'לוחמת הצדק' שפועלת למען אחרים: "אומרים לי שנולדתי לזה"

כבר מגיל צעיר היה לעו"ד שרית קרן חוש צדק מפותח, מה שעזר לה להוביל את המשרד בניהולה להישגים משפטיים. הרגש החברתי שלה מוביל אותה גם היום להצלחה

״החלום שלי הוא בעתיד, כשהילדים יגדלו, לכהן כשופטת כדי לממש את חוש הצדק שמפעם בי מנעוריי״. עו"ד שרית קרן  (צילום: רוית פרי סופר)
״החלום שלי הוא בעתיד, כשהילדים יגדלו, לכהן כשופטת כדי לממש את חוש הצדק שמפעם בי מנעוריי״. עו"ד שרית קרן (צילום: רוית פרי סופר)

עורכת דין שרית קרן (36), בת יחידה ואוהבת להוריה, נשואה, אמא לדניאלה (6) וגבריאל (4). הצליחה בתוך זמן קצר להפוך את משרד עורכי הדין שלה - המתמחה בליטיגציה אזרחית ומסחרית - למוביל בתחומו, ואף רשמה הישגים משפטיים כשהדפה תביעות סרק נגד חברות אינטרנט.

 

מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום זה?

"אין ספק שלבית אבא ואמא הייתה השפעה. אבי, בעברו איש חינוך, שאף ללמוד משפטים ולאחרונה הוא אף מימש זאת לאחר שיצא לפנסיה מוקדמת, אז אני מניחה שזה פעל ברקע, אם כי בנוסף ללימודי המשפטים למדתי גם מינהל עסקים. בנוסף להשראה מאבא והדחף ללימודים מאמא, כבר מגיל צעיר פיעם בי חוש צדק מפותח. תמיד חשתי צורך להגן על חלשים, הייתי פעילה חברתית, אם בתנועת הנוער ואם באגודת הסטודנטים, ותמיד נאבקתי כנגד עוולות. החברים שלי קראו לי 'לוחמת הצדק'. היום אני מממשת זאת בפועל ופועלת למען הצדק בשטח המשפטי. כך לדוגמא, אני מגינה על חברות אינטרנט קטנות ובינוניות, שהינן קורבן לתביעות סרק מצד גורמים שרוצים להרוויח על חשבונן.

יש פרצות גדולות בחקיקה הקשורה לאתרי אינטרנט, ויד האנשים קלה על הדק התביעות. משום מה סבורים התובעים שלחברות הללו כיס עמוק, אך הם שוכחים שמאחורי כל חברה, עומדים עובדים ובני משפחה, וכל תביעה שכזו יכולה להביא את החברה לחדלות פירעון.

כאן אני מתייצבת להגן על החברות, וכשאני מצליחה להביא לדחיית תביעה, אני מרגישה שהצלתי עסק שמפרנס משפחות, ותורם לכלכלה".

 

מה מאפיין את קהל היעד שמגיע אלייך?

"אני מייצגת ומלווה חברות עסקיות, בכל ההיבטים. תחום התמחותי הינו חברות שיש להן נוכחות ברשת, כמו: חברות סחר אלקטרוני, קופונים, תיירות, תכשיטים ועוד, בכל הגדלים וההיקפים העסקיים, מחברות קטנות ובינוניות, ועד גדולות. אני מעניקה להן את כל השירותים המשפטיים, בדגש על ליטיגציה. אומרים לי שנולדתי לזה, ואני באמת מרגישה שאני מצטיינת בכך. בנוסף עם חלק לא מבוטל מלקוחותיי, אף מתקיימת מערכת יחסים הדוקה וחברית".

 

הישג שאת גאה בו במיוחד

"יש הרבה מאוד הישגים משפטיים שעליהם אני יכולה להצביע, אבל ההצלחה שלי לדחות על הסף תביעות כנגד חברות, לרבות חברות סחר אלקטרוני, תחום שעדיין מתפתח מבחינה משפטית והוא

הישגי הגדול.

במהלך דיון בבית משפט, ניגש אלי עורך דין ותיק מאוד, קליבר בליטיגציה מסחרית, ואמר לי: 'לא הייתי רוצה לעמוד מולך בבית משפט'... באותו רגע הרגשתי שאני כנראה עושה משהו טוב ושאני פועלת היטב בתחום התואם את האישיות שלי והמזג שלי".

 

מה ההחלטה הכי טובה שעשית כאשת עסקים?

"לפני 5 שנים, כשהייתי אם לדניאלה בת השנה וחצי ובהיריון עם גבריאל, עזבתי משרד מוביל ופתחתי משרד עצמאי. זה הדבר הכי טוב שעשיתי מבחינה מקצועית ועסקית. עם זאת, אני עדיין חולמת למשש חלום שלי: לכהן כשופטת. אז אסגור מעגל במאבק למען הצדק. זה יקרה, אני מקווה, כשהילדים שלי יגדלו. הייתי רוצה לשמש כדוגמה לילדיי".

 

מה האני מאמין שלך להצלחה בקריירה?

"לאהוב את מה שאתה עושה, כי בלי הלב זה לא הולך. לקום בבוקר, לשתות קפה ולתת את הלב והנשמה. לא לוותר, להיות מקצועית, נחושה ופרפקציוניסטית.

 

האם היותך אשת קריירה בא לדעתך על חשבון משהו אחר? יש משהו שאת מרגישה שפספסת בבחירתך להתמקד בקריירה מצליחה?

"חד-משמעית לא. אני מודעת לכך שנשים רבות מתקשות לג'נגל בין בית-עסק-ילדים, אך איני מרגישה לרגע שמשהו בא על חשבון משהו אחר. אם כבר אני נאלצת לוותר על משהו, זה שעות שינה ואולי גם פחות ספורט... אני אמא במשרה מלאה-מלאה, תוך כדי עבודה מסביב לשעון.

אני מאוד מעורבת בחיי הילדים והיום-יום בבית, אף משמשת בוועד הכיתה והגן של ילדיי, מבלי לוותר על הקריירה.

נכון, יש לי סביבה תומכת, אבל בסוף זה הכל שאלה של ארגון ואיזון נכון. אני נותנת את הלב והנשמה גם בעסק וגם בבית ומאמינה שאין שום סיבה שקריירה תבוא על חשבון המשפחה והבית, או להיפך.

אני הדוגמה לכך שאפשר לשלב בין אימהות לקריירה".

  

רחוב הארבעה 28, מגדל צפוני, קומה 5

050-6433922 | לייעוץ ותאום פגישה: 0765384354

פייסבוק: שרית קרן עו"ד

www.law-sk.co.il

sarit@law-sk.co.il

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד