זוגות שנישאו אינספור פעמים: הרי את מקודשת, מקודשת ושוב מקודשת

טלי ועופר התחתנו כבר 8 פעמים בטקסים אקזוטיים ברחבי העולם. הם לא לבד בטרנד הזה, וגם אין להם שום כוונה להפסיק. בחודש הבא יינשאו כנראה שוב באוסטרליה

טלי ועופר לפלר. "הרעיון היה להתחתן בכל מקום שהגענו אליו, לפי המסורת המקומית. בכל מקום ביקשנו שילבישו אותנו ויעשו לנו טקס".
טלי ועופר לפלר. "הרעיון היה להתחתן בכל מקום שהגענו אליו, לפי המסורת המקומית. בכל מקום ביקשנו שילבישו אותנו ויעשו לנו טקס".
"הקניבלים איפרו והלבישו אותי, וניסו לשכנע אותי להוריד את החזייה של בגד הים, כי הנשים שם הולכות חשופות חזה. עופר לבש חצאית" (צילום: משה שי)
"הקניבלים איפרו והלבישו אותי, וניסו לשכנע אותי להוריד את החזייה של בגד הים, כי הנשים שם הולכות חשופות חזה. עופר לבש חצאית" (צילום: משה שי)

טלי ועופר לפלר, התחתנו 10 פעמים בתוך חמש שנים

 

מי אנחנו: טלי יצחקי לפלר (54), סטודנטית למנהל ציבורי, אמא לתאומים בני 28 מנישואים קודמים (שגם הציגה לאחרונה תערוכת צילום של מכסי ביוב מרחבי העולם); ועופר לפלר (55), דובר רשות שדות התעופה, גרים בתל־אביב.

 

כך הכרנו: הם נתקלו לראשונה לפני עשר שנים. היא הייתה גרושה 16 שנה, אם לתאומים שזה עתה התגייסו. הוא היה רווק שהשתחרר משירות המדינה ויצא לטיול באוסטרליה. עופר: "היא התחילה איתי דרך פייסבוק. כתבה לי: 'ראיתי את הפרופיל שלך, אהבתי ואשמח להכיר'. עניתי לה שאני באוסטרליה, והיא שאלה איך נסעתי בלעדיה. כתבתי לה שפעם אולי נהיה שם יחד".

 

הפגישה: אחרי שנתיים. עופר: "אחרי שחזרתי לארץ, יום אחד שיחקתי בטלפון. בגלל שהתכתבתי איתה בזמנו בפייסבוק, היא הייתה לי באנשי הקשר. פתאום קפצה לי בווטסאפ מישהי עם סטטוס 'רק הודעות משמחות'. שלחתי לה את המילה 'חיבוק'". טלי: "כתבתי לו: 'תוקף החיבוק פג ב־23:00', ואז הוא ענה לי 'בואי'. התנדבתי באותה תקופה במשטרה, עדכנתי את החברים מהמשטרה ונסעתי אליו. נכנסתי ולא יצאתי משם". עופר: "אין לי הסבר למה פניתי אליה. אולי זה התלתלים שלה".

 

הצעת הנישואים: אחרי שלוש שנים יחד. טלי: "החלטנו שאנחנו נוסעים לאזור אוקיאניה בדרום האוקיינוס השקט. הוא אמר לי 'נוסעים' וארזתי. ואז הוא שלח לי קישור לאתר של מארגנת חתונות במדינה שנמצאת שם ונקראת ונואטו. ככה הוא בעצם הציע לי נישואים". עופר: "טלי ביקשה שאבקש את ידה מההורים והילדים שלה, ועשיתי את זה כמו גדול. זה היה מרתק. אבא שלה אמר לי: 'אין החזרות'".

 

 החתונה הראשונה: בספטמבר 2014, בוונואטו. "זו הייתה חתונה אזרחית וחיתן אותנו המושל של האזור. טסו איתנו שני חברים, אחד מהם צלם".

 

חמש חתונות נוספות: התקיימו במהלך טיול של חמישה שבועות, כל אחת באתר אקזוטי אחר: בשבט קניבלים באי טאנה; בטונגה, אי בין ניו־זילנד להוואי; בטובלו ("אי שעתיד להיעלם עקב עליית האוקיינוס'); בסמואה ובאיי פיג'י. טלי: "היינו בחודש של היי".

 

עופר: "הרעיון היה להתחתן בכל מקום שהגענו אליו, לפי המסורת המקומית. בכל מקום ביקשנו שילבישו אותנו ויעשו לנו טקס".

 

טלי: "הקניבלים איפרו והלבישו אותי, וניסו לשכנע אותי להוריד את החזייה של בגד הים, כי הנשים שם הולכות חשופות חזה. עופר לבש חצאית. בסמואה מרחו אותנו בשמן קוקוס מאגוז קוקוס שקטפו מהעץ רבע שעה לפני כן. בטובלו האנשים מקסימים וחיים בדלות. הם הביאו מערכת הגברה מצ'וקמקת, רקדנית וזמרת ואוכל, והכל מכל טוב".

 

עופר: "הם יצאו מגדרם כדי לשמח אותנו".

 

בחגים נוסעים לאוסטרליה. אולי חתונה אצל האבוריג'ינים
  בחגים נוסעים לאוסטרליה. אולי חתונה אצל האבוריג'ינים

   

   

  החתונה בישראל: ב־1 בינואר 2015, בנמל תל־אביב. "הרב שלנו היה עודד בן־עמי".

   

  הוא היה מעודכן שזו חתונתכם השביעית?

  עופר: "בטח, הוא חבר טוב. כולם מקבלים את השיגעונות שלי". טלי: "לחתונה בישראל הגיעו קרוב לאלף איש, עשינו חגיגה והזמנו את טריפונס. היה מטורף".

   

  החתונה השמינית: הייתה במדגסקר, והתשיעית בפפואה גיניאה החדשה. החתונה האחרונה הייתה בפיליפינים, בספטמבר האחרון.

   

  הכי מרגש: עופר: "הטקס במדגסקר. קיבלנו שתיל של העץ למהלך הלילה, שישן איתנו. למחרת היה טקס שבו שתלנו את העץ, וקצצו שיער מהראש שלה ומהראש שלי ושתלו בגומחה עם העץ, כדי שיהיה לו את הדנ"א של שנינו".

  טלי: "בפפואה רצו לשחוט עז. אני הייתי מזועזעת מזה, אז הם הסתפקו במשהו אחר".

   

  למה להתחתן יותר מפעם אחת? טלי: "זה כיף, זה מעיר את האהבה ומעניק תחושה של ראשוניות". עופר: "אנחנו סוג של אנתרופולוגים שחוקרים ולומדים תרבויות אחרות דרך טקס החתונה. אנחנו לומדים המון על היחס למחויבות הזו שנקראת נישואים".

   

  בשורה התחתונה: טלי: "לפני כל טיול לחו"ל עופר שואל אותי: 'את מביאה את השמלה הלבנה שלך? מתחתנים?' עופר היה טייל מאז ומתמיד, ואחרי שהכרנו אני הצטרפתי, ועל הדרך התחתנתי כמה פעמים".

  החתונה הבאה: "בחגים אנחנו נוסעים לאוסטרליה. אולי נתחתן אצל האבוריג'ינים".

   

   

   

  ארבע החתונות של גילה אלמגור ויעקב אגמון

   

  טרנד חידוש הנדרים לא פסח על הסלבס. בשנים האחרונות עשו זאת אורי פפר ויעל גולדמן ובחו"ל ביונסה וג'יי זי. אבל מעל כולם בולטים גילה אלמגור ויעקב אגמון. בני הזוג התחתנו לא פחות מארבע פעמים, ומי יודע – אולי טרם אמרו את המילה האחרונה.

   

  מפתיעה אותו כל פעם בעוד חתונה (צילום: עדי אדר)
   מפתיעה אותו כל פעם בעוד חתונה(צילום: עדי אדר)

    

   אלמגור ואגמון נישאו לראשונה ב־1963 ברבנות. הם הזמינו כמה חברים ומניין שאספו מהרחוב, ובאותו ערב אלמגור כבר הופיעה בהצגה. לאורך השנים סיפרה אלמגור שהיא חשה צורך לפצות על החתונה הזו, וזה בדיוק מה שעשתה. החתונה השנייה התקיימה 36 שנה אחרי הראשונה, ב־1999, במסגרת חגיגות יום הולדת 70 לאגמון בתיאטרון הבימה. אלמגור הפתיעה את בעלה כאשר עלתה לבמה עם שמלת כלה בעיצוב פנינה טורנה, הינומה ופרחים, ושלט שבו נכתב: "אני יש לי חלום, אני חלמתי, שהוא יתחתן איתי בשמלה לבנה".

    

   בני הזוג נישאו בשלישית ב־2013, לציון חתונת הזהב שלהם. הטקס נערך בגלריה מאירהוף בתל־אביב על ידי עורך הדין בני דון־יחיא, וגם הפעם אלמגור לבשה שמלה בעיצוב טורנה, עם שובל מפואר.

    

   החתונה הרביעית נערכה לפני כחודשיים, במסעדת "פסטל" בתל־אביב. הפעם אלמגור לבשה שמלה בעיצוב אריאל טולדנו. גם החתונה הזו הייתה בהפתעה, אבל בשלב הזה, כך נראה, אגמון כבר מתורגל לגמרי.

    

   הכתבה המלאה בגליון "לאשה"

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד