נועה קירל: "אינסטגרם מוביל להרבה חוסר ביטחון, מצדי שיבטלו אותו"

גאה להעביר מסר שיש מודל יופי בריא, מאמינה שהמעריצים יודעים עליה הכל ועדיין לא החליטה אם תצביע בבחירות. פגשנו את כוכבת הפופ שהפכה לשגרירת המותג FILA

איתי יעקב

|

12.09.19 | 08:22

"זה כיף שיש לי הזדמנות להעביר הלאה למעריצות את האפשרות להיראות כמוני בדרך הכי טבעית. יש לי כמובן אחריות. הן רואות דברים שאני עושה, אומרת או לובשת, אבל אני פחות מתעסקת בזה, אלא עושה מה שהכי נכון לי". נועה קירל בצילומים ל-Fila (צילום: שוקה כהן)
"זה כיף שיש לי הזדמנות להעביר הלאה למעריצות את האפשרות להיראות כמוני בדרך הכי טבעית. יש לי כמובן אחריות. הן רואות דברים שאני עושה, אומרת או לובשת, אבל אני פחות מתעסקת בזה, אלא עושה מה שהכי נכון לי". נועה קירל בצילומים ל-Fila (צילום: שוקה כהן)
"אני עובדת כל כך קשה שאני לא יודעת מה קורה בארץ. אולי עוד שנתיים אגבש דעה פוליטית. כרגע אין לי" (צילום: שוקה כהן)
"אני עובדת כל כך קשה שאני לא יודעת מה קורה בארץ. אולי עוד שנתיים אגבש דעה פוליטית. כרגע אין לי" (צילום: שוקה כהן)
"אני גאה להעביר מסר שיש מודל יופי אחר, לא רק בנות רזות בגובה 1.80 מ'. חשוב שכל אחת תרגיש טוב עם איך שהיא נראית" (צילום: שוקה כהן)
"אני גאה להעביר מסר שיש מודל יופי אחר, לא רק בנות רזות בגובה 1.80 מ'. חשוב שכל אחת תרגיש טוב עם איך שהיא נראית" (צילום: שוקה כהן)

את יום הולדתה ה-18 חגגה נועה קירל במסיבה מתוקשרת, שנערכה יום לאחר בחירות 2019 סבב א'. את האפשרות להצביע היא פספסה אז ביום, אך גם בשבוע הבא אין לה כוונות ברורות להתייצב בקלפי בסבב השני של הבחירות. "אני עובדת כל כך קשה שאני לא יודעת מה קורה בארץ. אני כמובן מעודדת את כולם להצביע כי זה חשוב, אבל אני צעירה ומתעסקת בעבודה שלי ופחות בפוליטיקה", היא אומרת בראיון שהתקיים איתה אתמול, "אולי עוד שנתיים אגבש דעה פוליטית. כרגע אין לי. האם אלך להצביע? אולי יבוא לי באותו יום".

 

נועה קירל מתרחקת מפוליטיקה, אך יש להניח כי לא מעט פוליטיקאים היו שמחים לזכות בעדת המעריצים האדוקים שמלווים את הזמרת וב-827 אלף העוקבים שלה באינסטגרם, גם אם רובם עוד לא בעלי זכות הצבעה לכנסת. בינתיים, היא מתרכזת בעבודה קשה ומתכוננת לגיוס הצפוי בפברואר, ככל הנראה ללהקה צבאית, המקום הטבעי עבורה. בזמן שבנות גילה מכלות את הזמן בעבודה זמנית לקראת הגיוס או תופסות צבע בים לפני שיראו במשך שנתיים רק חאקי, הצטלמה קירל לקמפיין חדש של מותג הספורט והאופנה FILA, שמינה אותה גם לאחת משגרירותיו בעולם.

 

"אני חושבת שלא הייתי יכולה לנהל זוגיות עם מישהו מחוץ לתעשייה. פה אני לא צריכה להסביר איפה הייתי ומה עשיתי, כי הוא מבין את הסיטואציה". עם יונתן מרגי (צילום: ענת מוסברג)
  "אני חושבת שלא הייתי יכולה לנהל זוגיות עם מישהו מחוץ לתעשייה. פה אני לא צריכה להסביר איפה הייתי ומה עשיתי, כי הוא מבין את הסיטואציה". עם יונתן מרגי(צילום: ענת מוסברג)

   

  "שגרירה זו מילה גדולה. יש לי הרבה אחריות וכבוד למותג: אני לובשת ונועלת אותם בהופעות, והסגנון הספורטיבי של אופנת רחוב והיפ הופ שמביא המותג הוא גם הסטייל היומיומי שלי", היא אומרת, "זה חיבור אותנטי. זה הסגנון שלי. זה מי שאני. זה לא שאני מתחפשת לדמות של היפ הופ מגניבה. מאוד חשוב לי ליצור דמות אורגנית והדוקה של מראה ומוזיקה, כמו בילי אייליש ואריאנה גרנדה שאני מאוד אוהבת. בכלל, אני מתגבשת עם השנים. בגילי הצעיר אני כל הזמן מתעצבת ומשתנה".

   

    

  בשנה האחרונה השקת קו איפור עם חברת מאק, בשבוע הבא קולקציית קפסולה לרנואר, ואת הלהיט פאוץ', שכבר גרף כמעט 18 מיליון צפיות ביוטיוב. את חושבת שיש לך אחריות אופנתית כלפי העוקבות והמעריצות שלך?

  "זה כיף שיש לי הזדמנות להעביר הלאה למעריצות את האפשרות להיראות כמוני בדרך הכי טבעית. יש לי כמובן אחריות. הן רואות דברים שאני עושה, אומרת או לובשת, אבל אני פחות מתעסקת בזה, אלא עושה מה שהכי נכון לי".

   

  מה הגבולות האדומים שלך?

  "אמממ... עירום".

   

  הלבשה תחתונה זה משהו שתשקלי?

  "לא כרגע, אולי עוד שנה-שנתיים. זה פחות מדבר אליי, פחות הסגנון שלי. זה לא קשור אם אני מרגישה בנוח להצטלם בלנז'רי או לא. זה פשוט לא מדבר אליי עכשיו".

   

  "זה הסגנון שלי. זה מי שאני. זה לא שאני מתחפשת לדמות של היפ הופ מגניבה" (צילום: שוקה כהן)
   "זה הסגנון שלי. זה מי שאני. זה לא שאני מתחפשת לדמות של היפ הופ מגניבה"(צילום: שוקה כהן)

    

   האם הסגנון שלך הוא מאה אחוז את, או שהוא נבנה כחלק משיתופי פעולה מסחריים והחלטות של הסטייליסט שלך, איתי בצלאלי?

   "הכל זה החלטות שלי בשיתוף פעולה עם החברות שאני עובדת איתן. בסופו של דבר, אני צריכה להרגיש הכי בנוח עם עצמי. אני אוהבת אופנת רחוב, פה ושם גם מחויט, ולאירועים מיוחדים איתי ואני תופרים במיוחד. חשוב לי להכניס לשם את הרעיונות האישיים שלי ולהיות מעורבת בתהליך. זה כמו בובת ברבי שאני מלבישה".

    

   יש כבר בובה בדמותך?

   "לשרית חדד יש בובה. לי עוד אין, אבל אולי אעשה בהמשך".

    

   "אני מודעת לכוח שלי וזה מפתיע אותי בכל פעם מחדש" (צילום: שוקה כהן)
    "אני מודעת לכוח שלי וזה מפתיע אותי בכל פעם מחדש"(צילום: שוקה כהן)

     

    מבין כוכבות הפופ הצעירות שצמחו במקביל אליה ואחריה, הפכה קירל לדוברת בעל כורחה של מודל יופי בריא ונגיש, גם אם היא עצמה עוד לא החליטה אם היא רוצה להניף את הדגל או לא. "אני לא מנסה בכוח להעביר מסר. זאת מי שאני. ככה נולדתי", היא אומרת ומיד מוסיפה: "אבל אני גאה להעביר מסר שיש מודל יופי אחר, לא רק בנות רזות בגובה 1.80 מ'. חשוב שכל אחת תרגיש טוב עם איך שהיא נראית".

     

    זה משהו שאת מביאה איתך לקולקציות שאת מצטלמת אליהן? דרישה לטווח מידות רחב, למשל?

    "זה לא בשליטתי. החברה מחליטה על המידות".

     

    את נועה קירל. יש לך כוח.

    "לכל חברה יש את השיקולים שלה. יכולים להגיד שלארג' זו המידה הכי גדולה ואין לי מה לעשות עם זה".

     

    נערות צעירות מתייעצות איתך בנושא?

    "אני מודעת לכוח שלי וזה מפתיע אותי בכל פעם מחדש. הרבה בנות כותבות לי שהן עוברות חרמות בגלל זה, וזה לא כיף לשמוע. מאוד התרגשתי כשמוטי רייף אמר לי שאחרי שפתחתי את שבוע האופנה האחרון, הוא קיבל מכתב מילדה שסיפרה לו שהצלתי אותה מאנורקסיה. מטורף איך זה משפיע על בנות צעירות".

     

    על הצילומים לצד האקס ברק שמיר: "בשבילי זו סגירת מעגל" (צילום: יאיר שגיא)
     על הצילומים לצד האקס ברק שמיר: "בשבילי זו סגירת מעגל"(צילום: יאיר שגיא)

      

     מאז פרצה לחיינו לפני כחמש שנים, נועה קירל היא אימפריה. מוצר פופ מסונתז שעובד על כל התדרים הנכונים. אפשר לא לאהוב אותה, אי אפשר להתעלם ממנה. בין אם זה בטלוויזיה, בקולנוע, בפרסומות, ביוטיוב, על הבמות, ברשימת המושמעים של גלגל"צ וכמובן, במדורי הרכילות.

      

     האם לא מפריע לה, לדוגמה, שברנואר ליהקו העונה את האקס ברק שמיר, כשהכותרות עסקו בבני הזוג לשעבר שנפגשו יחד על סט הצילומים? "אלה חוקי המשחק ואני רגילה לזה. זה בסדר, בשבילי זו סגירת מעגל עם ברק. אני לא רואה בזה משהו רע, כי זה עזר לפרסום של המותג", היא אומרת.

      

     החיים שלך חשופים באינסטגרם ובתקשורת. מה אנחנו לא יודעים עלייך?

     "אתם יודעים עליי הכל. אני נתקלת במעריצים שיודעים מה עשיתי לפני שנתיים, דברים שאני אפילו לא זוכרת. אני שומרת לעצמי את הזוגיות עם מרגי. אנחנו חושפים אותה, אבל לא יותר מדי".

      

     לא מתחשק לך להשאיר את זה לעצמך?

     "אני לא יכולה. יש פפראצי ותמונות בתקשורת, שזה לא בשליטתי. לפעמים זה מעצבן, אבל שנינו מבינים את הסיטואציה. אני חושבת שלא הייתי יכולה לנהל זוגיות עם מישהו מחוץ לתעשייה. פה אני לא צריכה להסביר איפה הייתי ומה עשיתי, כי הוא מבין את הסיטואציה".

      

     אולי דווקא להפך. מישהו מחוץ לתעשייה היה מאפשר לך חיים שפויים יותר.

     "זה לא היה מחזיק. אני עובדת כל היום וגם הוא. מישהו אחר לא יבין את כמות העשייה".

      

     "אני נתקלת במעריצים שיודעים מה עשיתי לפני שנתיים, דברים שאני אפילו לא זוכרת" (צילום: שוקה כהן)
      "אני נתקלת במעריצים שיודעים מה עשיתי לפני שנתיים, דברים שאני אפילו לא זוכרת"(צילום: שוקה כהן)

       

      יש לכם זמן לנהל זוגיות?

      "אנחנו מנסים למצוא זמן בלו"ז".

       

      מה הדבר הרומנטי האחרון שעשיתם יחד?

      היא מגלגלת עיניים: "סרט זה רומנטי? אז הלכנו לסרט 'המטרה: שומר הראש'. זהו. אה, וגם היינו עם ההורים שלי במלון הסטאי. חגגנו יום הולדת לאבא שלי".

       

      הכל בחוץ – במקומות שבטח מזהים אותך. מה דעתך על הניסוי החדש של אינסטגרם להסתיר את הלייקים כך שרק בעל החשבון יראה אותם?

      "זה מדהים בעיניי. אינסטגרם מוביל להרבה חוסר ביטחון אצל הדור הצעיר, שמשווה לייקים אחד עם השני. מה זה אומר בעצם שיש לי יותר לייקים? שאני יותר טובה? אני מניחה שזה יפגע בכוח של כוכבי אינסטגרם, פחות בזמרים, כי יש לנו את יוטיוב כפלטפורמה חזקה. המהלך הזה ישנה את העולם, ואני מניחה שלטובה. מצדי שיבטלו את אינסטגרם בכלל, אני זורמת".

       

       

        

       ואיך מרגישה הזמרת אגם בוחבוט בת ה-15 עם הגוף שלה?

       בארון של אגם בוחבוט, 15: "היום אני אוהבת את הגוף שלי ושלמה איתו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
       בארון של אגם בוחבוט, 15: "היום אני אוהבת את הגוף שלי ושלמה איתו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד