"עיצוב פנים עבורי זו דרך חיים. המקצוע תובעני אך עם הרבה סיפוק"

מעצבת הפנים גילה שמיע זכאי: "הלקוח הולך לפעמים לאיבוד בתוך התהליך ולכן תפקיד המעצבת הוא לנהל את התהליך עד למוצר המוגמר, התואם את ציפיות הלקוח"

"במשך השנים ועם הניסיון, למדתי איך 'לפצח' את ה-DNA של הלקוח". גילה שמיע זכאי (צילום: ערן לוי)
"במשך השנים ועם הניסיון, למדתי איך 'לפצח' את ה-DNA של הלקוח". גילה שמיע זכאי (צילום: ערן לוי)
פרויקט THE FLOOR בבורסה לניירות ערך (צילום: איתי סיקולסקי)
פרויקט THE FLOOR בבורסה לניירות ערך (צילום: איתי סיקולסקי)

איך הגעת לעסוק במה שאת עוסקת בו היום?

"מאז ומתמיד יצרתי, פיסלתי וציירתי – ועדת קישוט זה אני. הייתי בעיצומו של התואר השני במדעי המדינה כשהחלטתי שזהו זה, אני עוברת ללמוד עיצוב. נקודת המפנה היתה בעיצומו של פרו-סמינר באוניברסיטה, אחרי שיחה שניהלתי עם המרצה שלי. בעקבות השיחה, הבנו שעיצוב הוא חלק בלתי נפרד מחיי והציע לי לעצב כריכה לספר שעמד להוציא. בנקודה זו, הבנתי שמקומי הוא בעולם העיצוב.

 

"כיום אני מעצבת פנים כבר למעלה מ-20 שנה. המשרד שלי מתכנן ומעצב קשת רחבה מאוד של פרויקטים. החל ממשרדים לחברות הייטק, משרדי חללים משותפים וחברות בינלאומיות ועד לובי מגדלים, מסעדות ודירות יוקרה".

  

עיצוב דירה במגדלי yoo (צילום: יואב גורין)
  עיצוב דירה במגדלי yoo(צילום: יואב גורין)

   

  איך מצליחים לקלוע לחלום הלקוח?

  "במשך השנים ועם הניסיון, למדתי איך 'לפצח' את ה-DNA של הלקוח. בכל פרויקט שכרוך בעבודה עם אנשים, יש דיאלוג. המשרד שלי מייצר דיאלוג עם הלקוח ויוצק לתוך הפרויקט את ה”אני מאמין” שלנו יחד עם החלום של הלקוח".

   

  מה המשמעות של ליווי הלקוח מ-א’ ועד ת’?

  "ליווי הלקוח מתחילת הפרויקט ועד סופו הוא דבר משמעותי מאוד. הלקוח יכול לפעמים 'ללכת לאיבוד' תוך כדי התהליך ולכן, אנחנו נשארים לצידו לכל אורך הדרך. אנחנו נשארים נאמנים לתקציב ולקונספט ככל שניתן, עד לנקודת הסיום. כמו כן, אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם כל היועצים והמפקחים של הפרויקט, עד לסיומו המוצלח".

   

  מה הפרויקט שאת הכי גאה בו?

  "ישנם פרויקטים רבים שאני גאה בהם. כל פרויקט הוא אישי מבחינתי ואני נותנת לו את מירב תשומת הלב. כמעט כל פרויקט שיוצא מבית היוצר של המשרד, מושקע עד לפרטים הקטנים. עיקר ההנאה והגאווה שלי נתונה לפרויקטים בהם יש שיתוף פעולה עם יוצרים ואמנים. דוגמא לכך הוא פרויקט 'THE FLOOR' בבניין בורסה לניירות ערך בתל אביב. זהו פרויקט של חללים משותפים בתחום ה-FinTech (טכנולוגיה פיננסית) בו שתפנו פעולה עם אמנית מגרמניה שיצרה ציורי קיר מדהימים ביופיים".


  פרויקט קבוצת גאון (צילום: יואב גורין)
   פרויקט קבוצת גאון(צילום: יואב גורין)

    

   ספרי על נקודת קושי שפגשת בה ואיך התגברת עליה?

   "נקודות קושי קיימות בכל תחום ואתה מתמוד עימן, לומד, מפיק לקחים וממשיך הלאה. זהו מקצוע תובעני מאוד ודורש אחריות רבה אך עם הרבה סיפוק לצידו".

    

   טיפ למישהי צעירה בתחום שרוצה להצליח בו?

   "לכי עם הלב שלך. עבודת המעצבת היא עבודה קשה הכרוכה באחריות גדולה כלפי הלקוחות, אך מלווה בהמון סיפוק. הנחמה היא שכאשר את עושה מה שאת אוהבת - את נשארת עם חיוך ועם הסיפוק הרב שאת יכולה להשפיע ולו בקצת על חייהם של אנשים"

     

   איך ניתן ליצור עמך קשר?

    

    מישהי לתכנן איתה

     (צילום: ערן לוי)

     אספנו את האדריכליות ומעצבות הפנים המובילות בארץ כדי לשמוע מהן על הקשר המיוחד עם הלקוחות, איך קולעים לטעמם המדויק ואיזה פרויקט הצליח להשאיר חותם שהן לוקחות איתן הלאה. לפרויקט >> 

      

     צלם: ערן לוי /// סטיילינג: פיני זומר ל״סולו״ /// הפקה: שרון אלימלך /// צולם במתחם העיצוב SPACE NO. 9, עיצוב: שירי שחורי

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד