צילום: סם יצחקוב

להדגיש, לשפר ולהרגיש נפלא: הכל על טיפולי האסתטיקה המתקדמים

הטיפולים האסתטיים המתקדמים באים להבליט את הנתונים הטבעיים, לשפר את המראה החיצוני, ויחד עם זאת לקבל הרגשה טובה ונעימה. ראיון עם ד״ר רפי קליין

הטיפולים האסתטיים המתקדמים נועדו להדגיש את הנתונים הטבעיים ולשפר את המראה ואת ההרגשה (צילום: Shutterstock)
הטיפולים האסתטיים המתקדמים נועדו להדגיש את הנתונים הטבעיים ולשפר את המראה ואת ההרגשה (צילום: Shutterstock)
קמטים נוצרים, בעיקר, בחלק העליון של הפנים, כתוצאה מפעילות השרירים הקטנים. כדי למנוע היווצרות קמטים, שבעתיד ייהפכו בחלקם, לחריצים קבועים. למניעת תופעה זו, יש להחליש את פעילות השריר, על ידי הזרקת חומרי מילוי, הגורמים לירידה משמעותית בהתכווצת השריר.

 

״השלב הראשון בפגישתי עם מטופליי, הינו התבוננות מדוקדקת בפניהם מול מראה, על מנת שנחליט יחדיו מה יהיו אזורי הטיפול. לאחר אלחוש מקומי, חומרי המילוי מוזרקים דרך מחט עדינה ביותר, במקומות שהוחלט עליהם. השיפור במראה יווצר לאחר כ-10 ימים, שזה הזמן להערכה נוספת, ובמידת הצורך, להזרקה נוספת על מנת להגיע לתוצאה מירבית. הטיפול המוצלח בהזרקה מחייבני למצוא את "שביל הזהב" בין העלמת הקמטוטים, לבין איבוד ההבעות עד כדי "פנים קפואות". חשוב לציין שהשפעת הבוטוקס תתחיל לסגת לאחר מס׳ חודשים ולכן יש צורך לחזור לטיפול כל 4-6 חדשים.

 

ד"ר רפי קליין: ״עקרון חשוב המנחה אותי תמיד בהזרקת חומרי מילוי – פיסול הפנים, הינו יצירת מראה טבעי ויפה שאינו מוגזם, בשימוש בחומרי המילוי הטובים ביותר ובידיים מנוסות. זו הסיבה שהמטופלות שלי נראות טוב ולא כ"מוזרקות״" (צילום: צילי ויס)
  ד"ר רפי קליין: ״עקרון חשוב המנחה אותי תמיד בהזרקת חומרי מילוי – פיסול הפנים, הינו יצירת מראה טבעי ויפה שאינו מוגזם, בשימוש בחומרי המילוי הטובים ביותר ובידיים מנוסות. זו הסיבה שהמטופלות שלי נראות טוב ולא כ"מוזרקות״" (צילום: צילי ויס)

   

  "שינויים במבנה הפנים נוצרים במהלך התקדמות הגיל. העמקה של השקעים לצידי האף, "ירידה" של הלחיים הגורמת לשינוי בקו הלסת, קווי "עצב" לצידי השפתיים, השטחה של עצמות הלחיים ועוד. תיקון ושיפור שינויים אלו, יתבצע על ידי הזרקת חומרי מילוי אשר מטרתם הינה עיצוב ו"פיסול" הפנים מחדש. חומרי המילוי הינם תרכובות המבוססות על חומצה הילארונית, בצורת ג'ל הניתן להזרקה. בג'ל משולבים חומרי הרדמה מקומית המאפשרים הזרקה נטולת כאב. המלצתי, להתחיל בהזרקה עמוקה של מילוי באיזור עצמות הלחיים, היוצר אפקט מיידי ומרשים. בהמשך, עם התבוננות משותפת, נמשיך במילוי, לפי הצורך, של השקעים לצידי האף ויישור הקו הלסת. ההזרקות נעשות בחומר סמיך מאוד ועמידות לאורך זמן.

   

  "שינוים נוספים הם באזור השפתיים. איבוד בעובי השפה, טשטוש הקו החיצוני בעיקר בשפה העליונה, והיווצרות קמטים. הטיפול מתבצע על ידי הזרקת ג'ל בסמיכות עדינה, אשר ממלא את נפח השפה ונותן תוצאה של שפתיים טבעיות. הזרקה נוספת תהא הדגשת הקו העליון של השפה ובכך תשפר את מבנה השפה כולו.

   

  "ברצוני לציין מקום נוסף, מעט בעייתי אמנם, הניתן לפתרון. אזור השקעים מתחת לעיניים, הגורם לארשת פנים עייפה ומבגרת. בהזרקה שטחית של חומר מילוי עדין, נעלים את השקעים, ומראה הפנים כולו ישתפר מאוד. שימוש נוסף בחומרי המילוי הינו: טיפול בקמטים המופיעים עם התקדמות הגיל, ללא כל קשר לפעילות שרירי הפנים. הפתרון הינו הזרקת חומרי מילוי ייעודים למטרה זו, בכל שטח הפנים. להשגת תוצאות טובות רצוי לחזור על הטיפול לאחר כחודש ימים ובכך לשמור על תוצאות טובות לאורך זמן.

    

  הזעת יתר ודרכי הטיפול בה

  הזעת יתר - הינה תופעה של הפרשת זיעה בכמות גדולה מהרגיל, מסיבה שאינה ידועה, וללא קשר למזג האוויר, וייחודית בעיקר בארצות הים תיכון ובדרום אמריקה. הזעת היתר גורמת לאי נוחות רבה, בעיקר באזורי כפות הידיים ובבית השחי. בכפות הידיים, ניתן לבודד את העצב האחראי על ההזעה באזור זה, לנתקו בהליך ניתוחי ולגרום להפסקה מוחלטת של הזעת היתר. מדובר בניתוח בהרדמה כללית, בשיטה לפררוסקופית. בשאר האזורים, בעיקר בבית השחי, ניתן לבצע טיפול מקומי בהזרקת חומרי מילוי, הגורמת להפסקת פעילות בלוטות הזיעה. יעילה במשך ארבעה עד שישה חודשים. פתרון נוסף, חדש יחסית, טיפול בעזרת מכשיר המפיק גלים אלקטרו מגנטיים, ההורסים את בלוטת ההזעה. הטיפול מוצלח במיוחד לאזור בית השחי.

   

  טיפולים מוצלחים בבעיית הזעת היתר (צילום: Shutterstock)
   טיפולים מוצלחים בבעיית הזעת היתר (צילום: Shutterstock)

    

   אודות רפי קליין

   • בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה- 1984.
   • התמחות בחלקה לכירורגיה כללית וכלי דם בביה״ח רמב'״ם בחיפה - 1991.
   • מנתח בכיר בביה״ח אסותא ורמב״ם ומנהל מרפאות בת״א ובחיפה. בתחום הכירורגיה עיקר מומחיותי מחלות וניתוחי השד ובעיקר טיפול בסרטן השד, הכולל את כל השלבים, החל מאיבחון המחלה, ניתוחים אונקולוגיים מכל הסוגים וכן שחזורי שד ואונקופלסטיה בעזרת צוות פלסטיקאים מיומן.

   "בשנת 1990 הקמתי לראשונה בבית החולים רמב״ם מרפאה יחודית למעקב וטיפול בנשים בסיכון גבוה לסרטן השד. כיום קבוצה זו הנמצאת במעקב אישי שלי, מונה יותר מ-500 נשים".

    

   ייעוץ וטיפול פרטי | הסכמים עם כל חברות הביטוח | הסכם עם קופת חולים מאוחדת

   רשת מרפאות ארצית ד״ר רפי קליין לתיאום פגישה / טיפול התקשרו:

   סניף ת״א: 03-7646930 | סניף חיפה: 04-6896444

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד