צילום: סם יצחקוב

חוזרים לכיתה עם כלי כתיבה בטוחים יותר

היות ואין רגולציה על מוצרי כתיבה, החלטנו לערוך מחקר צרכני, לסנן את "מוצרי היסוד" של הכיתה, ולאתר את היצרנים האיכותיים והבטיחותיים ביותר

המוצרים האיכותיים והבטיחותיים ביותר לבית הספר מבית גורי לינרו (צילום: משה כהן)
המוצרים האיכותיים והבטיחותיים ביותר לבית הספר מבית גורי לינרו (צילום: משה כהן)
ספטמבר מתקרב, ואתו הטיול השנתי לחנויות כלי הכתיבה. גם השנה, אנו מביטים נפעמים בשורות על גבי שורות של מדפים, עמוסים במוצרים בכל צבע וצורה שהדמיון האנושי מסוגל לייצר. רבים מוצאים את עצמם תוהים מה קרה לציוד שקנו בפעם קודמת, בעוד הילדים שלהם מתרוצצים בחנות באקסטזה, כאילו הם בחנות צעצועים. פעמים רבות הם חוזרים עם מוצרים כל כך צבעוניים ומתוחכמים, שצריך להתאמץ בשביל להבין מה בכלל השימוש שלהם.

 

מה קרה לעפרון פשוט וטוב? אין בחנות הזו דבק שמטרתו היחידה היא להדביק? בשביל מה הילד צריך מחדד שנראה כמו מכשיר ניווט בחללית מהמאה ה-24?

החשש האמיתי שמסתתר מאחורי כל השפע הזה, היא שמוצרים רבים מהזן הנ"ל הם למעשה מלכודת צרכנית פשוטה עבור ילדינו התמימים. חלק גדול מהשפע הזה מיוצר במפעלים בסין, ללא רגולציה, באיכות נמוכה וללא חשיבה בטיחותית מקדימה. זוהי איננה סיטואציה אידיאלית כשמדובר בצרכנים ילדים, חלקם קטנים ו"מעופפים". עושה רושם שהקו המנחה היום יצרנים רבים הוא למכור לילדים שלנו צעצועים מהודרים שנועדו להסיח את דעתם, במקום כלי למידה פשוטים ובטוחים שלא ישברו תוך יומיים.

 

מי בודק שהעופרת והמחק בעפרונות של הילדים עומדים בתקן? הרי ילדים רבים מכניסים את העיפרון לפה, במיוחד הקטנים. מי מוודא שאותו עפרון לא נשבר בקלות ומותיר שפיץ חד? הרי ילדים הם לא העם הזהיר בעולם, עדיף למנוע מהם גישה לחפצים חדים. מי מבטיח שהבורג הקטן על המחדד לא ייפול, ויעניק לילדנו להב קטן לשחק אתו? מי מבטיח שהדבק לא ייצור שום בעיות אם ילדינו ינשנשו אותו קצת?

 

היות ואין רגולציה על מוצרי כתיבה, החלטנו לעשות מחקר צרכני פשוט ולסנן את "מוצרי היסוד" של הכיתה, ולאתר את היצרנים האיכותיים והבטיחותיים ביותר. להלן המסקנות:

 

BIC - עפרון גמיש עם מחק

העיפרון עשוי משרף סינתטי, נטול עץ. הוא גמיש ביותר וכמעט אינו נשבר. גם במקרה של שבירה, הוא אינו עושה "קוצים" העלולים לגרום לחתכים. מוט הגרפיט שלו מהווה חלק בלתי נפרד מהעיפרון, מסביב למוט ישנה קפסולה צהובה השומרת ומגינה עליו. באופן זה הילד מחדד והגרפיט נשאר שלם (כפי שרצוי). צורת המשושה של העיפרון נועדה לאפשר אחיזה נוחה, ולמנוע ממנו להתגלגל על השולחן. הוא עשוי מחומרים ממוחזרים, ומאושר על ידי NF Environment Eco.

 

גמיש ביותר ועשוי מחומרים ממוחזרים. עפרון BIC (צילום: משה כהן)
  גמיש ביותר ועשוי מחומרים ממוחזרים. עפרון BIC (צילום: משה כהן)

   

  ניתן להשיג את העפרונות של BIC גם בצבעים, מאותה סדרה ואיכות:

   

  העפרונות הצבעוניים של BIC (צילום: משה כהן)
   העפרונות הצבעוניים של BIC (צילום: משה כהן)

    

   דבק סטיק – Glue Stick של AMOS

   דבק מוצק בסטיק, לא רעיל, בטוח לשימוש לילדים. טוב כמובן גם לשימוש ביתי, למשרד, לכיתה ולגן הילדים. מדובר בדבק נפלא להדבקת נייר, קרטון, תמונות ועוד. איכותו גבוהה ביותר הוא מגיע בגדלים שונים, נקי וללא ריח, יורד בכביסה וללא חומצה.

    

   דבק סטיק – Glue Stick של AMOS. לא רעיל, ובטוח לשימוש ילדים (צילום: משה כהן)
    דבק סטיק – Glue Stick של AMOS. לא רעיל, ובטוח לשימוש ילדים (צילום: משה כהן)

     

    Tipp-Ex בעל שני ראשים

    Tipp-Ex הוא נוזל המחיקה הראשון בעולם שהפך לשם גנרי בתחום. זהו מותג גרמני באיכות גבוהה, בעל ראש ספוג, ליישום קל של הכיסוי. כעת הוא מגיע עם האפשרות לבחור בין ראש ספוג לעט. העט בעל אזור אחיזה נוח למגע לצורך שליטה וזרימה מדויקת של הנוזל. פייה ממתכת הנועדה לכסות בדיוק את הדורש תיקון. הספוג לעומת זאת מכסה שטח רב יותר במהירות. הטיפקס עצמו מתייבש במהירות, בזכות נוסחת הייבוש המהיר ניתן להמשיך ולעבוד על השגיאות כמעט במידי.

     

     
    כעת אפשר לבחור בין ראש ספוג לעט. Tipp-Ex (צילום: משה כהן)
     כעת אפשר לבחור בין ראש ספוג לעט. Tipp-Ex (צילום: משה כהן)

      

     ניתן להשיג את הפונקציות השונות של Tipp-Ex גם בנפרד: כעט, עם ראש ספוג למריחה ואפילו כסרט תיקון עבור ביצוע תיקונים ישרים. הכי קל לשימוש - פשוט מעבירים את הסרט מעל הטעות. אידיאלי לשימוש משרדי, מעולה לטבלאות.

      

     טיפקס קל לשימוש לכל צורך. Tipp-Ex (צילום: משה כהן)
      טיפקס קל לשימוש לכל צורך. Tipp-Ex (צילום: משה כהן)
       

       

      מחדדים של EISEN

      עוד חברה גרמנית המשקיעה חשיבה וזמן בהפקת מוצר איכותי העומד בסטנדרטים גבוהים. במקרה הזה זה חיוני, היות ומדובר במחדד, החפץ הכי לא בטיחותי בפוטנציה בקלמר של הילדים שלנו. המחדדים של EISEN לא נשברים והלהבים שלהם לא הולכים לשום מקום. כמו כן, מדובר בלהבים איכותיים המיוצרים בחברה עם ותק של 100 שנה (!) בתחום. הם נותרים חדים זמן רב והעפרונות של ילדנו מתחדדים בקלות בכל פעם.

       

      המחדדים של EISEN לא נשברים (צילום: משה כהן)
       המחדדים של EISEN לא נשברים (צילום: משה כהן)
        

        

        

       גורי לינרו - GURI LINERO מייבאים ומשווקים באופן בלעדי את מותגי היצירה והכתיבה המובילים בארץ ובעולם, כאשר כל מותג נחשב לחלוץ וחדשני בתחומו. את המוצרים אפשר להשיג בחנויות מובחרות לכלי כתיבה כרחבי הארץ. לאיתור החנות הקרובה לביתכם, ניתן לפנות לחברה באמצאות הפייסבוק.

        

       יופי, עכשיו אנחנו מרוצים! סיפקנו לילדים את כל מוצרי החובה ההכרחיים ללמידה בכיתה (יש במה לכתוב, במה למחוק, במה לחדד). כעת נותרה רק בעיה אחת, אך למרבה הצער אין לנו מושג כיצד לפתור אותה: איך גורמים לילדים להפנים שגם כלי כתיבה עולים כסף, ועליהם להקפיד לא לאבד אותם כל יומיים? מי שיעלה על התשובה מוזמן לשתף אותנו.

        

       דף הפייסבוק של  GURI LINERO

        

        

       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד