מימי לוזון מול המראה: "היום כולן אובססיביות על טיפולים קוסמטיים"

היא יכולה להתקשר לאירינה שייק בכל שעה, מאמינה שבוטוקס זה טוב כל עוד שומרים על מינון, ושאפשר לכבוש את העולם מפתח תקווה – ביקרנו את קוסמטיקאית הכוכבות

אסי טוחןפורסם: 25.12.19 08:52
צפו: סודות הטיפוח של מימי לוזון מול המראה באמבטיה
צילום: טל שחר
"היום כולן חברות שלי. כשהגעתי לטפל בנעמי קמפבל, חששתי קצת בגלל כל הסיפורים עליה. גיליתי אישה מדהימה. גם סינדי קרופורד, קאיה גרבר וכל הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט. אין מצב שאהיה במילאנו ולא אעשה טיפול לקיארה פראני. אירינה שייק גם באה לבקר אותי בארץ". מימי לוזון בביתה (צילום: טל שחר)
"היום כולן חברות שלי. כשהגעתי לטפל בנעמי קמפבל, חששתי קצת בגלל כל הסיפורים עליה. גיליתי אישה מדהימה. גם סינדי קרופורד, קאיה גרבר וכל הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט. אין מצב שאהיה במילאנו ולא אעשה טיפול לקיארה פראני. אירינה שייק גם באה לבקר אותי בארץ". מימי לוזון בביתה (צילום: טל שחר)
מימי לוזון (53), מומחית לבריאות העור, בעלת קו מוצרי קוסמטיקה ומגישת התוכנית "מרגישות יופי" בערוץ 12, אמא של עמית (26) וגל (22) (צילום: טל שחר)
מימי לוזון (53), מומחית לבריאות העור, בעלת קו מוצרי קוסמטיקה ומגישת התוכנית "מרגישות יופי" בערוץ 12, אמא של עמית (26) וגל (22) (צילום: טל שחר)

מימי לוזון, איך הגעת לתחום הקוסמטיקה?

"הייתי בת 21, כשנרשמתי בחיפה לקורס ללימודי קוסמטיקה ואיפור. הלכתי ללמוד בשביל עצמי, כי בכלל רציתי לעסוק בעיצוב פנים, אבל היתה לי מורה מדהימה שהצליחה להצית אותי על התחום הזה ונשארתי בו. זה היה לפני יותר מ-30 שנה. עכשיו הקוסמטיקה כבר הפכה לחצי רפואה. בהתחלה עבדתי בחברות קוסמטיקה: בלנקסטר, בדיור וברושאס, שבו ניהלתי את המותג והבאתי אותו לארץ. הכרתי את דני, התחתנתי ורציתי לגדל ילדים בשקט, אבל השקט החזיק רק חודשיים. התחלתי שוב ללמוד. למרות שעבדתי עם חברות הקוסמטיקה המקצועיות הטובות ביותר בעולם, הרגשתי שמשהו חסר, שאין מענה אמיתי. החלטתי לפנות למעבדה בארצות הברית כדי לייצר מוצרים שיש להם ערך מוסף אמיתי עם אחוז חומר פעיל גבוה. מוצרי דרמו-קוסמטיקה, שייתנו תחושת גלאם בלי להיות אגרסיביים מדי. את לקוחות שנות האלפיים לא מעניין איזה סוג עור יש להן: שמן, יבש או מעורב. מעניין אותן שיהיה להן עור יפה. פיתחתי מוצרים חכמים ללקוחות חכמות, שיודעות מה זה פפטידים, חומצות וחומרים פעילים. ככה השקתי ב-2014 את קו המוצרים שלי".

 

בעלך דני לוזון הוא משנה למנכ"ל סופר-פארם, איך זה מסתדר?

"מהרגע שהשקתי את קו המוצרים, דני ואני החלטנו על הפרדת כוחות, כי בסופר-פארם אני לא יכולה למכור וגם לא אצל המתחרים. אמרתי לכולם: 'אני יוצאת החוצה לחו"ל', וכולם חשבו שהשתגעתי. שלחתי מוצרים לדוגמה לכל הרשתות הגדולות בחו"ל וכולם חזרו אליי".

 

"כולן רוצות טקסטורה יפה של העור. גם אם הן מזריקות, זה מאוד עדין. אף אחת לא רוצה היום מראה מוגזם". בין הלקוחות של מימי לוזון: בר רפאלי, נעמי קמפבל, אילנית לוי, שרה סמפיו, עדן פינס ואירינה שייק
  "כולן רוצות טקסטורה יפה של העור. גם אם הן מזריקות, זה מאוד עדין. אף אחת לא רוצה היום מראה מוגזם". בין הלקוחות של מימי לוזון: בר רפאלי, נעמי קמפבל, אילנית לוי, שרה סמפיו, עדן פינס ואירינה שייק

   

  ואיך הגעת מפתח תקווה לטפל בפנים של נעמי קמפבל, אירינה שייק ואלסנדרה אמברוסיו?

  "מי שפתחו לי את הדלת לחו"ל הם אלמה לייזרס. אני מאמינה גדולה במכשירים ותמיד עבדתי עם מכשור מתקדם, כשזה עוד לא היה מקובל כמו היום. המשולש הקדוש שלי הוא: מכשירים, תכשירים וידיים טובות. חברתי לאלמה לייזרס והם היו הראשונים שפתחו לי את הדלת לחו"ל, כי יש להם מפיצים בכל העולם. דרכם גם הגעתי לסלפרידג'ס בלונדון. ואז מוטי רייף הכיר לי את ולנטינה מיצ'טי, אשת יחסי ציבור בחו"ל. כששאלתי אותה איך אני יכולה לקדם את המוצרים והטיפולים שלי, היא הציעה לי להצטרף אליה ספונטנית לפסטיבל הסרטים בוונציה. זה היה ב-2015, כשעוד לא היה מקובל לעשות טיפולי שטיח אדום לכוכבות. האינסטגרם רק התחיל. ככה התחלתי עם טיפולי השטיח האדום.

   

  "לקחנו איתנו מוצרים ומכשיר של אלמה לייזרס בשווי של 200,000 דולר על גונדולה, אבל זה עבד בגדול. מאז אלמה לייזרס דואגים לי למכשירים בכל מקום בעולם, בכל שבועות האופנה ואירועי הטקסים החשובים. באחת הפעמים הגעתי לשבוע האופנה בניו יורק ומכונת הלייזר לא עבדה לי. לא רציתי לעשות להן רק מסג', אז שמתי עליהן את מסכות הזהב שלי שעשויות מזהב אמיתי, אבל היו עדיין בתהליך פיתוח, כי רציתי לנסות אותן קודם על עצמי ועל העובדות שלי. פתאום התחלתי לקבל כל שלוש שניות טלפונים מכל העולם. מנעמי קמפבל עד קיארה פראני – זו היתה ההיכרות הראשונה איתן. פתאום כולן רצו את טיפולי הזהב. בהמשך, בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט, כבר כולן הצטלמו עם מסכות הזהב וזה היה שוס. עד אז דוגמניות לא הצטלמו עם מסכות. אנחנו התחלנו עם הטרנד הזה. הקשר עם הסלבס בשבועות האופנה יצר באז וביקוש בכל העולם. היום מוכרים את המוצרים שלי בהונג קונג, בספרד, באיטליה, בצרפת ובארצות הברית כמותג פרימיום. רשימת הסלבס שלנו בעולם הכי מרשימה".

   

  "מזריקים לי בוטוקס באופן קבוע, ואם אצטרך בעתיד טיפולים נוספים בטוח אעשה. אבל עור מטופל לא צריך יותר מדי" (צילום: טל שחר)
   "מזריקים לי בוטוקס באופן קבוע, ואם אצטרך בעתיד טיפולים נוספים בטוח אעשה. אבל עור מטופל לא צריך יותר מדי"(צילום: טל שחר)

    

   גם בארץ יש לך לקוחות מפורסמות שנמצאות איתך לאורך שנים.

   "זה התחיל עוד בקליניקה שהיתה לי בתחילת הדרך, באקו המספרה של איתן נעים בתל אביב. שם התחילה ההיכרות שלי עם שלי גפני, אילנית לוי ושירלי בוגנים. היום באות אליי יעל פוליאקוב, קורל סימנוביץ', בר זומר, נטע אלחמיסטר, רומי פרנקל ובר רפאלי. בחו"ל המפורסמת הראשונה שלי היתה אלסנדרה אמברוסיו בפסטיבל ונציה. היא ישר העלתה תמונה לאינסטגרם שלה, ועד היום היא לקוחה כשאני מגיעה לטקס האוסקר ולשבועות אופנה".

    

   מה סוד ההצלחה?

   "לשמור איתן על קשר, לדבר איתן באותה שפה ולתת להן את מה שהן צריכות. אין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל מאוד חשוב לכולן שהפנים ייראו מושלמות ולא עשויות. היום כולן חברות שלי. כשהגעתי לטפל בנעמי קמפבל, חששתי קצת בגלל כל הסיפורים עליה. גיליתי אישה מדהימה. גם סינדי קרופורד, קאיה גרבר וכל הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט. אין מצב שאהיה במילאנו ולא אעשה טיפול לקיארה פראני. אירינה שייק גם באה לבקר אותי בארץ. היא אחת הנשים הכי מדהימות שיש. היופי החיצוני שלה הוא כלום לעומת היופי הפנימי. אני יכולה להתקשר אליה בכל שעה, היא אחת החברות הכי טובות שלי. גם בבראדלי קופר טיפלתי, כשהיה עדיין בן הזוג שלה".

    

   איזה סוג של טיפולים את עושה להן לפני השטיח האדום?

   "עם קוסמטיקה נכונה, אין יותר מדי. אפשר לעשות טיפול יופי אפילו שעה לפני האירוע וכמה טיפולים באותו יום. היום כולן אובססיביות על טיפולים קוסמטיים. אם אני עם אירינה באירוע, זה יכול להיות גם שלוש פעמים ביום. כולן רוצות טקסטורה יפה של העור. גם אם הן מזריקות, זה מאוד עדין. אף אחת לא רוצה היום מראה מוגזם. אפילו הקרדשיאנס נרגעו קצת. אני עושה להן גם טיפולי גוף עם הלייזר, כדי שהרגליים בתצוגות ייראו הכי חלקות שיש".

    

   מה ההעדפה האישית של כל אחת מהן?

   "אירינה מאוד אוהבת את מסכת הקולגן שלי. קיארה פראני מכורה לטיפולי פנים. נעמי קמפבל לקרם צוואר. יש לה עור פורצלן".

    

   איך עוד הן שומרות על עצמן?

   "כולן מקפידות על תזונה ואורח חיים בריא. לא שותות או אוכלות סושי בלילה, כדי לא להתעורר נפוחות. האתגר הכי גדול זה הטיסות, כי הן נוחתות ישר לצילומים או לתצוגות וצריכות להיראות זוהרות. הכי לא נכון לעלות לטיסה עם איפור. צריך לנקות את הפנים היטב. לי, אישית, גם אין בעיה למרוח מסכה כמה פעמים במהלך הטיסה. לא לשתות אלכוהול בטיסה, לשתות הרבה מים ולאכול פחות או לא לאכול בכלל".

    

    

   "יש לי המון רעיונות, אני מפזרת אותם ואנשים לוקחים אותם. הייתי צריכה להעז יותר בגיל 20. הייתי שמרנית, אבל הזמנים היו אחרים. לא היה אינסטגרם" (צילום: טל שחר)
    "יש לי המון רעיונות, אני מפזרת אותם ואנשים לוקחים אותם. הייתי צריכה להעז יותר בגיל 20. הייתי שמרנית, אבל הזמנים היו אחרים. לא היה אינסטגרם"(צילום: טל שחר)

     

    ספרי על הרגלי הטיפוח שלך.

    "אני עושה טיפולים לעצמי כל שבועיים עם גלי רדיו, לייזרים, הכל. המכשור הכי מתקדם וכל מה שיעזור לסיבי הקולגן שלי לעבוד לבד. מסכות הן הפֶטיש שלי, פעמיים-שלוש בשבוע. בכל פעם מסכה אחרת. ביום אני מתחילה עם מסכת שמפניה מבעבעת, מורחת סרום של חומצה היאלורונית עם פתיתי זהב לעור זוהר, והיא הבסיס לכל השכבות שיבואו מעל. קרם עיניים קל לבוקר, קרם צוואר וקרם הגנה שאני מורחת כל השנה. האיפור שלי מאוד קליל: מייק-אפ פודרה של מאק סטודיו טק, קונסילר עדין. אני מסיימת תמיד עם נגיעה של שמן הפיור גולד שלי, כדי שהכל ייראה זוהר וטבעי. זה טיפ שלמדתי מהמאפרים הכי גדולים בעולם. ברונזר של שאנל בשני גוונים וסומק של דיור שנראה מאוד ורוד, אבל נותן מראה תפוחי יפה ללחיים. אני אוהבת להשתמש בשתי מסקרות, של פאט מקגראת' וסן לורן. 20 סיבובים על כל עין והריסים מושלמים. זה טיפ שלמדתי מדוגמנית בחו"ל. על השפתיים אני מורחת ויטמין סי ואת הגלואו השקוף של דיור. בכלל, ככל שעולים בגיל כדאי להתאפר פחות. לא להעמיס. בלילה אני מנקה את הפנים היטב ומורחת סרום תאי גזע, קרם לילה ובחורף גם רטינול או חומצת פירות. תלוי במצב הרוח".

     

    מה דעתך על הזרקות?

    "אין לי שום בעיה עם הזרקות. אני אפילו בעד. זה רק צריך להיות במינון הנכון, כי הלכו עם זה רחוק מדי. טעות לחשוב שהזרקות מחליפות טיפולי פנים, כי למרקם ולטקסטורה של העור אין תחליף. השילוב של שניהם יחד, יכול לתת מראה בריא ויפה. מזריקים לי בוטוקס באופן קבוע, ואם אצטרך בעתיד טיפולים נוספים בטוח אעשה. אבל עור מטופל לא צריך יותר מדי".

     

    "עם קוסמטיקה נכונה, אין יותר מדי. אפשר לעשות טיפול יופי אפילו שעה לפני האירוע וכמה טיפולים באותו יום" (צילום: טל שחר)
     "עם קוסמטיקה נכונה, אין יותר מדי. אפשר לעשות טיפול יופי אפילו שעה לפני האירוע וכמה טיפולים באותו יום"(צילום: טל שחר)

      

     מה לגבי הגוף?

     "אני מטפלת בו כל הזמן. בטיפולים מיוחדים לצלוליט עם גלי רדיו ואולטרה סאונד, ומורחת כל יום קרם מיוחד, כל החיים. אני מורחת גם קרם גוף. לא מתעצלת".

      

     איך את מטפלת בשיער?

     "22 שנה אני אצל אותו ספר, איתן נעים מאקו. הוא צובע לי את השיער עם חומר טבעי של לוריאל. אני עושה אצלו צבע כל שבועיים. יש לי שריטה עם השורשים הלבנים. זה לא יכול לקרות אצלי. תכשירי השיער שלי הם של ג'ון פרידה".

      

     מה טיפול היופי הכי קיצוני שעשית אי פעם?

     "בחופשה בקריביים עשו לי פעם טיפול סקראב יוצא דופן: צחצחו לי את כל הגוף עם שתי מברשות שיניים. הרגשתי הכי נקייה שיש. בעור הפנים אני לא נותנת לאף אחד לגעת. פעם לפני שנים, עשיתי לעצמי פילינג מאוד חזק ומאז אני נמנעת מטיפולים אגרסיביים. מאמינה בלאט ובטוח".

      

     מה לגבי תזונה וכושר?

     "אני מתאמנת שש פעמים בשבוע. אם אני בנסיעות, זה קצת יותר קשה. צריך כוחות של ברזל כדי להתאמן כשאת בג'ט לג, אבל אני תמיד אורזת איתי בגדי כושר. האימונים שלי כוללים משקולות, פילאטיס וריצות בים. יש לי שני מאמנים ואני קמה בכל בוקר בחמש ורבע. שותה קפה ועולה על בגדי ספורט. אם יש לי חטא יופי, זה שאני לא ישנה מספיק שעות, כי אני נרדמת רק בחצות. על התזונה אני מאוד מקפידה, אבל מהניסיון שלי לאורך שנים, למדתי שצריך לאכול קצת מהכל. ההימנעות לא יכולה להחזיק לטווח הרחוק. בסופו של דבר, הכל זה איזונים, איזונים ואיזונים. אין סודות".

      

     איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה?

     "להעז יותר. אני לא מספיק מעזה. יש לי המון רעיונות, אני מפזרת אותם ואנשים לוקחים אותם. הייתי צריכה להעז יותר בגיל 20. הייתי שמרנית, אבל הזמנים היו אחרים. לא היה אינסטגרם. אמרו לי תמיד: 'יש לך רק שתי ידיים, אז כמה לקוחות כבר יכולות להיות לך ביום'. היום יש לי 15 לקוחות ביום והשמיים הם הגבול. הייתי נותנת לעצמי יותר תעוזה ופורצת יותר".

      

     איפור בתמונות סטילס: זיוות הרשקו לאיל מקיאג' | שיער: אדיר ג'ייקוב

      

       

      ומה גילינו אצל מורן אטיאס מתחת לאיפור?

      מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
      מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים