מסלול המראה: הדוגמניות הכי עסוקות בעולם שאתם לא מכירים

מאלכסנדרה מיקו הרומנייה ועד בנטה אורט ההולנדית, ממייקה אינגה הגרמנייה ועד סורה צ'וי הדרום קוריאנית – הכירו את שבע המופלאות של שבועות האופנה הנחשבים

איתי יעקב

|

08.09.19 | 08:27

אפשר להיות דוגמנית עסוקה בלי שאיש יכיר את שמך. פארטה בתצוגה של אלכסנדר ווטייה (צילום: Vittorio Zunino Celotto/GettyimagesIL)
אפשר להיות דוגמנית עסוקה בלי שאיש יכיר את שמך. פארטה בתצוגה של אלכסנדר ווטייה (צילום: Vittorio Zunino Celotto/GettyimagesIL)
גם חצי מיליון עוקבים באינסטגרם לא יעשו עבורך את מה שתשיגי בצעידה אחת על עקבים בתצוגת אופנה של מותג בולט. בנטה אורט בתצוגה של מארק ג'ייקובס (צילום: Dimitrios Kambouris/GettyimagesIL)
גם חצי מיליון עוקבים באינסטגרם לא יעשו עבורך את מה שתשיגי בצעידה אחת על עקבים בתצוגת אופנה של מותג בולט. בנטה אורט בתצוגה של מארק ג'ייקובס (צילום: Dimitrios Kambouris/GettyimagesIL)

קאיה גרבר, ג'יג'י חדיד, סטלה מקסוול וקנדל ג'נר לרוב זוכות למחיאות הכפיים ולכבוד לסגור או לפתוח את תצוגות האופנה הבולטות, אך כמו בכל ענף – גם בעולם הדוגמנות יש "פועלות" שבלעדיהן אף תצוגה לא יכולה להתקיים: דוגמניות עסוקות שחורכות את המסלולים בעולם ומציגות את הבגדים מבלי שאף אחד, כולל רבים מתעשיית האופנה, בכלל יזכור את השם שלהן. Honey ו-Darling הפכו לשמן השני.

 

הדימוי של דוגמנית מסלול הוא זוהר, יוקרתי, בלתי מושג וגדול מהחיים – ולפחות מבחינת הגובה, הן באמת כאלה. בעוד בצילומים בוחרים לפעמים בדוגמניות בגובה של 1.70 מ' ואף פחות מזה – הגובה הממוצע לדוגמנית מסלול הוא 180-178 סנטימטרים. להוציא, כמובן, את קייט מוס האלמותית.

 

תצוגת אופנה היא אומנם כסף קטן יחסית לחוזה לחברת קוסמטיקה, עם תשלום ממוצע של כ-500-300 דולר לדוגמנית מתחילה, על פי הערכות בענף. הכוכבות מהפסקה הראשונה יזכו באפס נוסף מימין, ולעתים בודדות גם לספרה נוספת משמאל. עם זאת, דוגמניות רבות רואות בתצוגות אופנה מקפצה לפרסום.

 

גם חצי מיליון עוקבים באינסטגרם לא יעשו עבורך את מה שתשיגי בצעידה אחת על עקבים בתצוגת אופנה של מותג בולט כמו שאנל, לעיני האנשים החשובים בתחום שרק מחפשים לצוד בעיניהם את הדבר החם הבא. משם הדרך להפקות אופנה, שערי מגזינים וקמפיינים קצרה. סוכנים רבים משתמשים בפרקטיקה זו כדי לשווק פנים חדשות בשוק, וכאשר המניה של הדוגמנית עולה בענף, הם משאירים אותה לתצוגות אקסקלוסיביות בלבד.

 

בסוף השבוע נפתח בניו יורק סבב שבועות האופנה לאביב-קיץ 2020, שיסתיים בתחילת אוקטובר בפריז לאחר עצירות בלונדון ומילאנו. פנים חדשות יופיעו ויכבשו את המסלולים, אחרות יצברו קילומטרים באוויר ובתצוגות כשעיני כל נשואות אליהן. רגע לפני שנתמקד בקולקציות, הכירו כמה מהדוגמניות העסוקות של השנה, שוודאי נראה גם העונה בלא מעט מהתצוגות החשובות.

 

סטיינברג

לדוגמנית הרוסייה סופיה סטיינברג, המכונה בשם משפחתה בלבד, יש עיני פלדה קרות ומבט חודר. כוכבת המסלולים רק בת 16 וכבר הספיקה לפתוח השנה את תצוגת הקרוז של מקס מרה ולנעול את זו של המותג הרותח סקאי, ובסתיו הקרוב לא תוכלו להימלט ממנה גם בקמפיינים של פנדי ולואי ויטון (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
  לדוגמנית הרוסייה סופיה סטיינברג, המכונה בשם משפחתה בלבד, יש עיני פלדה קרות ומבט חודר. כוכבת המסלולים רק בת 16 וכבר הספיקה לפתוח השנה את תצוגת הקרוז של מקס מרה ולנעול את זו של המותג הרותח סקאי, ובסתיו הקרוב לא תוכלו להימלט ממנה גם בקמפיינים של פנדי ולואי ויטון(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

   

  סטיינברג בתצוגה של ורסאצ'ה (צילום: AP)
   סטיינברג בתצוגה של ורסאצ'ה(צילום: AP)

    

    

   אדוט אקץ'

   רבבות מילים נכתבו על הדוגמנית הדרום סודנית אדוט אקץ' בת ה-19, שרק החודש מככבת על שלושה שערי גיליונות ספטמבר שונים: ווג בריטניה, ווג גרמניה ודייזד. מאז צעדה לראשונה על המסלול בפריז ב-2016, אקץ' צברה לא מעט מטרז' בתצוגות ונחשבת לאחת הדוגמניות העסוקות בשבועות האופנה (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
    רבבות מילים נכתבו על הדוגמנית הדרום סודנית אדוט אקץ' בת ה-19, שרק החודש מככבת על שלושה שערי גיליונות ספטמבר שונים: ווג בריטניה, ווג גרמניה ודייזד. מאז צעדה לראשונה על המסלול בפריז ב-2016, אקץ' צברה לא מעט מטרז' בתצוגות ונחשבת לאחת הדוגמניות העסוקות בשבועות האופנה(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

     

    אדוט אקץ' בתצוגה של פראדה (צילום: Tristan Fewings/GettyimagesIL)
     אדוט אקץ' בתצוגה של פראדה(צילום: Tristan Fewings/GettyimagesIL)

      

      

     פארטה

     הדוגמנית הקרואטית בת ה-19 פארטה רדיק, מעדיפה שתפנו אליה בשמה הפרטי בלבד. כבר שלוש שנים שהיא חורכת את מסלולי התצוגות, מאז צעדה בבלעדיות בתצוגת סתיו-חורף 2016 של בית האופנה ז'יבנשי. בקיץ האחרון ודאי זיהיתם אותה במודעות הקמפיין של ראלף לורן וסלבטורה פרגאמו (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
      הדוגמנית הקרואטית בת ה-19 פארטה רדיק, מעדיפה שתפנו אליה בשמה הפרטי בלבד. כבר שלוש שנים שהיא חורכת את מסלולי התצוגות, מאז צעדה בבלעדיות בתצוגת סתיו-חורף 2016 של בית האופנה ז'יבנשי. בקיץ האחרון ודאי זיהיתם אותה במודעות הקמפיין של ראלף לורן וסלבטורה פרגאמו(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

       

       

      מייקה אינגה

      מייקה אינגה הגרמנייה, עם הבלונד הקצוץ והרגליים הבלתי נגמרות, היא אחת הדוגמניות העסוקות ביותר. רק במהלך 2019 צעדה ב-41 תצוגות, מספר שיא הכולל את שבוע ה-ready to wear, ההוט קוטור ותצוגות הגברים (וזאת בשל המראה האנדרוגיני שלה), וכשחודש שלם של תצוגות עוד לפנינו (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
       מייקה אינגה הגרמנייה, עם הבלונד הקצוץ והרגליים הבלתי נגמרות, היא אחת הדוגמניות העסוקות ביותר. רק במהלך 2019 צעדה ב-41 תצוגות, מספר שיא הכולל את שבוע ה-ready to wear, ההוט קוטור ותצוגות הגברים (וזאת בשל המראה האנדרוגיני שלה), וכשחודש שלם של תצוגות עוד לפנינו(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

        

       מייקה אינגה בתצוגה של ז'יבנשי (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
        מייקה אינגה בתצוגה של ז'יבנשי(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

         

         

        אלכסנדרה מיקו

        עצמות הלחיים של הדוגמנית הרומנייה אלכסנדרה מיקו ודאי סותתו באטלייה אמנים מקצועי. כבר שלוש שנים שהיא מהדסת על המסלולים ומשאירה אותנו שבורי לב. באופן די מפתיע, בניגוד לחברותיה למקצוע, עד היום היא חתומה על שלושה קמפיינים בלבד (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
         עצמות הלחיים של הדוגמנית הרומנייה אלכסנדרה מיקו ודאי סותתו באטלייה אמנים מקצועי. כבר שלוש שנים שהיא מהדסת על המסלולים ומשאירה אותנו שבורי לב. באופן די מפתיע, בניגוד לחברותיה למקצוע, עד היום היא חתומה על שלושה קמפיינים בלבד(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

          

         אלכסנדרה מיקו בתצוגה של שאנל (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
          אלכסנדרה מיקו בתצוגה של שאנל(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

           

           

          סורה צ'וי

          סורה צ'וי הדרום קוריאנית היא אולי הדוגמנית העסוקה ביותר בשבוע האופנה, ובכלל בתעשייה. מלבד הופעה בכל תצוגה נחשבת השנה – מדיור, דרך ולנטינו ועד ז'יבנשי הוט קוטור – בסתיו הקרוב תמצאו אותה בקמפיינים של ברברי, בוס, סלבטורה פרגאמו ופראדה (צילום: JP Yim/GettyimagesIL)
           סורה צ'וי הדרום קוריאנית היא אולי הדוגמנית העסוקה ביותר בשבוע האופנה, ובכלל בתעשייה. מלבד הופעה בכל תצוגה נחשבת השנה – מדיור, דרך ולנטינו ועד ז'יבנשי הוט קוטור – בסתיו הקרוב תמצאו אותה בקמפיינים של ברברי, בוס, סלבטורה פרגאמו ופראדה(צילום: JP Yim/GettyimagesIL)

            

           סורה צ'וי בתצוגה של מייקל קורס (צילום: JP Yim/GettyimagesIL)
            סורה צ'וי בתצוגה של מייקל קורס(צילום: JP Yim/GettyimagesIL)

             

             

            בנטה אורט

            180 הסנטימטרים של הדוגמנית ההולנדית בת ה-19 בנטה אורט, הזניקו אותה כבר לפני שנתיים אל המסלול, כשנחשפה בבלעדיות בתצוגה של ברברי. אחר כך הגיעו כולם, והדוגמנית הדקיקה והבלונדינית כובשת כמעט כל תצוגת אופנה יוקרתית עם רזומה הכולל את פנדי, מארק ג'ייקובס, ורסאצ'ה ודיור (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
             180 הסנטימטרים של הדוגמנית ההולנדית בת ה-19 בנטה אורט, הזניקו אותה כבר לפני שנתיים אל המסלול, כשנחשפה בבלעדיות בתצוגה של ברברי. אחר כך הגיעו כולם, והדוגמנית הדקיקה והבלונדינית כובשת כמעט כל תצוגת אופנה יוקרתית עם רזומה הכולל את פנדי, מארק ג'ייקובס, ורסאצ'ה ודיור(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

              

               

              ומה סוד ההצלחה של הדוגמנית מיי מאסק בגיל 71?

              מדוגמנית פלאס סייז לדוגמנית בגיל השלישי: סוד ההצלחה של מיי מאסק. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Dia Dipasupil/GettyimagesI)
              מדוגמנית פלאס סייז לדוגמנית בגיל השלישי: סוד ההצלחה של מיי מאסק. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Dia Dipasupil/GettyimagesI)

               

               

               
              הצג:
              אזהרה:
              פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד