הסוף למיזוג בין לארה רוסנובסקי למותג אלמביקה: "זה היה דייט קצר"

רק בתחילת העונה הושק חגיגית החיבור בין שתי מעצבות האופנה המוערכות, אך הקשר לא האריך ימים. "הרגשתי שהתנתקתי לגמרי מהאנשים", אומרת רוסנובסקי

איתי יעקב

|

25.12.19 | 17:03

"החיבור לא הצליח כי כל אחד ראה את הדברים בצורה אחרת. ברגע שהבנו שזה לא עובד בינינו, נפרדנו בצורה ידידותית". תצוגה של לארה רוסנובסקי בשבוע האופנה בתל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
"החיבור לא הצליח כי כל אחד ראה את הדברים בצורה אחרת. ברגע שהבנו שזה לא עובד בינינו, נפרדנו בצורה ידידותית". תצוגה של לארה רוסנובסקי בשבוע האופנה בתל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
"אנחנו בית שיש בו הרבה חדרים ויכול להכיל מעצבים נוספים", אמרה בתחילת שיתוף הפעולה המעצבת הגר אלמביק (צילום: מאיר כהן)
"אנחנו בית שיש בו הרבה חדרים ויכול להכיל מעצבים נוספים", אמרה בתחילת שיתוף הפעולה המעצבת הגר אלמביק (צילום: מאיר כהן)

לפני כשלושה חודשים נערכה בחנות אלמביקה ברחוב אבן גבירול בתל אביב מסיבת עיתונאים חגיגית על מיזוג חדש בעולם האופנה: מעצבת האופנה המוערכת לארה רוסנובסקי ובית האופנה אלמביקה בעיצוב הגר אלמביק. ההיכרות בין השתיים החלה לפני 20 שנה, אך רק במאי 2019 הבשיל החיבור ביניהן.

 

המעצבת לארה רוסנובסקי (צילום: שירן כרמל)
  המעצבת לארה רוסנובסקי(צילום: שירן כרמל)

   

   

  "נחנקתי כלכלית", סיפרה אז רוסנובסקי, "את כל הכסף שהרווחתי הכנסתי בחזרה לעסק. לא ראיתי פורמולה שעובדת, ומבחינתי היה שלב שאני סוגרת בשמחה את הפרק הזה בחיי ועוברת לצייר. לאחר השינוי אני מרגישה אסופה ומדויקת".

   

  "אנחנו בית שיש בו הרבה חדרים ויכול להכיל מעצבים נוספים", הוסיפה אלמביק בחום, לאחר שבאותה שנה נפרדה מהמותג טאלה של המעצבת לימור דיאנה חסון, "אנחנו רוצים שהחיבור הזה יצליח".

   

  קולקציית סתיו-חורף 2019-20 של לארה רוסנובסקי, שהושקה בחנות אלמביקה כחלק משיתוף הפעולה (צילום: רותם ברק)
   קולקציית סתיו-חורף 2019-20 של לארה רוסנובסקי, שהושקה בחנות אלמביקה כחלק משיתוף הפעולה(צילום: רותם ברק)

    

   רצון אולי היה, אך ל-Xnet נודע כי החיבור בין שני המותגים לא צלח, וכבר בחודש שעבר הפרידו המעצבות כוחות, שלושה חודשים בלבד לאחר השקת הקולקציה הראשונה שעיצבה רוסנובסקי כשכירה בחברה. כשפנינו בחודש שעבר לתגובה מרוסנובסקי היא הכחישה, אלא שהיום (רביעי) היא כבר נשמעת אחרת, שלמה יותר.

    

   "זה היה דייט קצר", היא אומרת בשיחה עם Xnet, "החיבור לא הצליח כי כל אחד ראה את הדברים בצורה אחרת. ברגע שהבנו שזה לא עובד בינינו, נפרדנו בצורה ידידותית. אני מעריכה את הגר. היא עושה עבודה חשובה בארץ. המסר שלי למעצבים הוא לא לחשוש לעשות תנועות, כי אנחנו חיים בעולם משתנה. חשוב להיות גמישים, עירניים ופתוחים. ולהיות קרוב לעצמך בשביל להביא את הקול שלך".  

     

   המעצבת הגר אלמביק (צילום: ענבל מרמרי)
    המעצבת הגר אלמביק(צילום: ענבל מרמרי)

     

    לדברי רוסנובסקי, היא תמשיך לפעול במתכונת מצומצמת ו"מדויקת" יותר. הסטודיו יעבור מחנות אלמביקה ברחוב אבן גבירול לחנות שלה ברמת השרון, בעוד טרם התקבלה החלטה לגבי החנות ביפו. "המותג 'לארה רוסנובסקי' הולך להמשיך כרגיל", היא אומרת, "אני הולכת להיות יותר קרובה ללקוחות שלי, להיות יותר אישית. הייתי בארגון גדול וראיתי שמתאים לי 'לארה' בקטן. הרגשתי שהתנתקתי לגמרי מהאנשים, שזו בכלל הסיבה המרכזית שנכנסתי לאופנה. עכשיו אני רוצה לעשות 'סלואו פאשן'. פחות מעניין אותי להלביש את כל המדינה".

     

    הגר אלמביק אישרה את הפרטים.

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד