צילום: סם יצחקוב

לכולן יש צורך להרגיש טוב ולהיראות טוב ולכן צריך לשלב טיפולי גוף ונפש

מעבר לעיסוק בפסיכיאטריה ובבעיות קשב וריכוז, ד"ר סבטלנה גרישין היא גם בעלת קליניקה המשלבת טיפולי נפש וטיפולי יופי. ראיון עם זן נדיר בעולם הרפואה והאתסטיקה

"מה שהניע אותי היה הרצון לדעת ולהתפתח". ד"ר סבטלנה גרישין, מומחית פסיכיאטריה, רפואה אסתטית ורפואה משלימה   (צילום: עמיק צוק)
"מה שהניע אותי היה הרצון לדעת ולהתפתח". ד"ר סבטלנה גרישין, מומחית פסיכיאטריה, רפואה אסתטית ורפואה משלימה (צילום: עמיק צוק)
ד"ר סבטלנה גרישין היא מומחית פסיכיאטריה, בעלת קליניקות פרטיות בחיפה ובת״א. בחיפה קיימות 2 קליניקות: בתחום פסיכיאטריה - ״מרכז עידן הקשב" העוסק באבחון וטיפול בבעיות קשב וריכוז ותופעות נלוות אצל מבוגרים וילדים. קליניקה נוספת חדשנית וייחודית העוסקת במרחב משולב של טיפולי נפש, טיפולי יופי ורפואה משלימה.

 

קצת עליי

"בשנים האחרונות אני מטפלת בעיקר בסקטור הפרטי, בקליניקות שלי, אליהן מגיעים לקוחות באופן פרטי. בנוסף, ישנם הסדרים עם קופות החולים וביטוחים פרטיים. עד לאחרונה, הענקתי שירות וליווי רפואי בתחום הנפש למשרדים ממשלתיים, בתי חולים וקופות חולים. שימשתי רופאה מחוזית במשרד ממשלתי, וכאחראית מערך קשב וריכוז ביחידה הפסיכיאטרית של בית חולים בני ציון".

 

איך החלה דרכך המקצועית?

"למדתי רפואה בברית המועצות, בעיר 'סמולנסק'. במקביל ללימודיי, תמיד התעניינתי בתחומים נוספים, כגון: עיסוי, ספרות, קוסמטיקה ומכירות. כך שבמהלך לימודיי שילבתי עבודה ולימודים גם בתחומים אלו. סיימתי את לימודי הרפואה בהצטיינות. עבדתי בתחום רפואת ילדים מספר שנים. בהמשך עשיתי הסבה מקצועית לתחום הנרקולוגיה (טיפול בהתמכרויות) וצברתי ניסיון רב שנים בתחום. בשנת 1997 עליתי לארץ ולאחר כשנה כבר עבדתי כרופאה במרכז קליטה והתחלתי את ההתמחות בפסיכיאטריה. עם סיום ההתמחות, עבדתי כפסיכיאטרית בכירה בבית חולים בני ציון".

 

מהי לדעתך נקודת החוזקה שלך?

"מאז ומתמיד שילבתי את עבודתי במוסדות הציבוריים ביחד עם עבודה עצמאית בקליניקות הפרטיות שלי ובנוסף כיועצת במסגרות שונות. הניסיון הרב והמגוון שצברתי במשך שנים, גרם לי להיחשף לאוכלוסיות שונות במהלך הקריירה וללמוד מכך רבות, וזה למעשה נותן לי יתרון גדול בכך שיש לי ידע וניסיון מקיף ונרחב הבא לידי ביטוי במענה מדויק המותאם לכל סוג אוכלוסייה".

 

ספרי על רגע שזכור לך במיוחד במהלך הקריירה

"בעקבות עלייתי ארצה בגיל 30 וחשיפה לרפואה מערבית שונה מהגישה שהכרתי קודם לכן, הבנתי שמסלול רפואי מקובל, אינו האופציה היחידה של מסלול מקצועי. שאפשר ורצוי לגוון, להיפתח ולהתגמש. מה שהניע אותי היה הרצון לדעת ולהתפתח, העליתי רעיונות שהיו נראים "הזויים" בתחום הרפואה הקונבנציונלית, שבהמשך מצאו ביסוס והוכחות גם בממסד. כך למעשה נולד המרכז הראשון שלי בחיפה, "עידן הקשב", לאבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים. האבחונים מתבצעים גם על פי תופעות נלוות התנהגותיות, רגשיות ומחשבתיות, תוך הסתכלות נרחבת ומתן פתרונות טיפוליים שונים, כגון: ביולוגי תרופתי, טיפולים רגשיים, פסיכותרפיה, פסיכולוגיה ועוד".

 

מדוע החלטת ללמוד ולטפל ברפואה אסתטית?

"לפני 5 שנים החלטתי ללמוד רפואה אסתטית, מתוך הבנה שישנו צורך בסיסי של האנושות, להישאר יפים וצעירים. תחום זה משך אותי בעיקר מתוך עבודתי רבת השנים עם נשים בגילאים שונים. כמעט לכולן ישנו הצורך הבסיסי להרגיש טוב ולהיראות טוב, יש כאן הרמוניה ושילוב כל הפרמטרים שקיימים בנו. כך למעשה נולדה הקליניקה השנייה שלי, המשלבת טיפולים רגשיים לצד טיפולי יופי לפנים ולגוף, תוך דגש על רפואה משלימה, רפואה אסתטית ורפואה מונעת הזדקנות. בקליניקה שלי קיים שיתוף פעולה פורה עם אנשי מקצוע מובילים בתחומים הללו". 

 

קליניקה פסיכיאטריה והפרעות קשב | 054-4530333  

קליניקה לטיפולי יופי הוליסטיים | 050-6872448

פייסבוק: ד״ר סבטלנה גרישין - מומחית פסיכיאטריה מבוגרים

אתר:  www.grishin.co.il

מייל: idanhakeshev@gmail.com 

 

צילום: עמיר צוק | לוקיישן: מטרופוליטן ת״א | איפור: נורית חן ל׳סולו׳

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד