כוכבת נולדה: מה השופטים ראו בגל גדות כשהם בחרו בה למלכת יופי?

הרבה לפני שאפילו חלמה על להיות וונדרוומן, כבשה הצעירה מראש-העין את השופטים ונבחרה למלכת היופי ל- 2004. חזרנו אליהם 15 שנה אחרי, לשאול מה ראו בה כבר אז

גל גדות (משמאל) כפי שראו אותה השופטים, כמלכת יופי וכיום (צילומים: Dan MacMedan, איציק בירן, ששון משה ועידן נתנאל)
גל גדות (משמאל) כפי שראו אותה השופטים, כמלכת יופי וכיום (צילומים: Dan MacMedan, איציק בירן, ששון משה ועידן נתנאל)
העורכת האחראית של שבועון "לאשה", מרים נופך־מוזס, מכתירה את גל גדות (צילום: ששון משה ועידן נתנאל)
העורכת האחראית של שבועון "לאשה", מרים נופך־מוזס, מכתירה את גל גדות (צילום: ששון משה ועידן נתנאל)

כשגל גדות, בת 18 מראש־העין, נבחרה למלכת היופי היא הודתה: "דוגמנות מאוד מסקרנת אותי", אבל מיהרה להתחייב על קריירה אחרת לגמרי. "ברור לי שאחרי השירות הצבאי ארצה להמשיך בתוכנית המקורית שלי, ללמוד משפטים ולהיות יועצת משפטית". זה, כידוע, לא בדיוק מה שקרה לה. חזרנו אל השופטים בתחרות מלכת היופי 2004 שהיו הראשונים להציב את גל על מסלול ההצלחה וביקשנו מהם לשחזר מה היה סוד הקסם שגרם להם לסמן דווקא אותה מכולן.  הנה התשובות:

 

 

 

אלגנטיות, עדינות וחוזק

מרים נופך־מוזס, העורכת האחראית של שבועון "לאשה", נזכרת: "גל כבשה אותי בגלל השילוב הנדיר בין אלגנטיות ועדינות נשית, חוזק, כנות ורצון עז לנצח. היופי הפנימי והחיצוני גם יחד השאירו רושם עז של בחורה מקסימה, רצינית וכובשת. 'אני צעירה ישראלית טיפוסית, ישירה, חמה ואכפתית', אמרה אז, הודתה שהיא עקשנית ושבאה כדי לנצח, ידעה שלפרסום יש מחיר, והבטיחה לקחת הכל בפרופורציות. אין ספק שכל זה הוביל אותה רחוק".

 

הרבה מעבר ליופי

דנה אפשטיין, אז מנכ"לית שבועון "לאשה", חוזרת בזמן: "הדבר שאני הכי זוכרת מגל הוא שהיא ידעה לרקוד מדהים. החלטנו שהנאמבר הפותח של התחרות יהיה ריקוד של כל הבנות המתחרות וזה היה נטו בגללה. היא הובילה את הבנות והדהימה אותנו בכישרון הריקוד שלה. היא הייתה אז רק בת 18, ילדה עם כל כך הרבה חן, כישרון ותמיד במצב רוח טוב עם חיוך ענק. אני כשופטת רציתי שתהיה לנו מלכת יופי שהיא גם יפהפייה וגם בעלת אופי בולט, ואז הגיעה גל והיה לה את זה ללא כל ספק".

 

"אישיות כמו שלה אף אחת לא הצליחה לנצח" (צילום: ששון משה ועידן נתנאל)
  "אישיות כמו שלה אף אחת לא הצליחה לנצח"(צילום: ששון משה ועידן נתנאל)

   

  ברוב קולות ובלי ויכוחים

  רינה מור , מלכת היופי של ישראל ומיס תבל לשנת 1976, משתפת: "כשאת פוגשת בדרך מישהו שאי־אפשר להתעלם ממנו, את יודעת שהוא יגיע רחוק. זו הייתה התחושה שלי עם גל. שפטתי לפני כן בשתי תחרויות וראיתי הרבה בנות מהממות, אבל אצל גל חוץ מהיופי היה משהו שקרץ לעין באישיות שלה. היא נבחרה ברוב קולות, לא היו ויכוחים. אישיות כמו שלה אף אחת לא הצליחה לנצח".

   

  בזכות השיחה האישית

  ישראל קורט, אז מנכ"ל ה.שטרן, היום דירקטור בחברות ציבוריות, משחזר: "שבוע לפני האירוע נפגשנו, כל השופטים והמועמדות, במלון 'הולידיי אין' בתל־אביב. ישבתי עם כל אחת מהמרואיינות ושאלתי אותן מה הן רוצות לעשות בחיים, מה ההורים עושים וכו'. אחרי השיחה בחנו את המראה החיצוני שלהן. אצל גל בלט במיוחד החלק של השיחה האישית. היא הייתה מאוד אינטליגנטית עם הרבה אמביציה, לא התביישה מהשופטים ודיברה חופשי. אף אחת לא הגיעה לאן שגל הגיעה וזה בזכות האופי שלה ולא רק בגלל החיצוניות". 

   

  על שער ההכתרה ב"לאשה". מראה ישראלי (צילום: ששון משה)
   על שער ההכתרה ב"לאשה". מראה ישראלי(צילום: ששון משה)

    

    

   חמה, קלילה וזורמת

   גלית ורטהיים, מאפרת, חולקת איתנו את הזיכרונות: "מהרגע הראשון התאהבתי בה. היא הייתה חמה, דיברה בגובה העיניים, תקשרה עם כולם, עשתה מה שצריך בלי שאלות. זה תחרותי ומורכב להיות כל היום בחברת כל כך הרבה בנות, והיו כאלה שלא ידעו לקחת את זה בקלות. גל לא התלוננה לרגע, היה כיף לצחוק ולדבר איתה וגם ברגעים לא פשוטים היא הייתה קלילה וזורמת".

    

   היא הייתה יוצאת מן הכלל

   מיקי בוגנים, מעצב שיער, מסביר את הבחירה: "גל לא שיקפה בשנים ההן את מראה מלכות היופי המובן מאליו, שהלך לכיוון בהירות השיער עם העינים הכחולות. היה לה יופי של ילדה טובה, מראה ישראלי, צנוע. היא הייתה יוצאת מהכלל. לקחת מישהי טבעית ואינטליגנטית, שהחלום שלה מילדות לא היה להיות מלכת יופי, זו בחירה שהייתה כל כך לא שגרתית למותג, עם המון־המון תעוזה. התחרות הזו היוותה שינוי במודל היופי הישראלי".

    

   גל בסרט "וונדרוומן". "הבטיחה לקחת הכל בפרופורציות" (צילום: Clay Enos)
    גל בסרט "וונדרוומן". "הבטיחה לקחת הכל בפרופורציות"(צילום: Clay Enos)

     

    יכולות חסרות תקדים

    דני מזרחי, מעצב אופנה, אומר: "היכולות שלה והאינטליגנציה היו חסרות תקדים מההתחלה. חלק מהשופטים לא באים מתחום האופנה והיופי ובגלל זה הם הסתכלו אך ורק על המראה לפי הטעם האישי שלהם. הסברתי להם שגל היא מעבר ליפה, ושבמשך הזמן היא תהיה עוד יותר יפה יחד עם האופי המיוחד והחודר. כשהיא זכתה הייתי הכי מאושר שיש".

     

    ומי מלכת היופי האהובה עליכם? בואו לבחור

     

    • עוד כתבות, תמונות וסיפורים מאחורי הקלעים בגליון מיוחד של "לאשה" לכבוד 70 שנה לתחרות מלכת היופי של ישראל, עכשיו בדוכנים 

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד