אייקון מאויר בשבוע: הסגנון הנוצץ של שוטרת האופנה ג'וליאנה רנסיק

עם מיקרופון ביד ושמלות באלפי דולרים על גופה הצנום, כוכבת ערוץ E! היא חלק בלתי נפרד מהשטיח האדום. בגיל 45, היא לא מסתירה גם את הצדדים הפחות יפים בחייה

ארז עמירןפורסם: 15.08.19 08:15
תמיד נראית זוהרת, נוצצת ומוקפדת עד לשפיץ של הנעל והזווית של האיי-ליינר. המחווה שלי לג'וליאנה רנסיק (איור: ארז עמירן)
תמיד נראית זוהרת, נוצצת ומוקפדת עד לשפיץ של הנעל והזווית של האיי-ליינר. המחווה שלי לג'וליאנה רנסיק (איור: ארז עמירן)
דרכה על יותר שטיחים אדומים מג'וליה רוברטס וניקול קידמן יחד (צילום: AP, Jon Kopaloff ,Alberto E. Rodriguez/GettyimagesIL)
דרכה על יותר שטיחים אדומים מג'וליה רוברטס וניקול קידמן יחד (צילום: AP, Jon Kopaloff ,Alberto E. Rodriguez/GettyimagesIL)

ג'וליאנה רנסיק

רגע, במי מדובר? מלכת השטיחים האדומים הרשמית של ערוץ הבידור E! ג'וליאנה רנסיק סוגרת השבוע 45 שנה, שחלק נכבד מהן בילתה עם מיקרופון ביד ושמלות באלפי דולרים על גופה הצנום. היא אף פעם לא נושא הסיקור, היא רק מדווחת עליו, מראיינת אותו או מבקרת את בגדיו, אך היא עושה זאת עם הכי הרבה סטייל שאפשר.

 

רנסיק היא עיתונאית, דוגמנית, מנחה ושדרנית, אבל היא בעיקר הפנים של ערוץ E! – גם על תקן הגיא פינס של הערוץ וגם כ"השוטרת הטובה" של משטרת האופנה. למרות הפרידה מהתוכנית "משטרת האופנה" בעבר וידיעות המדווחות השבוע כי רנסיק צפויה לעזוב את תפקידה בתוכנית החדשות של הערוץ עם המעבר המתוכנן לצילומים בניו יורק ב-2020, היא מה שעולה לנו בראש כשאנחנו חושבים על השטיח האדום בהוליווד.

 

ממנפת את הגישה החופשית שלה לכל יצירות הקוטור של בתי האופנה הנחשבים בעולם כדי ליצור לעצמה מראה מובחן. 2019 (צילום: AP)
  ממנפת את הגישה החופשית שלה לכל יצירות הקוטור של בתי האופנה הנחשבים בעולם כדי ליצור לעצמה מראה מובחן. 2019(צילום: AP)

   

  יש לה שורשים איטלקיים, תואר שני בעיתונאות וחיי משפחה פוטוגניים שתועדו בתוכנית ריאליטי שלה ושל בעלה – שם הציגו שגרה נאה למראה אך משמימה למדי, יש להודות. מעין גרסה מבוגרת ל"קרדשיאנס" עם פחות צהוב, פחות דרמה והרבה פחות קים.

   

  למה אייקון? רנסיק דרכה על יותר שטיחים אדומים מג'וליה רוברטס וניקול קידמן יחד. אומנם היא מהצד שמחזיק מיקרופון ולא פסלון מוזהב, אך המראות שלה נותנים פייט ראוי לכל כוכבת. היא מתפלשת בטראש (בכל זאת, מדובר בערוץ הבידור האמריקאי ולא ב"60 דקות"), אך היא עושה זאת באלגנטיות שגורמת לך לשכוח שהרגע צפית בחצי שעה שלא תקבל בחזרה.

   

  רנסיק היא לא סתם רזה, היא גרומה – עניין בעייתי ללא ספק כשמדובר במודל לחיקוי, במיוחד כשענף התרבות האמריקאי מנסה בשנים האחרונות להרחיב את אידיאל היופי (צילום: AP)
   רנסיק היא לא סתם רזה, היא גרומה – עניין בעייתי ללא ספק כשמדובר במודל לחיקוי, במיוחד כשענף התרבות האמריקאי מנסה בשנים האחרונות להרחיב את אידיאל היופי(צילום: AP)

    

   נושאי השיחה שלה תמיד יטיילו על השביל הצר שבין טיפים לעור זוהר לבין סודות מחדר המיטות של בוגרי "בוורלי הילס", אך עיסוי הרקמות הזה למוח העייף הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים אחרי יום עבודה. רנסיק היא קצינה בכירה במסדר הדיבור על לא כלום.

    

   מאובזרת בגוף דק-דק וגובה תואם, היא ממנפת את הגישה החופשית שלה לכל יצירות הקוטור של בתי האופנה הנחשבים בעולם כדי ליצור לעצמה מראה מובחן. היא תמיד נראית זוהרת, נוצצת ומוקפדת עד לשפיץ של הנעל והזווית של האיי-ליינר. היא מציגה איך ליצור מראה לשטיח האדום בעולם הבידור האמריקאי, שיותר מדי פעמים ממקם את מושאי הערצתו בפינת הרחובות וולגרי וסליזי.

    

   למרות החיוכים, מדברת בפתיחות ובישירות על ניסיונותיה להרות, על תהליך הפונדקאות ועל ניתוח הכריתה שעברה כמלחמה בסרטן השד (צילום: Alberto E. Rodriguez/GettyimagesIL)
    למרות החיוכים, מדברת בפתיחות ובישירות על ניסיונותיה להרות, על תהליך הפונדקאות ועל ניתוח הכריתה שעברה כמלחמה בסרטן השד(צילום: Alberto E. Rodriguez/GettyimagesIL)

     

    רנסיק היא לא סתם רזה, היא גרומה, ממש גרומה – עניין בעייתי ללא ספק כשמדובר במודל לחיקוי, במיוחד כשענף התרבות האמריקאי מנסה בשנים האחרונות להרחיב את אידיאל היופי ולמגר את שלטון הרזון הרודני. יחד עם זאת, היא מצליחה לנפק למצלמות מראות גדולים מהחיים למרות ממדיה הזעירים. מול הביקורת הרבה שעסקה ברזון שלה, טענה רנסיק בעבר כי "אני רוצה להיראות בריאה ויפה וסקסית, ואני לא יכולה", כשהיא מקשרת את המשקל שלה לתרופות שנטלה לטיפול בסרטן.

     

    מציגה איך ליצור מראה לשטיח האדום בעולם הבידור האמריקאי, שיותר מדי פעמים ממקם את מושאי הערצתו בפינת הרחובות וולגרי וסליזי (צילום: AP)
     מציגה איך ליצור מראה לשטיח האדום בעולם הבידור האמריקאי, שיותר מדי פעמים ממקם את מושאי הערצתו בפינת הרחובות וולגרי וסליזי(צילום: AP)

      

     למה לא? בעיקר בגלל הסכסוך המאוד לא אלגנטי שלה עם עמיתתה לשעבר ב"משטרת האופנה" קלי אוסבורן, בעצמה סוג של אייקון אופנה שנוי במחלוקת. אוסבורן קראה לה "מגעילה ושקרנית" (כי עלבונות של גן חובה זה השחור החדש, מתברר), לאחר שרנסיק תיארה את המראה של זנדאיה כ"מסריח ממריחואנה" בגלל הראסטות שעל ראשה.

      

     ובכל זאת: בניגוד לדקלמניות עתירות המחשוף ותוספות השיער שערוץ הבידור אוהב לנפק לנו, רנסיק נראית יותר בשר ודם, ופחות פלסטיק תעשייתי. היא מדברת בפתיחות ובישירות על ניסיונותיה להרות, על תהליך הפונדקאות ועל ניתוח הכריתה שעברה כמלחמה בסרטן השד. כך על רקע דמויות הקרטון המחייכות תמיד שמהן אנחנו נוהגים לצרוך את המידע שלנו על הדייטים המפוקפקים של צ'רלי שין, היא מצליחה לייצר עולמות תוכן אנושיים.

      

     אומנם היא מהצד שמחזיק מיקרופון ולא פסלון מוזהב, אך המראות שלה נותנים פייט ראוי לכל כוכבת (צילום: AP)
      אומנם היא מהצד שמחזיק מיקרופון ולא פסלון מוזהב, אך המראות שלה נותנים פייט ראוי לכל כוכבת(צילום: AP)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים