צילום: שי יחזקאל

הסטייליסט של "הישרדות" ניצח את הסרטן שוב והפך למרצה למוטיבציה

גל אפל (45) הצליח להגיע לטופ של התעשייה, עד שאובחן כחולה סרטן בפעם השנייה ושינה את חייו: "במקום להלביש אנשים בבגדים, אני עוטף אותם עכשיו במילים"

״גדלתי להיות אדם אחר. הצלחתי להיוולד מחדש כי פיניתי מקום, לעצמי״. גל אפל (צילום: יונתן בלום)
״גדלתי להיות אדם אחר. הצלחתי להיוולד מחדש כי פיניתי מקום, לעצמי״. גל אפל (צילום: יונתן בלום)
גל אפל (45), אב לבן, גר בגבעתיים. בעבר היה סטייליסט מצליח בתוכניות טלוויזיה, בהן "הישרדות", "היפה והחנון" ו"הרווק". היום, לאחר שניצח פעמיים את מחלת הסרטן, ושינה את חייו, הוא רוצה לשנות את החיים של אנשים אחרים - דרך פעילותו בעמותת "חלאסרטן" והרצאות שהוא נותן על מוטיבציה והתמודדות עם קשיים.

 

"לא חזרתי להיות מי שהייתי"

"בגיל 37 שוב הכל נעצר. אבחנו אצלי בפעם השנייה סרטן במעי הגס, ומאז לא חזרתי להיות מי שהייתי - פיזית ומנטלית"

"אובחנתי כחולה סרטן פעמיים. בפעם הראשונה הייתי בן 25 ובדיוק התחלתי את תהליך הקבלה לשנקר במגמה לעיצוב אופנה. הייתי בשלבים הראשונים של התהליך, אבל אז זה נגדע עם אבחון של סרטן הרקטום והמעי הגס. באותה נקודה החלטתי שעם החיים האלה אני אעשה משהו שאני אוהב. הסיטואציה הביאה אותי לידי הבנה שהקשיים יבואו ושהסבל נמצא שם, אבל בכל מה שתלוי בי אבחר לעשות את הטוב עבורי. ככה הגעתי לטופ של התעשייה כסטייליסט. עבדתי בהמון תוכניות טלוויזיה, בהן "הישרדות", "היפה והחנון" ו"הרווק", שפטתי ב"פרויקט מסלול", והיו לי גם פינה ברדיו וטור בעיתון.

 

"אבל בגיל 37 שוב הכל נעצר. אבחנו אצלי בפעם השנייה סרטן במעי הגס, ומאז לא חזרתי להיות מי שהייתי - פיזית ומנטלית. כיום אני מוגדר כנכה וכחולה כרוני כתוצאה מהניתוחים וההוצאה של המעי הגס מהגוף, פעולה כירורגית שיש לה השפעה גדולה מאוד על התפקוד. אני בהתמודדות באופן יומיומי".

 

"זה לא שהפכתי להיות בודהה" (צילום: יונתן בלום)
  "זה לא שהפכתי להיות בודהה"(צילום: יונתן בלום)

   

  מה הניע אותי לשנות את חוקי המשחק:

  "כמו שבפעם הראשונה שבה חליתי ותוך כדי הכימותרפיה הרגיש לי בבטן שאני רוצה וצריך להיות סטייליסט, הפעם הרגשתי בבטן שמה שאני צריך לעשות זה לחלוק את התובנות שלי עם מי שמוכן לשמוע"

  "לאורך הטיפולים יצא לי לדבר עם אנשים במחלקה, אבל זכור לי במיוחד חולה אחד שראיתי כשהגעתי מדדה ובקושי זז לטיפול. ראיתי שהוא שבור והייתה לנו שיחה. בפעם אחרת שהגעתי הוא אמר לי 'תודה על מה שאמרת לי אז, זה חיזק אותי' - והמשפט הזה נחרט אצלי. לא שבאותה תקופה הייתי בעצמי מאוד חזק או שלם, אבל כנראה הצלחתי להגיד לו דברים שעשו לו טוב, מה שבסופו של דבר הוביל אותי לשבת ולכתוב את ההרצאה שלי.

   

  ”כמו שבפעם הראשונה שבה חליתי ותוך כדי הכימותרפיה הרגיש לי בבטן שאני רוצה וצריך להיות סטייליסט, הפעם הרגשתי בבטן שמה שאני צריך לעשות זה לחלוק את התובנות שלי עם מי שמוכן לשמוע. לאורך הדרך, משיחות עם אנשים, למדתי שאנחנו לא צריכים לחלות בסרטן כדי להתמודד עם הדבר הזה שנקרא חיים, או כדי לגלות שהחיים לא תמיד קלים. גם אנשים בריאים נתקלים בקשיים, כי הקושי נגזר מהחוויה שלנו.

   

  זה לא שהפכתי להיות בודהה. אני לא יושב כל היום, מזמזם לי ורואה רק את הטוב. גם לי יש רגעים מורכבים, ולכן ההרצאה עוזרת לי לשמוע שוב את מה שאני מאמין בו

  "החיים הם מסע עם אינספור דלתות ושבילים. חשוב לבחור נכון את מה שמתאים לכם ולזכור שמחשבה לא מייצרת מציאות, היא מייצרת רעיון. וההתמודדות יכולה להיות גם עם קושי כלכלי, קושי במערכת יחסים או כל קושי אחר. והיום - ואני אומר את זה בזהירות כי קטונתי - אולי אני יכול להאיר את עיניהם של אחרים ביחס ל'איך להסתכל על הצד הטוב בסיפור הזה שנקרא חיים'. ההרצאה שלי היא הרצאת מוטיבציה שמספרת את סיפור החיים שלי, ודרך התובנות האישיות שלי אני מקווה לעזור לאחרים למצוא את המקום שלהם בחיים".

   

   

   

  איפה אני היום:

  "זה לא שהפכתי להיות בודהה. אני לא יושב כל היום, מזמזם לי ורואה רק את הטוב. גם לי יש רגעים מורכבים, ולכן ההרצאה עוזרת לי לשמוע שוב את מה שאני מאמין בו. כמו סוג של מנטרה. עוד כשעבדתי עליה היה לי חשוב מאוד לעמוד מאחורי מה שאני אומר. המשמעות של המילים בהרצאה מחייבת אותי כי הן עבור הנפש. לפעמים שואלים אותי: 'זה לא מכביד עליך? זה לא מחזיר אותך למקום שאתה היית בו?', אבל היום אני מבין שעם כל הקשיים וההתמודדות היומיומית שלי, יש כאלה שברגע זה ממש ההתמודדות שלהם קשה שבעתיים, אם לא פי אלפיים.

   

  "אז בואו נודה רגע על מה שיש ולא נבכה על מה שאין כי זה לא יחזיר אותו. בואו פשוט ננסה לעשות טוב למי שאפשר וזקוק לעזרה הזאת. כחלק מהרעיון הזה אני חבר היום בעמותה שנקראת 'חלאסרטן', שפועלת גם במישור הקהילתי מול קהילת הצעירים החולים־מחלימים מסרטן, וגם מול הממשל - שם אנחנו ממש משנים סדרי עולם".

   

  אתה יכול לשנות הוויה של בן אדם דרך הלבוש. אז היום אני לוקח את מה שידעתי לעשות, רק שבמקום להלביש אנשים בבגדים ולגרום להם להרגיש טוב, אני עוטף אותם במילים"

  מה זה עושה לי:

  "זה בהחלט מאוד מרגש שבסוף הרצאה אנשים ניגשים אלי, מחבקים אותי וזולגות להם דמעות מהעיניים. ואלה לאו דווקא חולים אלא אנשים שמתמודדים עם היומיום, ואני נוגע בהם, מאיר את עיניהם באיזשהו אופן ומייצר אצלם חשיבה חדשה.

   

  "ההתמודדות שלי הייתה בעיקר עם העובדה שידעתי מה הפוטנציאל שלי כסטייליסט, כי כבר הייתי שם, ופתאום זה נלקח ממני. תחום ההלבשה הוא הרבה מעבר לרק חומר, יש שם גם משהו מאוד עמוק. אתה יכול לשנות הוויה של בן אדם דרך הלבוש. היום אני לוקח את מה שידעתי לעשות אז, רק שבמקום להלביש אנשים בבגדים ולגרום להם להרגיש טוב דרך איך שהם נראים, אני עוטף אותם במילים - וככה מייצר בהם את השינוי".

   

  הטיפ שלי לאלה שרוצים לעשות שינוי בחיים:

  "כל זמן הוא זמן טוב לשינוי. אני לא מאמין ב'לא טוב לי, אבל זה מה שזה', כי זה מתכון לפחות טוב שיגיע. החיים האלה קצובים. אם נחכה שהבית יהיה מוכן, שהאוטו יהיה חדש או שהילד יתחתן - הטוב לא יגיע. אם נפעל לכיוונו, אז יש סיכוי שכן. באופן מפתיע, אנחנו פוחדים יותר מהקושי מאשר מהשינוי. זה אבסורד, כי בהרבה מקרים אם הנודע הוא לא טוב ואנחנו בוחרים לעשות שינוי - עוד לפני שמשהו קרה בכלל אנחנו כבר מגדילים את הסיכוי שלנו לקיום טוב יותר ב־50%".

   

  Life style

  איך צומחים מתוך משבר? כיצד בוחרים את הדרך הנכונה לחיים? Life style - ההרצאה של גל אפל היא מפגש מלא בתובנות שכל אדם חייב לעצמו ולארגז הכלים שלו? לתיאום:  עדי ארבן: adierben.co.il, טל': 6779999־052

   

   איך היא ירדה 50 קילו והפכה לכוהנת של דיאטת 17 הימים? הקליקו על התמונה: 

    

   "תמיד אמרו עלי - יפה אבל שמנה". לידור רז-כהן (צילום: יונתן בלום)
   "תמיד אמרו עלי - יפה אבל שמנה". לידור רז-כהן (צילום: יונתן בלום)

    

    

   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד