"הבית של הלקוח הוא גם הבית שלי - כי האינטרסים שלנו משותפים"

מעצבת הפנים אפרת מידן הייתה בטוחה שתהיה רופאה כמו כל המשפחה שלה, "אבל הלב רצה אחרת והיום אני קמה כל בוקר עם אהבה ותשוקה למקצוע"

"אני נכנסת ללקוחות לבית, רואה את הדינמיקה הזוגית והמשפחתית, נחשפת לסיטואציות יומיומית". אפרת מידן (צילום: ערן לוי)
"אני נכנסת ללקוחות לבית, רואה את הדינמיקה הזוגית והמשפחתית, נחשפת לסיטואציות יומיומית". אפרת מידן (צילום: ערן לוי)
"לא לפחד מאתגרים ולהאמין שאפשר לעשות הכול וללמוד כמה שיותר כי רק אחרי הלימודים מתחילה הלמידה האמיתית" (צילום: דנה סטפלר)
"לא לפחד מאתגרים ולהאמין שאפשר לעשות הכול וללמוד כמה שיותר כי רק אחרי הלימודים מתחילה הלמידה האמיתית" (צילום: דנה סטפלר)

איך הגעת לעסוק במה שאת עוסקת בו היום? 

"באתי ממשפחה של רופאים ומבחינתי המסלול הברור היה ללכת בעקבותיהם. הפסיכומטרי לא היה גבוה מספיק אז הלכתי ללמוד ביולוגיה באוניברסיטה. אחרי חודש הבנתי שזה לא המקום שלי והתחלתי לחשוב. ללמוד עיצוב הייתה האופציה היחידה שקסמה לי ולכן, הקדשתי את מה שנותר משנת הלימודים להכנת תיק עבודות והכנה לבחינות כניסה ללימודי עיצוב".

 

איך מצליחים לקלוע לחלום של הלקוח?

"מקשיבים ללקוח. לומדים אותו ואת בני משפחתו, מבינים מהם הצרכים, מהם מקורות ההשראה, מהם הצבעים שהוא מתחבר אליהם. לוקחים את כל הנתונים האלה ומתוכם יוצרים את התכנון והעיצוב המותאמים לו".

 

איך נרקמת מערכת היחסים בינך לבין הלקוח?

"זה ממש כמו להתחיל לצאת עם מישהו באופן רציני . מתחילים בשיחת טלפון שבה הלקוח מגשש, לא יודע בדיוק מה לשאול ומנסה להבין מי נגד מי בכל התהליך. משם אני כבר לוקחת את הלקוחות יד ביד. פרויקט של שיפוץ טוטאלי לוקח בין חצי שנה לשמונה חודשים. במהלך הזמן אני נכנסת ללקוחות לבית, רואה את הדינמיקה הזוגית והמשפחתית, נחשפת לסיטואציות יומיומית. בתוך כך ההיכרות מעמיקה וכך גם השיחות. הבית שלהם הוא גם הבית שלי כי האינטרסים שלנו משותפים".

 

מה המשמעות של ליווי הלקוח בתהליך מההתחלה עד הסוף?

"לראות מההתחלה את התמונה הכוללת של הבית. ללוות את הלקוח יד ביד לאורך כל התחנות שבדרך, להנחות אותו בקבלת החלטות, לתמרן בין כל אנשי המקצוע, לחשוב על איך כל הפרטים יתחברו בסוף לכדי בית החלומות של הלקוח".

 

"מקשיבים ללקוח. לומדים אותו ואת בני משפחתו, מבינים מהם הצרכים, מהם מקורות ההשראה, מהם הצבעים שהוא מתחבר אליהם" (צילום: אורן בירן)
  "מקשיבים ללקוח. לומדים אותו ואת בני משפחתו, מבינים מהם הצרכים, מהם מקורות ההשראה, מהם הצבעים שהוא מתחבר אליהם"(צילום: אורן בירן)

  "בכל פרויקט יש רגע, שהוא רגע מכונן. הרגע הזה שהלקוחות רואים את הבית שלהם, רואים איך כל הפרטים מתחברים לכדי שלם אחד, אותו שלם שאני ראיתי בתחילת הדרך" (צילום: עינת דקל)
   "בכל פרויקט יש רגע, שהוא רגע מכונן. הרגע הזה שהלקוחות רואים את הבית שלהם, רואים איך כל הפרטים מתחברים לכדי שלם אחד, אותו שלם שאני ראיתי בתחילת הדרך"(צילום: עינת דקל)

    

   מה הפרויקט שאת הכי גאה בו, או שהכי נגע לך ללב?

   "אין פרויקט אחד ספציפי שאני יכולה לומר עליו שנגע לי ללב כי בכל פרויקט יש רגע, שהוא רגע מכונן. הרגע הזה שהלקוחות רואים את הבית שלהם, רואים איך כל הפרטים מתחברים לכדי שלם אחד, אותו שלם שאני ראיתי בתחילת הדרך.

    

   "אבל אם בכל זאת אני צריכה לבחור פרויקט אחד, זה פרויקט שעשיתי לפני כמה שנים, תכנון דירה של משפחה מקסימה בה האמא היא שפית וכל התכנון סבב סביב המטבח. זה מאותם פרויקטים שמהווים מקפצה בקריירה. המטבח נתפר בקפידה למידותיה ומתוך כך יצא מעניין מבחינה חומרית ותכנונית: משטח העבודה עשוי מאריחים לרצפה; מעל התנור תכננתי יחידת ברזל גדולה לאחסון כלי המטבח השימושיים; הדלפק היומיומי שאוכלים עליו מתנתק מיחידת העבודה, נפתח ויכול להכיל כמות גדולה של אנשים כאשר היא מעבירה סדנאות בישול; יש שילוב של צבע עם פורמייקה עם עץ וברזל והכול פרקטי ונוח. תוך כדי התהליך נהיינו חברות מאד טובות ואני מבקרת בבית הזה לא מעט ורואה אותו גדל ומתפתח יחד עם הדיירים. זה כיף גדול".

    

   האם חלמת שתהפכי להיות מה שאת?

   "לא. הייתי בטוחה שאני אהיה רופאה כמו כל המשפחה שלי. מה שכן, ייחלתי לעצמי לקום בבוקר עם אהבה ותשוקה למקצוע וזה בהחלט התגשם".

    

   ספרי על נקודת קושי שפגשת ואיך התגברת עליה?

   "נקודת הקושי הכי משמעותית שהייתה לי, היא לשלב אמהות ועבודה מבלי לפגוע במקצועיות או לקרוס. בשנתיים האחרונות ילדתי שני ילדים תוך כדי עבודה מלאה בסטודיו כעצמאית. לא הייתה לי האופציה לצאת לחופשת לידה בייחוד לאור העובדה שילדתי תוך כדי פרויקטים שהיו בעיצומים ואלמלא בן הזוג התומך והנוכח, לא הייתי יכולה לעשות זאת. כמובן שצירפתי את הבנים שלי, כל אחד בתורו, אל הפגישות, אל הפיקוח בשטח ואל ימי הקניות ביחד עם הלקוחות ואין ספק שגבולות חדשים נולדו יחד עם מערך עבודה חדש לאור השינוי המשפחתי".

    

   טיפ למישהי צעירה בתחום שרוצה להצליח בו?

   "לא לפחד מאתגרים ולהאמין שאפשר לעשות הכול וללמוד כמה שיותר כי רק אחרי הלימודים מתחילה הלמידה האמיתית".

    

   איך ניתן ליצור עמך קשר?

    

    מישהי לתכנן איתה

     (צילום: ערן לוי)

     אספנו את האדריכליות ומעצבות הפנים המובילות בארץ כדי לשמוע מהן על הקשר המיוחד עם הלקוחות, איך קולעים לטעמם המדויק ואיזה פרויקט הצליח להשאיר חותם שהן לוקחות איתן הלאה. לפרויקט >> 

      

     צלם: ערן לוי /// סטיילינג: פיני זומר ל״סולו״ /// הפקה: שרון אלימלך /// צולם במתחם העיצוב SPACE NO. 9, עיצוב: שירי שחורי

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד