סלע שרלין מול המראה: "להיות מלכת יופי זו עבודה במשרה מלאה"

מאמינה שלדוגמנות מומלץ להיכנס רק אחרי הצבא, רגילה שמתבלבלים בגלל השם שלה ולא מוותרת על העבודה בתעשייה הביטחונית – מה עוד גילינו אצלה באמבטיה

אסי טוחןפורסם: 02.09.19 09:21
צפו: שגרת הטיפוח של סלע שרלין מול המראה
צילום: טל שחר
"יש לי תואר שנותן לי הזדמנות גם להביא את עצמי, אני לא דוגמנית רגילה". סלע שרלין בביתה, בשמלה של שי שלום (צילום: טל שחר)
"יש לי תואר שנותן לי הזדמנות גם להביא את עצמי, אני לא דוגמנית רגילה". סלע שרלין בביתה, בשמלה של שי שלום (צילום: טל שחר)
"אני שמחה לצאת מהבית עם ג'ינס ולהתלבש פשוט. אז נכון, אסדר יותר את השיער בבוקר כדי לכבד את התואר". סלע שרלין (23), מלכת היופי של ישראל לשנת 2019, עובדת בתעשיות הביטחוניות ומובילת קמפיין הקיץ של אפרודיטה (צילום: טל שחר)
"אני שמחה לצאת מהבית עם ג'ינס ולהתלבש פשוט. אז נכון, אסדר יותר את השיער בבוקר כדי לכבד את התואר". סלע שרלין (23), מלכת היופי של ישראל לשנת 2019, עובדת בתעשיות הביטחוניות ומובילת קמפיין הקיץ של אפרודיטה (צילום: טל שחר)

סלע שרלין, איך הגעת לתחרות מלכת היופי?

"הגעתי ביוזמתי. עסקתי בדוגמנות ועניין אותי לראות אם יש לי עתיד בתחום. התואר מצטייר לפעמים לאנשים כשטחי, והתלבטתי עם ההורים אם ללכת או לא. הם אמרו לי שהאדם עושה את התואר ולא התואר עושה את האדם. ראיתי בזה הזדמנות להביא תוכן. נרשמתי ועברתי עוד שלב ועוד שלב, עד לתואר הנכסף. מאוד רציתי לזכות. התחרות היום מתקיימת במתכונת שונה מאוד ממה שהיה פעם. יש המון ראיונות אישיים כדי לראות אם את יכולה לעמוד בדרישות התפקיד, כי בסופו של דבר את מייצגת מדינה שלמה. בכל העולם התחרות שינתה קונספט. חוץ מאשר בארצות הברית וברוסיה, כבר אין יותר טקסים. הכל מתנהל אחרת. מסתכלים גם על עשייה חברתית, אופי וערכים שאת מביאה איתך".

 

גיל 22, שבו נבחרת, לא נחשב מאוחר יחסית למלכת יופי?

"ההגבלה היא עד גיל 24. השנה היו עוד בנות בגילי. אני חושבת שיותר נכון להשתתף בתחרות אחרי הצבא ולא לפני. את יותר בשלה ללמוד את העולם הזה ולקחת אותו למקומות אחרים. אם את נבחרת לפני הצבא וישר מתגייסת, זה בעיניי פחות טוב".

 

"גם לפני התחרות הייתי מודעת לטיפוח העור, אבל לא כמו עכשיו. יש לי הרבה ימי צילום ואני חייבת לטפל בו טוב". סלע שרלין בגינת ביתה, במערכת לבוש של שי שלום (צילום: טל שחר)
  "גם לפני התחרות הייתי מודעת לטיפוח העור, אבל לא כמו עכשיו. יש לי הרבה ימי צילום ואני חייבת לטפל בו טוב". סלע שרלין בגינת ביתה, במערכת לבוש של שי שלום(צילום: טל שחר)

   

  עד כמה התואר ממלא את החיים שלך?

  "מלכת יופי זו עבודה במשרה מלאה. אבל אני גם עובדת בפרויקטים מיוחדים בתעשיות הביטחוניות, בגלל הרקע הצבאי שלי כלוחמת ביחידה מסווגת. אני כבר מרגישה שהשנה הזו לוקחת אותי להרבה כיוונים שמעניינים אותי. פותחת לי דלתות. אם זה ימי צילום או להשתתף בפרויקט יוניסטרים, המקדם נוער בפריפריה לתנאים שווים. אני גם פעילה באתנה – פרויקט לקידום ספורט בקרב נשים, כי אני ספורטאית, טריאתלטית והשתתפתי בתחרויות בארץ ובחו"ל. לכל מה שאני אומרת יש משמעות, אז חשוב לי להוות דוגמה אישית גם לבנות שמתגייסות וגם לבנות שחשבו שספורט לא בשבילן".

   

  כבר מזהים אותך ברחוב?

  "מזהים אותי יותר לפי השם ופחות לפי המראה. את השם זוכרים וזה כיף. זה היתרון, כשיש שם מיוחד. החיסרון הוא שכל הזמן מתבלבלים. חושבים ששרלין זה השם הפרטי, כי סלע נפוץ יותר בתור שם משפחה".

   

  עד כמה את מרגישה ששופטים אותך לפי המראה שלך?

  "יש לי תואר שנותן לי הזדמנות גם להביא את עצמי, אני לא דוגמנית רגילה. אני שמחה לצאת מהבית עם ג'ינס ולהתלבש פשוט. אז נכון, אסדר יותר את השיער בבוקר כדי לכבד את התואר".

   

  "מאוד רציתי לזכות. התחרות היום מתקיימת במתכונת שונה מאוד ממה שהיה פעם. יש המון ראיונות אישיים כדי לראות אם את יכולה לעמוד בדרישות התפקיד, כי בסופו של דבר את מייצגת מדינה שלמה". הזכייה בתואר מלכת היופי (צילום: אביגיל עוזי)
   "מאוד רציתי לזכות. התחרות היום מתקיימת במתכונת שונה מאוד ממה שהיה פעם. יש המון ראיונות אישיים כדי לראות אם את יכולה לעמוד בדרישות התפקיד, כי בסופו של דבר את מייצגת מדינה שלמה". הזכייה בתואר מלכת היופי(צילום: אביגיל עוזי)

    

   ספרי על שגרת הטיפוח הצעירה שלך.

   "גם לפני התחרות הייתי מודעת לטיפוח העור, אבל לא כמו עכשיו. יש לי הרבה ימי צילום ואני חייבת לטפל בו טוב. חוה זינגבוים לימדה אותי ששגרת טיפוח נכונה מגיל צעיר, תשרת אותי הלאה. אני מקפידה לנקות את הפנים היטב ולמרוח סרום והרבה לחות מהסדרה הירוקה שלה, כי גם בגיל צעיר צריך. אני מורחת גם קרם הגנה. אם אני הולכת להיות הרבה זמן בשמש, אני מקפידה על משקפי שמש כי יש לי עיניים בהירות ואני מסתנוורת בקלות. אם אני משתזפת, אף פעם לא בפנים. אני מכסה אותן במגבת. כשטיילתי במרכז אמריקה אחרי הצבא, עשיתי טרק בשלג בפרו, נשרפתי מהקרינה והיו לי כוויות בפנים. זה מטורף. הייתי צריכה למרוח קרם נגד כוויות ולא לצאת מההוסטל במשך שבוע. מאז אני מאוד נזהרת.

    

   "בימים שאין לי פגישות, אני לא מתאפרת בכלל. אולי רק קצת ברונזר של קריולן במוצרי Derma Color. אבל תמיד אסרק את הגבות שלי. יש לי מברשת גבות בכל תיק. אולי גם קצת לחות על השפתיים. אם יש לי פגישות, אמרח גם מייק-אפ של קריולן במוצרי Derma Color, שאני מדללת במדלל מיוחד לפי מידת האטימות שאני רוצה. ביום זה תמיד דק יותר. אני משתמשת במייק-אפ גם כקונסילר, ואז רק ברונזר, ליפסטיק ומסקרה. הסוד שלי הוא שאני משתמשת בברונזר גם כצללית לאיפור בערב. זה טריק שמאפרת לימדה אותי. לפני תחרות מיס יוניברס בנובמבר, אני אמורה לעשות קורס איפור, כי שם אין מאפרות ואצטרך לאפר את עצמי. בינתיים, אני אוספת טיפים מכל המאפרות שמאפרות אותי לצילומים".

    

   מה עמדתך לגבי הזרקות והתערבויות במראה הטבעי?

   "בגדול אני מאוד בעד המראה הטבעי, אבל אולי קל לי להגיד את זה עכשיו, כי אני עדיין צעירה. אני בעד שכל אחת תעשה מה שטוב לה, כל עוד זה נעשה באיזון ובטעם טוב".

    

   "לפני תחרות מיס יוניברס בנובמבר, אני אמורה לעשות קורס איפור, כי שם אין מאפרות ואצטרך לאפר את עצמי. בינתיים, אני אוספת טיפים מכל המאפרות שמאפרות אותי לצילומים" (צילום: טל שחר)
    "לפני תחרות מיס יוניברס בנובמבר, אני אמורה לעשות קורס איפור, כי שם אין מאפרות ואצטרך לאפר את עצמי. בינתיים, אני אוספת טיפים מכל המאפרות שמאפרות אותי לצילומים"(צילום: טל שחר)

     

    מה אובססיית היופי שלך?

    "אמא שלי ענבל היא רופאת שיניים שמתמחה באסתטיקה דנטלית, ואבא שלי אפי מומחה לטיפולי שורש, אז מגיל צעיר יש לי מודעות גבוהה לשמור על השיניים. עשיתי הלבנה ועכשיו מיישרים לי אותן, בטכניקה שקופה ובלתי נראית".

     

    איך את מטפחת את הגוף?

    "אני משתדלת לזכור למרוח קרם גוף כשאני חוזרת מהים. ומאוד אוהבת את הבושם הוורוד של ורסאצ'ה. מזהה אותו ממרחקים".

     

    מה לגבי השיער?

    "עשיתי החלקה כדי להקל על עצמי לסדר אותו. זה חוסך לי חצי שעה לפני כל יציאה. השיער הטבעי שלי גלי יותר ונפוח יותר. בגלל ששחיתי במשך הרבה שנים, הכלור ממש הרס לי אותו. מגיל 18-17 אני עושה החלקות שהן לא חזקות. יותר מזינות את השיער שייראה בריא ומטופח. אני מקפידה להשתמש במוצרי הקרטין של נטורל פורמולה. יש להם סדרה מיוחדת לשיער שעבר החלקות: שמפו, מרכך וסרום. לפני אירועים אני משתמשת בספריי שלהם לשיער מבריק. הוא טוב גם לשוונצים, כשאני אוספת את השיער לקוקו. לפעמים אני משפריצה אותו גם על מברשת הגבות, כדי לקבע את הגבות במקום שלא יזוזו".

     

    "מגיל קטן אני עושה ספורט. התאמנתי במשך שבע שנים בטריאתלון והשתתפתי בתחרויות בארץ ובחו"ל. זה אורח חיים שמלווה אותי". סלע שרלין בקמפיין הקיץ של אפרודיטה (צילום: איתן טל)
     "מגיל קטן אני עושה ספורט. התאמנתי במשך שבע שנים בטריאתלון והשתתפתי בתחרויות בארץ ובחו"ל. זה אורח חיים שמלווה אותי". סלע שרלין בקמפיין הקיץ של אפרודיטה(צילום: איתן טל)

       

     מה שגרת הספורט והתזונה שלך עכשיו?

     "מגיל קטן אני עושה ספורט. התאמנתי במשך שבע שנים בטריאתלון והשתתפתי בתחרויות בארץ ובחו"ל. זה אורח חיים שמלווה אותי. עכשיו אני מתאמנת שש פעמים בשבוע. שלוש פעמים בריצה והליכה לסירוגין, פעמיים עם המאמן שלי יהב ינקו באימוני כושר פונקציונלי ולאחרונה גם בקיקבוקס עם כפפות ושק אגרוף. זה פורק הרבה אגרסיות וזה כיף. האימון השישי זה או פילאטיס או אימון כוח, שאני עושה לבד. פעם בכמה זמן אני משנה את שגרת האימונים שלי.

      

     "אני אוהבת לאכול בריא. זה אורח חיים שבחרתי לעצמי וזה מחייב בסופו של דבר. אני אוכלת לפי תפריט של יועץ תזונה. בבוקר זה יוגורט עם פרי, בצהריים עוף עם אורז וירקות ובערב חביתה, ירקות, קוטג' ולחם. אני גם שותה כל יום שייק ירוק, שאני מכינה לעצמי. זה אחלה ולא קלישאה. מאוד טעים ומרווה. בכלל, פירות זו האהבה שלי. מעדיפה אותם על פני שוקולד".

      

     איזו עצה תתני לעצמך המבוגרת?

     "להישאר תמיד עם הרגליים על הקרקע ולזכור שמשפחה וחברים חשובים לא פחות מקריירה. לא לשכוח מאיפה באתי. עד עכשיו הצלחתי לשמור על זה. וכן, אני עם אותו חבר. אנחנו כבר חמש שנים יחד".

      

     איפור לצילומי סטילס: ליאט בן שמשון לקריולן במוצרי Derma Color | בגדי פנאי: אפרודיטה | בגדי ערב: שי שלום.

      

      

       

      ומה גילינו על ניצה שאול מול המראה בלי איפור?

      ניצה שאול מול המראה: "בסוף כולן נראות תוצר של אותו בית חרושת". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
      ניצה שאול מול המראה: "בסוף כולן נראות תוצר של אותו בית חרושת". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים