מקום לשינוי: הנשים שיובילו את החיים שלכם למחוזות חדשים

מרגישים שהחיים שלכם תקועים, שאתם רוצים לשנות את חוקי המשחק, לפרוץ קדימה, ולא יודעים מאיפה מתחילים? השינוי שלכם יכול להתחיל ממש כאן

עושות שינוי. אושרה סולימן, טלי ווינברג, רקפת מיבר כורם, שירלי טאל לוין, לומי רז, חיה מלוקה ואלינור דמרי (צילום: אמיר יהל)
עושות שינוי. אושרה סולימן, טלי ווינברג, רקפת מיבר כורם, שירלי טאל לוין, לומי רז, חיה מלוקה ואלינור דמרי (צילום: אמיר יהל)

אלינור דמרי

בעלת קליניקה לטיפול, ייעוץ והדרכה לילדים, בני נוער ומבוגרים

 

"אני מאמינה שבכל אדם יש כוחות מופלאים להתגבר על כל קושי, ואני כאן כדי להאיר לו את הדרך" (צילום: אמיר יהל)
  "אני מאמינה שבכל אדם יש כוחות מופלאים להתגבר על כל קושי, ואני כאן כדי להאיר לו את הדרך"(צילום: אמיר יהל)

   

  מאז שהיא זוכרת את עצמה אלינור דמרי עזרה לכל מי שסביבה. "תמיד הרגשתי שזה הייעוד שלי", היא אומרת. "זה המשיך איתי גם לצבא. בתחילה הייתי מש"קית נפגעים של חטיבת גולני, ואחר כך קצינת נפגעים של חיל חימוש". הצורך לעזור לאנשים המשיך איתה גם לאזרחות, ואחרי השחרור היא נרשמה ללימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית. בהמשך השלימה תואר שני במסלול קליני לילדים ונוער, והשתלמה בלימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית־התנהגותית (CBT), אימון אינטגרטיבי ואימון לקשב וריכוז. "טיפלתי בילדים ובני נוער במסגרות שונות: פנימייה, יחידה לטיפול בהתמכרויות, מרפאה לבריאות הנפש", היא מספרת. "לפני שלוש שנים החלטתי שאני פותחת את חלקת האלוהים הקטנה שלי - קליניקה פרטית".

   

  הדרך שלי...

  "אני מאמינה שבכל אדם יש כוחות מופלאים להתגבר על כל קושי, ואני כאן כדי להאיר לו את הדרך, כדי לתת לו כלים לחיים שיאפשרו לו שינוי, גדילה והתפתחות. אני אקלקטית, אינטגרטיבית, אוספת כלים שונים ומגוונים. עם זאת, הגישה שמובילה אותי היא הטיפול הקוגניטיבי־התנהגותי שנותן מענה למגוון רחב של בעיות: הפרעות חרדה, דיכאון, קשב וריכוז, התמכרויות, טיקים וטורט, הפרעות אכילה, כעסים, מיומנויות חברתיות, דימוי עצמי. הטיפול יעיל מאוד, וככל שהמטופל מעז ומתמיד, הוא מצליח!".

   

  מה הכי חשוב לדעת על שינוי?

  "החיים מלאי שינויים, שינוי הוא חלק מהגדילה וההתפתחות שלנו. לעתים הוא מבחירה ולעתים לא. יש שינויים שהם בשליטה ויש שלא. יש שינויים חיצוניים ויש שינויים פנימיים. הדרך שבה נתמודד עם שינוי תלויה בערכים, בתפיסות ובאמונות שלנו, בחוויות העבר, בסביבה שבה גדלנו ובמבנה האישיות. אנשים לרוב פוחדים משינוי כי מפחיד לעזוב את הבטוח והמוכר ולצעוד אל הלא נודע. בטיפול מחברים את האדם למשמעות, לערכים שלו, מגדירים מטרות ויעדים ומעניקים כלים שיסייעו לו בדרך לשינוי".

   

  האם את רק מייעצת או גם מיישמת?

  "אני מייעצת ומיישמת, לעתים מצליחה יותר ולעתים פחות. זו הדרך - להמשיך ולהתמיד. אני משתמשת כל יום בדיבור פנימי מרגיע ומתמודד, עושה הרפיית נשימות ודמיון מודרך".

   

  5 צעדים לדרך חדשה

  1. התמקדו בטוב. המוח מכוון אותנו לאן שנכוון אותו. התמקדו בחצי הכוס המלאה ותמצאו יותר מהטוב בחייכם. ממליצה בסוף כל יום להודות על שלושה דברים.

  2. גלו את כוח המנטרה. למילים יש כוח אדיר והשפעה עצומה עלינו. ככל שנחזק את עצמנו ונתמקד בחיובי, נצליח. ממליצה בחום לשנן דיבור פנימי מחזק, מתמודד ומרגיע כמו מנטרות כל יום. תופתעו לראות שינוי עצום בעצמכם.

  3. חשבו חיובי. חשיבה חיובית מסייעת לנו בהתמודדות היומית שלנו.

  מדובר בחשיבה מועילה מכיוון שהיא גורמת לנו להרגיש טוב למרות שהסיטואציה לא פשוטה.

  4. זכרו שבכל סיטואציה יש כמה נקודות מבט. אנחנו לא קוראי מחשבות, ולכן תמיד תשאלו "מה עוד יכול להיות שקרה כאן?". לכן אל תשפטו, אלא תפנו לחבר ותשאלו ותבררו למה התכוון כשאמר או עשה דברים מסוימים.

  5. אל תפחדו להעז. יש ביכולת של כל אחד ואחת מכם להצליח בכל מה שאתם רוצים. הנוסחה היא להעז־לנסות, להתמיד־לתרגל והתוצאה היא הצלחה!

   

  אלינור דמרי - קליניקה לטיפול, ייעוץ והדרכה לילדים, בני נוער ומבוגרים

  טל': 6928283־054 | פייסבוק: elinor damari | מייל: elinordamari@gmail.com

   

  שמלה: לילך אלגברי

   

   חיה מלוקה

   יועצת טיפולית לזוגיות, הורות ומשפחה, מנהלת מרכז TERRA ייעוץ וצמיחה לשיפור התנהגויות במשפחה

    

   "אנשים צמאים לשינוי אבל רוצים יד מושטת, יד חמה, יד מכילה, ולא יד מבקרת ושופטת" (צילום: אמיר יהל)
    "אנשים צמאים לשינוי אבל רוצים יד מושטת, יד חמה, יד מכילה, ולא יד מבקרת ושופטת" (צילום: אמיר יהל)

     

    בגיל 46, אחרי 23 שנים במערכת החינוך, הגוף של חיה מלוקה החל לאותת ולסמן לה לעצור. "חליתי בדלקת מפרקים קשה (מחלה אוטואימונית) והבנתי שאני זקוקה לשינוי", היא משחזרת. "חוויתי רגעי שבירה, תחושת חוסר אונים, רגעי ייאוש, והבנתי שעליי למצוא נקודת אור וממנה לצמוח. לא פשוט לעזוב הכל באמצע החיים - קריירה מובטחת, ביטחון כלכלי - ולהתחיל מההתחלה. אבל ידעתי שהפעם הדרך שלי תהיה אחרת".

     

    היא החליטה ללמוד לתואר שני נוסף בייעוץ, לימודי הורות משפחה וזוגיות, ולפני יותר מעשור פתחה את מרכז טרה (TERRA - אדמה) ייעוץ וצמיחה. "אני מלווה תהליכי העצמה אישיים", היא מסבירה, "מובילה למציאת זוגיות מאפשרת, עוסקת בייעוץ זוגי ומשפחתי (לפני נישואים, אחרי נישואים, פרק א', פרק ב', עם ובלי ילדים) ובונה ניהול נכון של קונפליקטים ומאבקי כוח".

     

    הדרך שלי...

    "ממרום גילי, 59, אני יכולה לומר שיש בי המון הקשבה למילים, לאותות שהגוף שולח ולמילים שלא נאמרות. שיטות ותיאוריות שונות (NLP ,CBT, אימגו ועוד) היוו בסיס לדרך, אבל היה ברור לי שאין מודל אחיד לכולם, וכאן הייחודיות בדרך הטיפול שאני מביאה. הדרך שלי מבוססת על הגישה ההומניסטית (רוג'רס) הרואה את האדם במרכז, לומדת אותו ומתווה לו תוכנית. אין טיפול אחד שדומה לשני, אין לי כללי ברזל אחידים אלא התאמה מדויקת של המפתח לחור המנעול. אני מקפידה על תהליך המותאם אישית ליכולת של המטופל להתגייס ולהירתם לתהליכי שינוי, כשהחיבור בין המטפל למטופל זו נקודת הפתיחה בכל תהליך".

     

    מה הכי חשוב לדעת על שינוי?

    "שינוי אינו הוקוס פוקוס, אלא תהליך שמחייב הירתמות מלאה. אם אני לא נמצא בנקודת הזמן או בקצה הנכון לי, שינוי אמיתי לא יתרחש, ואז נחזור מיידית למוכר ולידוע. כאן נכנס הטייס האוטומטי והוא חזק יותר מכל מטפל. אנשים הולכים לאיבוד בתהליך שהם אינם מתחברים אליו, נרתעים ונסוגים. אנשים צמאים לשינוי אבל רוצים יד מושטת, יד חמה, יד מכילה, ולא יד מבקרת ושופטת. אימון ותרגול של מיומנויות תקשורת מוביל לשינוי אמיתי ונכון. תרגול ותרגול ועוד תרגול. זו המתמטיקה של החיים".

     

    האם את רק מייעצת או גם מיישמת?

    "מיישמת כל הזמן. מכל נקודת זמן בחיים שלי למדתי. היו לי הרבה התמודדויות, מציאות מאתגרת ולא פשוטה, שהייתה עבורי הזדמנות ללמידה ולשינוי. אני לא פיזיקאית אך 'חוק שימור האנרגיה שלי' גורס שהאנרגיה שלנו מוגבלת, ולכן אני לא מבזבזת אנרגיות על מלחמות מיותרות. אני לומדת לשחרר (ילדים ונכדים), לומדת לאתגר את עצמי בכל פעם מחדש, לומדת לאפשר בחירות של אחרים. עובדת בזוגיות כל חיי, נשואה באושר לרוני כבר 35 שנה, שזה בכלל מפעל חיים. ובעיקר מלאת סיפוק לראות שאנשים מצליחים לעשות שינויים ולצמוח ממקומות נמוכים".

     

    5 צעדים לדרך חדשה

    1. לא לחשוש מנפילות, אחריהן תבוא צמיחה.

    2. לבחור את המלחמות שלכם בחיים.

    3. לוותר על פנקסנות, זה זולל אנרגיות.

    4. לאהוב את עצמכם תחילה.

    5. לתת לעצמכם חמש דקות של שקט ביום.

      

    חיה מלוקה - טרה ייעוץ וצמיחה - מרכז לשיפור התנהגויות במשפחה

    טל': 5653882־050 | פייסבוק: hayamelukamishpacha | מייל: hayameluka.terra@gmail.com

     

    זקט: h&m /// גופיה: זארה /// מכנסיים: קסטרו

     

      

     אושרה סולימן

     מאמנת להעצמה וצמיחה אישית ומלווה בתהליכי ירידה מהירה במשקל, בעלת קבוצת הפייסבוק "לגלות את הניצוץ שבך"

      

     "מה שתוקע אנשים הוא האמונה שלהם במחשבות המגבילות שלהם. הדרך להתחיל את השינוי היא פשוט להתחיל - בצעד אחד קטן" (צילום: אמיר יהל)
      "מה שתוקע אנשים הוא האמונה שלהם במחשבות המגבילות שלהם. הדרך להתחיל את השינוי היא פשוט להתחיל - בצעד אחד קטן" (צילום: אמיר יהל)

       

      בגיל 12 חוותה אושרה סולימן אירוע שטלטל את כל עולמה. "לעולם לא אשכח איך צעק עלי המורה לערבית לפני כל הכיתה והטיח בי ש'אני אפס, שממני לא ייצא כלום", היא מספרת. האירוע ההוא בילדות התווה את דרכה בבגרות. "מדובר באירוע קשה שניפץ את נשמתי לרסיסים אך מצד שני חיסן אותי", היא אומרת בגילוי לב. "החלטתי לייצר חיצי הצלחה כדי להדוף את ה'אפס' הזה. למזלי, גדלתי בבית מלא אהבה, הכלה ואמונה ביכולות שלי. אבל כל הזמן הדהדה בי השאלה: מה היה קורה לי אם הייתי חיה בבית אחר? משם בערה בי התשוקה להיות אותו מבוגר שיאמין במתאמניו, וכך התחלתי את דרכי כמאמנת ילדים מאותגרי קשב וריכוז".

       

      כיום היא מאמנת להעצמה וירידה במשקל בשילוב Access Consiousness (גישה לתודעה עם כלים אנרגטיים) ו־NLP, מנחת מעגלי נשים, סדנאות לצמיחה אישית והעלאת תדרי האנרגיות, בעלת קבוצה סגורה בפייסבוק "לגלות את הניצוץ שבך", מנהלת פינה שבועית בפייסבוק "האסימונים מחדר הקליניקה שלי", מעבירה הרצאה בשם "מקורבן של נסיבות ליוצרת מציאות" העוסקת ביכולת להנהיג את חיינו, ובימים אלה כותבת ספר בשם "האסימונים שנפלו לי בדרך", ספר השראה המגולל את סיפור חייה ומתאר כיצד צלחה כל מכשול.

       

      הדרך שלי...

      "אני מאמינה שבכל אדם יש ניצוץ ייחודי לו, ותפקידי להאיר עבורו כזרקור את מה ששכח מתוך נסיבות חייו כדי לאפשר לו מרחב לחשיבה פורצת גבולות בכל תחומי חייו. אני קשובה ונוכחת, בעלת מוטיבציה, תלמידה נצחית של החיים, רואה בכל קושי אתגר למינוף וצמיחה מתוך הידע שרכשתי ומניסיוני העשיר הן כאמא, כמנהלת בכירה וכסבתא. אני מאמנת הפועלת ממקום נקי ושלם כצינור ריק ללא שיפוטיות, מעמתת את המתאמן באומץ מול מראת חייו, בלי לחשוב מה הוא חושב עלי, מתוך תחושת שליחות, יושרה פנימית ואמונה חזקה קודם כל בבורא, בעצמי וביכולות המתאמן לצלוח כל מטרה. יש בי אהבה ותשוקה בוערת לעזור לאנשים ולהוביל אותם".

       

      מה הדבר שהכי חשוב לדעת על שינוי?

      "שינוי מאיים על אנשים משום שמדובר בלצאת מאזור הנוחות, מהמוכר והידוע לעבר הלא נודע. מה שתוקע אנשים הוא האמונה שלהם במחשבות המגבילות שלהם. הדרך להתחיל את השינוי היא פשוט להתחיל - בצעד אחד קטן. כשמתחייבים לתהליך של זיהוי עצירה ובחירה מודעת, מבינים שזה אפשרי".

       

      האם את רק מייעצת או גם מיישמת?

      "אני חיה בהלימה בין מה שאני מלמדת ליישום שלי בפועל. מאמן טוב חייב להיות גם מתאמן הפועל מתוך עולמו בשלמות ויושרה ומבין את קשיי מתאמניו. תיאוריה ללא עשייה בפועל לא עובדת. לדוגמה, לפני כשנה וחצי עשיתי את השינוי הכי משמעותי וקשה בחיים שלי - שיניתי את הרגלי האכילה שלי, השלתי 18 ק"ג, נגמלתי מסוכר וגלוטן וחברתי לקבוצת ריצה אחרי שנים שבהן חוויתי תסכול רב בתחום. הכל אפשרי, צריך רק למצוא את האדם המתאים שיוביל אותנו".

        

      5 צעדים לדרך חדשה

      1. זכרו: אין נעליים גדולות מדי, רק צריך להתאמן כדי ללכת בהן.

      2. היו בהודיה על "היש". לא משנה מה יש לכם בחיים, אלא איך אתם רואים את מה שיש לכם. איפה שתשימו את הפוקוס, לשם האנרגיה תזרום ותגדל.

      3. אותה פעולה מניבה את אותה תוצאה. כדי לקבל תוצאה אחרת ממה שיש לכם עכשיו, עליכם לפעול אחרת.

      4. הפכו כל סימן קריאה (!) לסימן שאלה (?). במקום לומר "אני לא אצליח!", אמרו: "מה יאפשר לי להצליח?".

      5. בכל פעם שאומרים לכם "לא", תשאלו את עצמכם: "אז מה, כן?".

       

      "מה שתוקע אנשים הוא האמונה שלהם במחשבות המגבילות שלהם. הדרך להתחיל את השינוי היא פשוט להתחיל - בצעד אחד קטן"

       

      אושרה סולימן - לגלות את הניצוץ שבך, קבוצה בפייסבוק

      טל': 3972327־054 | פייסבוק: oshra suliman | מייל: oshra4500@gmail.com

       

      זקט: קסטרו /// גופייה: H&M /// מכנסיים: זארה /// חגורה: סטרדיווריוס

       

       רקפת מיבר כורם

       מטפלת ומדריכת גוף ונפש, ניהול חרדות, התקפי חרדה ופוסט טראומה - "האומץ ליצור את מעגלי החיים שלך"

        

        

       "אני מאמינה שהכוח לשינוי נמצא בידיים שלנו - אנחנו רק צריכים לפתוח את הלב ולהקשיב לקול הפנימי שלנו" (צילום: אמיר יהל)
        "אני מאמינה שהכוח לשינוי נמצא בידיים שלנו - אנחנו רק צריכים לפתוח את הלב ולהקשיב לקול הפנימי שלנו"(צילום: אמיר יהל)

         

        בגיל עשר רקפת מיבר כורם נפרדה לתמיד מסבא שלה, ראובן רומצקי ז"ל. הוא יצא בדרכו האחרונה להציל חיים - ולא חזר. "הוא היה נהג אמבולנס במשך 22 שנה במד"א והייתי מאוד קשורה אליו", היא מספרת. "כשהוא נהרג הרגשתי שהאדמה רעדה. נדרתי לו נדר שאלך בדרכו". וכך היה. בגיל 16 החלה להתנדב באותה תחנה כמתנדבת נוער, בצבא שירתה כחובשת ואחראית מרפאה, ובהמשך למדה קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס.

         

        ואז, לפני עשר שנים, זה קרה. "התעוררתי בבוקר ופתאום הרגשתי שמשהו לא בסדר. הייתי בטוחה שאני עומדת לאבד את ההכרה", היא משחזרת. "ביקשתי מבן הזוג שלי אז להזמין לי אמבולנס, ובדרך לבית החולים אחד הפרמדיקים אמר לי שזה התקף חרדה. כשהגיע ההתקף השני, הבנתי שמשהו חייב להשתנות בחיי. חיפשתי דרכים להרגיע את המחשבות הטורדניות, וכמו רוב האנשים הלכתי לפסיכולוגית. היא בישרה לי שאני סובלת מפוסט טראומה כי אמבולנס מייצג עבורי אובדן. הוצע לי לקחת כדורים, אבל חיפשתי דרכים להתמודד. לא הסכמתי להישאב לדבר הזה - רציתי את החיים שלי בחזרה".

         

        היא נזכרה בתרגולי המדיטציה שלה בגיל 12, כשלמדה אמנויות לחימה עם אביה, והחלה לתרגל מדיטציה לילה לילה. "בהדרגה הצלחתי לשחרר שליטה וליצור לעצמי שקט מרעשים חיצוניים, מהמחשבות הטורדניות", היא מסבירה. "הבנתי שברגע שהנשימה שלי מודעת, המחשבה שלי מודעת ואני מצליחה לנהל אותה - ולא להפך. בנוסף התחלתי ללכת לאימון אישי. לאט־לאט היה לי אומץ להקשיב למה שאני רוצה באמת, התחלתי לראות דברים מנקודות מבט שונות, עבדתי על העוצמות שבי וקיבלתי את האומץ לשנות את חיי - אבל באמת! הבנתי שהייעוד שלי הוא לטפל באנשים ולעזור להם להדליק את האור במקומות הכי חשוכים".

         

        היא נרשמה ללימודי הדרכת מדיטציה ומיינדפולנס בווינגייט, ומשם המשיכה ללימודים נוספים. כיום היא מטפלת ומדריכת גוף ונפש, מאמנת אישית, מטפלת בתת מודע בשיטת תטא הילינג, מאסטר ברייקי, אקסס בארס, מטפלת בקריסטלים ומדריכת מדיטציה ומיינדפולנס מוסמכת. כמו כן, בעקבות התקפי החרדה והשינוי שעברה היא התגרשה, נישאה מחדש וכיום היא אם לשלושה ילדים.

         

        הדרך שלי...

        "לאורך השנים יצרתי ארגז כלים מופלא שאני קוראת לו 'האומץ ליצור את מעגלי החיים שלך'. אני מאמינה שהכוח לשינוי נמצא בידיים שלנו - אנחנו רק צריכים לפתוח את הלב ולהקשיב לקול הפנימי שלנו. אני מאמינה שאדם שהפעיל את הטריגר להתקף חרדה - הוא היחיד שיכול לעצור אותו. אני מעבירה הרצאות במד"א בנושא פוסט טראומה ומנהלת קבוצה בפייסבוק שנקראת 'קבוצת שיתוף ותמיכה PTSD' לאנשי כוחות ההצלה, הרפואה והביטחון, ומעבירה גם סדנאות וקורסים. מה שגורם לי לסיפוק גדול הוא העובדה שמגיעים אלי לטיפול אנשי רפואה וכוחות הצלה וביטחון מכל קצוות הארץ שמטופלים במשך שנים אצל פסיכולוגים ופסיכיאטרים, ואחרי כמה טיפולים אצלי הם מרגישים שיפור משמעותי".

         

        האם את רק מייעצת או גם מיישמת?

        "אני בהחלט מיישמת. הסוד בלחיות בשלום עם פוסט טראומה הוא לסגל לעצמנו אורח חיים בריא ונכון עבורנו, וזה מה שאני מלמדת אנשים אצלי בקליניקה. היום אני פשוט יודעת לשחרר את הפחד ולשחרר את הצורך בלדעת מה יקרה. המנטרה שלי היא ש'מה שלא יהיה, אני יודעת להתמודד'".

         

        5 צעדים לדרך חדשה

        1. פעם ביום עצרו הכל וקחו נשימה עמוקה. נשימה היא כוח החיים והיא זו שמכניסה את האנרגיה לגוף שלכם.

        2. במצבים מאתגרים קחו דף ועט וכתבו הודיות על כל הטוב בחייכם. תופתעו לגלות כמה טוב מקיף אתכם וכמה טוב תמשכו אליכם.

        3. מצאו את הדברים שעושים לכם טוב. ועשו מהם כמה שיותר.

        4. סגלו לעצמכם סדר יום קבוע. זה יעזור לכם להפסיק לפחד מהלא נודע.

        5. התמקדו בכאן ובעכשיו. תפסיקו לחשוב מה היה ומה יהיה ומתי חשבתם מה.

         

        רקפת מיבר

        טל': 7272979־054 | פייסבוק: רקפת מיבר/ Rakefet meivar | אינסטגרם: rakefet_meivar | מייל: rakefet.meivar5@gmail.com

         

        שמלה: קסטרו /// גופייה: H&M /// חגורה: מנגו

         

         טלי ווינברג

         קואוצ'רית מוסמכת, מנטורית באימון ומאסטר ב־NLP מרצה ומנחת סדנאות. מנטאלי - המרכז להתפתחות אישית משמעותית ולקידום הצלחות

          

         "אין זמן מתאים או נכון לשינוי, ולכן כשיש ספק - אין ספק. בוחרים בכעת, עכשיו, היום" (צילום: אמיר יהל)
          "אין זמן מתאים או נכון לשינוי, ולכן כשיש ספק - אין ספק. בוחרים בכעת, עכשיו, היום"(צילום: אמיר יהל)

           

          25 שנים מחייה הקדישה טלי ווינברג לצה"ל, שבו שירתה כקצינת משאבי אנוש. "הרצון לסייע לאנשים להתפתח ולהצליח היה נר לרגליי. ביצעתי תפקידים פורצי דרך לנשים ביחידות הלוחמות בחיל הים ועשיתי דברים מדהימים", היא אומרת. "הייתה לי שאיפה אחת מוצהרת שעבורה הקרבתי המון על הדרך - דרגה". אלא שברגע האמת, כשהתפנה תפקיד, חלום חייה התפוצץ לה בפנים והיא חוותה משבר אמון גדול באנשים שעד אז האמינה בהם. המשבר היה כה גדול עד שלבה נשבר, ולא מטאפורית. "הלב שלי לא עמד בזה. הנשמה שלי מתה מבפנים", היא מספרת. "נכנסתי לדיכאון קליני והפכתי לחולת אי ספיקת לב. במהלך השיקום הארוך החלטתי שלימודים יהיו עבורי המפלט הנכון".

           

          אף על פי שלא חשבה להיות מאמנת כלל היא החלה ללמוד קואוצ'ינג במכללת יוזמות: אימון ואימון מתקדם, חונכות, מנטורים באימון וסופרוויז'ן. אבל הלימודים לא הספיקו לה. "לא הצלחתי באמת לשנות את הגישה עד שעברתי אירוע מוחי", היא מספרת. "בלילה ההוא, בטיפול נמרץ בדצמבר 2016, החלטתי שאהיה בן אדם טוב יותר ממה שהייתי, שאעלה על במות בארץ ובעולם כדי לדבר אותי - להעביר מסרים על אומץ, נחישות ואמונה. וכך נולד סמינר Free Your Mind שמתקיים כל חודשיים ברחבי הארץ. עם הזמן הגדלתי את ארגז הכלים שלי עם מיינדפולנס, גישור, הנחיית קבוצות ו־NLP".

           

          הדרך שלי...

          "אני מאמנת ומלמדת באמצעות שני מודלים שפיתחתי, המשלבים את עולם הקואוצ'ינג וה־NLP - 'מודל החווקים', העוסק בתפיסת הצלחה, ו'מודל פריסקופ', המדבר על שינוי פרספקטיבה, עבודת עומק והגעה מתוכננת ומדייקת לכל אופק שאפשר לדמיין. בנוסף פיתחתי מוצרים להעצמה, כמו מחברת הודיה והכרת הטוב, יומן הצלחות ומעשים טובים, ערכת קלפי תכונות ועוד. הייחוד שלי הוא מי שאני - הכל ישר בלי פילטרים. מה שפגע בי בעבר מקדם אותי בהווה אל עבר העתיד. כיום אני מלווה מנהלים ובעלי עסקים, מרצה בחברות ובארגונים, מאמנת, מנחה, יוצרת, כותבת טורי דעה ומריצה את הסמינר הגדול שלי 'אסטרטגיות להצלחה' שיתקיים בינואר הקרוב, לאחר הוצאת הספר שלי בהד סטארט בדצמבר. מעבר לכל אלה, אני מעבירה גם חוגים וסדנאות לילדים. זה חשוב לי. אני מאמינה שמתן כלים אימוניים בגיל צעיר תורם להעצמה שלהם ומקדם אותם בחיים".

           

          מה הדבר הכי חשוב שכדאי לדעת על שינוי?

          "אנשים מפחדים בעיקר ממה שיגידו עליהם ומכך שאין להם יכולת אמיתית להתמודד עם השינויים, ולכן אני תמיד אומרת שנדרש להתיידד ולנהל את הפחד. אחרי שעוברים שינוי לא מבינים איך לא עשינו זאת קודם. צריך לראות בשינוי הזדמנות, בעיקר כשזה נכפה עלינו. אין זמן מתאים או נכון לשינוי, ולכן כשיש ספק - אין ספק. בוחרים בכעת, עכשיו, היום".

           

          האם את רק מייעצת או גם מיישמת?

          "אני מאמינה ב־Walk The Talk. כשהייתי בחושך, כל אור נראה לי כמו פנס של רכבת דוהרת שבא לדרוס אותי. אני התמסרתי לתהליך. חלמתי, דמיינתי את המציאות העתידית שלי, עשיתי פעולות, למדתי להכיר במגבלות הרפואיות שלי ועדיין לעשות את מה שאני הכי אוהבת. הצלחה זו אסטרטגיה ובחירה, וכששני אלה נפגשים, אין מקום שהוא רחוק מדי".

           

          5 צעדים לדרך חדשה

          1. תבינו שלא חיים פעם אחת - מתים פעם אחת וחיים חיים שלמים. תבחרו איך לחיות את חייכם.

          2. תשקיעו במערכות יחסים. "מי שאין לו זמן לחברים, כשיהיה לו זמן לא יהיו לו חברים".

          3. תנסו. מקסימום תצליחו. זו גישה נפלאה לחיים.

          4. תעשו עכשיו, היום. אין מחר, כך ביומן.

          5. תלמדו לקבל. יש כל כך הרבה דברים שאתם לא יודעים שאתם לא יודעים.

             

          מוזמנים ללמוד איך להעז ולטרוף את החיים - טלי ווינברג - מנטאלי

          טל': 9255566־052 | פייסבוק: טלי ווינברג / מנטאלי - להעז ולטרוף את החיים עם טלי | מייל: taliweinberg2017@gmail.com  

           

          שמלה: עונות & ג'אמפ

           

            

           שירלי טאל לוין

           "המוציאה לאור", מדריכה ומטפלת רוחנית, מייסדת ומפתחת שיטת B.S.L - Building Strong Life לפיתוח יכולות מעשיות להוציא לאור את האמת שבך

            

           "כולם רוצים לחיות את האמת שלהם. התפקיד שלי הוא להעניק להם יד שתוביל ומתן כלים לנטיעת דרך למסע האישי" (צילום: אמיר יהל)
            "כולם רוצים לחיות את האמת שלהם. התפקיד שלי הוא להעניק להם יד שתוביל ומתן כלים לנטיעת דרך למסע האישי"(צילום: אמיר יהל)
             

             

            "אפשר לומר שנולדתי לייעוד הזה. היקום בחר בי מהרגע הראשון שהייתי במגע ותקשורת בינאישית, אם זה בתוך המשפחה ומחוצה לה, במעגלים חברתיים, אישיים ועסקיים", אומרת שירלי טאל לוין, "אך הייתי צריכה לעבור את המסע האישי שלי - מסע שהחל כעורכת דין למעצבת של מותג תיקים שהקמתי יחד עם דביר, בעלי, כדי להגיע לאמת שבי".

             

            נקודת המפנה המהותית בחייה אירעה ב־24.9.12 כאשר דביר עבר תאונה חזיתית עם משאית, תאונה שבעקבותיה חווה מוות קליני פעמיים ותרדמת. "ברגעים הכי חשוכים, שבהם דביר היה בין שמים וארץ, מצאתי את עצמי בשקט וברוגע פנימי שלא ידעתי מעולם", היא משחזרת. "האירוע הזה היווה את המפץ הגדול בחיי. לאחר שלא טעיתי בהרגשה שלי שדביר יחזור לחיים, בישרו לי שהוא יישאר משותק בכיסא גלגלים, שלא ידבר, שיישאר חירש ושלא יתפקד מינית.

             

            "באותו הרגע קיבלתי החלטה להוציא אותו מבית החולים לשיקום בית ללא ידע וניסיון קודמים, אך מתוך בחירה אמיצה של ויתור על קריירה מצליחה, על נשיות ועל אימהות בידיעה שאני הולכת להחזיר לבנות שלי, רומי ומיה, את האבא הנפלא שהיה להן. וכיום, אחרי שעשיתי זאת, זכיתי באימהות אמיתית, בזוגיות אמיתית ובקריירה מדויקת".

             

            והקריירה המדויקת הזאת כוללת תארים כמו מטפלת מוסמכת בשיטת אקסס בארס, קלפי טארוט ומלווה עסקית ב־B.S.L360 - סוכנות לניהול וקידום תדמית ועסקים במדיה.

             

            הדרך שלי...

            "שם העסק שלי: 'המוציאה לאור' הוא כינוי אישי שהמטופלות העניקו לי, מאחר שהשיטה שייסדתי מפתחת יכולות מעשיות להוציא לאור את האמת שבכל אחת. השיטה מבוססת על חמישה שלבים המביאים להתפתחות מודעת עד לשלב של התמרה. בדרך הטיפול שלי אני משלבת כלים מעולם הטארוט, מדיטציה, דמיון מודרך, יוגה ואקסס בארס, כלים שאני מאמינה בהם והביאו אותי למקום השלם שבי כיום".

             

            מה הדבר הכי חשוב שכדאי לדעת על שינוי?

            "שאסור לפחד ממנו. אנשים חיים ברגילות כלשהי, וכל שינוי הכי קטן בחייהם מזעזע, משתק ותוקע אותם במקום הלא מדויק בחייהם בכל תחום. כל פחד יש להפוך לדחף, לעשייה. התפקיד שלי זה להביא את המטופלות למקום הזה - למצב של אומץ להעז, לקבל החלטה, לשנות, ליהנות מהקיים ולהתמיר את חייהן. התחייבות לתהליך, שיתוף פעולה והתמדה הכרחיים להצלחתן לצאת לאור. בסופו של דבר כולם רוצים לחיות את האמת שלהם. התפקיד שלי הוא להעניק להם יד שתוביל ומתן כלים לנטיעת דרך למסע האישי".

             

            האם את רק מייעצת או גם מיישמת?

            "משפחתי ואני חיים יום־יום על פי השיטה שפיתחתי ומיישמים אותה בפועל בכל תחום, מחינוך הבנות ועד לקבלת החלטות אישיות ועסקיות. לזה אני מצפה גם מהמטופלות שלי - שיפיצו את השיטה הלאה".

             

            5 צעדים לדרך חדשה

            1. הבחנה. בכולנו קיימת יכולת הבחנה, אבל היא חסרת ערך אם לא מנצלים אותה.

            2. הבנה. זוהי חרב בעלת שלושה להבים: הצד שלך, הצד שלהם והאמת.

            3. מציאת השביל. היא דרך חדשה להבין דברים שהיקום מזמן לך.

            4. עלייה על השביל. היא הרגע שבו הבנת שהיית הכי אמיצה להפוך את מה שחלמת למציאות.

            5. התמרה. זהו השלב שבו את חיה את האמת שבך.

              

            "המוציאה לאור" - שירלי טאל לוין, עו"ד

            טל': 4288921־053 | מייל: Shirthal@gmail.com | פייסבוק: המוציאה לאור | אינסטגרם: shirthal

             

            חולצה: מארק קיין /// מכנסיים: זארה

             

              

             לומי רז

             בעלת הקליניקה "להשתחרר מטראומה וחרדות", טריינר NLP, מייסדת שיטת פנורמה חברתית™ בישראל

              

             "אני יודעת שמכל משבר צמחתי יותר כי בחרתי להיות כמו עץ, להעמיק את השורשים של אמונה עצמית, ביטחון, אהבה, נתינה ועזרה" (צילום: אמיר יהל)
              "אני יודעת שמכל משבר צמחתי יותר כי בחרתי להיות כמו עץ, להעמיק את השורשים של אמונה עצמית, ביטחון, אהבה, נתינה ועזרה"(צילום: אמיר יהל)
               

               

              ימי הילדות והנעורים של לומי רז היו רחוקים מחיוכים, שעשועים ומשחקים. היא נולדה וגדלה ברומניה למשפחה לא נורמטיבית כהגדרתה. "כילדה וכנערה עברתי אינספור משברים, אלימות, מצוקה וכאב גדול", היא מספרת. "לא הרגשתי שייכת לשם ולכן בשנת 1996 החלטתי לעלות לישראל לבדי, בתקופת הפיגועים הגדולים ביותר שידעה המדינה. בארץ נולדה לי ילדה בריאה שבהמשך הפכה להיות ילדה עם צרכים מיוחדים. יכולתי בקלות להישבר, להתייאש, לשקוע לתוך רחמים עצמיים ותחושת קורבן, אבל בחרתי אחרת: בחרתי לצמוח מתוך המשבר האישי, להתחבר לעוצמה הפנימית שבי, כדי להיות עבורה האמא הכי אוהבת, טובה ומכילה שיש. בזכותה אני מי שאני היום".

               

              הקשיים והמשברים שחוותה לומי והדרך שבה התגברה עליהם הובילו אותה להחלטה מהותית - לעזור גם לאנשים אחרים. היא יצאה לדרך של התפתחות עצמית, למדה כל קורס NLP אפשרי, כולל קורס טריינר והמשיכה לדרך של הגשמת עצמית ומתן עזרה לאנשים שסובלים מטראומה וחרדות באמצעות NLP ופנורמה חברתית™.

               

              "כשפגשתי לראשונה בחיי את שיטת פנורמה חברתית™ בכנס בינלאומי בפריז בשנת 2017, הבנתי מיד שזו השיטה שמחברת את כל חלקי הפאזל לתמונה אחת גדולה", היא מסבירה. "בנוסף, הבנתי שבזכות השיטה אני יכולה לעזור להרבה אנשים במגוון רחב של בעיות וקשיים. הייעוד שמנחה אותי הוא להפיץ את האור שיש בשיטת פנורמה חברתית™ כדי לעזור לכמה שיותר אנשים לעשות שינוי, להשתחרר מחסמים ולפרוץ דרך בחיים. הדרך שלי לממש את הייעוד הזה היא לעזור גם לקבוצות גדולות ולא רק בפגישות אישיות אחד על אחד. כמו כן, פיתחתי שיטת אבחון שצמחה מתוך פנורמה חברתית™ בשם המפה המנטלית של האדם”.

               

              הדרך שלי...

              "אחת מהנחות היסוד הידועות ב־NLP היא: אפשרי בעולם - אפשרי עבורי! מאז שהתחלתי לטפל, אנשים סביבי אומרים לי שסיפור חיי מהווה השראה עבורם ושבאמצעותו הם יכולים להבין שהכל אפשרי. בכל פעם שאני שומעת את זה הלב שלי פועם בחוזקה ועיני מתמלאות בדמעות של התרגשות. אני יודעת שמכל משבר צמחתי יותר כי בחרתי להיות כמו עץ, להעמיק את השורשים של אמונה עצמית, ביטחון, אהבה, נתינה ועזרה, להמשיך לצמוח ולפרוח, ולהתגבר לכל אורך הדרך על הרוחות, הסערות והקשיים. פירות ההצלחה שלי הם כל המנחים ובוגרי הקורסים וסדנאות פנורמה חברתית™ שצומחים ופורחים בדרכם להגשים את חלומם".

               

              מה הדבר הכי חשוב שכדאי לדעת על שינוי?

              "מהניסיון שלי הפחד משינוי הוא הגורם המרכזי שבגללו רוב האנשים נמצאים במצב של תקיעות. הפחד מונע מהם להתקדם ולפרוץ דרך, לחיות חיים מאושרים ולהגשים את עצמם. בקליניקה אני משתמשת במגוון כלים כדי לאבחן ולהיפטר מהפחד וממגוון בעיות נוספות באופן עמוק, מהשורש, בתת המודע. אחרי התהליך אנשים מעידים שהם חוו פריצת דרך, איכות חיים ודיוק עצמי".

               

              האם את רק מעבירה אנשים תהליכים או גם מיישמת?

              "לאורך כל חיי יישמתי על עצמי כל כלי ותהליך שלמדתי, ממש WALK YOUR TALK, ורק אז יצאתי לדרך כדי לעזור לאחרים. אני מאמינה שכמו שאני צמחתי מתוך המשברים הגדולים של חיי, כך גם כל מי שיבחר בכך יוכל לצמוח מהמקומות הנמוכים ביותר למקומות הגבוהים ביותר".

               

              משפט לדרך חדשה: אם החיים זורקים עליכם לבנים, בנו מהן בית!

                

              לומי רז, מכללת רז - המרכז ללימודי פנורמה חברתית™

              אתר: socialpanorama.co.il | טל': 7396840־054 | פייסבוק: מכללת רז - המרכז ללימודי פנורמה חברתית | מייל: lumi@socialpanorama.co.il

                

              גופייה: H&M /// מכנסיים: זארה /// חגורה: מנגו /// איפור: לירז מוזס ל־AgentPro /// שיער: עמנואל שישפורטיש

               

               סגנון: רעות אופיר /// הפקה: שרון אלימלך

                

                
               הצג:
               אזהרה:
               פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד