אירה אלבין, 25: "לא אוהבת שדברים באים לי בקלות, רוצה לעבוד קשה"

יש לה 124 אלף עוקבים באינסטגרם, ועוד 6,000 בחשבון נפרד לחתולה שלה; היא מקעקעת ומציירת, וגם עובדת בדוגמנות מגיל 14 – מה גילינו מאחורי החזות הנוצצת ברשת

עדי סגלפורסם: 12.01.20 08:57
"כולנו יודעים שהאינסטגרם לא באמת משקף את החיים שלנו במציאות". אירה אלבין בבית שהיא חולקת עם בן זוגה, בהפקת אופנה מתוך המלתחה שלה (צילום: עדי סגל)
"כולנו יודעים שהאינסטגרם לא באמת משקף את החיים שלנו במציאות". אירה אלבין בבית שהיא חולקת עם בן זוגה, בהפקת אופנה מתוך המלתחה שלה (צילום: עדי סגל)
"אל תחום האופנה נכנסתי בגיל 14, כשהתחלתי לדגמן. זה קרה לגמרי במקרה. פנתה אליי בפייסבוק מאפרת שצילמה הפקה למקומון, והסכמתי. אני לא אשכח את היום הזה. אבא שלי הגיע יחד איתי ורק חיכינו שהתמונות יתפרסמו" (צילום: עדי סגל)
"אל תחום האופנה נכנסתי בגיל 14, כשהתחלתי לדגמן. זה קרה לגמרי במקרה. פנתה אליי בפייסבוק מאפרת שצילמה הפקה למקומון, והסכמתי. אני לא אשכח את היום הזה. אבא שלי הגיע יחד איתי ורק חיכינו שהתמונות יתפרסמו" (צילום: עדי סגל)

מי את? אירה אלבין, דוגמנית ומקעקעת.

 

גיל: 25.

 

כמה עוקבים יש לך באינסטגרם? "124 אלף עוקבים, iraalbin@. בנוסף אני מתחזקת עמוד אינסטגרם לחתולה הסופר שווה שלי, ויש לה 6,000 עוקבים".

 

איך הגעת לכל כך הרבה עוקבים? "פתחתי את האינסטגרם שלי בתקופה שאנשים היו משתמשים בפילטרים של אינסטגרם כדי לעצב תמונות לפייסבוק, וכך עשיתי גם אני. בצבא התחלתי לצייר ולהעלות את הציורים לאינסטגרם. הם הפכו לוויראליים בזכות עמודי תמיכה בציירים ואמנים, עד היום אני זוכרת ציור אחד שהמון עמודים שיתפו. בתקופה הזאת העוקבים שלי התחילו לעלות בקצב מהיר וזה מה שעזר לעמוד שלי לגדול".

 

כמה שעות ביום את משקיעה בעמוד האינסטגרם שלך? "המון, אני עובדת דרך האינסטגרם והוא פתח וממשיך לפתוח לי דלתות מדהימות. זה כרטיס הביקור היום, אני לא יכולה להרשות לעצמי להזניח אותו אם אני רוצה להמשיך לגדול בפלטפורמה הזאת. אינסטגרם פותח עולמות חדשים בפני כל כך הרבה אנשים, אבל מצד שני יכול לפגוע ביכולת שלנו ליהנות מדברים אמיתיים. אנשים כיום מעדיפים לתקשר בצורה אלקטרונית וזה יכול לפגוע ביכולת שלהם להיות יצורים חברתיים. חשוב לזכור לשים לעצמנו גבולות ולמצוא את האיזון הנכון בין העולם הווירטואלי למציאות. כשאני נמצאת בחו"ל, לדוגמה, אני משתדלת לא להתעסק באינסטגרם בכלל וליהנות מהחופשות שלי. אני יכולה לטוס לשבועיים ולא להעלות אף תמונה בזמן החופשה. אתעסק בזה רק כשאני חוזרת לארץ. בחופשה האחרונה בן הזוג שלי עשה עליי מהלך גאוני וצילם אותי תמיד בטלפון שלו, כך שלא ראיתי והתעסקתי עם אף תמונה עד שחזרנו לארץ".

 

באינסטגרם החיים של כולם נראים זוהרים ומלוטשים. האם את מרגישה שהתמונות שאת מעלה באמת משקפות את החיים שלך? "כולנו יודעים שהאינסטגרם לא באמת משקף את החיים שלנו במציאות. יש חשבונות שמשתפים יותר רגעים אישיים מהחיים ויש כאלה שפחות. מה שכן, אותנטיות חשובה בכל פלטפורמה חברתית. אני אוהבת לשתף את הדברים שאני אוהבת ליצור, בין אם זה תוכן שקשור לציורים ואמנות, ובין אם זה תוכן שקשור לאופנה. יש גם תמונות שהן פחות מוצלחות וזה בסדר, אני לא נותנת לזה להשפיע עליי בצורה אובססיבית ולהתעסק בליצור את התמונה המושלמת. אני אוהבת לתעד רגעים ולשתף אותם, וברגע שאני מאבדת את ההנאה מזה, אני יודעת לשים סטופ ולהזכיר לעצמי לחזור לפרופורציות וליהנות מהעשייה והיצירה".

