מוגבלות ללא מגבלות: איך גם בעלי צרכים מיוחדים יכולים להגיע לשיא

ב"מרכז שיא" יודעים שבעזרת ליווי והדרכה נכונים כל אחד יכול לממש את הפוטניצאל התפקודי, התעסוקתי, החברתי ואפילו הזוגי שלו. איך עושים את זה? התשובות לפניכם

לכל אדם באשר הוא מגיעים איכות חיים ומיצוי היכולות שלו (צילום: Shutterstock)
לכל אדם באשר הוא מגיעים איכות חיים ומיצוי היכולות שלו (צילום: Shutterstock)
אומרים שאין דבר חשוב יותר מבריאות. אם אתם או הקרובים לכם חוויתם אי פעם מגבלה פיזית, נפשית או קוגניטיבית כלשהי, אתם ודאי יודעים עד כמה המשפט הזה נכון. ואם מדובר במצבים מורכבים וממושכים יותר, כאלה המציבים מגבלות של ממש בחיי היומיום, הרי שלקושי הרב הזה נוספת מצוקה נוספת - התרוצצות אינסופית ומתישה נפשית ופיזית לצורך מיצוי הזכויות הסוציאליות במטרה לאפשר לכם או לבן משפחה להתקיים בצורה מכובדת.

 

את הסיטואציה הזאת יהודית קדם פרידמן, מנהלת מרכז שיא ומומחית לחוות דעת שיקומיות לבתי המשפט, עובדת סוציאלית בהכשרתה ובעלת 25 שנות ניסיון בשיקום אנשים בעלי צרכים מיוחדים, מכירה היטב. "לכל אדם באשר הוא מגיעים איכות חיים ומיצוי היכולות שלו בתחום האישי, הזוגי, הלימודי והתעסוקתי", היא אומרת. "למעשה, זאת בדיוק הסיבה שבגללה החלטתי להקים בשנת 2002 את מרכז שיא".

 

"לכל אדם באשר הוא מגיעים איכות חיים ומיצוי היכולות". יהודית קדם פרידמן MSW (צילום: "מרכז שיא")
  "לכל אדם באשר הוא מגיעים איכות חיים ומיצוי היכולות". יהודית קדם פרידמן MSW(צילום: "מרכז שיא")

   

  המרכז מאגד את הטיפול בבעלי צרכים מיוחדים בכל ההיבטים מתוך מטרה לעזור להם למצות את מלוא הזכויות והיכולות שלהם כדי לחיות חיים מלאים ונטולי מגבלות למרות המוגבלות. הנה חמישה דברים שכדאי לדעת על המרכז:

   

  1. צוות המטפלים שלנו

  צוות המרכז מונה עובדים סוציאליים ופסיכולוגים המתמחים בשיקום ובטיפול קליני, ומאמינים בכל ליבם שכל אחד, בכל מצב, יכול לשבור שיאים חדשים. הצוות מעניק שירות אישי ופרטני באופן המותאם למצבו, לצרכיו ולרצונותיו של המטופל.

   

  2. השירותים שניתנים אצלנו

  אנו מעניקים שירותים למתבגרים ולבוגרים עם בעיות נפשיות ורגשיות, על הרצף האוטיסטי, נכויות פיזיות, לקויות למידה מורכבות וגם אנשים ללא אבחנה אך כאלה שמתקשים בתפקוד היומיומי. אנו מציעים להם מגוון רחב של שירותים ובהם: אבחון נטיות תעסוקתיות וליווי במציאת תעסוקה, בניית מעגלים חברתיים, מציאת זוגיות מתאימה, יציאה מבית ההורים לחיים עצמאיים, מיצוי זכויות מול ביטוח לאומי, משרד הבריאות ומשרד הרווחה.

   

  כמו כן, אנו מסייעים גם למתבגרים בבניית סדר יום, שיפור מיומנויות חברתיות, שיפור תפקוד ועצמאות וחזרה לבית הספר. מעת לעת מתקיימות במרכז קבוצות טיפוליות לשיפור מיומנויות תקשורת, התמודדות בעולם העבודה, יציאה לחיים עצמאיים ועוד. בנוסף, אנחנו עוזרים גם להורים שחוששים ממה שיקרה לילדים כשהם כבר יהיו מבוגרים ולא יוכלו לעזור להם, במציאת פתרונות מתאימים לילדיהם כשהעת הזאת תגיע.

   

  3. הדרך שלנו

  מתודת העבודה היא האימון הטיפולי – המטרה והיעדים ברורים. אנחנו משלבים בין עולם האימון לעולם הטיפול כדי להשיג את היעדים הרצויים. כבר בשלבים הראשוניים בדרכנו המשותפת נבנית תוכנית טיפול הכוללת את כל מכלול הפרטים והדגשים שעליהם חשוב לעבוד ולפתח – השינויים שבהם מעוניינים, היעדים שרוצים להשיג, התחומים שעליהם רוצים לשים דגש מיוחד, הקשיים והפחדים העומדים בדרך להשגתם.

   

  4. הייחודיות שלנו

  אנחנו שמים דגש על תהליך יישום המטרות בפועל, וכחלק מכך איש צוות שלנו מלווה כל אחד ואחת באופן צמוד מחוץ לחדר הטיפולים – במציאות החיים שלהם - עד להשגת התוצאות הרצויות. אם צריך למשל ללמד אותם לנסוע באוטובוס או לחפש עבודה יחד במחשב או ללכת יחד למסגרת חברתית, אנחנו עושים זאת יחד איתם ולא נותנים להם הוראות ביצוע.

   

  כמו כן, ישנו תמיד קו אישי למטפל - זמינות של איש הטיפול ומנהל התיק גם בין המפגשים, בשיחות טלפוניות ובמסרונים, ויש אפשרות גם לשיחות סקייפ במקרים של מרחקים גיאוגרפיים. אנחנו מגיעים גם לבתי המטופלים כשיש צורך, למשל במקרה של מרותקי בית.

   

  5. התגמול שלנו

  סיפוק ושמחה. אנו סבורים ש"עוצמתה של חברה נמדדת בחולייתה החדשה" ואנו גאים בכל אחד ואחת שהגיעו אלינו במצב לא פשוט וכיום הם פורחים. עזרו לנו לעזור לכם למצות את הזכויות והיכולות שלכם ולהגיע לשיאים חדשים.

   

  השירותים שניתנים אצלנו:

  • אבחון נטיות תעסוקתיות וליווי במציאת תעסוקה
  • בניית מעגלים חברתיים
  • מציאת זוגיות מתאימה
  • יציאה מבית ההורים לחיים עצמאיים
  • מיצוי זכויות מול ביטוח לאומי, משרד הבריאות ומשרד הרווחה
  • הדרכת הורים בהתנהלות היומיומית ובחשיבה לעתיד.
  • חוות דעת לבתי משפט בנושא אפוטרופוס תומך החלטות שירותים למתבגרים
  • בניית סדר יום
  • שיפור מיומנויות חברתיות
  • שיפור מיומנויות תפקוד ועצמאות וחזרה לבי"ס

   

  פנו אלינו לפרטים נוספים וייעוץ:

  יהודית קדם פרידמן

  טלפון: 052-5517198

  אתר : https://www.ckesher.com

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד