“אני מעצבת חלום של לקוח וזה נותן תחושה ממכרת של שליחות וסיפוק”

אחרי שנתיים של לימודי פסיכולוגיה, רונית שיסמן הבינה שהיא לא יכולה לוותר על חלום הילדות שלה. "הפרויקט שאני הכי גאה בו הוא הבית שלי, זה נותן תחושת סיפוק אדירה"

"הקרבתי שעות רבות של עבודה על מנת להגיע למה שהגעתי". רונית שיסמן (צילום: ערן לוי)
"הקרבתי שעות רבות של עבודה על מנת להגיע למה שהגעתי". רונית שיסמן (צילום: ערן לוי)
"חשוב מאוד להיות קשוב ללקוח ולהצליח להבין את האופי שלו" (צילום: ליאור טייטלר)
"חשוב מאוד להיות קשוב ללקוח ולהצליח להבין את האופי שלו" (צילום: ליאור טייטלר)

איך הגעת לעסוק במה שאת עוסקת בו היום?

"מגיל צעיר נמשכתי לאומנות ולציור. הייתי מקדישה לזה שעות בכל יום. למרות זאת, בשלב מסוים החלטתי שאני מתחילה ללמוד פסיכולוגיה, אך במהלך הלימודים הרגשתי שחסר לי הפן היצירתי. מהר מאוד הבנתי שאני לא יכולה לוותר על חלום הילדות ואחרי שנתיים של לימודי פסיכולוגיה עברתי ללימודי הנדסת אדריכלות ועיצוב פנים".

 

איך מצליחים לקלוע לחלום של לקוח?

"חשוב מאוד להיות קשוב ללקוח ולהצליח להבין את האופי שלו, יחד עם זאת צריך שיהיה את הקליק והכימיה. כדי לממש את החלום, יש להכין תוכניות מסודרות ומתוכננות לפרטי פרטים תוך תכנון תקציבי מפורט על מנת למנוע הפתעות לא נעימות בתהליך. כמובן שלניסיון פה יש תפקיד עיקרי, עם השנים למדתי לקרוא את הרצונות של הלקוחות ולהגיע לתוצאה המושלמת".

 

איך נרקמת מערכת היחסים בינך לבין הלקוח?

"הפגישה הראשונה מתקיימת במשרדי, אני מראיינת את הלקוחות כדי להבין את הלך הרוח. מאותו הרגע אני מלווה אותם בכל צעד, החל מהשלב התכנוני ועד לאקססורי הכי קטן, מה שגורם באופן טבעי לבניית יחסי אמון וחברות. מבחינתי אני מעצבת חלום של לקוח וגורמת לו לקרום עור וגידים מה שנותן לי תחושה ממכרת של שליחות וסיפוק".

 

מה המשמעות של ליווי הלקוח של ליווי הלקוח בתהליך מהתחלה עד הסוף?

"עיצוב של בית בנוי מתכנון ראשוני מוקפד של החלוקה הכללית וירידה לפרטים. על מנת שהתוצאה הסופית תצא מושלמת ומוקפדת, המעצב חייב להיות מעורב בכל התהליך. הניסיון של המעצב מקנה ללקוח תחושת ביטחון לאורך כל התהליך ועל מנת להימנע מטעויות, יש צורך בפיקוח על כל בעלי המקצוע והספקים ובבחירה נכונה של חומרים נכונים ופרקטים שישתלבו בהרמוניקה בחלל. לכן המעצב הוא חלק בלתי נפרד מתחילת הבנייה ועד הכניסה לבית".

 

"עיצוב של בית בנוי מתכנון ראשוני מוקפד של החלוקה הכללית וירידה לפרטים" (צילום: ליאור טייטלר)
  "עיצוב של בית בנוי מתכנון ראשוני מוקפד של החלוקה הכללית וירידה לפרטים"(צילום: ליאור טייטלר)

  "על מנת שהתוצאה הסופית תצא מושלמת ומוקפדת, המעצב חייב להיות מעורב בכל התהליך" (צילום: ליאור טייטלר)
   "על מנת שהתוצאה הסופית תצא מושלמת ומוקפדת, המעצב חייב להיות מעורב בכל התהליך"(צילום: ליאור טייטלר)

    

   מה הפרויקט שאת הכי גאה בו ומדוע?

   "הפרויקט שאני הכי גאה בו הוא הבית שלי. אני חושבת שהחלום של כל אדריכל הוא לתכנן את הבית שלו, המקום שבו בסוף כל יום מתאספת כל המשפחה. זה נותן תחושת סיפוק אדירה לדעת שאתה עיצבת ותכננת את הבית שלך עד הפרטים הכי קטנים ולדעת שהצלחתי לקלוע למטרה ולייצר למשפחתי בית חם ונעים שכיף לחזור אליו".

    

   "פרויקט שנגע לליבי נמצא בשפלה קרוב מאוד לים. מתחילת הפרויקט הייתה לי כימיה מטורפת עם הלקוחות, הצלחתי להבין את האופי שלהם ולהתחבר אליהם. הלקוחות כל כך סמכו עלי והתלהבו מהטעם האישי שלי עד כדי כך שהם נתנו לי יד חופשית. אני דאגתי לנהל את הפרויקט מתחילתו עד סופו והייתי אחראית לבחירת החומרים והספקים ללא כל התערבות מצד הלקוחות אני חושבת שניתן לראות את ההצלחה בתוצאה הסופית".

    

   האם חלמת שאת תהפכי להיות מי שאת?

   "ידעתי שיש לי פונטנציאל להצלחה בתחום, זאת בגלל המשיכה שלי לעיצוב מאז ומתמיד. הקרבתי שעות רבות של עבודה על מנת להגיע למה שהגעתי ואני מאמינה שכל מי שיעבוד קשה, ישקיע ולא יוותר, יצליח להגשים את החלום שלו".

    

   ספרי על קושי שפגשת ואיך התגברת עליו.

   "בתור אישה עם עסק עצמאי, עברתי פעמיים לידה. העסק היה חייב להמשיך לתפקד ולתת מענה מיטבי ללקוחות. זו הייתה תקופה לחוצה ואינטנסיבית אבל בזכות צוות מסור שדאג לפעילות רציפה של המשרד תוך התגייסות לשעות נוספות של עבודה ותוך התחשבות של הלקוחות בזכות הקשר האישי איתם, הצלחנו לעבור את התקופה ללא פגיעה ברצף ובאיכות העבודה".

    

   טיפ למישהי צעירה בתחום שרוצה להצליח:

   "הסוד להצלחה הוא אמונה פנימית והתמדה. בעולם העיצוב והאדריכלות יש אחריות רבה על הכתפיים של המעצבת ויש המון מה ללמוד אני יכולה לומר שכל יום לומדים לפחות משהו אחד חדש ולכן חשוב להשתפשף לפחות כמה שנים טובות במשרדים מקצועיים לפני שקופצים למים".

    

   איך ניתן ליצור עמך קשר?

    

    

    מישהי לתכנן איתה

     (צילום: ערן לוי)

     אספנו את האדריכליות ומעצבות הפנים המובילות בארץ כדי לשמוע מהן על הקשר המיוחד עם הלקוחות, איך קולעים לטעמם המדויק ואיזה פרויקט הצליח להשאיר חותם שהן לוקחות איתן הלאה. לפרויקט >>

      

     צלם: ערן לוי /// סטיילינג: פיני זומר ל״סולו״ /// הפקה: שרון אלימלך /// צולם במתחם העיצוב SPACE NO. 9, עיצוב: שירי שחורי

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד