"ידעתי שכדורים ופסיכיאטריה הם לא התשובה. רציתי לחיות אחרת"

חרדות ודיכאונות שחוותה בעקבות ארבע לידות מאתגרות הובילו את קרן שירקני לדרך חדשה. היום היא עוזרת לנשים אחרות למצוא את נקודת האור שלהן בתוך האפלה

"אחד הדברים הכי משמעותיים שעשיתי למען עצמי הוא לבקש עזרה". קרן שירקני (צילום: אוהד קב)
"אחד הדברים הכי משמעותיים שעשיתי למען עצמי הוא לבקש עזרה". קרן שירקני (צילום: אוהד קב)

החרדות והדיכאונות פגשו את קרן שירקני בנקודות שהיו אמורות להיות השמחות ביותר בחייה: לידות. "שנים שלא יכולתי להסתכל על עצמי במראה. בכיתי רק כדי שיבינו מה יש לי בלב. לא הבנתי איך יכול להיות שאני סובלת כל כך והעולם ממשיך להתנהל כרגיל", היא מספרת. "אנשים אמרו לי: אולי תיקחי ציפרלקס? אולי תלכי לפסיכיאטר? אבל אחרי ארבע לידות מאוד מאתגרות ותשע שנים של חרדות, דיכאון, תקיעות ועצבות, ידעתי שכדורים ופסיכיאטריה הם לא התשובה. כל מה שרציתי זה לחיות אחרת. לא באמת ידעתי לקראת מה אני הולכת, רק ידעתי שאני רוצה אחרת. ידעתי שאני רוצה לקום בבוקר בשמחה. ידעתי שאני רוצה לחייך מהלב.

 

"באותה תקופה צפו בי שני קולות. הראשון הדהד ואמר: 'את גם ככה לא תצליחי. למה לנסות לשנות?', ואילו הקול השני השיב ברוגע: אם לא תנסי לחולל

שינוי לא תדעי אם הוא יכול להתחולל'. איכשהו הבנתי שהקונפליקט הזה שמתקיים בתוכי מספר לי על הרצון העז לפרוץ החוצה כנגד כל הסיכויים ולבחור בחיים. אחד הדברים הכי משמעותיים שעשיתי למען עצמי הוא לבקש עזרה. בחרתי להתמסר לתהליך של צמיחה והתעוררות בליווי מטפלת מדהימה שהאירה לי את הדרך חזרה לעצמי. היום אני מבינה יותר מכל ששני הקולות שהדהדו בתחילת הדרך, באו ללמד אותי להיות קשובה לגלי העומס".

 

תודה על כל השפע

והיא אכן הקשיבה. אחרי שמצאה את הדרך חזרה לעצמה היא החליטה שאת האור הזה צריך להפיץ הלאה. "נקודת המפנה שלי הייתה שפשוט רציתי לחיות מתוך משמעות ולא לחיות בכאילו", היא מסבירה. "למדתי אימון במכללת גומא ועוד הרבה קורסים וסדנאות בארץ ובחו"ל ובהם NLP, אקסס בארס, קבלה ועוד. היום אני מומחית בטיפול בחרדות בדגש על היריון ולידה, ומנחת מעגלי נשים וסדנאות להעצמה נשית".

 

מה הדבר הכי חשוב שלמדת על עצמך בעקבות הבחירה הזאת?

"דרך ההתפתחות האישית שלי גיליתי את החוזקות והערכים שלי והבנתי שנולדתי לעזור לאנשים. הבטחתי לעצמי שאם זה יצליח לי אני אעביר את זה הלאה. אני מאמינה ב'נאה דורש נאה מקיים' ולכן כל דבר שעובד בשבילי אני מעבירה הלאה. אחד הכלים שלי ביומיום הוא כתיבת הודיות. הכלי הזה פתח לי למעשה את התודעה לשפע".

 

ומה הדבר הכי חשוב שלמדת על אנשים?

"שבכל אחד ואחת יש ניצוץ ומה שאני עושה במרחב שלי זה פשוט לעזור להם לגלות את עצמם תוך כדי תהליך".

 

באיזה שיטה או שיטות את מטפלת ומה הייחוד שלך במסגרת השיטות הקיימות?

"יש לי ארגז כלים עשיר ואני משלבת כלים מתוכו לפי מי שיושבת מולי. אני אף פעם לא מתכננת, פשוט לפני כל טיפול אני מבקשת מהבורא שיעזור לי להיות צינור נקי עבורה".

 

מה היית מייעצת למישהו שזקוק לעזרה אבל לא יודע מאיפה להתחיל?

"הצעד הראשון זה להרגיש שאת רוצה שינוי, לא מספיק לרצות. הצעד השני זה לבקש עזרה ולדעת שאת צריכה לעשות את זה בהתמסרות מלאה. אחרת זה לא יעבוד".

 

לראות את האור: חמש תובנות קצרות לדרך חדשה

 

1. היו בהודיה על היש.

2. דעו שבחיים אין כישלון - יש משוב.

3. זכרו שהתמסרות מביאה להצלחות.

4. היו בקבלה ובנתינה.

5. הכירו בעצמכם כהוויה האינסופית וקחו צעד אל תוך יצירת החיים מעבר למי שאתם חושבים שאתם.

 

קרן שירקני - טיפול בחרדות, סדנאות להעצמה נשית, מעגלי נשים

טל': 0527343843 | פייסבוק: קרן שירקני | מייל: keren12erty@gmail.com

 

סגנון: לימור ריחאנה// הפקה: ברי קרן

 

  קרן סבלה מדיכאון שלאחר לידה, ליזית חוותה משבר אישי בעקבות גירושים, מיכל התמודדה עם התקפי חרדה, גבריאלה ידעה מגיל עשר שהיא רוצה לעזור לאנשים ואלין ינקה את תורת הנסתר עוד בבטן אמה. כולן מצאו את דרכן בעולם, ועכשיו הן מבקשות גם מכם: אל תוותרו, הובילו את החיים שלכם למקומות הנכונים. פרויקט העצמה מיוחד - כל הכתבות >>

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד