ענבל גבריאלי על הפרידה מבן זוגה: "רציתי להפסיק לעשות הכל בבית"

הח"כית לשעבר מספרת בגילוי לב על פירוק הבית בפעם השלישית, ובטוחה שההשתתפות בריאליטי (בפעם השלישית), לא תפריע לה לחזור לעשייה ציבורית

ענבל גבריאלי מצטלמת לשער לאשה ומספרת על הפעם הראשונה. לחצו PLAY לצפייה
צילום: ירון ברנר | עריכה: רותם שבתאי
ענבל גבריאלי. "את מתעוררת יום אחד ושואלת, מה קורה פה, יש לי ארבעה ילדים? כי אני ילדתי רק שלוש פעמים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: זוהר מאירי)
ענבל גבריאלי. "את מתעוררת יום אחד ושואלת, מה קורה פה, יש לי ארבעה ילדים? כי אני ילדתי רק שלוש פעמים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: זוהר מאירי)

לפני קצת פחות משנה, כשצולמה העונה השנייה של "גולסטאריות", מעטים ידעו שענבל גבריאלי מתמודדת במקביל עם קִצה של מערכת היחסים שלה עם רן רמו, בן זוגה בתשע השנים האחרונות ואביהם של שניים משלושת ילדיה. השניים אמנם לא נישאו מעולם ברבנות, אך עבור גבריאלי הפרידה הייתה גירושים לכל דבר. חברותיה לתוכנית ידעו על הקשיים והבינו שפירוק הקשר בלתי נמנע, אבל גבריאלי הצליחה להסתיר ממדורי הרכילות את הסוד. "לא הלכתי וצעקתי את זה בקולי קולות", היא אומרת.

 

התגרשת פעמיים ואז נפרדת מבן זוגך, את מרגישה שנכשלת?

"אם היית מספרת לי שהתגרשת שלוש פעמים ואת מרגישה עם זה אחלה ושזה לא כישלון שלך, הייתי מגחכת לך בפנים. ברור שזה כישלון. התחתנתי מתוך רצון שזה יהיה לחיים שלמים, ואחר כך התחתנתי שוב (עם לירן שטראובר) וילדתי ילד מתוך כוונה שיישאר לבן שלי (מיכאל, בן 13) בית שלם שיש בו אמא ואבא. בפעם השלישית הבאתי לעולם עוד שני ילדים (רפאל בן השבע, אוריאל בת הארבע) וחשבתי שזה לכל החיים. התגרשתי שלוש פעמים מבחינתי, גם אם רני ואני לא היינו נשואים ברבנות או בהסכם, אין לזה שום משמעות. אינאף איז אינאף, צריך להודות באמת, נכשלתי. והכישלון שלי מתמשך. נכשלתי בלבחור אותם, נכשלתי בלחיות עם הבחירה, נכשלתי בהתמודדות עם הבחירה".

 

תסבירי.

"להישאר עם רני, בן זוגי האחרון, לא היה גורם לי סבל. אפשר היה להסתדר ולתקן, אבל קצה נפשי ולא רציתי בזה יותר. זה גם כישלון במה שאני עוללתי לילדים שלי פעמיים, אבל היה לי חשוב להיות שמחה ולאפשר לילדים בית שמח ורגוע".

 

עם בן הזוג לשעבר רן רמו. " כסף לא היה מה שפירק אותנו, אלא דברים בדינמיקה בינינו" (צילום: יובל חן)
  עם בן הזוג לשעבר רן רמו. " כסף לא היה מה שפירק אותנו, אלא דברים בדינמיקה בינינו"(צילום: יובל חן)

   

  מערכת היחסים הארוכה של ענבל גבריאלי (44) ורן רמו (44), אב לילד מקשר קודם, הסתיימה לפני חודשיים, אחרי כמה שנים של עליות ומורדות. גבריאלי חזרה לגור בחולון, סמוך להוריה, פתחה עם שותפים משרד עורכי דין העוסק בדיני משפחה ובמקביל משתתפת ב"גולסטאריות" (שמשודרת ב־HOT REAL בימי ב’-ד’ בשעה 19:30 וב־NEXT TV). בקיצור, חזרה לעניינים.   

   

  כמה העיבו על הקשר הקשיים הכלכליים שאליהם נקלעה המסעדה של בן זוגך?

  "קשיים כלכליים מטלטלים את הספינה. אם אין חוזק ובונדינג חזק בין הזוג, הקשר מתפרק. הגעתי למצבים שברור שאם זה לא היה רני, הייתי קמה והולכת. אבל כסף לא היה מה שפירק אותנו, אלא דברים בדינמיקה בינינו. רציתי להפסיק לעשות הכל בבית, וקשה לומר לאדם, אוקיי, עד עכשיו התרגלת ככה, עכשיו תתרגל אחרת. הבנתי שאני לא רוצה שכל דבר שקורה בבית יעבור דרכי. אני מודעת לזה שאני קבעתי את הכללים. אבל אני מכירה זכרי אלפא שהם שותפים בניהול הבית וגידול הילדים. הם לא ישפשפו קקי מהאסלה, אבל יהיו מעורבים בלו"ז של הילדים ויבשלו. להכניס כלים למדיח זה לא שם עליך תג של קוקסינל. בקיצור, את מתעוררת יום אחד ושואלת, מה קורה פה, יש לי ארבעה ילדים? כי אני ילדתי רק שלוש פעמים". 

   

   
  הקשר עם אופירה אסייג התמסמס מעצמו (צילום: שי פרנקו, סגנון: זוהר מאירי)
   הקשר עם אופירה אסייג התמסמס מעצמו(צילום: שי פרנקו, סגנון: זוהר מאירי)

    

    

   את עורכת דין עצמאית ששואפת לחזור לעשייה ציבורית. מה גרם לך להשתתף בעוד ריאליטי?

   "באתי לבלות. אגב, דווקא 'הישרדות' הייתה חוויה פסיכית שלא הייתי מוותרת עליה, ומובן שנלוותה לזה פרנסה טובה. שם גם הייתה נקודת מפנה ביחס של אנשים כלפיי, הזדמן לאנשים להכיר אותי, בלי השקרים המלוכלכים שכתבו עליי כחברת כנסת. מה שבטוח, היום אני לא אעזוב את הילדים שלי כמו שעזבתי את מיכאל ב'הישרדות', נתק מוחלט של 50 יום. הוא היה אז בן ארבע ואחותי טיפלה בו נפלא, אבל זו תקופה שהוא חווה כטראומה".

    

   אופירה אסייג הגיעה לבקר ב"גולסטאריות". פעם הייתן החברות הכי טובות, למה זה נגמר?

   "היא אחת החברות הכי טובות שהיו לי. מעולם לא הסתכסכנו או היה בינינו דם רע. הקשר התמסמס מעצמו. אני לא מצליחה לחשוב על איזה ויכוח או עכבר שהפך לפיל. אני מורידה בפניה את הכובע ואת הראש על המקומות שהגיעה אליהם. אולי יום אחד החברות שלנו שוב תפרח".

     

   כל תוכניות הריאליטי האלה לא יזיקו לדימוי שלך?

   "למה? לא עשיתי משהו שיעמוד בסתירה לזה שאלך לעבוד בשביל אזרחי המדינה".

    

   "למה אף אחד לא הזדעזע מאורי זוהר? " (צילום: שי פרנקו, סגנון: זוהר מאירי)
    "למה אף אחד לא הזדעזע מאורי זוהר? "(צילום: שי פרנקו, סגנון: זוהר מאירי)

     

    אם תחזרי מחר לכנסת, באיזה נושא תטפלי?

    "מאגר עברייני המין של ישראל חייב להיות מעודכן כל הזמן. יש עברייני מין מורשעים, פצצות מתקתקות, שעובדים עם ילדים ויכולים לעבוד בצהרונים, שם בקושי קיים פיקוח. הייתי גם מחייבת אותם לעבור טיפול. זה נשמע אנטי־דמוקרטי ויגידו שאני פאשיסטית, אך אינטרס הציבור חשוב יותר. אני לא אתייפייף מאחורי זכויות אדם".

     

    מה את חושבת על תנועת MeToo?

    "טעיתי כשלא הגשתי תלונות נגד מטרידי מין סדרתיים ובכך הבטחתי שימשיכו להטריד. ועדיין, רצו עם ההטרדות כל כך רחוק, שזה פגע בדברים שאני לא רציתי לוותר עליהם, כמו מחמאות. אני מופיעה בפאנל 'הפטריוטים' בערוץ 20, עם עירית לינור, אראל סג"ל, שמעון ריקלין, ארי שמאי, קלמן ליבסקינד, שרק כדי לא להביך אותו במחמאות, לא אומר מה אני חושבת עליו כגבר; כשאחד מהם נמצא בחדר איפור ואני נכנסת ומקבלת מחמאה, נלווית לה התנצלות. חמוד שלי, רזיתי או לא, מה אתה נסוג? הייתה מצוקה וגוף האישה היה הפקר, אבל לקחת את זה לכיוון השני, זה כמו טיפול כימותרפי. זה הרס הכל".

     

    אייל גולן יופיע בבר מצווה של הבנים שלך?

    "חד־משמעית, כן. אייל גולן חבר שלי. הוא הלך עם נשים, נקבע שזו לא עבירה על החוק ואם זה מוסרי או לא, זה לא תפקיד שלי ולא של אורלי וילנאי לקבוע. אם לא מדובר בקטינות, או כאלה שהתחזו ללא קטינות, ויש מפגש רצונות, ממתי אנחנו משטרת המוסר? ואיפה זה היה כל הזמן? אנשי הבוהמה והכוח תמיד עשו דברים. למה אף אחד לא הזדעזע מאורי זוהר? לא אוהבת את הצביעות הזו".

     

    • הראיון המלא עם ענבל גבריאלי מתפרסם בגליון "לאשה", עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: סימה בן דוד)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: סימה בן דוד)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד