אייקון מאויר בשבוע: ניקי מינאז' מסכמת שנה עמוסה בשערוריות

הודיעה על פרישה מהופעות, ואז חזרה בה, ובעוד העולם עוסק בהשלכות של MeToo – נישאה לעבריין מין מורשע. מה סוד ההצלחה של כוכבת המחשופים והחוטיני?

ארז עמירןפורסם: 05.12.19 12:26
אפילו בעולם הראפ עתיר ההתנהגויות האקסצנטריות, ניקי מינאז' היא עוף יוצא דופן – אגרסיבית, צבעונית ונועזת. המחווה שלי לזמרת (איור: ארז עמירן)
אפילו בעולם הראפ עתיר ההתנהגויות האקסצנטריות, ניקי מינאז' היא עוף יוצא דופן – אגרסיבית, צבעונית ונועזת. המחווה שלי לזמרת (איור: ארז עמירן)
ניקי מינאז' היא, כנראה, סך האלטר-אגואים שהיא בנתה לעצמה לאורך חייה. 2011 (צילום: Kevin Winter/GettyimagesIL)
ניקי מינאז' היא, כנראה, סך האלטר-אגואים שהיא בנתה לעצמה לאורך חייה. 2011 (צילום: Kevin Winter/GettyimagesIL)
צירוף של כריזמה, חוצפה ונוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה. 2017 (צילום: AP)
צירוף של כריזמה, חוצפה ונוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה. 2017 (צילום: AP)
המלכה של המוגזם – המחשופים הכורעים תחת הנטל, הסגידה ללייקרה כאילו מדובר בחומר היחיד בעולם, הפאות הצבעוניות, הציפורניים, וכמובן הישבן שנראה כמו כיסא שהולחם אל אחוריה. 2019 (צילום: AP)
המלכה של המוגזם – המחשופים הכורעים תחת הנטל, הסגידה ללייקרה כאילו מדובר בחומר היחיד בעולם, הפאות הצבעוניות, הציפורניים, וכמובן הישבן שנראה כמו כיסא שהולחם אל אחוריה. 2019 (צילום: AP)

ניקי מינאז'

סליחה, במי מדובר? ניקי מינאז' הוא שם הבמה המוכר יותר של אמנית ההיפ-הופ האמריקאית אוניקה טניה מאראג', שידועה בזכות אימוץ זהויות חלופיות, מריבות מתוקשרות עם זמרות אחרות ותמיכה בכל מי שגורס כי אנחנו נמצאים בעיצומו של עידן הישבן. השבוע היא חוגגת יום הולדת 37 שמסכם שנה עמוסה – הודעה על פרישה מהופעות, פרישה מההודעה על פרישה, ונישואים לעבריין מין מורשע.

 

היא מטפחת קריירת היפ-הופ מרשימה בתחום שנשלט כמעט בבלעדיות על ידי גברים שחורים וזועמים שלא אוהבים את הנשים שלהם מחוץ למיטה ולמטבח. העובדה שהישבן שלה הוא הכוכב הראשי של אחד הקליפים המצליחים בעולם, רק מסמן אותה בעיני מעריציה כטורנדו של העצמה נשית.

 

הבלינג של הבלינג. ניקי מינאז', 2011 (צילום: AP)
  הבלינג של הבלינג. ניקי מינאז', 2011(צילום: AP)

   

  ניקי מינאז' היא, כנראה, סך האלטר-אגואים שהיא בנתה לעצמה לאורך חייה. זה התחיל כאמצעי מפלט מהחיים הכאוטיים בבית ילדותה והמשיך כשורה של פרסונות שמייצגות צדדים שונים של הקריירה המוזיקלית שלה, כמו גם של חיי הנפש שלה. כך, למשל, יש לה את רומן זולנסקי, "אח תאום" שנולד בתוכה והוא התגלמות הזעם שיש בה (וגם אוחז בביוגרפיה מפורטת שנשענת על עניינים לא פתורים עם אמא, נטייה לאלימות וחיבה לסקס ביזארי). יחד איתו מופיעים בגלריית הדמויות האלטרנטיביות גם מרתה, אמו של רומן, קוקי המטורללת, ניקי תרזה הרוחנית וניקי לוינסקי שעושה כל מה שמוניקה עשתה, אבל עם כולם.

   

  העובדה שהישבן שלה הוא הכוכב הראשי של אחד הקליפים המצליחים בעולם, רק מסמן אותה בעיני מעריציה כטורנדו של העצמה נשית (צילום: AP)
   העובדה שהישבן שלה הוא הכוכב הראשי של אחד הקליפים המצליחים בעולם, רק מסמן אותה בעיני מעריציה כטורנדו של העצמה נשית(צילום: AP)

    

   למה אייקון? אפילו בעולם הראפ עתיר ההתנהגויות האקסצנטריות, ניקי מינאז' היא עוף יוצא דופן – אגרסיבית, צבעונית ונועזת. אפשר להגיד עליה הרבה דברים (ואומרים), אבל קשה מאוד להתעלם ממנה. זה לא רק בלגן הזהויות הציבוריות שלה, אלא גם האופן שבו היא מותירה חותם בעולם מבחינה ויזואלית. כמי שאחראית לקאמבק הגדול של תחתוני החוטיני, היא ללא ספק הזמרת שמופיעה עם הכי מעט בד והכי הרבה עור חשוף. היא המלכה של המוגזם – המחשופים הכורעים תחת הנטל, הסגידה ללייקרה כאילו מדובר בחומר היחיד בעולם, הפאות הצבעוניות, הציפורניים, וכמובן הישבן שנראה כמו כיסא שהולחם אל אחוריה. בקיצור, מינאז' היא הבלינג של הבלינג, היא עץ חג המולד שבלע את כל האסיד בעולם. כל הטוב הזה מגיע מובנה עם פה גדול, אמירות שערורייתיות, ועכשיו גם עם בעל חדש האוחז ברזומה שכולל ניסיון אונס באיומי סכין והריגה. ההגדרה המילונית של מי שלא כדאי להביא הביתה לפגוש את ההורים.

    

   כל הטוב הזה מגיע מובנה עם פה גדול, אמירות שערורייתיות, ועכשיו גם עם בעל חדש האוחז ברזומה שכולל תקיפה מינית והריגה (צילום: AP)
    כל הטוב הזה מגיע מובנה עם פה גדול, אמירות שערורייתיות, ועכשיו גם עם בעל חדש האוחז ברזומה שכולל תקיפה מינית והריגה(צילום: AP)

     

    למה לא? עם כל הכבוד לניקי מינאז' ולחלק שעליו היא נוהגת לשבת, קצתי מעט בכל הטרנד של להביא את המטען האחורי אל קדמת הבמה. זה אולי לא הוגן לומר, ובטח גם מיזוגני ופוגעני (מתנצל מראש וחוסך לכם, אולי, מכתבים זועמים למערכת), אבל אני לא מצליח לגייס מתוכי מחיאות כפיים לצונאמי הזה של סלבס שהפכו את הישבן שלהן לקרדום לחפור בו – בעיקר כשהוא, לפי כל העדויות, לא באמת שלהן.

     

    בגובה של 1.57 מ', היא מצליחה לבלוט מעל כולם. מינאז', 2010 (צילום: Jason Merritt/TERM/GettyimagesIL)
     בגובה של 1.57 מ', היא מצליחה לבלוט מעל כולם. מינאז', 2010(צילום: Jason Merritt/TERM/GettyimagesIL)

      

     ובכל זאת: אז קלאס אין לה, וטעם בגברים בוודאי שלא, אבל יש לה את הכישרון החמקמק שגורם לה לבלוט מעל כולם (למרות גובהה הפעוט המסתכם ב-1.57 מ') – צירוף של כריזמה, חוצפה ונוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה. וכמובן, גם חושים שיווקיים לא מבוטלים ויכולת להלעיט את הציבור רודף הדרמות במזון שהוא הכי אוהב.

      

     מינאז' על השטיח האדום, 2017 (צילום: Neilson Barnard/GettyimagesIL)
      מינאז' על השטיח האדום, 2017(צילום: Neilson Barnard/GettyimagesIL)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים