שיינה היידי, 27: "המהירות שאפשר להתפרסם היום ברשת הזויה בעיניי"

היא כיכבה כרקדנית לצד נטע ברזילי באירוויזיון, אבל לא מוותרת גם על התשוקה לאופנה. איך היא מתמודדת עם התגובות ברחוב ואיפה מצאה חצאית בחצי שקל?

עדי סגלפורסם: 01.12.19 08:54
"בארץ אני לפעמים נוף אחר בעין. חלק יגיבו בהתפעלות ובמחמאה, אבל לא מעט פעמים אנשים מרשים לעצמם להגיב בלי פילטרים: 'מוזרה', 'למה השיער שלך ככה קצר?' מישהו פעם צעק לי מהאוטו 'היה לי רומן עם תוכי ואת זה מה שיצא'". שיינה היידי בביתה, בהפקת אופנה מתוך המלתחה שלה (צילום: עדי סגל)
"בארץ אני לפעמים נוף אחר בעין. חלק יגיבו בהתפעלות ובמחמאה, אבל לא מעט פעמים אנשים מרשים לעצמם להגיב בלי פילטרים: 'מוזרה', 'למה השיער שלך ככה קצר?' מישהו פעם צעק לי מהאוטו 'היה לי רומן עם תוכי ואת זה מה שיצא'". שיינה היידי בביתה, בהפקת אופנה מתוך המלתחה שלה (צילום: עדי סגל)
"תמיד הייתי ילדה שחיפשה את עצמה, במיוחד בתחום האופנה. מה לא הייתי – טום בוי, פאנקיסטית, אימו, פקאצה על עקבים ומחליקים, היפ הופ באגי קשוח. עברתי הכל עד שהבנתי שאפשר לשלב בין כל העולמות בלי תוויות" (צילום: עדי סגל)
"תמיד הייתי ילדה שחיפשה את עצמה, במיוחד בתחום האופנה. מה לא הייתי – טום בוי, פאנקיסטית, אימו, פקאצה על עקבים ומחליקים, היפ הופ באגי קשוח. עברתי הכל עד שהבנתי שאפשר לשלב בין כל העולמות בלי תוויות" (צילום: עדי סגל)
"ילדים בוהים שעות במסך. זה מצער, אבל זה הדור של היום. על טיק טוק אני יכולה לפחות להגיד שזה מגרה יצירתיות ואינטראקציה עם חברים – להיפגש ולעשות יחד רעיונות וריקודים. זה עדיף מלבהות ביוטיוב שעות בלי לזוז" (צילום: עדי סגל)
"ילדים בוהים שעות במסך. זה מצער, אבל זה הדור של היום. על טיק טוק אני יכולה לפחות להגיד שזה מגרה יצירתיות ואינטראקציה עם חברים – להיפגש ולעשות יחד רעיונות וריקודים. זה עדיף מלבהות ביוטיוב שעות בלי לזוז" (צילום: עדי סגל)

מי את? שיינה היידי, "רקדנית וכוריאוגרפית עם פֶטיש לנעליים. מתעסקת באופנה בעיקר בשביל עצמי וקצת בשביל אחרים".

 

גיל: 27.

 

כמה עוקבים יש לך באינסטגרם? 27.2 אלף עוקבים, shayna_heidi@.

 

"כשאני טסה לניו יורק, אני יודעת איך לעשות שופינג במקומות שתמיד יש קומת סייל – אוברולים בחמישה דולר, נעליים ב-20 דולר. יש לי אפילו כמה חולצות ממש יפות שעלו שלושה דולר" (צילום: עדי סגל)
  "כשאני טסה לניו יורק, אני יודעת איך לעשות שופינג במקומות שתמיד יש קומת סייל – אוברולים בחמישה דולר, נעליים ב-20 דולר. יש לי אפילו כמה חולצות ממש יפות שעלו שלושה דולר"(צילום: עדי סגל)

   

  כמה שעות ביום את משקיעה בעמוד האינסטגרם שלך? "אני מאוד ספציפית לגבי מה שאני מעלה לאינסטגרם. סרטוני ריקוד נבחרים בקפידה ובתמונות אני מצלמת רצף ועורכת את הנבחרות עד שאני מחליטה מה להעלות. חשוב לי שהעמוד ישרת את המקצוע שלי, אז כשאני מפרסמת משהו הוא חייב להיות בטוב טעם. זה כרטיס ביקור היום לכל דבר ועניין, אז שווה להשקיע. בנוסף לאינסטגרם, נהיה טירוף סביב הטיק טוק – ברמה שהסוכן שלי אמר לי לפתוח מיד! בפורמט הזה אפשר גם להשקיע ולעשות סרטון שלוקח שעה, אבל אפשר גם להעלות משהו קליל שהצחיק אותך באותו רגע. ילדים בוהים שעות במסך. זה מצער, אבל זה הדור של היום. על טיק טוק אני יכולה לפחות להגיד שזה מגרה יצירתיות ואינטראקציה עם חברים – להיפגש ולעשות יחד רעיונות וריקודים. זה עדיף מלבהות ביוטיוב שעות בלי לזוז. באופן כללי, הפלטפורמות האלה משרתות אותנו ומשאירות אותנו רלוונטיים בעולם של הילדים, אז צריך לזרום איתן, אבל תמיד אני משתדלת לעשות את זה בטוב טעם.

   

  "במקביל לקריירה, אני עדיין מחנכת ילדים – מנהלת את קצב הגוף בתחום ההיפ ההופ ומתעסקת בלחנך דור צעיר מה זה להיות רקדן. בהפסקות אנחנו לא נותנים להם לשבת בתוך הטלפונים ואני משתדלת לעורר בהם מודעות שזה כלי חיובי שצריך, אבל חשוב לדעת להתמודד גם בלעדיו. הדור הזה מאוד שונה מאיך שגדלתי. המהירות שהם יכולים להתפרסם או לקרוא לעצמם 'כוכב' בזכות הרשתות החברתיות, היא הזויה בעיניי כשאני משווה לכמה השקעתי בקריירה כדי להגיע לאיפה שאני היום. אני חושבת שהכי בריא זה למצוא את האמצע, להמשיך לעבוד כדי להגשים חלומות שלך ולדעת להשתמש ברשתות על מנת להפיץ את זה החוצה". 

   

  "יואב צפיר אמר לי: 'אנחנו מארגנים משלחת לנטע ברזילי לאירוויזיון וצריך רקדניות עם קטע. ישר חשבנו עלייך'. כמובן שהתרגשתי והוחמאתי מאוד. עוד לא הבנתי אז את הגודל של האירוע, אבל זו בהחלט החוויה הכי משוגעת שהיתה לי בחיים" (צילום: עדי סגל)
   "יואב צפיר אמר לי: 'אנחנו מארגנים משלחת לנטע ברזילי לאירוויזיון וצריך רקדניות עם קטע. ישר חשבנו עלייך'. כמובן שהתרגשתי והוחמאתי מאוד. עוד לא הבנתי אז את הגודל של האירוע, אבל זו בהחלט החוויה הכי משוגעת שהיתה לי בחיים"(צילום: עדי סגל)

    

   איפה נולדת? "ברעננה, להורים אמריקאים. אני מחשיבה את עצמי מאוד אמריקאית באנרגיה שלי".

    

   איפה את גרה היום? "גרה ומאוהבת ביפו".

    

   איך נכנסת לתחום האופנה? "תמיד הייתי ילדה שחיפשה את עצמה, במיוחד בתחום האופנה. מה לא הייתי – טום בוי, פאנקיסטית, אימו, פקאצה על עקבים ומחליקים, היפ הופ באגי קשוח. עברתי הכל עד שהבנתי שאפשר לשלב בין כל העולמות בלי תוויות. אז התחלתי להעמיק במה באמת יפה ונעים לי. אני מתרגשת מבגדים, מלהצליח לשלב הכל נכון. אני חולה על אביזרים ונעליים, שתמיד משלימים לוקים בעיניי. היום אני מרגישה שאם לא הייתי רקדנית, הייתי רוצה ללמוד משהו שקשור לעיצוב או סטיילינג. זה בוער בי. חזרתי עכשיו מחודש ביפן, שבו רקדתי וטיילתי. האופנה שם – אמא'לה! אנשים משקיעים מכף רגל ועד ראש בפריטים מיוחדים, והכל כל כך נוח ומיוחד. קיבלתי המון השראה וגם קניתי המון בגדים", היא צוחקת.

    

   "אני אוהבת להתלבש צבעוני, אוהבת להרגיש שהבגד מסמל בדיוק את מי שאני ומה שאני מרגישה באותו יום" (צילום: עדי סגל)
    "אני אוהבת להתלבש צבעוני, אוהבת להרגיש שהבגד מסמל בדיוק את מי שאני ומה שאני מרגישה באותו יום"(צילום: עדי סגל)

     

    במה עוד את עוסקת? "התחלתי לרקוד בגיל שלוש. בגיל 16 כבר ידעתי שאני רוצה שזה יהיה המקצוע שלי בעתיד. עזבתי את הסטודיו ברעננה ועשיתי אודישנים לאקדמיה של נדין בומר בראשון לציון. כשהתקבלתי, זה היה מאוד משמעותי עבורי. בכל שנות התיכון הייתי נוסעת ארבע פעמים בשבוע ברכבות ומשקיעה את כל כולי בריקוד. בגיל 20 התקבלתי לאנסמבל של נדין בומר וטסתי עם הלהקה להופיע ביצירות שלה בכל העולם. זו היתה התגשמות חלום. בגיל 23 החלטתי שאני רוצה להמשיך להתפתח כרקדנית, טסתי לניו יורק ללמוד, ובמקביל עשיתי אודישנים ולמדתי איך הענף עובד בחו"ל. כשחזרתי לישראל, ועוד התלבטתי אם להישאר, נערכו בדיוק אודישנים ל'רק רוצים לרקוד'. קצת חששתי מלהשתתף בריאליטי, אבל היתה לי תחושה טובה לגבי התוכנית. זו היתה חוויה מאוד משמעותית כרקדנית, שלושה חודשים של חזרות מהבוקר עד הלילה, תחרותיות שעוד לא הכרתי בעצמי. הגעתי לרבע הגמר וזה פתח לי דלתות להמשך. בשנה אחרי הריאליטי, קיבלתי טלפון מיואב צפיר, שהיה הבמאי שלנו ב'רק רוצים לרקוד' וגם של 'הכוכב הבא'. הוא אמר לי: 'אנחנו מארגנים משלחת לנטע ברזילי לאירוויזיון וצריך רקדניות עם קטע. ישר חשבנו עלייך'. כמובן שהתרגשתי והוחמאתי מאוד. עוד לא הבנתי אז את הגודל של האירוע, אבל זו בהחלט החוויה הכי משוגעת שהיתה לי בחיים".

     

    איזה חלום את מקווה להגשים בעתיד? "אני מקווה להצליח לשלב בין כל העולמות שאני מתעסקת בהם – עולם הילדים והנוער מסקרן אותי ואני חלק ממנו, ההנחיה והבידור, ועם זאת הריקוד והאופנה. מאחלת לעצמי למצוא פתח להתעסק כל החיים במה שאני באמת אוהבת ומתרגשת ממנו. אם הייתי יכולה לרקוד בשבוע האופנה בניו יורק או בפריז, זה יהיה מדהים".

     

    מי ההשראה שלך? "פריס גובל, כוריאוגרפית ורקדנית שהפכה את התעשייה שלנו לגמרי. היא עשתה הרבה דברים בפעם הראשונה ופתחה למקצוע את הצ'קרות והרצון להעז".

     

    "אם הייתי יכולה לרקוד בשבוע האופנה בניו יורק או בפריז, זה יהיה מדהים" (צילום: עדי סגל)
     "אם הייתי יכולה לרקוד בשבוע האופנה בניו יורק או בפריז, זה יהיה מדהים"(צילום: עדי סגל)

      

     איזה תגובות את מקבלת על סגנון הלבוש שלך? "אני אוהבת להתלבש צבעוני, אוהבת להרגיש שהבגד מסמל בדיוק את מי שאני ומה שאני מרגישה באותו יום. בארץ רגילים לרוב לראות אנשים מסתובבים בג'ינס וחולצה, אז אני לפעמים נוף אחר בעין. חלק יגיבו בהתפעלות ובמחמאה, אבל לא מעט פעמים אנשים מרשים לעצמם להגיב בלי פילטרים: 'מוזרה', 'למה השיער שלך ככה קצר?' מישהו פעם צעק לי מהאוטו 'היה לי רומן עם תוכי ואת זה מה שיצא', שזה הכי הזוי שהיה לי. אני משתדלת לא לקחת ללב. יש הבדל מאוד גדול כשאני נמצאת בחו"ל, שם אני לרוב מרגישה שזה לא ביג דיל איך שאני מתלבשת. פה, קצת יותר. אני דוגלת בלאהוב את עצמך ומי שאתה, ומזכירה את זה לעצמי כל הזמן".

      

     כמה כסף את מוציאה בחודש על בגדים, איפור וטיפוח? "זה מאוד משתנה. בגדול, אני קונה כמעט רק בחו"ל, בכמויות גדולות. בארץ קונה רק דברים מיוחדים שאני לא יכולה לוותר עליהם".

      

     מה הפריט הכי יקר שיש לך בארון? "נעלי עקב של דיזל – מושלמות, מיוחדות בטירוף, ויקרות מאוד".

      

     ומה הפריט הכי זול? "בזה אני אלופה. כשאני טסה לניו יורק, אני יודעת איך לעשות שופינג במקומות שתמיד יש קומת סייל – אוברולים בחמישה דולר, נעליים ב-20 דולר. יש לי אפילו כמה חולצות ממש יפות שעלו שלושה דולר. כשהייתי ביפן, פוראבר 21 סגרו ומצאתי שם חצאית בצבע ירוק ניאון שעלתה לי חצי שקל".

      

     פריט אהוב, וכמה הוא עלה? "יש לי ז'קט אדידס של אורטיס, שלוקחת בגדי ספורט ועושה להם מייקאובר. מותקנים בפנים אורות מהבהבים וזה הכי מיוחד ומהמם שיש. קיבלתי אותו אחרי צילומים שעשיתי בשבילה".

      

     "אני דוגלת בלאהוב את עצמך ומי שאתה, ומזכירה את זה לעצמי כל הזמן" (צילום: עדי סגל)
      "אני דוגלת בלאהוב את עצמך ומי שאתה, ומזכירה את זה לעצמי כל הזמן"(צילום: עדי סגל)

       

      מה לא תלבשי לעולם? "האמת, לא חושבת שיש משהו כזה. עולם האופנה משתנה כל הזמן ומה שחשבתי שמכוער לפני חצי שנה, יפה היום. אני פתוחה להכל, כל עוד אני אוהבת את זה".

       

      מעצבים אהובים בעולם: פנדי, מיו מיו, יוז'י יממוטו, sk8thing.

       

      מעצבים אהובים בישראל: אלון ליבנה, דרור קונטנטו, סבן סבנטי, שחר אבנט.

       

      איך את מצליחה לממן את המלתחה שלך? "עובדת בטירוף וטורפת את העולם".

       

      איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים? "שאלה קשה וקצת מלחיצה. אני בחורה שמציבה לעצמה מיליון מטרות בשנה. מקווה להגשים את כל המטרות שלי ולהמשיך להתפתח, והכי חשוב להיות מאושרת".

       

        

       ואיך הפכה רומי ספקטור לבעלת מותג אופנה בגיל 24?

       רומי ספקטור, 24: "אם את מתלבשת יפה רק בפריטי יוקרה, את בבעיה". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)
       רומי ספקטור, 24: "אם את מתלבשת יפה רק בפריטי יוקרה, את בבעיה". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
       מאמינה שהחיים מורכבים מצילום, אופנה וחתולים, לא בהכרח בסדר הזה.