 

"פרסמתי את הציורים שלי ברשת, ובמהלך השנים קיבלתי הצעות ממקעקעים בארץ שאבוא ללמוד ולעבוד איתם. אני מודה שבהתחלה העולם הזה לא משך אותי בשום צורה. שנה אחרי שהשתחררתי, החלטתי לנסות להשתלב בתחום הקעקועים והתאהבתי בו!" (צילום: עדי סגל)
  "פרסמתי את הציורים שלי ברשת, ובמהלך השנים קיבלתי הצעות ממקעקעים בארץ שאבוא ללמוד ולעבוד איתם. אני מודה שבהתחלה העולם הזה לא משך אותי בשום צורה. שנה אחרי שהשתחררתי, החלטתי לנסות להשתלב בתחום הקעקועים והתאהבתי בו!"(צילום: עדי סגל)

   

  איפה נולדת? "נולדתי באוקראינה ועליתי לארץ עם ההורים שלי בגיל ארבע, גדלתי בבת ים במשך 19 שנים ולפני שנתיים עברנו לגור בראשון לציון".

   

  איפה את גרה היום? "בתל אביב, עם בן הזוג שלי".

   

  איך נכנסת לתחום האופנה? "אל תחום האופנה נכנסתי בגיל 14, כשהתחלתי לדגמן. זה קרה לגמרי במקרה. פנתה אליי בפייסבוק מאפרת שצילמה הפקה למקומון, והסכמתי. אני לא אשכח את היום הזה. אבא שלי הגיע יחד איתי ורק חיכינו שהתמונות יתפרסמו, ואני זוכרת שההורים שלי ממש התרגשו בשבילי. ברגע שהן התפרסמו, התגלגלתי אל תעשיית האופנה בתור דוגמנית ובמהלך השנים הכרתי חברות אופנה שונות בארץ. היום אני מיוצגת בסוכנות אימג'. בתור ילדה לא היתה לי משיכה חזקה לאופנה בכלל, לא אהבתי ללכת לקניונים או למדוד בגדים, מבחינתי בתור ילדה ללכת עם פיג'מה לבית הספר. התחלתי ממש להתאהב באופנה ולאהוב בגדים לפני שנתיים בערך. שאבתי השראה מדוגמניות ובלוגריות שאני אוהבת ועוקבת אחריהן, והבנתי שעולם האופנה מאוד מושך אותי".

   

  ובמה עוד את עוסקת? "התחלתי לצייר כשהתגייסתי לצבא, הייתי מציירת המון במהלך השירות שלי ופשוט התאהבתי בזה. אני זוכרת שרק הייתי מחכה שתהיה לי שעה פנויה כדי שאוכל לצייר. לא למדתי ציור. פרסמתי את העבודות שלי בפייסבוק ובאינסטגרם, ובמהלך השנים קיבלתי הצעות ממקעקעים בארץ שאבוא ללמוד ולעבוד איתם. אני מודה שבהתחלה העולם הזה לא משך אותי בשום צורה. שנה אחרי שהשתחררתי, החלטתי לנסות להשתלב בתחום הקעקועים והתאהבתי בו! בנוסף, למדתי לערוך בפוטושופ. אני זוכרת את עצמי בגיל 14 יושבת שעות מול המחשב וצופה במדריכים ביוטיוב. פתחתי בלוג עיצובים ועיצבתי לאנשים אתרים ובאנרים. התחום הזה תמיד משך אותי, וגם היום אני עוסקת בו ויוצרת תוכן דיגיטלי. זה משתלב אצלי עם העיסוק בקעקועים – ליצור משהו, בין אם זה בציור או במחשב". 

   

  "אינסטגרם פותח עולמות חדשים בפני כל כך הרבה אנשים, אבל מצד שני יכול לפגוע ביכולת שלנו ליהנות מדברים אמיתיים. אנשים כיום מעדיפים לתקשר בצורה אלקטרונית וזה יכול לפגוע ביכולת שלהם להיות יצורים חברתיים" (צילום: עדי סגל)
   "אינסטגרם פותח עולמות חדשים בפני כל כך הרבה אנשים, אבל מצד שני יכול לפגוע ביכולת שלנו ליהנות מדברים אמיתיים. אנשים כיום מעדיפים לתקשר בצורה אלקטרונית וזה יכול לפגוע ביכולת שלהם להיות יצורים חברתיים"(צילום: עדי סגל)

    

   איזה חלום את מקווה להגשים בעתיד? "אני מקווה להצליח לשלב את שני הדברים שאני הכי אוהבת להתעסק בהם – אמנות ואופנה. הייתי מאוד רוצה לצייר סקיצות לבתי אופנה גדולים בעולם".

    

   מי ההשראה שלך? "אני שואבת השראה כמעט מכל דבר ואני משתדלת לגוון. אני מאוד אוהבת את היילי בולדווין, אני חושבת שיש לה סטייל מדהים ומגוון, והיא אף פעם לא משעממת אותי. השראה נוספת שלי הוא מקעקע בשם אינאל ברסקוב, הוא אמן מדהים לטעמי ומביא משהו מרענן לעולם הקעקועים".

    

   כמה כסף את מוציאה בחודש על בגדים, איפור וטיפוח? "יש חודשים שאני לא מבזבזת בכלל. כשאני נמצאת בארץ, אני בקושי נכנסת לקניונים כי אני לא כל כך אוהבת להסתובב בהם. בדרך כלל אני קונה את הבגדים שלי כשאני טסה לחו"ל, כי אני אוהבת לקנות פריטים ייחודיים שאני מוצאת בבוטיקים. גם באיפור, אני אוהבת לקנות מוצרים חדשים שלא ניסיתי וחברות שלא נמכרות בארץ. אני מזמינה המון באינטרנט. אני מטורפת על קניות ברשת ויכולה להעביר שם שעות, אז כשאני נשאבת לזה אני מוצאת את עצמי מבזבזת".

    

   "כל מה שאמרתי לעצמי אי פעם שלא אלבש, בסוף לבשתי" (צילום: עדי סגל)
    "כל מה שאמרתי לעצמי אי פעם שלא אלבש, בסוף לבשתי"(צילום: עדי סגל)

     

    מה הפריט הכי יקר שיש לך בארון? "תיק וינטג' של שאנל. זה התיק הראשון שקניתי לעצמי".

     

    ומה הפריט הכי זול? "בלייזר וינטג' אוברסייז בצבע כחול כהה של גברים שקניתי בשוק ב-30 שקל, והוא גם בין הפריטים האהובים עליי".

     

    פריט אהוב, וכמה הוא עלה? "אין לי אחד קבוע. הפריט האהוב עליי משתנה בכל שבוע. כרגע יש לי קראש על מכנסי ג'ינס מתרחבים בגזרה גבוהה של זארה, שעלו 200 שקל".

     

    מה לא תלבשי לעולם? "אני לא חושבת שקיים דבר כזה. כל מה שאמרתי לעצמי אי פעם שלא אלבש, בסוף לבשתי. האופנה והטרנדים תמיד משתנים ודברים חוזרים לאופנה. גם אם לא בהכרח אתחבר לפריט כלשהו בהתחלה, אני יודעת שאצליח לשלב אותו בדרך שאעוף עליו".

     

    "בתור ילדה לא היתה לי משיכה חזקה לאופנה בכלל, לא אהבתי ללכת לקניונים או למדוד בגדים, מבחינתי בתור ילדה ללכת עם פיג'מה לבית הספר" (צילום: עדי סגל)
     "בתור ילדה לא היתה לי משיכה חזקה לאופנה בכלל, לא אהבתי ללכת לקניונים או למדוד בגדים, מבחינתי בתור ילדה ללכת עם פיג'מה לבית הספר"(צילום: עדי סגל)

      

     מעצבים אהובים בעולם: "הדי סלימאן, קרל לגרפלד, איזבל מארה".

      

     מעצבים אהובים בישראל: "ברטה, אלון ליבנה, אריאל טולדנו, ענבל דרור".

      

     איך את מצליחה לממן את המלתחה שלך? "אני בחורה שאוהבת לעבוד. אני לא אוהבת שדברים באים לי בקלות, אני אוהבת לעבוד קשה בשביל הדברים שאני מוציאה עליהם כסף וזה גורם לי לתחושת סיפוק".

      

     איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים? "אני מקווה להמשיך לעסוק בדברים שאני אוהבת. מבחינתי, הכי חשוב לי לאהוב את מה שאני עושה. אני מקווה להגשים את כל המטרות, תקוות וחלומות שיש לי".

      

       

      ומה גילינו אצל האיט גירל ליבר בלילתי?

      ליבר בלילתי, 23: "אני מתנחמת בכך שאינסטגרם הוא העבודה שלי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)
      ליבר בלילתי, 23: "אני מתנחמת בכך שאינסטגרם הוא העבודה שלי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מאמינה שהחיים מורכבים מצילום, אופנה וחתולים, לא בהכרח בסדר הזה.