"חיכיתי לגיל 40, שבו אמי התאלמנה, כדי להתחיל לחפש אהבה"

החרדה להתאלמן בגיל צעיר ניהלה את החיים של איריס רוזנהק בלום, והיא לא העזה לפתח זוגיות עד גיל 40. היום היא נשואה באושר ואם לשניים ומלווה ליצירת משפחה

איריס רוזנהק בלום. "היום כבר אין בי את הפחד" (צילום:  אביגיל עוזי)
איריס רוזנהק בלום. "היום כבר אין בי את הפחד" (צילום: אביגיל עוזי)

איריס רוזנהק בלום, בת 52, מבאר־יעקב, נשואה ואמא לשניים (בן תשע ובת שנתיים), מלווה ליצירת משפחה:

 

"גדלתי בפתח־תקווה, הבכורה בין ארבע אחיות. הייתה לי ילדות שגרתית עם זיכרונות טובים, אבל הכל השתנה בגיל 13 כשאבי נפטר ממחלת לב בגיל 49. הייתי מאוד קשורה אליו. כשקמתי מהשבעה החלטתי לא לשקוע באבל, ולתפקד כאמא שנייה לאחיותיי הקטנות. אמי עבדה כאחות במשמרות לילה, הייתה זקוקה לעזרה וסמכה עליי. החלפתי לקטנה חיתולים, בישלתי להן ארוחות, ארגנתי אותן לגנים ולבתי הספר, ניקיתי את הבית ועזרתי בניהול התקציב. במקביל למדתי בבית הספר, עבדתי בניקיון מדרגות וכבייביסיטר כדי לצאת מהמשבר הכלכלי שנקלענו אליו אחרי שאבי נפטר, והייתי פעילה בתנועות נוער. למדתי שהחיים הם מעל לכל ושצריך להמשיך לחיות. המשבר בנה אותי.

כשהשתחררתי מהצבא למדתי הנהלת חשבונות והתקבלתי לחברת 'קימברלי קלארק'. קודמתי שם לתפקידים בכירים, אהבתי את העבודה ונתתי את הנשמה.

"כשהייתי בת 13 שאבי נפטר. כשקמתי מהשבעה החלטתי לא לשקוע באבל, ולתפקד כאמא שנייה לאחיותיי הקטנות. החלפתי לקטנה חיתולים, בישלתי להן ארוחות, ארגנתי אותן לגנים ולבתי הספר, ניקיתי את הבית ועזרתי בניהול התקציב"

 

עד גיל 40 התמקדתי בקריירה ולא הייתה לי זוגיות. בדיעבד אני יודעת שהיה לי פחד שאתאלמן כמו אמא שלי, וחיכיתי לגיל 40, שבו היא התאלמנה, כדי להתחיל לחפש אהבה. בגיל הזה התעורר בי הרצון למשפחתיות ולזוגיות. גלשתי באתרי היכרויות וזה לא עבד. חברות המליצו לי על שדכנית. היה לי מוזר, אבל החלטתי לנסות. חודש אחרי שהגעתי למשרד השידוכים, שידכו לי את רזיאל בלום, עורך דין בתחום דיני משפחה, ניכור הורי ופונדקאות. הוא התאהב בי מיד ובדייט השני התחיל לדבר איתי על אולמות אירועים. פחדתי מחוסר יציבות כלכלית כי הוא עובד כעצמאי. זה החזיר אותי לתקופת הילדות שבה הרגשתי מחסור. חודש אחרי שהתחלנו לצאת, החלטתי להפסיק את הקשר. שנינו בכינו, אבל זו הייתה ההחלטה שלי. כשסיפרתי על כך למישהי בעבודה, היא המליצה לי שנלך למאמנת זוגית. זה היה מטורף מבחינתי. אני מכירה אותו רק חודש, מה פתאום ללכת למאמנת זוגית? בכל זאת החלטתי ללכת על זה כי הרגשתי שאני צריכה עזרה, ורזיאל זרם עם זה. המאמנת ליוותה אותנו במשך שנה עד שהתחתנו. היא לימדה אותנו לתקשר אחד עם השנייה, לבטא את הרגשות ולא לריב על שטויות. אנחנו נשואים באושר עשר שנים, והסוד לזוגיות שלנו הוא לפנות זמן לשיחות ולצאת לדייט שבועי ביחד.

 

לאחר שהתחתנו, ניסינו להביא ילד לעולם ללא הצלחה. התחלתי טיפולי פוריות שהיו קשים מאוד וגרמו לי אי־שקט ועצבים. השמנתי מאוד. הרגשתי שאני מאבדת שליטה על הגוף שלי. אחרי כמה חודשים הצלחתי להיכנס להיריון אבל הוא לא שרד. הדופק של העובר הפסיק לפעום בסוף השבוע העשירי. זה היה משבר נוראי. ואז, קיבלתי את הבשורה שאמא שלי חלתה בסרטן נדיר ברירית הרחם ופחות משנה אחר כך היא נפטרה. זה היה קשה מאוד, אבל לצד האבל המשיך לפעום בי הרצון לילד. בעלי הציע שנפנה לאימוץ ואכן אימצנו את הבן שלנו מרוסיה. מהיום הראשון הרגשתי שהוא הילד שלי והחיבור בינינו היה מידיי.

לפני כשלוש שנים התחלנו לדבר על ילד שני. עברנו תהליך פונדקאות עם אישה מאוקראינה, וכך נולדה בתנו הקטנה. בהתחלה חששתי שלא אתחבר לתינוקת, אבל כשראיתי אותה בפעם הראשונה מיד נוצר חיבור.

 

בגיל 48, אחרי קריירה של 28 שנה, החלטתי להתפטר מהעבודה ב'קימברלי קלארק'. הגעתי לנקודת שיא בקריירה והרגשתי מיצוי. למדתי אימון אישי, והחלטתי לעסוק בתחום. אני מאוד אוהבת לעבוד עם אנשים וזה גורם לי אושר. אני עוזרת לנשים בעלות עסקים וקריירה בהתפתחות אישית ומסייעת להן בתהליכים כלכליים וזוגיים. אני מרגישה שזו שליחות - להראות לנשים שאפשר גם וגם - גם לפתח קריירה, גם להיות אמהות וגם לנהל זוגיות. בנוסף אני מרצה ומלווה משפחות בתהליכי פוריות, פונדקאות ואימוץ.

"חברות המליצו לי על שדכנית. היה לי מוזר, אבל החלטתי לנסות. חודש אחרי כבר שידכו לי את רזיאל"

 

בכל פעם שאני מסייעת לאנשים במערכות היחסים שלהם אני מתמלאת באנרגיות. היום כבר אין בי את הפחד להיות אלמנה. פעם, כשרזיאל היה יוצא מהבית ומתעכב לחזור הביתה, הייתי נתקפת חרדות וחוששת מהגרוע מכל. היום, אחרי שעברתי תהליכים רגשיים ובזכות העבודה שלי עם זוגות אחרים, אני מרגישה שלווה וביטחון.

 

שורה תחתונה: "כשחותרים לעבר מטרה אסור לעצור. לא להיתקע במקום - תמיד ללכת קדימה".

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד