150 מיליארד שקלים ויש הרבה מאוד מקום לתחרות.

  חברות כמונו בתחום האשראי, לאור הרגולציה המחמירה, חייבות להנפיק את עצמן בבורסה, זו הדרך היעילה ביותר לגייס את המשאבים הנדרשים וזהו למעשה הדלק לפעילות קרדיט 24. קיימות כיום מספר חברות ציבוריות הפועלות בתחום האשראי ונסחרות בהיקפי מיליארדי שקלים. מימון ישיר עומדת להנפיק והמספרים מדברים על הנפקה בסכום של בין 800 מיליון למיליארד שקלים. הבורסה זה המקום שאנחנו שואפים להיות בו בעתיד הקרוב.

    

  3 עצות להצלחה:

  אורך רוח, חשיבה יצירתית והתמדה.

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד