חם, קר ומלא בגוונים: טרנד המולטיקולור - הלוק שיש בו הכל

טרנד המולטיקולור מציע מעברי גוונים בשיער, שהופכים כל ראש לייחודי. מעצב השיער חיים סיון מסביר איך יוצרים את אפקט הוואו הזה בעזרת צבע השיער המהפכני אינואה

לחצו על הסרטון לצפייה במראה מקרוב
צילום: יוסי מויאל
הלוק שתמיד מפתיע. טרנד המולטיקולור המשלב משחקי צבעים של גוונים חמים וקרים בשיער   (צילום: שי יחזקאל סטיילינג: ראובן כהן)
הלוק שתמיד מפתיע. טרנד המולטיקולור המשלב משחקי צבעים של גוונים חמים וקרים בשיער (צילום: שי יחזקאל סטיילינג: ראובן כהן)
מעצב השיער חיים סיון: "המראה שלפנינו בנוי על ניגודים, החל מהתספורת ועד הצבע. מדובר בטרנד שעומד לשלוט חזק בשנים הקרובות"  (צילום: שי יחזקאל סטיילינג: ראובן כהן)
מעצב השיער חיים סיון: "המראה שלפנינו בנוי על ניגודים, החל מהתספורת ועד הצבע. מדובר בטרנד שעומד לשלוט חזק בשנים הקרובות" (צילום: שי יחזקאל סטיילינג: ראובן כהן)
לפעמים ההבדל בין לוק בנאלי ללוק סופר־שיקי עובר דרך ארבעה טונים של גוונים בשיער. משחקי צבעים שמשלבים גוונים חמים וקרים בשיער נותנים למראה כולו טוויסט מפתיע שמושך את העין. הטרנד, שנקרא "מולטיקולור", הופך להיות נוכח יותר ויותר במסלולי האופנה, בקטלוגים וגם ברחוב. הוא יוצר קונטרסט מעניין באמצעות שיטת צביעה המשתנה על גבי אותה שערה. "מדובר בטרנד שעומד לשלוט חזק בשנים הקרובות", קובע מעצב השיער המוערך חיים סיון, שגם הדגים מול המצלמות את הפרשנות שלו לטרנד, באמצעות תספורת א־סימטרית, שמתחילה בגאלח קצר וממשיכה במעבר דרמטי לשיער חלק ארוך.

 

"המראה שלפנינו בנוי על ניגודים, החל מהתספורת ועד הצבע - בלונד פנינה שמתחלף לחום דבש ונחושת ומשם לחום על גוונים של אפור. אחד הדברים החשובים במשחקי הצבע האלו, הוא שבכל תנועה של השיער, התספורת והצבע ייראו שונה. זה יוצר אלמנט הפתעה וממד נוסף לצבע".

 

איך יוצרים את אפקט המולטיקולור?

"העבודה מתבצעת עם שקפים (ולא נייר כסף), כדי לעקוב אחרי הרצף מקבוצה לקבוצה בצורה מדויקת. אם אין צורך

בהבהרת השיער, התהליך לא ארוך ומתנהל כמעט כמו בתהליך צביעה רגיל. אני משתמש בצבעי השיער של אינואה, מאחר והם על בסיס שמן. המשחק של התפשטות השמן בין גוני הצבע מייצר מעבר רך והרמוני; השמן בצבע הבהיר חודר לגוון הכהה ולהפך, כך שנוצר תהליך הדרגתי מעניין. כשאינואה הושק לראשונה לפני עשור, הרגשתי כמו שהרגשתי כשיצא האייפון הראשון. מבחינתי זו מהפכה בתחום הצבע. כמי ששם דגש על נושא בריאות השיער, ראיתי את היתרון בעובדה שאין בצבע הזה אמוניה וכך, אחרי השימוש בו השיער נשאר גמיש ומלא ברק והצבע נראה רב־ממדי עם חצי שקיפות יפה".

 

שרטט, פסל ובעיקר מומחה לשיער

נראה שסיון נולד לתוך התחום הזה. הוא פעיל בתחום עיצוב השיער כבר 35 שנה ומשמש שגריר לוריאל פרופסיונל בישראל, אך מפתיע לגלות שלמקצוע הוא הגיע די במקרה. בצעירותו הוא למד שרטוט מטוסים ותכנן לעבוד בתעשייה האווירית, עד שמפגש אקראי עם חבר ילדות שהפך לספר, הדליק בו את הרצון ללמוד את התחום. הוא החליט לבצע תפנית חדה, נסע ללמוד בלונדון והשתלם אצל וידאל ששון, טוני וגיא ומארק יאנג, ולימים פתח אקדמיה משלו.

 

כיום, לצד המספרה שלו הממוקמת בראשון־לציון, הוא חלק מקבוצת "טריפל m", אקדמיה ללימודי סַפָּרות, שבה הוא חולק את הידע שלו ושל שני מעצבי שיער נוספים: שמעון וקנין וארז שרביט. בנוסף, הוא גם כתב את תוכנית הלימודים לבגרות במקצוע הסַפָּרות ומפרסם ספרי לימוד בתחום השיער. ספרו הראשון, "כל שערה בצבע", זיכה אותו בפרס יוקרתי מטעם ארגון הסַפָּרים הבינלאומי, וספר ההמשך שלו, העוסק בכימיה של השיער ובנושאי הקונטורינג והתאמת הצבע לפנים, יצא לאור לאחרונה בתרגום לארבע שפות: אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית.

 

בוא ניגש לתכלס, מה הלוקים שקוצרים הכי הרבה מחמאות?

"כפסל בשעות הפנאי שעובד בברונזה ושיש ומציג בתערוכות, אני מתחבר לכל התספורות הפיסוליות. אני חושב שיש לתסרוקות האלה נוכחות, הן מושכות את העין ומעוררות שאלות. לגבי התספורת הא־סימטרית, מה שיפה בה בעיניי הוא היכולת שלי לשים בה את החותם שלי כמעצב שיער. זה מוסיף עניין אחר, לעומת השבלונה והתבנית הקבועות שכולם נכנסים לתוכן, עם אותה תספורת. אם נחזור לאנלוגיה לפסלים שאני יוצר, גם כאן אני יכול לעשות משהו דומה, אבל לא פעמיים את אותו הדבר".

 

לסיום, מה הטיפ שלך לשמירה על שיער מסודר?

"ראשית, לא לחסוך בחומרים טובים, כי יש לאיכות המרכיבים משמעות. אם השיער הוא ללא פן, כשאת קמה בבוקר, הרטיבי את האצבעות במים ועסי את הקרקפת. כך תרענני את שורשי השיער, שנרטבים ומתייבשים במהלך השינה ומקבלים עיצוב של הכרית. בתום העיסוי אפשר להסתרק באופן חופשי והמראה יהיה מסודר יותר.

 

"הטיפ שלי למתולתלות הוא לקחת שפריצר, למלא 10% ממנו בקרם לחות לשיער ו־90% במים מינרליים, לנער היטב בכל בוקר ולהשפריץ על השיער. הטיפ האחרון שלי מותאם למגמה העולמית שלפיה לא משתמשים בקונדישנר שמכביד על השיער בשכבת שעווה שמנונית, אלא במסכת הזנה. תחזוקת השיער בעזרת המסכה מטפלת בלחות הדרושה וביובש של השיער, כך שלא צריך בהמשך לשקם אותו".

 

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: אורלי גורי)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: אורלי גורי)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד