לירז אסייג מול המראה: "לחנך מחדש את כל שטיפות המוח שעברנו"

היא גדלה בבית חרדי והתחתנה בשידוך, אך אז החליטה להפוך לדוגמנית ולהוכיח לכל מי שצחק לה בפנים כי יופי לא תלוי במשקל. מה גילינו עליה בלי איפור באמבטיה?

אסי טוחןפורסם: 04.12.19 08:27
צפו: סודות האיפור של לירז אסייג מול המראה
צילום: טל שחר
"אני מרגישה הכי בנוח עם הגוף שלי ולאנשים יש בעיה גדולה עם זה. הם רגילים לראות שמנה וחסרת ביטחון. תמיד שואלים אותי 'איך את יכולה לאהוב את עצמך ככה' ואם לא הייתי רוצה להיות 20 קילו פחות, ואני אומרת שלא". לירז אסייג (צילום: טל שחר)
"אני מרגישה הכי בנוח עם הגוף שלי ולאנשים יש בעיה גדולה עם זה. הם רגילים לראות שמנה וחסרת ביטחון. תמיד שואלים אותי 'איך את יכולה לאהוב את עצמך ככה' ואם לא הייתי רוצה להיות 20 קילו פחות, ואני אומרת שלא". לירז אסייג (צילום: טל שחר)
"אני נגד הזרקות. למה צריך את זה, ולמה זה טוב? אני לא מבינה את זה. לפני חודש יצא לי לשבת במסעדה מוכרת וכל הבנות שישבו מסביב לבר נראו אותו הדבר. עם אותו פרצוף. זה לא נראה טוב. איפה הייחודיות?" (צילום: טל שחר)
"אני נגד הזרקות. למה צריך את זה, ולמה זה טוב? אני לא מבינה את זה. לפני חודש יצא לי לשבת במסעדה מוכרת וכל הבנות שישבו מסביב לבר נראו אותו הדבר. עם אותו פרצוף. זה לא נראה טוב. איפה הייחודיות?" (צילום: טל שחר)
לירז אסייג (36), דוגמנית, פרזנטורית של איל מקיאג' וגליתה (צילום: טל שחר)
לירז אסייג (36), דוגמנית, פרזנטורית של איל מקיאג' וגליתה (צילום: טל שחר)

לירז אסייג, איך הכל התחיל?

"התחלתי לדגמן אחרי שזכיתי בתחרות 'השמנה והיפה' בגיל 21. יש לי סיפור חיים באמת קיצוני. גדלתי בפתח תקווה בבית חרדי הארד קור, אבל כשכולנו גדלנו ויצאנו מהבית משהו השתנה בווייב. כל אחד מאיתנו לקח את זה למקום בריא יותר. אבל כן, הייתי פעם דוסית-דוסית. שמרתי נגיעה וגם התחתנתי בגיל 19 בשידוך, ובגיל 21 כבר התגרשתי. עבדתי אז כקופאית בקולנוע ולמדתי איפור באיל מקיאג'. עכשיו זו סגירת מעגל בשבילי להיות פרזנטורית שלהם".

 

אז התחלת לדגמן מיד אחרי הזכייה?

"כן, אבל זה לא קרה בקלות, כי לפני 15 שנה אנשים מהתעשייה היו מסתכלים עליי וצוחקים עליי בפנים. היו אומרים לי: 'מאמוש, באיזה סרט את חיה? יש לך פנים יפות, אבל את לא דוגמנית'. הייתי משתגעת מזה, כי הרגשתי הכי דוגמנית בעולם. גם היום כששואלים אותי אם אני דוגמנית פלאס סייז, אני עונה שאני דוגמנית נקודה, בלי שום תוספות. אני נראית כמו נשים בחוץ. התחלתי להילחם ולשנות את זה. עשיתי שמות בכל מקום. אבל על הדרך הייתי המון דברים: מאפרת בתיאטרון באר שבע, שרתי בלהקת בנות ודיילת מחלקה ראשונה בטרקלין אל על במלך דוד. הייתי מארחת קבוע את ביבי ושרה. הייתי המון דברים. המון. במקביל, הייתי מלווה נשים. תמיד הקשר עם נשים היה אחד הדברים הכי חשובים לי. אני מתנדבת קבוע עם נערות בסיכון בפרויקט היל"ה".

 

"לפני 15 שנה אנשים מהתעשייה היו מסתכלים עליי וצוחקים עליי בפנים. היו אומרים לי: 'מאמוש, באיזה סרט את חיה? יש לך פנים יפות, אבל את לא דוגמנית'. הייתי משתגעת מזה, כי הרגשתי הכי דוגמנית בעולם" (צילום: טל שחר)
  "לפני 15 שנה אנשים מהתעשייה היו מסתכלים עליי וצוחקים עליי בפנים. היו אומרים לי: 'מאמוש, באיזה סרט את חיה? יש לך פנים יפות, אבל את לא דוגמנית'. הייתי משתגעת מזה, כי הרגשתי הכי דוגמנית בעולם"(צילום: טל שחר)

   

  מתי הגיעה הפריצה הגדולה?

  "הקמפיין המשמעותי הראשון שלי היה לדפנה לוינסון. פתאום רואים דוגמנית שהיא לא סקיני ולא מתכתבת עם שום דבר שהיה עד אז. ככה התחלתי לשבור תקרה אחרי תקרה. עשיתי גם קמפיין לרשת צרפתית שיש בה הכל, לא רק מידות גדולות".

   

  אבל החשיפה הגדולה הגיעה אחרי "האח הגדול"?

  "'האח הגדול' לפני שנה הביא אותי לכל בית ולכל ילדה בישראל. רציתי להעביר מסר שאין מקום להשוואה ואין מקום למשטר הרזון הלא הגיוני שמכתיבים לנו. הפכתי לאקטיביסטית של יופי בכל מידה. הראיתי שאפשר להיות ספורטיבית בטירוף ואין סתירה. זה שבירת כל הסטיגמות. צריך לחנך מחדש את כל שטיפות המוח שעברנו, כי השמנופוביה נוגעת בכולם, כולל כולם. רזים ושמנים כאחד, בגברים ובנשים. צריך לזכור שיש אינטרס כלכלי לשמר את זה, כי תעשיית הרזון מגלגלת מיליארדים בדיאטות וכושר. בקיצור, בחרתי את המקצוע הכי קשה שיש, כי זה להילחם כל הזמן בכוחות-על. אני מרגישה הכי בנוח עם הגוף שלי ולאנשים יש בעיה גדולה עם זה. הם רגילים לראות שמנה וחסרת ביטחון. תמיד שואלים אותי 'איך את יכולה לאהוב את עצמך ככה' ואם לא הייתי רוצה להיות 20 קילו פחות, ואני אומרת שלא. זה לא מושא התשוקות שלי. מה – אם אני לא רזה, אין לי מקום בעולם? בכל חנות אין מידות מעל 44, כאילו אין לך קיום. לא רוצים אותך. גם כשאני מגיעה לרופא עם נזלת, הדבר הראשון שהוא אומר לי זה לעשות דיאטה. בגיל 29 היה לי גידול סרטני על קנה הנשימה והיה לי קשה לנשום, אז הרופאה סירבה לשלוח אותי לבדיקות ואמרה שאני צריכה לרזות ולעשות ספורט. לא עזר כשאמרתי שאני עושה המון ספורט. אז הלכתי לרופאה אחרת, ששלחה אותי מיד לאולטרה סאונד וראו את הגידול שהגיע לממדים ענקיים עם גרורות לבלוטת התריס. עברתי ניתוח ראשון מסוגו בארץ, עם פרופסור שהטיסו מצרפת, ויצאתי מזה. תודה לאל, היו לי מלאכים שליוו אותי וניצלתי".

   

  בדיעבד, היית משתתפת שוב ב"האח הגדול"?

  "אין לי חרטות, כי הכל לטובה. אבל אני כן חושבת שהייתי צריכה לעשות יותר שיעורי בית. לפני כן, לא צפיתי באף פרק של 'האח הגדול'. הייתי בטוחה שזה ריאליטי על טהרת המילה, וזה לא היה ככה. הכל עובר עריכות. מראים רק דברים מסוימים וזה מראה רק חצאי אמת. נכנסתי בתולית ולא היה לי מושג מי נגד מי".

   

  הדוגמנית אשלי גרהאם היא השראה בשבילך?

  "אשלי גרהאם היא קולגה. ההשראה שלי היא נשים שאני פוגשת, בכל המידות ובכל הצבעים. אין הבדל. ביום שישלבו בכל תצוגה גם נשים במידות אמיתיות, כמו שמשלבים בכל תצוגה בחו"ל כהות עור – אז יהיה שינוי אמיתי".

   

  "אני צמחונית ולא אוכלת חיות, אבל לא מוותרת על שוקולד. לא מוכנה" (צילום: טל שחר)
   "אני צמחונית ולא אוכלת חיות, אבל לא מוותרת על שוקולד. לא מוכנה"(צילום: טל שחר)

    

   יש לך 44.5 אלף עוקבים באינסטגרם. איך מתחזקים חשבון מצליח ברשת החברתית?

   "עובדים בזה בלי הפסקה. אני כל הזמן בקשר שוטף עם העוקבים שלי. מקליטה להם הודעות אישיות, עונה על כל פנייה וכמובן, חופרת בלי סוף בסטורי שלי. משתפת הכל. גם רגעים פחות יפים. לפני יומיים היה לי יום קשוח ובכיתי בסטורי. בדרך כלל, לאושיות אינסטגרם יש נטייה לא להעלות רגעים פחות כיפיים".

    

   ספרי על הרגלי הטיפוח שלך.

   "אני הולכת פעם בחודשיים לטיפול פנים אצל רונית רפאל. הם עושים לי החדרת לחות, כי ביומיום אני לא מורחת קרמים. שגרת הטיפוח שלי קצת קלוקלת. אני מורחת רק פריימר של איל מקיאג', שעושה לי עור שיש, ומתאפרת בחמש דקות בדיוק. מורחת קצת מייק-אפ ומכסה את העיגולים השחורים. אני מאסטרית בהצללות ובקונטור. אני משתמשת בהצללה של לוריאל. גם מסקרת הגבות שאני משתמשת בה היא של לוריאל. מכורה לפלטת הצלליות של איל מקיאג' ולסומק שלהם, שגם נותן לי הברקה. אני לא משתמשת במסקרה ומכורה לריסים המגנטיים של לאש קוסמטיקס. בערב אני משדרגת את המראה עם אייליינר ושפתון אדום מקולקציית השפתונים החדשה של איל מקיאג' עם קרלי בייבל. בערב אני מסירה את האיפור ממש ביסודיות ומנקה את הפנים עם סבון ומי פילינג של פיקסי".

    

   מה לגבי הזרקות?

   "אני נגד הזרקות. למה צריך את זה, ולמה זה טוב? אני לא מבינה את זה. לפני חודש יצא לי לשבת במסעדה מוכרת וכל הבנות שישבו מסביב לבר נראו אותו הדבר. עם אותו פרצוף. זה לא נראה טוב. איפה הייחודיות? כמה יופי יש בכל קמט שאנחנו מרוויחות. איפה ההבעה הטבעית והייחודית של כל אחת? בעיניי, נשיות זה להיות הכי את".

    

   "גם כשאני מגיעה לרופא עם נזלת, הדבר הראשון שהוא אומר לי זה לעשות דיאטה. בגיל 29 היה לי גידול סרטני על קנה הנשימה והיה לי קשה לנשום, אז הרופאה סירבה לשלוח אותי לבדיקות ואמרה שאני צריכה לרזות ולעשות ספורט" (צילום: טל שחר)
    "גם כשאני מגיעה לרופא עם נזלת, הדבר הראשון שהוא אומר לי זה לעשות דיאטה. בגיל 29 היה לי גידול סרטני על קנה הנשימה והיה לי קשה לנשום, אז הרופאה סירבה לשלוח אותי לבדיקות ואמרה שאני צריכה לרזות ולעשות ספורט"(צילום: טל שחר)

     

    איך את מטפחת את הגוף?

    "מכורה לסבון של ל'אוקסיטן ולשמן השקדים שלהם. דיאודורנט ובושם הם חובה. אוהבת את המולקולה. מערבבת בין מספר 1 למספר 2 שלהם. כל כך הרבה קנו את המולקולה בזכותי".

     

    מה לגבי השיער?

    "אני מטפלת בו רק אצל מירב אבן צור ברחובות. היא ודביר עושים לי גוונים ותוספות שיער. גם אם הייתי גרה בנהריה, הייתי מגיעה אליהם בגלל הדיוק והאהבה. אני מכירה את מירב ממש מתחילת הדרך מהפקות אופנה. בבית אני חופפת בשמפו ללא מלחים ולפעמים עם סילבר, כדי לשמור על הבלונד".

     

    איך נראית שגרת התזונה והכושר שלך?

    "אני מתאמנת כל יום, שש פעמים בשבוע. המאמן שלי הוא שלום סלטו מהרצליה. פעם בשבוע יש לי אימון אישי של שעתיים איתו ועוד חמש פעמים בשבוע בקבוצה. בכל פעם שעתיים. אני בטירוף. כל החיים שלי אני מתאמנת באימוני קיקבוקס. התחלתי להתאמן בקיקבוקס בגלל שהייתי קורבן לאלימות גם בילדות וגם בגיל 24 חוויתי אלימות קשה כשהייתי בזוגיות במשך שנה עם גבר שעשה ממני בובת סמרטוטים. הקיקבוקס חיזק לי את הביטחון העצמי, כדי שאף גבר לא ירים עליי יד יותר, כי אהיה תמיד מספיק חזקה להגן על עצמי. לגבי תזונה, אני משתדלת לאכול בריא. מלא פירות ואננס. אני צמחונית ולא אוכלת חיות, אבל לא מוותרת על שוקולד. לא מוכנה".

     

    איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה יותר?

    "תבכי פחות, כי תראי שכל מה שקורה לך ועוד יקרה לך – יהיה שווה את זה. הכל בסדר! להרגיע את עצמי הצעירה וגם את עצמי המבוגרת".

     

     

    איפור בתמונות סטילס: זיוות הרשקו לאיל מקיאג' | בגדי ספורט וחליפה: קסטרו | שמלת ערב: גליתה

     

      

     ומה גילינו על מורן אטיאס בלי איפור מול המראה?

     מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
     מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים