5 דקות וגמרנו? מדידת זמנים היא עניין לתחרויות ספורט לא לסקס

סקס אינו מטלה תלוית זמן, הוא מתכתב עם חופש מוחלט, עם הרפיה, עם שחרור מכבלי השעה. כאשר אנחנו בודקים זמנים, הלכה האינטימיות ופספסנו את כל העניין

מדידות זמן משבשות את הסקס, שאמור להיות חוויה מחוץ לגבולות הזמן (צילום: Shuttersock)
מדידות זמן משבשות את הסקס, שאמור להיות חוויה מחוץ לגבולות הזמן (צילום: Shuttersock)
גבר מוטרד מקטר לחברו, שאשתו תובענית מדי במיטה. היא מודדת לו זמנים, הוא מדווח, בוחנת את משך הזקפה שלו, סופרת כמה פעמים בשבוע הם עושים את זה. החבר מציע: "תגביל אותה. תנסח הסכם על סקס פעמיים בשבוע למשך שעתיים, ותחתים אותה. בתור פיצוי, תתחייב שבפעמיים האלה היא יכולה לדרוש כל מה שעולה לה בראש". המוטרד קונה את הטיפ.

אחרי שבוע החבר נתקל בו ברחוב ומתעניין איך הולך. "אל תשאל", עונה הבעל, "אשתי כל כך שמחה על ההסדר. שנייה אחרי שחתמה עליו, היא טסה החוצה וצעקה לי, "אני חוזרת עוד שעתיים".

 

לסלק את השעון מחדר השינה

בין הבעיות שאני מזהה בקליניקה, בעיקר אצל פציינטים עם סדר יום עמוס - הקושי להתנתק מתכתיבי זמן. הרי אחד האויבים הגדולים שלנו בעידן האינטנסיבי העכשווי, הוא השעון. הוא מבצבץ מכל מקום, מכריז על השעה בשלטי חוצות דיגיטליים, על מסכי הסלולרי, המחשב והטלוויזיה, ונוכח גם בחדר השינה. אם לא פיזית על הקיר או השידה, אז על מסך התודעה.

הזמן הסובייקטיבי הוא מה שחשוב. לפעמים דקה יכולה להיתפס בראש כשעה ולפעמים שעה כדקה. זה לא לעניין למדוד כמה זמן לקח לי להעמיד אותו או כמה זמן לקח להביא אותה לאורגזמה

 

גורם הזמן מתערב במעשה האהבה ומציף תהיות: כמה זמן אנחנו עושים את זה; כמה זמן עד שאני גומר; כמה זמן עשינו פורפליי; כמה זמן עד שהוא יחדור אליי.

 

מדידות הזמן האלה משבשות את הסקס, שאמור להיות חוויה טרנסצנדנטית - מחוץ לגבולות הזמן. יחסי מין הם זמן אינטימי, וברגע שמאפשרים לזמן הכרונולוגי להסתנן אליהם, הלכה האינטימיות.

 

סקס אינו מטלה תלוית זמן, הוא מתכתב עם חופש מוחלט, עם הרפיה, עם שחרור מכבלי השעה. כאשר אנחנו מודעים לשעון ובודקים את עצמנו אם אנחנו עומדים בסטנדרטים של זמן כלשהם, פספסנו את כל העניין. שתדעו: סקסולוגים ממליצים על האפלת חדר השינה בעת קיום יחסי מין, על יצירת אווירה מזמינה המנותקת מרעשי חוץ, וגם, נכון - על סילוק השעון מחדר.

 

אבל כיום, אלה החיים, הכל נקצב בזמן: פגישות, ישיבות, שיעורים, חוגים, תוכניות טלוויזיה. על אותו רצף כמעט, יש מי ששואלים את עצמם בנסיבות הכי אינטימיות אם הם מצייתים ל"חוקי" שעון הסקס. אפשר לחשוב שהם שחיינים מקצועיים, שחותרים למינימום האולימפי. כאמור, כל הרעיון בחוויה המינית הוא שאין מינימום ואין מקסימום, הזמן הסובייקטיבי הוא מה שחשוב. לפעמים דקה יכולה להיתפס בראש כשעה ולפעמים שעה כדקה. זה לא לעניין למדוד כמה זמן לקח לי להעמיד אותו או כמה זמן לקח להביא אותה לאורגזמה.

 

כל הרעיון בחוויה המינית הוא שאין מינימום ואין מקסימום (צילום: Shuttersock)
  כל הרעיון בחוויה המינית הוא שאין מינימום ואין מקסימום(צילום: Shuttersock)

   

  מודעות מתמדת לזמן במיטה, כמוה כקשירת עוגן לגופנו, שמונע מאיתנו המראה חופשית. ראיתם פעם כדור פורח שנושא עליו עוגן? הוא יישאר תקוע על הקרקע. אז אולי, כמו ביצירותיו של סלבדור דאלי, עלינו לאמץ שעון נוזלי, כזה שלא מציית לחוקי הזמן.

   

  ואין לעניין גבול: בעידן שבו הטכנולוגיה פורצת לכל סדק אפשרי בחיינו, קיימות אפליקציות סקס למיניהן. אחת מהן מודדת את איכות הסקס על פי פרמטרים שונים, שגורם הזמן משחק בהם תפקיד. היא בודקת את תדירות הסקס לחודש, שיעור החדירות, משך יחסי המין, פרק הזמן של השיא האורגזמי. אז תגידו, אנחנו אמיתיים? הרי במקום סקס מתנהלת לה במיטה תחרות, שמטרתה לזכות בציון משופר באפליקציה. חסר רק שהסלולרי על המדף יתחיל לחלק פקודות בנוסח "יותר חזק דני, יותר חזק".

    

  מי שבטח לא תתפתה לרכוש את אפליקציית הסקס הזו היא הפולנייה הקלאסית מהבדיחות, זו שמתעוררת בבוקר ושואלת את מי שישן לצדה במיטה: "תגיד, יעקב, אתה המשכת הרבה זמן אחרי שאני נרדמתי?"

   

  • ד"ר יצחק (צחי) בן־ציון, מנהל המרפאה לבריאות מינית בבית החולים "סורוקה" ופסיכיאטר מחוז הדרום, שירותי בריאות כללית

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: אורלי גורי)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: אורלי גורי)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד