מיקי ממון: 'אני לא בענייני בוטוקס. הפחד לאבד את ההבעה גדול מהכל'

דוגמנית העבר (49) מככבת בהפקת אופנה חורפית שתעשה לכם חשק לאייס קפה, ומדברת על ההתבגרות בצל המצלמות, והחלום שהגשימה כשפתחה חנות וינטג'

מיקי ממון. "קשה להסתכל במראה ולראות את השינויים, אבל הגיל הוא לא אישיו מבחינתי" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
מיקי ממון. "קשה להסתכל במראה ולראות את השינויים, אבל הגיל הוא לא אישיו מבחינתי" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
"אני מדריכת פילאטיס שלא עושה עם זה כלום ואני מצרה על זה" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
"אני מדריכת פילאטיס שלא עושה עם זה כלום ואני מצרה על זה" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
"הנה אחד מיתרונות הגיל – לא אכפת לך" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
"הנה אחד מיתרונות הגיל – לא אכפת לך" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)

 

מי הדוגמנית? מיקי ממון (49), אחת מדוגמניות העבר הכי מצליחות שלנו, כיום סטייליסטית אישית ובעלת חנות וינטג' ויד שנייה, שמעדיפה בכללי בגדים עם ניסיון חיים.  

 

המראה: אלגנטי. גוון של אייס קפה מכף רגל ועד ראש, עם אופציה לחימום קל בעזרת כתם של חלודה או הדפס מנומר.

    

הבנתי שהפעם היו צילומים מאתגרים במיוחד.

"היה חם, אבל ממש חם וההפקה הייתה של בגדי חורף, אז את יכולה לתאר לעצמך איך זה הרגיש. ואז מציל עבר בחוף תל ברוך שבו צילמנו ואמר: 'תיזהרו, אתמול הייתה פה נפילה של הצוק, סלעים התדרדרו פה'. ואני בדיוק מתחת לצוק! הבנו שזה פשוט דברים שקורים שם, חלק מהמצוק מתמוטט".

 

את יודעת שאין לנו ביטוח לסכנות כאלה?

"באמת? טוב שלא ידעתי את זה לפני הצילומים (צוחקת)".

 

תחגגי השנה יום הולדת 49. זה מלחיץ?

"אני כבר שנים בת 49! רגע, בעצם אני עוד לא בת 49, אהיה רק במרץ. את מבינה כמה הגיל הוא לא אישיו מבחינתי? אני מרגישה חסרת גיל. למרות שזה קשה להתמודד, להסתכל במראה ולראות את השינויים וגם בפנים. אני מאוד מאמינה בטיפוח, במשמעת. אני מדריכת פילאטיס שלא עושה עם זה כלום ואני מצרה על זה. הלוואי שהשנה אקיים את ההבטחה שלי לעצמי ואתמיד. אבל כן, קשה לראות את ההזדקנות, זה לא קל. מצד שני, אני לא בענייני בוטוקס. אם לא עשיתי עד עכשיו, אני גם לא אעשה. הפחד של לאבד את ההבעה שלי יותר גדול מהכל. הלכתי לייעוץ בנושא והמומחה אומר לי: 'תשמעי, נצטרך לעשות רק תיקון קטן'. ברגע ששמעתי את המילה 'תיקון' יצאתי משם. אני מתמודדת עם ההתבגרות שלי, זה לא פשוט, בטח למי שמצטלמת. ביום־יום אני בסדר, אלו התמונות שמוציאות מאיזון".

"נשים שעוסקות ביופי, שחלק מהפרנסה שלהן הסתמכה על המראה החיצוני שלהן, לדעתי יותר קשה להן להזדקן. אבל מבחינת גיל? אני לא מרגישה אותו. לא אכפת לי אם אני בת 46, 49 או 50. זה לא אומר כלום"

 

את חושבת שכדוגמנית־עבר נושא ההזדקנות יותר רגיש אצלך?

"בטח. נשים שעוסקות ביופי, שחלק מהפרנסה שלהן הסתמכה על המראה החיצוני שלהן, לדעתי יותר קשה להן להזדקן. אבל מבחינת גיל? אני לא מרגישה אותו. לא אכפת לי אם אני בת 46, 49 או 50. זה לא אומר כלום".

 

איך הסתדרת עם תנאי השטח בצילומים? להחליף בגדים?

"אז הנה אחד מיתרונות הגיל – לא אכפת לך. אין לי בעיה להחליף בגדים בכל מקום וגם להחליף בחוף עם תחתונים וחזייה, שמבחינתי זה כמו בגד ים. אני לא אהיה עירומה ואני לא אעשה את זה באמצע הרחוב, אבל אין לי בעיה להוריד בגדים בהפקה".

 

אגב בגדים, השנה הוספת לרזומה את התואר בעלת חנות וינטג'.

"אני פרפקציונסטית ואוהבת מאוד סטייל ומבחינתי זה היה להגשים חלום שהסתובב לי בראש מ־1995, כשחזרתי לארץ. אני מאמינה גדולה ביד שנייה. גם בתור דוגמנית בחו"ל לא קניתי מותגים ולא התלהבתי מזה. היו גם הרבה פעמים שמעצבים היו מורידים את מה שלבשתי מהבית והולכים ומעתיקים את זה. אני מאוד אוהבת יד 2, מאוד אוהבת וינטג' איכותי ויש לי חנות (ברזילי 13 ת"א) שהיא הטעם שלי והיא מאוד נישתית. זה לא בשביל להחזיק במותג, אצלי מדובר בלהתאהב בבגד. להחזיק אותו ולשים לב לתפירה, לבד, בגד מעורר בי רגש. כשנשים מגיעות אליי לחנות אני רואה איך האישיות של הבגד מדליקה אותן, שיש להן פריט שאין לאף אחת אחרת".

 

"קשה לי להיכנס לרשתות, המאסה גומרת אותי" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
  "קשה לי להיכנס לרשתות, המאסה גומרת אותי" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)

   

  לא קשה לך לשחרר ולמכור את כל הפריטים האלה?

  "קשה, אני עובדת על זה מאוד קשה וזה אחד הדברים הנפלאים שקרו לי. מדי פעם נכנסת לחנות שלי מישהי שמשדרת על אותו תדר כמוני וניגשת ישר לקולב שבו אני שומרת את הדברים המיוחדים שקשה לי למכור אותם והיא נוגעת ושמחה וזה קשה! אבל אני נותנת אותם באהבה. הם מגיעים לבית טוב".

   

  נשמע כאילו יש לך ממש קשר מיסטי לבגדים.

  "זה תיאור מדויק. בגדים משמחים אותי, במיוחד כשהם מוצאים בית טוב".

   

  יש בגדים שלא תשחררי?

  "אני לא אשחרר שמלה שהייתה של סבתא שלי או חולצה בת 20 שנה שעברה איתי מסיבות טרנס, הריונות, גירושים וזוגיות. יש בגדים עם ערך רגשי שאין להם מחיר".

   

  יש לך המלצות על טרנדים לסתיו?

  "ברגע שאני שומעת את המילה טרנד הכל נכבה אצלי, נהיה לי רע. הכל כבר נעשה ונראה. בגלל זה כדאי להשקיע בפריטים של יד שנייה ולשלב עם פריטים עכשוויים".

   

  אז אם אני לוקחת אותך עכשיו לזארה, מה קורה?

  "קשה לי מאוד בזארה. אני רואה משהו יפה, אני נוגעת בו ונכבה לי. יש לי חברות שלובשות זארה וזה נראה עליהן נפלא, אבל אני נכבית. הם טובים במעילים ובז'קטים, גרועים בחולצות טי ובמכנסיים. אני אעדיף ללבוש ג'ינס מהוה מיד שנייה מאשר ג'ינס של זארה".

   

  טוב, זה מאוד מתחבר לנושא העכשווי של קיימות.

  "נכון. קשה לי להיכנס לרשתות, המאסה גומרת אותי. עוד חולצה ועוד חולצה. וכל עונה זה אותו דבר, רק משנים פרט פה ופרט שם ומוכרים אותו. זה נחמד למי שאוהבת להחליף, לא בשבילי".

   

  "פריקית של טקסטיל" (צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)
   "פריקית של טקסטיל"(צילום: איתן טל הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה)

    

   מה הפריט הכי נחרש שלך?

   "חולצת ויסקוזה צבעונית ומכופתרת שקניתי מחברה לפני 20 שנה והייתה שייכת לחברה אחרת. היא מייצגת את כל מי שאני: צבעונית, אינדיאנית וקצת הרמס. אני יכולה ללבוש אותה, ג'ינס יד שנייה וז'קט של קנזו ואני מסודרת".

    

   מה הפריט הכי יקר ערך שיש לך?

   "שמלות של סבתא שלי, שמלה בת מאה שנה מקנבס שנתפרה בסלובקיה ורק לעשות את חצאית הפליסה שלה לקח חודש של עבודת יד. היא לא למכירה כמובן. ויש לי גם אוסף קימונואים שאני אוהבת והוא כן למכירה. בכלל, אני פריקית של טקסטיל".

    

   מה ממון ממש אוהבת ללבוש? קימונו! 

    

   הפקה וסטיילינג: לימור ריחאנה דוגמנית: מיקי ממון. איפור: גלית ורטהיים במוצרי דיור. שיער: דניאל כהן. ע' צלם: שחף מור

   • איפה משיגים? זארה, סאקס, H&M, אופטיקנה, קסטרו, פקטורי 54, אלדו – רשתות.

    ASH, קניון רמת אביב ת"א. COS, קניון TLV ת"א. אהרון גניש, 050-5255514. הילי ארי, 053-3037308. timeless מיקי ממון, ברזילי 13, מתחם גן החשמל ת"א, אינסטגרם mickymamon_timeless@

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד