"למדתי במהלך החיים להפוך רעיון, ניצוץ שמבזיק בעיניים, למציאות"

נורית גפן הייתה עו"ד מצליחה לפני שעשתה הסבה לעיצוב פנים לפני 20 שנה: "זאת עבודה מורכבת שמשלבת שאר רוח, יופי ודמיון, יחד עם עבודה מורכבת בשטח"

"הגשמת החלומות והרעיונות שלי נעשים בעבודה קשה ולא במטה קסמים, אבל זאת הדרך היחידה שמבטיחה שחלומות יתגשמו". נורית גפן (צילום: ערן לוי)
"הגשמת החלומות והרעיונות שלי נעשים בעבודה קשה ולא במטה קסמים, אבל זאת הדרך היחידה שמבטיחה שחלומות יתגשמו". נורית גפן (צילום: ערן לוי)
HOUZZ: על עיצוב המשרדים זכתה גפן בפרס בתחרות בינלאומית באיטליה (צילום: כפיר זיו)
HOUZZ: על עיצוב המשרדים זכתה גפן בפרס בתחרות בינלאומית באיטליה (צילום: כפיר זיו)

איך הגעת לעסוק בתחום?

"הייתי עו"ד בעלת משרד מצליח בתחום הנדל"ן ובנינו את בית חלומותינו. יום אחד בסיום פגישה אצל האדריכל, משהו בי התעורר ותוך שבועיים סגרתי את המשרד.

 

"מכיוון שהכול קרה מהר החלטתי לא להיות פזיזה ופניתי ללימודי MBA בתוכנית בינלאומית בשיתוף אוניברסיטת ת”א ואוניברסיטת נוורטווסטרן בשיקגו. בסיום הלימודים החיידק לא נרגע ופניתי לשנתיים נוספות של לימודי עיצוב פנים. מאז חלפו 20 שנים בהם אני עוסקת בעיצוב ללקוחות פרטיים ועיצוב ללקוחות עיסקיים".

 

איך מצליחים לקלוע לחלום הלקוח?

"ראשית, הקשבה והתעמקות בהבנת הלקוח ואיתור הייחוד שבו. חשוב להקשיב ללקוח שלא תמיד יודע מהו בדיוק החלום שלו ולסייע לו להגיע להגדרות הנכונות לו. יחד עם זאת, יש להנחית את החלומות על קרקע המציאות, להבהיר את ההיבטים הנוספים של הבחירות כדי שנוכל להגשים את החלום ולא להגיע לשיברו. אצל לקוחות עסקיים חשוב להבין את חזון החברה ולהעצים אותו באמצעות העיצוב, ליצור סביבת עבודה לרווחת העובדים, לשימורם ולהעלאת ריווחיות החברה".

 

איך נרקמת מערכת היחסים בינך לבין הלקוח?

"חשוב לי ליצור מערכת יחסים טובה ולתת את השירות הטוב ביותר, להיות זמינה ונגישה. עיצוב הוא תהליך, לעיתים ארוך טווח, עם הרבה עליות, מורדות והתמודדות עם צורך במתן פתרונות. לזה דרוש צוות מיומן ומנוסה למול הלקוח כדי להביא את הפרויקט לחוף מבטחים במקסימום הצלחה".

 

מה המשמעות של ליווי הלקוח בתהליך מההתחלה עד הסוף?

"המשמעות בעיניי היא מתן שירות מלא מא' ועד ת' על מנת להבטיח שמה שתוכנן גם יצא לפועל בצורה הטובה והמדויקת ביותר, והכישורים והניסיון שרכשתי מאפשרים לי להציע ללקוחות שירות הכולל את ניהול הפרויקט, חיסכון בעלויות ועמידה ביעדים ובצפיות.

 

"לעיתים שנים אחרי שפרויקט מסתיים יש צורך בשינויים, התאמות או תוספות ואחרי שנתתי את כול כולי לפרויקט וללקוח, אני שמחה להמשיך לייעץ כדי שהמקום ימשיך לפרוח וייתן ללקוחות את הבית או סביבת העבודה שחלמו עליהם".

 

האם ידעת מההתחלה שזה הייעוד שלך?

"ממש לא. גם באותו בוקר שהחלטתי לסגור את משרד עורכי הדין שלי קמתי עורכת דין מאושרת ושמחה בחלקה. השינוי הפתיע אותי ואת הסובבים לי אבל היה חזק ממני".

 

מה הפרויקט שאת הכי גאה בו, או שהכי נגע לך ללב ולמה?

"HOUZZ - פלטפורמת העיצוב מהגדולות בעולם, שעיצבתי עבורם את משרדם הראשון בארץ, ונקראתי לאחר שלוש שנים לעצב להם קומה שלמה לאחר שהתרחבו. על עיצוב המשרדים האלה זכיתי בפרס בתחרות בינלאומית באיטליה, וזאת תעודת איכות מרגשת כפליים.

 

"מרגש במיוחד היה לעצב לאמא שלי פנטהאוז משגע מול הים. כל כך הרבה חלומות ניסיתי להגשים לה" (צילום: שי בן אפריים)
  "מרגש במיוחד היה לעצב לאמא שלי פנטהאוז משגע מול הים. כל כך הרבה חלומות ניסיתי להגשים לה"(צילום: שי בן אפריים)

  משרד עורכי דין בעיצוב גפן. "סוג של סגירת מעגל" (צילום: שירן כרמל)
   משרד עורכי דין בעיצוב גפן. "סוג של סגירת מעגל"(צילום: שירן כרמל)

    

   "מרגש במיוחד היה לעצב לאמא שלי פנטהאוז משגע מול הים. כל כך הרבה חלומות ניסיתי להגשים לה. ביום שהתחילה העבודה בשטח היא התבשרה על חזרת מחלתה וחרף קשיים רבים, לא ויתרה ובחרה בעצמה כל פרט בבית וגם זכתה לגור וליהנות מהעיצוב ומהנוף בשנה האחרונה לחייה. מרגש היה גם לעצב משרד עורכי דין, סוג של סגירת מעגל".

    

   האם חלמת שתהפכי להיות מה שאת?

   "למדתי במהלך החיים להפוך רעיון, ניצוץ שמבזיק בעיניים למציאות. הגשמת החלומות והרעיונות שלי נעשים בעבודה קשה ולא במטה קסמים, אבל זאת הדרך היחידה שמבטיחה שחלומות יתגשמו. העיסוק בעיצוב פנים הוא מעבר לעבודה, זה אורח חיים דרך התבוננות והתנהלות, המחייבים דיוק ומוכנות להשקעה גדולה כדי להגיע לתוצאות".

    

   ספרי על נקודת קושי שפגשת בה ואיך התגברת עליה?

   "להיות מעצבת זאת עבודה מורכבת שמשלבת הרבה שאר רוח, יופי ודמיון, יחד עם עבודה בשטח כשקר או מאוד חם, למול ספקים ובעלי מקצוע רבים ועניינים שדורשים פתרון שוטף. חשוב לי להעביר ללקוח את הבטחון שהוא בידיים טובות ובסופו של דבר הכל יסתיים על הצד הטוב ביותר, ולא צריך לתת לקשיים בדרך להאפיל על התהליך כולו.

    

   טיפ למישהי צעירה בתחום שרוצה להצליח בו?

   "לשמור על התשוקה, ההתרגשות וההתחדשות. שהעבודה לא תהפוך להרגל. שתמיד תישמר ההתלהבות מהפרויקט. לבחור את הפרויקטים ולא להתפשר על עבודות שיכבו את האש".

     

   איך ניתן ליצור עמך קשר?

    

    מישהי לתכנן איתה

     (צילום: ערן לוי)

     אספנו את האדריכליות ומעצבות הפנים המובילות בארץ כדי לשמוע מהן על הקשר המיוחד עם הלקוחות, איך קולעים לטעמם המדויק ואיזה פרויקט הצליח להשאיר חותם שהן לוקחות איתן הלאה. לפרויקט >>  

      

     צלם: ערן לוי /// סטיילינג: פיני זומר ל״סולו״ /// הפקה: שרון אלימלך /// צולם במתחם העיצוב SPACE NO. 9, עיצוב: שירי שחורי

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד