מנהיגות המפלגות חושפות: זו החברה הכי טובה שתמיד תומכת בי

רגע לפני פתיחת הקלפיות, ביקשנו מחמש מתמודדות לגלות מי החברה הכי טובה שלהן, שתומכת גם כשהסקרים לא בהכרח מחמיאים והרשתות החברתיות מתלהמות

המתמודדות לכנסת והחברות הטובות (צילום: אלבום פרטי)
המתמודדות לכנסת והחברות הטובות (צילום: אלבום פרטי)

חמש מתמודדות לכנסת הקרובה מגלות מי החברה הכי טובה שלהן, שנמצאת לצדן גם כשהסקרים לא בהכרח מחמיא:  

 

איילת שקד יו"ר רשימת ימינה בוחרת בעינת פלד, מנכ״לית חברת בונז׳ור של אסם

 

איילת שקד ועינת פלד (צילום: אלבום פרטי)
  איילת שקד ועינת פלד(צילום: אלבום פרטי)

   

  יש לי כמה חברות הכי טובות. בהחלט לא פשוט לבחור אחת, כולן מקסימות, אוהבות ותומכות. אבל בשביל הכתבה הזו בחרתי את עינת פלד. היא חכמה, חברה טובה, שנמצאת תמיד לצדי ברגעים הכי קשים ואוהבת אותי בדיוק כמו שאני. היא אף פעם לא מנסה לשנות אותי או את החשיבה שלי - היא באמת עומדת מאחוריי ומאפשרת לי להישען עליה בכל סיטואציה. התמיכה שלה מלווה אותי בעבודתי המאתגרת וההבנה וההכלה שלה מאוד נוגעות ללבי.

  איך הכרנו: את עינת הכרתי לפני כ־20 שנה דרך הבעלים שלנו, שהיו אז חברים טובים מאוד. הפגישה הראשונה זכורה לי היטב והיא מלווה בכאב גדול, למעשה נפגשנו לראשונה בשבעה של אמא שלי.

  שומרות על קשר: אנחנו מסתמסות כמעט כל יום, מדברות לפחות פעם בשבוע ומקפידות להיפגש לפחות פעם בחודש, חוץ מתקופת הבחירות שלא מאפשרת לי זמן חופשי. אנחנו אוהבות לעשות הליכות יחד, לטייל בחו"ל כשזה מסתדר בלוח הזמנים של שתינו וכמובן - סתם לשבת יחד בבית בשבת.

  מעורבות בקמפיין: היא בחורה רצינית הנענית לכל אתגר שנקרה בדרכה, וכמנכ״לית של חברת בונז׳ור, אני מוצאת בה מקום להיוועצות מקצועית, גם כאישה חזקה בתפקיד בכיר וגם כחברה טובה שאני סומכת עליה.

   

  ח"כ סתיו שפיר יו"ר מפלגת התנועה הירוקה, מקום 2 ברשימה המשותפת "המחנה הדמוקרטי" בוחרת בדניאל שפריר, סטודנטית ללימודי סיעוד

   

  סתיו שפיר ודניאל שפריר (צילום: אלבום פרטי)
   סתיו שפיר ודניאל שפריר(צילום: אלבום פרטי)

    

   דניאל היא פלא עולם של טוב לב ואהבה. יחד חרשנו את הארץ בטרמפים, תרנו אחר מעיינות נסתרים בגולן ובגליל והלכנו לכל הופעה של ברי סחרוף ואהוד בנאי שמצאנו.

   איך הכרנו: בסוף התיכון, כשהקמנו יחד גרעין ועברנו לגור בטבריה כדי לעבוד עם נוער בסיכון, להדריך בבית ספר בשכונה ג' ובמקביל להדריך טיולים בגולן. במהלך השירות הצבאי נפרדנו כשהתגייסתי לקורס טיס והגרעין נשאר בטבריה, ובסוף השירות הצבאי חזרנו לגור יחד.

   שומרות על קשר: דניאל ואני נמצאות בלב אחת של השנייה בשוטף, לא מדברות בטלפון אף פעם - אלא שומרות את השיחות למפגשים לתוך הלילה.

   מעורבות בקמפיין: היא לא מעורבת פוליטית ברוך השם, נותנת רק עידוד נפשי.

    

    

   אורלי לוי־אבקסיס יו"ר מפלגת גשר, מקום 2 ברשימה המשותפת העבודה־גשר בוחרת בד"ר לילך חזן, רופאה מרדימה

    

   אורלי לוי אבקסיס וד"ר לילך חזן (צילום: אלבום פרטי)
    אורלי לוי אבקסיס וד"ר לילך חזן(צילום: אלבום פרטי)

     

    לילך, חברתי מילדות, היא כמו אחות. היא מכירה את הניואנסים שלי, את הרגישויות, את החוזקות והחולשות שלי. היא אשת האמון שלי, והיחידה שיודעת את הסודות הכי כמוסים שלי. היא האדם הכי טוב שפגשתי, היא ענווה שאי־אפשר לתאר, בעלת לב רחב ומלא בנתינה. לא בכדי חלומה מגיל קטן היה להיות רופאה. כיום היא אחת הרופאות המצטיינות, עובדת בבית חולים בילינסון, בעיקר בהשתלות וקצירת איברים. אני גאה בה.

    איך הכרנו: בגן חובה, והיה בינינו חיבור מיידי. אני זוכרת עד היום מה בדיוק היא לבשה ואת העיניים החומות הגדולות שלה. מאותו יום לא נפרדנו לרגע, העברנו את התקופות היפות של הילדות ביחד. היינו ישנות אחת אצל השנייה על בסיס יומיומי, מבלות, מטיילות ומבריזות משיעורים.

    לא אשכח את החתונה של לילך. היא הכירה את בחיר לבה בחו"ל והתחתנה בטקס אזרחי בהולנד. ליאור בעלי ואני עזבנו הכל וטסנו לחגוג איתם את היום המרגש שלהם. לא חשבתי לרגע אם לנסוע או לא, זה היה ברור שביום שלה אני נמצאת איתה.

    שומרות על קשר: מדברות על בסיס יומיומי ובתקופות עמוסות, כשאנחנו לא מצליחות לדבר, אנחנו יודעות שתמיד אנו שם אחת בשביל השנייה. וכן, לפעמים שיחות הטלפון שלנו הן במסגרת של חולה־רופא, היא מסייעת לי בבעיות בריאות שצצות עם הילדים.

    מעורבות בקמפיין: מעורבת ברמת החשיבה, בעיקר בנושא מערכת הבריאות - מציפה בפניי את כל הבעיות של המערכת בלי יח"צנים ואינטרסים.

     

    גילה גמליאל השרה לשוויון חברתי, מקום 11 ברשימת הליכוד לכנסת בוחרת במיטל זוהר גבע, עובדת ברשות האוכלוסין וההגירה

     

    גילה גמליאל ומיטל זוהר גבע (צילום: אלבום פרטי)
     גילה גמליאל ומיטל זוהר גבע(צילום: אלבום פרטי)

      

     בנוסף לחוש ההומור המטורף שלה היא בחורה כישרונית ומלאה באנרגיות טובות. בשנות הנעורים שלנו היינו צוחקות, משחקות ורוקדות בלי סוף. בצעירותנו אהבנו להאזין יחד לשיריה של עפרה חזה, אפילו הופענו יחד בתחרות כישרונות צעירים ושרנו יחד עם חברה נוספת את השיר "אמן למילים".

     איך הכרנו: בגן, ומאז דרכינו לא נפרדו. היא תמיד הייתה המבוגרת האחראית בחבורה, וכבר כשהיינו ילדות היה לה חוש הומור מצוין.

     שומרות על קשר: חשוב לנו מאוד להיפגש, ובגלל שגרת היום העמוסה שלה ושלי זה לא תמיד מצליח. אבל אנחנו מקפידות לקבוע לפחות אחת לחודש מפגש משפחתי עם הילדים.

     מעורבות בקמפיין: מיטל פחות מתעניינת בפוליטיקה. עברנו יחד כל כך הרבה מאז שהכרנו - ויש המון דברים אחרים לדבר עליהם, חוץ מעניינים פוליטיים.

      

     ח"כ יעל גרמן מ"יש עתיד", מקום 13 ברשימת כחול לבן בוחרת בפנינה קורן, מנהלת תיכון לשעבר וראש מטה הבחירות של גרמן בעיריית הרצליה ובציפי אסף, מסעדנית, הקימה בעבר יחד עם שאול אברון את "יועזר בר יין"

      

      
     יעל גרמן והחברות. מימין: עם ציפי אסף, משמאל: עם פנינה קורן (צילום: אלבום פרטי)
      יעל גרמן והחברות. מימין: עם ציפי אסף, משמאל: עם פנינה קורן (צילום: אלבום פרטי)

      יש לי שתי חברות הכי טובות, החלטתי לספר על שתיהן.

       

      איך הכרנו: את פנינה אני מכירה יותר מ־40 שנה, הכרנו בבית שלי במסיבה שערכתי. הייתה לנו חברה סלונית ומדי שישי היינו עושים מסיבה באחד הבתים. באחת המסיבות היא הגיעה עם בן דודה שלומי, ובהמשך הכירה את החבר של בעלי ואני את בעלי - שניהם חברים מילדות. אנחנו חברים גם כזוגות וגם בנפרד. את ציפי הכרתי לפני כ־30 שנה, בבריכה שבה שחינו באופן קבוע.

      שומרות על קשר: הן לא חברות ביניהן ואני שומרת על קשר הדוק עם שתיהן - טלפונים וסמסים כמה פעמים בשבוע. עם פנינה אני נוסעת לחו"ל, הולכת לקונצרטים ולאופרה, ועם ציפי אנחנו מדברות הרבה על ספרים, סרטים ועל החיים בכלל.

      מעורבות בקמפיין: שתיהן מעורבות מאוד, מתעניינות, מחוות דעה ומייעצות לי. בכל השלבים בחיים שלי התייעצתי איתן ושמעתי את דעתן.

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד