אייקון מאויר בשבוע: כך הפכה קיילי ג'נר לאחות המוצלחת בקרדשיאנס

הבגדים שלה שנויים במחלוקת והמראה שלה עבר אינספור התערבויות, אבל אי אפשר להתווכח עם ההצלחה והיופי של המיליארדרית הצעירה, שחיה מגיל 10 מול המצלמה

ארז עמירןפורסם: 08.08.19 14:49
גם אם לא בטוח שהיא מודל אידיאלי לחיקוי – קשה להתווכח עם 142 מיליון עוקבים באינסטגרם. המחווה שלי לקיילי ג'נר (איור: ארז עמירן)
גם אם לא בטוח שהיא מודל אידיאלי לחיקוי – קשה להתווכח עם 142 מיליון עוקבים באינסטגרם. המחווה שלי לקיילי ג'נר (איור: ארז עמירן)
בעולם שמעריך את כוכביו בעיקר לפי הפלוס בחשבון הבנק שלהם, היא יותר גיבורה מוונדר-וומן. קיילי ג'נר בגאלה של מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק (צילום: AP)
בעולם שמעריך את כוכביו בעיקר לפי הפלוס בחשבון הבנק שלהם, היא יותר גיבורה מוונדר-וומן. קיילי ג'נר בגאלה של מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק (צילום: AP)
בנוסף לשלל עיסוקיה, היא גם אם צעירה מאוד, שמגדלת דור חדש של מלכות אינסטגרם. הרי מה הוא בית מלוכה מודרני בלי טוענים לכתר? (צילום: AP)
בנוסף לשלל עיסוקיה, היא גם אם צעירה מאוד, שמגדלת דור חדש של מלכות אינסטגרם. הרי מה הוא בית מלוכה מודרני בלי טוענים לכתר? (צילום: AP)
כל חייה נחוו, בוימו ונערכו מול המצלמות והפכו אותה לאימפריה שהיא (צילום: Mike Coppola/GettyimagesIL)
כל חייה נחוו, בוימו ונערכו מול המצלמות והפכו אותה לאימפריה שהיא (צילום: Mike Coppola/GettyimagesIL)

קיילי ג'נר

רגע, במי מדובר? האחות הכי קטנה, הכי עשירה והכי "עשויה" של משפחת קרדשיאן-ג'נר. קיילי ג'נר היא יזמת, מעצבת, אשת עסקים, דוגמנית, משפיענית ובעיקר אושיית רשת – מושג שגם אם אף אחד לא יודע מה בדיוק הוא אומר, אין ספק שמתחת להגדרה המילונית שלו מופיעה תמונתה. בנוסף לשלל עיסוקיה, היא גם אם צעירה מאוד, שמגדלת דור חדש של מלכות אינסטגרם. הרי מה הוא בית מלוכה מודרני בלי טוענים לכתר?

 

ב-10 באוגוסט היא מסכמת 22 שנות זוהר, שכולן נחוו, בוימו ונערכו מול המצלמות והפכו אותה לאימפריה שהיא. ההון שלה מוערך בכמיליארד דולר, מה שהפך אותה לאדם הצעיר ביותר שנכנס לרשימת העשירים של מגזין פורבס. בעולם שמעריך את כוכביו בעיקר לפי הפלוס בחשבון הבנק שלהם, היא יותר גיבורה מוונדר-וומן.

 

קיילי ג'נר (מימין, עם קנדל) ב-2008 (צילום: Noel Vasquez/GettyimagesIL)
  קיילי ג'נר (מימין, עם קנדל) ב-2008(צילום: Noel Vasquez/GettyimagesIL)

   

  בשנת 2007, כשהיתה בת 10, התחילה להופיע בריאליטי המשפחתי של הקרדשיאנס, כך שאפשר היה לחזות מקרוב בשינויים הקיצוניים שעבר המראה שלה לאורך השנים עד לגרסה הנוכחית שמוכרת לנו כיום. לפני שנתיים זכתה, כנהוג בז'אנר, לסדרת הבת "החיים על פי קיילי". איך נראים חיים אלה? כצפוי, שגרה של להתלבש, להתאפר, להצטלם, לצאת לבזבז המון כסף ולהעלות את הכל לסטורי.

   

  יש לה מותג אופנה (יחד עם האחות היחידה שלא הפכה את הישבן שלה לקריירה, קנדל), מותג קוסמטיקה (משלה) וגם משקפיים, בגדי ספורט וכל קשקוש אחר שאפשר להעלות על הדעת, להצמיד לשם המשפחה הכי מפורסם בעולם ולמכור בערימות. לטעמי, היא הקרדשיאן הכי יפה, ולפני שתצעקו "אבל היא כל כך מנותחת", אענה: למה זה בעצם משנה?

   

  יזמת, מעצבת, אשת עסקים, דוגמנית, משפיענית ובעיקר אושיית רשת – מושג שגם אם אף אחד לא יודע מה בדיוק הוא אומר, אין ספק שמתחת להגדרה המילונית שלו מופיעה תמונתה. קיילי ג'נר, 2011 (צילום: Jason Merritt/GettyimagesIL)
   יזמת, מעצבת, אשת עסקים, דוגמנית, משפיענית ובעיקר אושיית רשת – מושג שגם אם אף אחד לא יודע מה בדיוק הוא אומר, אין ספק שמתחת להגדרה המילונית שלו מופיעה תמונתה. קיילי ג'נר, 2011(צילום: Jason Merritt/GettyimagesIL)

    

   למה אייקון? אני מניח שרבים ירצו להתווכח עם ההצנחה של המיליארדרית הפעוטה אל מצעד האייקונים, אך אין ספק שהקרדשיאנס כבר ייסדו ליגה משלהן בתחום. תרצו או לא תרצו, זה הזמן של הישבן, והוא מגיע עם מיליוני עוקבים באינסטגרם, חשבון בנק מפוצץ וסיקור תקשורתי חסר פרופורציות של כל הינד עפעף מרוח בשכבה עבה של מסקרה שחורה. כבר כמה שנים שקיילי ג'נר תופסת מקום מכובד ברשימות הצעירים המשפיעים בעולם, וגם אם אנחנו לא בטוחים שהיא מודל אידיאלי לחיקוי – קשה להתווכח עם 142 מיליון עוקבים באינסטגרם.

    

   חוש עסקי מפותח. 2016 (צילום: Nicholas Hunt/GettyimagesIL)
    חוש עסקי מפותח. 2016(צילום: Nicholas Hunt/GettyimagesIL)

     

    נכון, הופעותיה האופנתיות מככבות באגף ה"טראש עם כסף" וטוב טעם הוא לא באמת המושג הראשון שקופץ לראש כשחושבים על קיילי (או קים, או קריס, או קורטני), אך היא השכילה להפוך את המראה הזה, גם אם מפוקפק, לשלה. כבת נאמנה למסורת המשפחתית, היא דוגלת בחזון אופנתי שמתבסס על יותר עור, פחות בגד. זאת אומרת, מחשוף, שסע ובאמצע בלינג. מעין גרסה בובתית של קים, עם נגיעות ספורטיביות שמפציעות פה ושם.

     

    כבת נאמנה למסורת המשפחתית, היא דוגלת בחזון אופנתי שמתבסס על יותר עור, פחות בגד. 2017 (צילום: Nicholas Hunt/GettyimagesIL)
     כבת נאמנה למסורת המשפחתית, היא דוגלת בחזון אופנתי שמתבסס על יותר עור, פחות בגד. 2017(צילום: Nicholas Hunt/GettyimagesIL)

      

     למה לא? כי היא ההיפוך של האמירה המפורסמת "מתלבשת בשקל ונראית מיליון דולר". זה לא עניין של סגנון סקסי או חשוף, ואפילו לא של צמוד מדי, אלא כישרון מופלא ליצור מראה זול גם עם הפריטים הכי יקרים בעולם.

      

     ובכל זאת: תוכניות הריאליטי והרשתות החברתיות הן היום בית הגידול המרכזי של מודלים לחיקוי. אפשר לרטון ולצקצק (למרות שזה לא באמת יעזור) ואפשר למחוא כף לאחות הקטנה בבית, שלא הסתפקה בצילומי עירום, חופשות אקזוטיות וצילומי סלפי מסחריים, אלא הוסיפה על אלה חושים עסקיים מחודדים, הבנת המדיה החברתית, וכמובן המילה הזו שבנות המשפחה כולה רשמו עליה פטנט: מינוף.

      

     שגרה של להתלבש, להתאפר, להצטלם, לצאת לבזבז המון כסף ולהעלות את הכל לסטורי. 2017 (צילום: Jason Kempin/GettyimagesIL)
      שגרה של להתלבש, להתאפר, להצטלם, לצאת לבזבז המון כסף ולהעלות את הכל לסטורי. 2017(צילום: Jason Kempin/GettyimagesIL)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים