אביגיל אלפטוב: "גיליתי במהלך ההיריון שיש לי סוכרת נעורים"

נערת ישראל לשנת 2015 התמודדה בהיריון הראשון שלה עם סוכרת היריון, ועכשיו, כשהיא בהיריון שני, גילתה שחלתה בסוכרת נעורים. "הגוף משתגע", היא כותבת לעוקביה

"הודיעו לי שהסוכר שלי מאד גבוה ויכולות להיות לזה השלכות חמורות על ההיריון". נערת ישראל לשעבר אביגיל אלפטוב-בובליל (צילום: צביקה טישלר)
"הודיעו לי שהסוכר שלי מאד גבוה ויכולות להיות לזה השלכות חמורות על ההיריון". נערת ישראל לשעבר אביגיל אלפטוב-בובליל (צילום: צביקה טישלר)

אביגיל אלפטוב-בוביל, נערת ישראל לשנת 2015 וסייפת אולימפית, התלבטה מאוד לפני שהעלתה את הפוסט על הסוכרת שחלתה בה לפני יומיים. למרות ששיתוף במכאובים, בטיפולים פסיכולוגיים ובמפגשים בלתי אמצעיים עם הגינקולוג הפכו כבר לבון טון באומת הפיד האינסטגרמי, עבור אביגיל, בחורה שקטה שאינה מרבה לחשוף את מחשבותיה בסושיאל מדיה, זה היה צעד יוצא דופן. "עשיתי בדיקות דם שגרתיות והרופאה התקשרה אליי ואמרה: 'מזל טוב, את בהיריון. אבל את חייבת להגיע למרפאה עוד היום'", סיפרה בפוסט. "לא שאלתי למה, פשוט הגעתי, והיא הודיעה לי שהסוכר שלי מאוד גבוה ועלולות להיות לזה השלכות חמורות על ההיריון".

 

 

אביגיל, שבהיריונה הראשון לקתה בסוכרת היריון, נשלחה לסבב של בדיקות ורופאים רק כדי לקבל את האבחנה שהיא חלתה בסוכרת מסוג 1 - סוכרת נעורים. "לא כל כך הבנתי מה הקשר. חליתי בסוכרת היריון עם אריאל, אז היה לי קצת מושג עם מה אני צריכה להתמודד, אבל זה היה הרבה יותר קשה".

 

הרופאים כפו עליה משטר תזונה שכלל מיעוט פחמימות, מדידות סוכר לפני ואחרי כל ארוחה וגם זריקות אינסולין. "אתם יודעים כמה שאני ויוסי (בעלה, א"נ) חולי פיצות, אז אסור פחמימה, אסור סוכר. הגוף משתגע, זו ממש גמילה. אלו היו חודשים ממש קשים. גם פיזית וגם מנטלית".


עם הבעל יוסי בובליל
  עם הבעל יוסי בובליל

   

  נערת ישראל במיל' ציינה שהיא מעלה את הפוסט מתוך כוונה להעלות את המודעות לנושא, לקראת חודש המודעות לסוכרת נעורים, וגם לשתף ולעודד בנות נוספות לחלוק מניסיונן ולשאול שאלות. "אני ממש רוצה את האוזן הקשבת מבן אדם שעובר ומבין מה אני עוברת. ואני אשמח להיות פה לכל מי שצריך! זאת תקופה לא קלה של הסתגלות, והבנה שיש לך פה חבר לכל החיים", היא סיכמה, ואנחנו מאחלות לה מפה הרבה בריאות.

   

  לכתבות נוספות על נערות ישראל ומלכות היופי לשעבר

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד