קווין טי: הרגעים הבלתי נשכחים של טיטי בעקבות הזכייה כמלכת היופי

הפגישה עם ברק אובמה ("חשבתי שזו מתיחה"), השמלה שכמעט נקרעה בפסטיבל קאן ("התפוצצנו מצחוק"), וההודעה על כך שקראו יום על שמה! ("הרגשתי מוחמאת")

"תמיד אייצג את העדה". טיטי איינאו ובני משפחתה ברגע הזכייה בתחרות מלכת היופי ב-2013 (צילום: אלעד גרשגורן)
"תמיד אייצג את העדה". טיטי איינאו ובני משפחתה ברגע הזכייה בתחרות מלכת היופי ב-2013 (צילום: אלעד גרשגורן)

טיטי איינאו (28), מלכת היופי לשנת 2013 והאתיופית הראשונה שזכתה בתואר (והיחידה עד כה!) נזכרת ברגעים הבלתי נשכחים שקרו לה.

 

הזכייה בתואר: "רגע היסטורי"

"אני גאה להיות הזוכה הראשונה מבנות העדה האתיופית, והשחורה הראשונה שזכתה בארץ. מבחינתי זה היה רגע היסטורי. תמיד אייצג את העדה ואי־אפשר לנתק את עניין הצבע. מרגע הזכייה החיים שלי השתנו. יש משהו מאוד עוצמתי בטייטל 'מלכת היופי', שהולך איתך לנצח, לתמיד, ולא נמחק לעולם".

 

"גאה להיות הזוכה הראשונה מהעדה האתיופית" (צילום: אלעד גרשגורן)
  "גאה להיות הזוכה הראשונה מהעדה האתיופית" (צילום: אלעד גרשגורן)

   

  המפגש עם ברק אובמה: "חשבתי שזו מתיחה"

  "כמה חודשים לאחר הזכייה קיבלתי שיחה מהבית הלבן, ונאמר לי שנשיא ארצות־הברית דאז, ברק אובמה, מזמין אותי לסעודה שתתקיים במהלך ביקורו בארץ. הייתי בטוחה שזו מתיחה, אבל אחרי כמה ימים דיברו איתי שוב והבנתי שהעניין רציני לגמרי. נבהלתי מהמעמד כי לא ידעתי טוב אנגלית, אז שלחו אותי לשיעורים פרטיים כדי שאהיה כמה שיותר מוכנה. "המפגש עצמו התקיים בבית הנשיא, שמעון פרס. היו שם 120 אנשים חשובים, מנהיגים מהארץ ומהעולם. פתאום מצאתי את עצמי עושה נטוורקינג עם יאיר לפיד ובני גנץ, שהיה אז הרמטכ"ל. שמעון פרס הציג אותי בפני אובמה, ואמר לו: 'תכיר את מלכת שבא המודרנית שלנו'. אובמה חייך, היה מאוד נחמד ואדיב ואמר כמה מילים מעצימות - שהוא מאחל לי הצלחה ושאמשיך לעשות את הפעילות החברתית שלי". 

   

  "נבהלתי מהמעמד" (צילום: אבי אוחיון, לעמ)
   "נבהלתי מהמעמד" (צילום: אבי אוחיון, לעמ)

    

   הביקור בפסטיבל קאן: "התפוצצנו מצחוק"

   "כשנה אחרי הזכייה מצאתי את עצמי בפסטיבל קאן, ושם הבנתי לאן הגיע הבאזז סביב הזכייה שלי. ייצגתי את ישראל ופגשתי את כל המי ומי. אני ואדריאן ברודי, השחקן מ'הפסנתרן', צעדנו ביחד על השטיח האדום. בשלב מסוים הוא דרך לי על השמלה, ואני רק התפללתי שלא תקרה לי פדיחת חיים, השמלה תיקרע ואשאר חשופה מול כל הקהל והמצלמות. התפוצצנו שם מצ־ חוק. פגשתי שם גם את נטלי פורטמן, היא דיברה איתי בעברית והייתה לנו שיחה מעניינת".

    

   "דרך לי על השמלה" (צילום: תכשיטי JB)
    "דרך לי על השמלה" (צילום: תכשיטי JB)

     

    הקמת "פרויקט טיטי": סיוע לילדים מעוטי יכולת

    "בעקבות הזכייה הרגשתי שאני רוצה לעשות משהו חברתי ומשמעותי. כך הקמתי את פרויקט טיטי, חוגי העשרה לילדים שאין להם

    יכולת כלכלית. חָבַרתי לשלומי וורנר, מנכ"ל קרן נתניה, טסנו ביחד לגייס כספים בארצות־הברית ולפני חמש שנים הקמנו את הפרויקט. הגענו להרבה מאוד ילדים, וכרגע אני חושבת איך אוכל לגייס שוב כספים כדי שהפרויקט ימשיך לפעול ולצמוח".

     

    רוצה שהפרויקט ימשיך לצמוח (צילום: קובי בכר)
     רוצה שהפרויקט ימשיך לצמוח (צילום: קובי בכר)

      

     יום על שם טיטי: "הרגשתי מוחמאת"

     "מתברר שיש בסן־דייגו מנהג לקרוא לימים מסוימים על שם אנשים, מעין יום של כבוד. אני זוכרת את הרגע שבו הודיעו לי שקראו בסן־דייגו יום על שמי. הרגשתי מאוד מוחמאת. יש ביומן המקומי שלהם יום יטאייש (שמי המקורי) איינאו".

      

     מפרגנים בסן-דייגו (צילום: ששון משה)
      מפרגנים בסן-דייגו(צילום: ששון משה)

       

      ההרצאות בארה"ב: "הפכתי לשגרירה"

      "לאחר מסע גיוס הכספים שלי בארצות־הברית למען פרויקט טיטי, אנשים ששמעו אותי מדברת התרשמו, וכך הפכתי לשגרירה ומרצה. הראשונים שפנו אליי היו אנשי הקרן הקיימת לישראל בארה"ב, ומאז כבר הספקתי להרצות בעשרות מכללות, כולל הרווארד וייל. בהרצאה אני מדברת על חיי, והתגובות מאוד אוהדות. זה מושך את הקהל מאוד, ואני מרגישה שאני בהחלט מעבירה את המסר".

       

       

      תחרות מיס יוניברס: "מיס סוריה הגיעה אליי לחדר"

      "ללא ספק, זו הייתה חוויה עצומה. באופן מפתיע, לא היה אישיו ביני ובין נציגות ממדינות ערב או מדינות עוינות. מתברר שגם כאן, צבע העור עשה את העבודה: החברות הכי טובות שלי היו מיס מלזיה ומיס אינדונזיה ועד היום אנחנו בקשר טוב. אני נזכרת שמיס סוריה הגיעה אליי לחדר במלון ואמרה לי שאמנם היא לא יכולה להרשות לעצמה להצטלם איתי, אבל היא תשמח להיות חברה שלי מאחורי המצלמות".

       

      חוויה עצומה (צילום: AP)
       חוויה עצומה (צילום: AP)

        

       שלט החוצות הראשון שלי: "פריצת דרך"

       "פריצת הדרך שלי היא העובדה שעד הזכייה שלי, לא הייתה בארץ דוגמנית אתיופית שהיא פנים של מותג. בתחילת הדרך הייתי פרזנטורית של החברות גולף ואינטימה, ואני זוכרת את הפעם הראשונה שבה ראיתי שלט חוצות עם הפנים שלי, בצומת גלילות. מבחינתי זה הישג גדול שממלא את הלב גאווה אמיתית. מי חלם שאתיופית תככב כך".

        

       "הישג גדול". בפרסומת לאינטימה (צילום: רונן פדידה לאינטימה)
        "הישג גדול". בפרסומת לאינטימה (צילום: רונן פדידה לאינטימה)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד