מריה דומרק: "מאז גיל אפס אני סובלת מבריונות על מבנה הגוף שלי"

למה חזרה לאינסטגרם אחרי שמחקה את התמונות, האם נשים רזות באמת מקופחות ואיזה געגועים יש לה לבית "האח הגדול"? פגשנו את הכוכבת בצילומי קמפיין חדש

איתי יעקב

|

07.01.20 | 09:17

מריה דומרק. "אם הייתי מלאה והייתי מצטלמת באותה פוזה עם כרס, היו מוחאים לי כפיים. מה פסול בזה שאני רזה?" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
מריה דומרק. "אם הייתי מלאה והייתי מצטלמת באותה פוזה עם כרס, היו מוחאים לי כפיים. מה פסול בזה שאני רזה?" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
"אני לא מוכנה להשתנות ולהיכנע לביקורת של אנשים". מריה דומרק בקמפיין לקניון הדר ירושלים (צילום: רונן פדידה)
"אני לא מוכנה להשתנות ולהיכנע לביקורת של אנשים". מריה דומרק בקמפיין לקניון הדר ירושלים (צילום: רונן פדידה)

מריה דומרק לא מתרגשת יותר מטוקבקים שיפוטיים ותגובות שליליות בחשבון האינסטגרם שלה. לפני פחות משנה היא אומנם מחקה את כל התמונות באינסטגרם – כשלמעשה העבירה את חלקן לארכיון – אבל עם פתיחת 2020 הרזון המתריס עדיין שם, ואיתו גם תגובות כמו "את נראית כמו ניצולת שואה עם הרזון הזה", כפי שכתבה העוקבת Kim_BellO לתמונה האחרונה שפרסמה דומרק, שבה היא לבושה בגופיית סטרפלס לבנה ומכנסי טרנינג אפורים, מצטלמת מול המראה בחדר השינה.

 

 

דומרק, מצדה, לא מבינה על מה המהומה. "התגובות היום באינסטגרם לא מפריעות לי", היא אומרת בראיון מיוחד ל-Xnet על סט צילומי קמפיין רשת חדש בכיכובה לקניון הדר בירושלים, "אני במקום יפה בחיים שלי".

 

מצד אחד, אפשר להתייחס לתגובה כשיימינג לגוף. מצד שני, איפה האחריות שלך כאושיית רשת עם 1.2 מיליון עוקבים? בנות צעירות רואות בך מודל לחיקוי.

"זאת בדיוק האחריות שלי!" היא אומרת בהחלטיות, "אני בן אדם רזה! וגם לנו מגיע ייצוג בחברה. ילדות רבות כותבות לי הודעות פרטיות שהן שמחות שאני מדברת על זה. הגיע הזמן שבשנת 2020 יבינו בחברה שיש סוגים רבים של בני אדם ולא צריך לעשות סקיני שיימינג נגדי ונגד בנות אחרות. המקום שלי הוא להמשיך ולהראות שלא אכפת לי מבריונות על מבנה הגוף שלי, ממנה אני סובלת מגיל אפס. אם הייתי מלאה והייתי מצטלמת באותה פוזה עם כרס, היו מוחאים לי כפיים. מה פסול בזה שאני רזה?"

 

"לפעמים יש בי אפילו געגוע לתחושה הזאת של 'האח הגדול', שאין בשום מקום אחר, תחושה שאני מוגנת מהעולם; שאני בתוך בועה, ומסביבי אנשים שאימצתי כמשפחה". בקמפיין לקניון הדר (צילום: רונן פדידה)
  "לפעמים יש בי אפילו געגוע לתחושה הזאת של 'האח הגדול', שאין בשום מקום אחר, תחושה שאני מוגנת מהעולם; שאני בתוך בועה, ומסביבי אנשים שאימצתי כמשפחה". בקמפיין לקניון הדר(צילום: רונן פדידה)

   

  בתרבות של היום, רוב בני האדם רוצים להיות רזים. קשה לחשוב על מקרים שמפתחים הפרעת אכילה בניסיון להיות שמנים יותר.

  "אתה מדבר במונחים של 2010. מודל היופי היום הוא קים קרדשיאן עם תחת גדול, חזה ענק וירכיים. אנחנו כבר לא שם. הנשים הרזות הן אלו שלא מוצאות בגדים בחנויות. כבר אין XS. זה הפך ל-S. כמישהי שקונה את המידות הכי קטנות בחנות, יש בזה מחסור".

   

  את נהנית מזה קצת? מהפרובוקציה שהתמונות שלך מעוררות? מהטוקבקים? מזה שידברו עליך?

  "זה לא כיף שאנשים מבקרים את מבנה הגוף שאיתו נולדת. אני לא מוכנה להשתנות ולהיכנע לביקורת של אנשים. יש אנשים שכותבים לנסרין לא לשיר, אז היא צריכה להפסיק לשיר? לא. כולה עמדתי עם טרנינג וטופ מול המראה, זאת לא תמונה חושפנית ומעוררת מחלוקת בחוטיני. ככה אני נראית כשאני קמה בבוקר. מי שזה מפריע לו, יכול להפסיק לעקוב אחריי. לכל אחד יש את האופציה להסיר עוקב. ואפילו לחסום".

   

  "מודל היופי היום הוא קים קרדשיאן עם תחת גדול, חזה ענק וירכיים. הנשים הרזות הן אלו שלא מוצאות בגדים בחנויות. כמישהי שקונה את המידות הכי קטנות בחנות, יש בזה מחסור" (צילום: טל שחר)
   "מודל היופי היום הוא קים קרדשיאן עם תחת גדול, חזה ענק וירכיים. הנשים הרזות הן אלו שלא מוצאות בגדים בחנויות. כמישהי שקונה את המידות הכי קטנות בחנות, יש בזה מחסור" (צילום: טל שחר)

    

   לפני כמעט שנה היא עשתה בדיוק את ההפך. כשיצאה דומרק מבית "האח הגדול", היא בחרה להעלים את כל התמונות שלה באינסטגרם ולהפוך אותו לפרטי. היא הסבירה זאת אז בצורך להתנקות ובאי יכולת לספוג את חיצי הביקורת שחטפה מהעוקבים. ככה זה כשיותר ממיליון חשבונות עוקבים אחרייך – בוקר אחד את מגלה שיש להם דעות עלייך, על התמונות שלך ועל החיים שאת מנהלת.

    

   כאמור, תענית הלייקים לא באמת עבדה לאורך זמן. התמונות מפעם חזרו בחלקן, החשבון הפך שוב לציבורי, וגם הידיים הקלות על המקלדת של העוקבים חזרו. בכל זאת, צריך גם להתפרנס, ומיליון ומאתיים אלף העוקבים של דומרק שווים הרבה כסף.

    

   "אני לא מבינה מה רע באישה בציבור? מה לא נכון בקול של אישה? הרי כולנו נולדנו מאישה. לא משנה כמה מסבירים לי את ההיגיון של הצד השני, זה לא נתפס". דומרק בקמפיין החדש (צילום: רונן פדידה)
    "אני לא מבינה מה רע באישה בציבור? מה לא נכון בקול של אישה? הרי כולנו נולדנו מאישה. לא משנה כמה מסבירים לי את ההיגיון של הצד השני, זה לא נתפס". דומרק בקמפיין החדש(צילום: רונן פדידה)

     

    "מעולם לא אמרתי שאני פורשת מאינסטגרם", היא מחדדת, "מחקתי את התמונות שלי מאחר שנמאס לי שכל השיח היה סביב המראה שלי. נשברתי. לא רציתי שיסתכלו עליי. בהתחלה זה היה בקטע פזיז, אבל חזרתי לזה היום בצורה מודעת יותר. עבדתי מאוד קשה כדי להשיג את העוקבים שלי".

     

    הלכת לטיפול?

    "אני בטיפול פסיכולוגי מלא זמן בלי קשר, אבל עשיתי עבודה עצמית, שיחות עם אנשים שאני אוהבת. הבנתי שאני לא ילדה ושהראש צריך להתפתח".

     

    "הגיע הזמן שבשנת 2020 יבינו בחברה שיש סוגים רבים של בני אדם ולא צריך לעשות סקיני שיימינג נגדי ונגד בנות אחרות" (צילום: עדי אורני, סגנון: מזל חסון)
     "הגיע הזמן שבשנת 2020 יבינו בחברה שיש סוגים רבים של בני אדם ולא צריך לעשות סקיני שיימינג נגדי ונגד בנות אחרות"(צילום: עדי אורני, סגנון: מזל חסון)

      

     אז למה חזרת, בעצם?

     "הרגשתי שאני חייבת להמשיך לפרסם לעוקבים שלי ולקבל לייקים ואני חייבת להיות מעניינת. עם זאת, למדתי ליהנות מהחיים בלי להיות תלויה באינסטגרם, ובלי לתעד כל צעד בחיים שלי. היום אני בפייסבוק ואינסטגרם בערך שעה ביום, בהשוואה לשש שעות ומעל בעבר".

      

     את גם מתפרנסת מזה, אז אין ברירה.

     "אני לא חושבת על כסף. אני מתפרנסת מקמפיינים שאני מצטלמת אליהם. נכון שלוקחים אותי בגלל העוקבים, אבל אני לא בהכרח מתפרנסת רק מהאינסטגרם".

      

     "הרגשתי שאני חייבת להמשיך לפרסם לעוקבים שלי ולקבל לייקים ואני חייבת להיות מעניינת. עם זאת, למדתי ליהנות מהחיים בלי לתעד כל צעד" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
      "הרגשתי שאני חייבת להמשיך לפרסם לעוקבים שלי ולקבל לייקים ואני חייבת להיות מעניינת. עם זאת, למדתי ליהנות מהחיים בלי לתעד כל צעד"(צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)

       

      דומרק, 24, נערת פרברים מהוד השרון, מתגוררת שם עם בן זוגה בשנה האחרונה, רועי קורנבלום, שאותו שהכירה בתוכנית הריאליטי "האח הגדול". אתמול (שני) היא הצטלמה לקמפיין נוסף לאוסף, עבור קניון הדר בירושלים. דומרק לא צפויה להחליף את נטלי דדון שמשמשת כפנים של הקניון, אלא להיות הפנים ברשתות החברתיות. בעידן של הדרת נשים מבמות ציבוריות והשחתת קמפיינים עם פנים של נשים (ע"ע מקרה גלית גוטמן), דומרק, שבשנה האחרונה הוסיפה לרשימת הקרדיטים שלה גם את התואר זמרת עם שני סינגלים ("כמו בובה" ו"יפה שלי") מתנגדת להדרת הנשים במרחב.

       

      "זה מחריד בעיניי", היא אומרת, "אני לא מבינה מה רע באישה בציבור? מה לא נכון בקול של אישה? הרי כולנו נולדנו מאישה. לא משנה כמה מסבירים לי את ההיגיון של הצד השני, זה לא נתפס. אני חושבת שאפשר לכבד את הדת ולעשות את הדברים היפים שהיא מייצגת מבלי לגרום לאנשים תחושה רעה. הם חוטאים למטרה".

       

      "אני לא חושבת על כסף. אני מתפרנסת מקמפיינים שאני מצטלמת אליהם. נכון שלוקחים אותי בגלל העוקבים, אבל אני לא בהכרח מתפרנסת רק מהאינסטגרם". הקמפיין החדש (צילום: רונן פדידה)
       "אני לא חושבת על כסף. אני מתפרנסת מקמפיינים שאני מצטלמת אליהם. נכון שלוקחים אותי בגלל העוקבים, אבל אני לא בהכרח מתפרנסת רק מהאינסטגרם". הקמפיין החדש(צילום: רונן פדידה)

        

       לפני סיום, יש לך כבר פייבוריט מהעונה החדשה של "האח הגדול"?

       "אני לא רואה את העונה הנוכחית וגם לא ראיתי אף פעם. לפני שנכנסתי הכרתי את הפורמט, אבל אני לא עוקבת אחרי התוכנית".

        

       היית חוזרת על החוויה?

       "באיזשהו מקום, כן. לפעמים יש בי אפילו געגוע לתחושה הזאת, שאין בשום מקום אחר, תחושה שאני מוגנת מהעולם; שאני בתוך בועה, ומסביבי אנשים שאימצתי כמשפחה. בגלל זה לא התלוננתי שם או רבתי עם אנשים. דבר לא היה חסר לי. סיגריות, לא סיגריות, יהיה אוכל השבוע, לא יהיה אוכל השבוע, זה לא משנה לי. הייתי ארבעה חודשים בבית והיה לי כיף. התמסרתי לחווייה".

        

         

        ומי הדוגמנים המבטיחים שמתכננים לכבוש את האופנה ב-2020?

        הכירו את תשעת המופלאים. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: איבן ברקוביץ)
        הכירו את תשעת המופלאים. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: איבן ברקוביץ)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד