מקצרת הליכים: איוונקה טראמפ נפרדת מהשיער הארוך לטובת קארה

בתו של נשיא ארצות הברית הציגה תספורת חדשה ושלחה את התקשורת הבינלאומית להשערות: החלטה אופנתית או ניסיון לשנות תדמית לקראת בחירות 2020?

איתי יעקב

|

04.09.19 | 11:55

תספורת חדשה, אני חדשה. איוונקה טראמפ והקארה (צילום: Reuters)
תספורת חדשה, אני חדשה. איוונקה טראמפ והקארה (צילום: Reuters)
בהשראת אנה ווינטור או בסגנון שדרנית של פוקס ניוז? (צילום: Reuters)
בהשראת אנה ווינטור או בסגנון שדרנית של פוקס ניוז? (צילום: Reuters)

תספורת חדשה היא לא רק עצירה אצל הספר הקבוע – היא רצון להתחדשות, שינוי ומסר ויזואלי כלפי חוץ. תספורת הקארה החדשה של איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שנחשפה ביום שני בערב בעת ביקורה בכנס להעצמת נשים בבוגוטה, בירת קולומביה, הכניסה את התקשורת הבינלאומית לכוננות עם מגוון מאמרי מערכת במגזיני האופנה והתרבות, כמו גם להק ציוצים בטוויטר: האם טראמפ בת ה-37 רק רצתה לרענן את המראה החיצוני שלה, או שאולי זהו ניסיון לשדר לבוחרים תדמית חדשה, רצינית ומחושבת יותר, רגע לפני קמפיין בחירות 2020? או במילים אחרות: תספורת חדשה, אני חדשה.

 

תספורת הקארה המוקפדת יוצרת תדמית הדוקה, כזו המפגינה חשיבות לפרטים הקטנים, סדר ואלגנטיות, מה שאי אפשר היה לומר על השיער הארוך והמתנופף ברוח שטיפחה טראמפ באדיקות קודם (צילום: EPA)
  תספורת הקארה המוקפדת יוצרת תדמית הדוקה, כזו המפגינה חשיבות לפרטים הקטנים, סדר ואלגנטיות, מה שאי אפשר היה לומר על השיער הארוך והמתנופף ברוח שטיפחה טראמפ באדיקות קודם(צילום: EPA)

   

  אתר "דיילי ביסט" הקדיש מיני-תחקיר בניסיון להבין את המשמעות מאחורי התספורת החדשה של טראמפ, באמצעות שיחה עם שלושה מעצבי שיער ניו יורקים מובילים שהתבקשו לעשות סדר בסערה שבשיערה. "אני חושב שבכל פעם שמישהי עושה תספורת 'בוב', היא משדרת וייב של 'קחו אותי ברצינות'", אמר מעצב השיער הנודע דווין טות', "את נראית מכוונת מטרה יותר, מדויקת ובעלת הבחנה. רק תחשבו על אנה ווינטור".

   

  הדוגמה של עורכת ווג אמריקה, שתספורת הקארה המסותתת שעל ראשה הפכה לסימן היכר מסחרי, מלווה גם את דבריו של מעצב השיער דירן מיסטרי, שמקבל לקוחות בסלון השיער שלו בשכונת סוהו. "אני אוהב תספורות קארה, אך הן השתנו ממראה מגניב בהשראת וידאל ששון (שהפך את התספורת לאחת הפופולריות בשנות ה-60, א"י) ואנה ווינטור, למראה שמזוהה עם נשות סטפפורד (ספר מדע בדיוני משנות ה-70 על עקרות בית מושלמות מהפרברים. ב-2004 יצא סרט בהשראתו בכיכובה של ניקול קידמן, א"י)". מי שניסחה את התסרוקת החדשה בצורה בוטה יותר היתה סטפני בראון, קולוריסטית מסלון IGK בסוהו: "איוונקה נראית כמו שדרנית של פוקס ניוז, וזאת כנראה המשרה הבאה שהיא תקבל בכל מקרה".

   

  לפני התספורת: איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר (צילום: Mark Wilson/GettyimagesIL)
   לפני התספורת: איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר (צילום: Mark Wilson/GettyimagesIL)

    

   בין אם החלטתה של טראמפ להסתפר בתום חודש אוגוסט נולדה ממגמה אופנתית של העת האחרונה, או מתוך ניסיון לשתול בעיני הבוחר מסר שמרני – תספורת הקארה המוקפדת יוצרת תדמית הדוקה, כזו המפגינה חשיבות לפרטים הקטנים, סדר ואלגנטיות, מה שאי אפשר היה לומר על השיער הארוך והמתנופף ברוח שטיפחה טראמפ באדיקות קודם.

    

   אתר ביקורת התרבות Salon מאיר את תספורתה החדשה גם באור פוליטי-משפחתי. "עיתוי הקיצוץ החדש – הקיץ הסתיים, ועונת הקמפיין של 2020 מתחילה ברצינות – מרמז כי איוונקה עשויה לנסות יותר מסתם מראה חדש", נכתב שם, "בכל ממשל אחר מדובר בהשערה מגוחכת, אך היא עובדת כשמדובר בנשיא דונלד טראמפ. למרות שעל פי דיווחים אוהב הנשיא כי הנשים שעובדות עבורו 'יתלבשו כמו נשים' – הוא גם אובססיבי לליהוק שכירים עם אסתטיקה מסוימת, שנראים כמו שחקנים הוליוודיים. האם תספורת ה-Lob (קארה הבוב הארוך, הלחם של Bob ו-Long, א"י) היא איתות מצדה של איוונקה כי היא מוכנה ומזומנה לקבלת תפקיד גדול יותר בעסק המשפחתי החדש?"

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד