בוטיקאית הצמרת הרוסייה אלה ורבר הלכה לעולמה במפתיע בגיל 61

האישה שהפכה את מוסקבה לאחת מבירות האופנה והיתה בקשרים קרובים גם עם ניקול ראידמן ודורית בר אור, מתה בעקבות תגובה אלרגית למזון. ענף האופנה נפרד

איתי יעקב

|

07.08.19 | 13:19

היתה דיירת קבע בשורה הראשונה של התצוגות החשובות בעולם. אלה ורבר עם הדוגמנית נטליה וודיאנובה (צילום: Victor Boyko/GettyimagesIL)
היתה דיירת קבע בשורה הראשונה של התצוגות החשובות בעולם. אלה ורבר עם הדוגמנית נטליה וודיאנובה (צילום: Victor Boyko/GettyimagesIL)

בוטיקאית הצמרת הרוסייה אלה ורבר, מנהלת האופנה של רשת בתי הכלבו הנודעת "צום" וסגנית נשיא של קבוצת היוקרה הרוסית מרקורי, מתה אמש במפתיע בבית החולים במילאנו כתוצאה מהרעלת דם. על פי דיווחים ברוסיה, ורבר בת ה-61 מתה מאנפילקסיס, תגובה אלרגית חמורה, לאחר שאכלה פירות ים במסעדה במהלך חופשה בטוסקנה. על פי אתר Gzeta.ru, ורבר נלחמה על חייה כיומיים, אולם ההלם האנפילקטי גרם לאלח דם (ספסיס), שהביא לכישלון איברים והתקף לב. הלווייתה צפויה להתקיים בימים הקרובים בקנדה בהשתתפות בני משפחה וחברים.

 

נחשבה למי שהציבה את רוסיה כאחת מתחנות החובה של מותגי העל בדרכם לשוק היוקרה (צילום: Victor Boyko/DolceGabbana/GettyimagesIL)
  נחשבה למי שהציבה את רוסיה כאחת מתחנות החובה של מותגי העל בדרכם לשוק היוקרה(צילום: Victor Boyko/DolceGabbana/GettyimagesIL)

   

  מותה הפתאומי של מי שהציגה חזות חיונית כל חייה, הכה בתדהמה את תעשיית האופנה. ורבר היתה אייקון אופנה בינלאומי, דיירת קבע בשורה הראשונה של התצוגות החשובות בעולם, ונחשבה למי שהציבה את רוסיה כאחת מתחנות החובה של מותגי העל בדרכם לשוק היוקרה. מאז החלה לעבוד בקבוצת מרקורי בסוף שנות ה-80 ומאוחר יותר בבית הכלבו – הפך "צום" לאחד המפורסמים והיוקרתיים בעולם, שווה ערך בחשיבותו לבתי כלבו בינלאומיים כמו בון מארשה בפריז, הרודס וסלפרידג'ס בלונדון, וברגדורף גודמן ובארני'ס בניו יורק.

   

  ניקול ראידמן על ורבר: "היא היתה אישה מדהימה, כריזמטית ומוכשרת, אמא וסבתא למופת" (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
   ניקול ראידמן על ורבר: "היא היתה אישה מדהימה, כריזמטית ומוכשרת, אמא וסבתא למופת"(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

    

   עם מותה ספדו לה דמויות מעולם האופנה הבינלאומי והישראלי. ורבר היתה מבקרת בקביעות בישראל והיתה בקשרים הדוקים עם פיגורות מתחום האופנה, כמו אשת העסקים ניקול ראידמן ומעצבת האופנה דורית בר אור, שספדה לה באינסטגרם: "לא יכולה לתאר את חיי בלעדייך. אהבת אותי כמו בת ואהבתי אותך כמו אם".

    

   בשיחה הבוקר עם Xnet סיפרה ראידמן על היכרותה ארוכת השנים עם ורבר. "היא היתה אישה מדהימה, כריזמטית ומוכשרת, אמא וסבתא למופת. זכיתי להכיר אותה באופן אישי", אומרת ראידמן, "אלה ורבר היתה אוטוריטה כקניינית אופנה מהמובילות בעולם, והמותג 'צום' חי וקיים בזכותה. היא עבדה סביב השעון ועשתה את מרבית הבחירות בעצמה".

    

   הצליחה לשכנע בתי אופנה חזקים כמו גוצ'י ודולצ'ה & גבאנה למכור ברוסיה, והפכה למיליארדרית בזכות עבודה קשה (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
    הצליחה לשכנע בתי אופנה חזקים כמו גוצ'י ודולצ'ה & גבאנה למכור ברוסיה, והפכה למיליארדרית בזכות עבודה קשה(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

     

    חשיבותה של ורבר בענף האופנה היא בהפיכת מוסקבה לאחת מבירות האופנה הבולטות, בתקופה שבה הדימוי של העיר היה רחוק מלשדר סטייל. לא פלא שבשנת 2003 בחר בה מגזין TIME לאחת הדמויות המשפיעות באופנה, ואתר BoF הכתיר אותה לא פעם כאחת מ-500 המשפיעניות בענף. היא הצליחה לשכנע בתי אופנה חזקים כמו גוצ'י ודולצ'ה & גבאנה למכור ברוסיה, והפכה למיליארדרית בזכות עבודה קשה.

     

    חברתה, עורכת האופנה סוזי מנקס, ספדה לה בשני פוסטים באינסטגרם. "אני לא יכולה להאמין שהלכת. כבר מתחילת הפוקוס ברוסיה על יוקרה בשנות ה-90, התדפקת על דלתות דולצ'ה & גבאנה, גוצ'י ופראדה, ומעולם לא קיבלת 'לא' כתשובה. הבאת בתרועת ניצחון את הקולקציות שלהם למוסקבה. הפעם האחרונה שראיתי אותך היתה בתצוגה של דולצ'ה & גבאנה בסיציליה. השארתי אותך שם רוקדת אל תוך הלילה".

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד