התוספת שתופסת: קולגן הוא הדבר הבא בטיפוח העור שלך

בטח שמעת שכולן לוקחות עכשיו אבקת קולגן, שאפשר לשתות עם הקפה, ועוזרת לטפח את העור שלך מבפנים. אז ריכזנו לך פה את כל מה שאת צריכה לדעת עליה

חלבון הקולגן משפר את מראה העור , השיער והציפורניים  (צילום: Shutterstock)
חלבון הקולגן משפר את מראה העור , השיער והציפורניים (צילום: Shutterstock)
זה התחיל מראיון עם ג›ניפר אניסטון. השחקנית ההוליוודית שיתפה את קוראות המגזין well and good, שהסוד שלה למראה עור קורן הוא תוספת אבקת קולגן לשייק הבוקר שלה. אבקת קולגן אחראית למראה העור הזוהר של ג›ניפר אניסטון? כמובן שמייד רציתי לדעת עוד פרטים. וכמובן שאני אשתף אתכן במה שגיליתי. אז ככה: אבקת קולגן משתייכת לתחום הנוטרי-קוסמטיקה, שזו גישה המציעה לך ליטול תוספי תזונה המסייעים לטפח את היופי מפנים. באמצעות רכיבי תזונה הניטלים דרך הפה, נספגים מהמעי אל מחזור הדם ומגיעים אל העור, מקבלות שכבות העור העמוקות עושר של חומרים, שחלקם אף מעודדים גדילה והתחדשות של הרקמות בקצב מהיר, כמו בגילאים הצעירים יותר. כתוצאה מכך העור נראה צעיר וקורן יותר.

 

מה זה בכלל קולגן (ולמה זה צריך לעניין אותך)?

קולגן הוא חלבון מבני חשוב, המהווה 80% ממשקלו היבש של העור ו- 30% מכלל החלבונים בגוף. ואיך כל זה קשור למה שמעניין אותך? שימי לב: הקולגן מייצר רשת סיבים סבוכה ועמידה, ויחד עם חלבונים נוספים הוא מקנה לעור יציבות, גמישות ולחות המאפיינים עור צעיר.

זאת ועוד: קולגן הוא רכיב מרכזי גם ברקמות חשובות נוספות, כגון שיער וציפורניים (רוצה ציפורניים חזקות ושיער מלא?), מפרקים, שרירים וכלי דם. עם הגיל, הקולגן נהרס בקצב מואץ ותהליך ההתחדשות שלו מואט, וכתוצאה מכך חלה ירידה הדרגתית בצפיפותו. ומה רואים כלפי חוץ? עור הפנים הופך דק ויבש, מאבד ממראהו הקורן ומסתמנים בו קמטוטים.

 

למה אין לנו עוד ועוד מהקולגן הטוב הזה?

כי בגוף שלנו מתרחשים כל הזמן תהליכי בנייה של קולגן ובמקביל תהליכי פירוק של קולגן. כך שהגוף שלנו בונה ומפרק כל הזמן. החל משנות השלושים (היי גוף, אנחנו עוד צעירות!) שיווי המשקל בין הבנייה לפירוק נוטה יותר לכיוון הפירוק כך שהגוף מפרק יותר קולגן מאשר מייצר. בצורה זו יש לנו פחות ופחות קולגן בעור, והעור הופך להיות דק יותר, מקומט יותר וחסר חיות.

האם אפשר לעצור את מחוגי הזמן? לעצור את מחוגי הזמן איש עדיין לא הצליח, אבל ישנה אפשרות לעזור לגוף לייצר עוד קולגן ולשפר את מראה העור. תמשיכי לקרוא ותכף אבהיר מה כוונתי.

 

שואלת את עצמך: קולגן זה משהו ידוע כבר שנים רבות, מה קרה שלאחרונה הוא עלה לכותרות? יש הסבר. לאורך השנים שמענו על קולגן בקרמים ומסכות והיו גם (בעיקר ביפן ) תוספים של קולגן אבל, הקולגן בתוספים הללו היה קולגן שלם ולכן בעייתי בתרומה שלו לשיפור העור. חשוב להבין כי הקולגן הוא מולקולה חלבונית גדולה ובאופן טבעי כשמעכלים אותה היא מתפרקת במערכת העיכול ונספגת בגוף כמו כל חלבון אחר. המהפכה הגיעה כשמדענים הצליחו לפרק את המולקולה הגדולה של הקולגן למקטעים של פפטידים (חלקים של אותה מולקולת קולגן) הנספגים בשלמותם בגוף מבלי להתפרק. הפפטידים הללו הם בדיוק הפפטידים המהווים את אבני הבניין לקולגן של העור.

 

אם נצליח להכניס לגוף בדיוק את אותם הפפטידים מפירוק העור זה יסמן לגוף כי יש יותר מדי פירוק של קולגן והגוף יתחיל לבנות יותר קולגן. בצורה כזו אנחנו מאותתים לגוף בצורה טבעית ומעודדים את העור לייצר יותר קולגן. אז אמנם לא עצרנו את הזמן אבל קצת עזרנו לגוף להתנהג בצורה צעירה יותר. מכאן החשיבות של בחירת הפפטידים של הקולגן כך שיהיו דומים ביותר לפפטידים מפירוק העור ויוכלו לשפר את מראה העור בצורה הטובה ביותר.

 

לבחור את הקולגן הנכון – פטנט VERISOL

 כל סוג של קולגן הולך? לא. מעבדות שונות מייצרות פפטידים של קולגן אבל אני רוצה להכיר לכם את הפטנט של וריסול ממעבדות גליטה, החברה המובילה בעולם במחקר ופיתוח של פפטידים של קולגן. על מנת שהווריסול ייספג היטב במערכת העיכול, הוא עובר תהליך פירוק פטנטי ייחודי, שבסופו מתקבלים מקטעי קולגן קטנים. הפטנט מאפשר לקולגן להיספג ממערכת העיכול אל זרם הדם ולהגיע באופן ספציפי לשכבות העור העמוקות מבפנים. זאת, בהשוואה לקולגן שלא עבר את התהליך או קולגן שנמצא באופן טבעי במזון.

 

בהגיעם לעומק העור, מקטעי הקולגן וריסול מגרים את תאי העור לייצר קולגן חדש בקצב מהיר יותר, ומאידך גיסא, מעכבים את תהליכי ההרס המתרחשים בו. כתוצאה מכך מופר שיווי המשקל לטובת ייצור קולגן ובתוך שבועות אחדים ניכרים שיפור בגמישות העור ובמראהו החיצוני והפחתה משמעותית בכמות הקמטים. אם בעבר היה ספק באשר ליעילות הקולגן, הטכנולוגיה החדשנית התגברה על כל המשוכות ויתרונותיו נראים לעין בבירור. בנוסף, פשוט מאוד להתמיד בטיפול, שכן הקולגן מגיע בצורת אבקה בלא צבע, טעם וריח והיא מתמוססת בקלות בנוזל.

 

במחקר שבו השתתפו 114 נשים בנות 65-45, נמצא כי נטילה יומיומית של 2.5 גרם קולגן וריסול שיפרה את רמות הקולגן בעור והפחיתה משמעותית את כמות הקמטים והקמטוטים באזור העיניים. בתום 8 שבועות שימוש, חל שיפור של עד 50% בעומק הקמטים.

מחקר נוסף שבו השתתפו נשים מגיל 35 ומעלה, דיווח על השפעה חיובית על מאפיינים נוספים, בהם גמישות העור.

אז בואי נסכם: יש קולגן פטנט, שאם תצרכי אותו אותו (כאמור, אין לו טעם או ריח)

במשך שמונה שבועות, תוכלי להרגיש שיפור במראה העור. אם את רוצה תוספת לקרמים ואת עדיין לא רוצה לעשות הזרקות וטיפולים פולשניים, ייתכן שזה ממש הפתרון בשבילך.

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד