אייקון מאויר בשבוע: ג'יזל הביאה את הסקסיות למסלול ועשתה מזה הון

הדוגמנית הכי עשירה, המלאכית הכי מפורסמת של ויקטוריה'ס סיקרט, חובבת החיים הבריאים ומי שעצרה את גל ה"הרואין שיק" – הכוכבת הברזילאית חוגגת יום הולדת 39

ארז עמירןפורסם: 18.07.19 08:37
החזירה את הסופר מודלס לאופנה. המחווה שלי לג'יזל (איור: ארז עמירן)
החזירה את הסופר מודלס לאופנה. המחווה שלי לג'יזל (איור: ארז עמירן)
מימין: אדריאנה לימה, ג'יזל בונדשן, היידי קלום, טיירה בנקס וקרולינה קורקובה בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט, 2003 (צילום: AP)
מימין: אדריאנה לימה, ג'יזל בונדשן, היידי קלום, טיירה בנקס וקרולינה קורקובה בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט, 2003 (צילום: AP)
ג'יזל אולי לא הכי יפה ולא הכי זוהרת, אבל יש לה את המרכיב החמקמק שהופך אותה מקולב בגדים נאה לכוכבת. 2007 (צילום: AP)
ג'יזל אולי לא הכי יפה ולא הכי זוהרת, אבל יש לה את המרכיב החמקמק שהופך אותה מקולב בגדים נאה לכוכבת. 2007 (צילום: AP)
נראית כמו חלום, עם כנפיים או בלעדיהן. ג'יזל, 2019 (צילום: Jamie McCarthy/GettyimagesIL)
נראית כמו חלום, עם כנפיים או בלעדיהן. ג'יזל, 2019 (צילום: Jamie McCarthy/GettyimagesIL)

ג'יזל בונדשן

סליחה, במי מדובר? ג'יזל – רק ג'יזל, כמו שר, כמו מדונה – חוגגת בסוף השבוע יום הולדת 39 ונחשבת לדוגמנית העשירה ביותר בעולם. כך שלא מספיק שהיא נראית כמו הגרסה המשופרת של ונוס, הצליחה להפוך למלאכית הכי סקסית בהיסטוריה של ויקטוריה'ס סיקרט וסימנה וי רומנטי על ליאונרדו דיקפריו (תו תקן הכרחי של כל דוגמנית-על בתחום ההלבשה התחתונה) – היא גם עשירה להשחית. צדק ואיזון בעולם? כנראה שלא.

 

חיוך שבאמת שווה מיליונים. 2000 (צילום: AP)
  חיוך שבאמת שווה מיליונים. 2000(צילום: AP)

   

  ג'יזל אוחזת בסיפור הקלישאתי של מי שהתגלתה באקראי על ידי צייד דוגמנים בקניון מקומי. בניגוד לרוב הסיפורים האלה, שמתחילים כך ומסתיימים בחלומות שבורים, היא המשיכה משם והפכה לדוגמנית הכי רווחית בהיסטוריה של האופנה. היא כיכבה על שערי מגזינים, הובילה תצוגות נחשבות ולפני שלוש שנים צעדה בטקס הפתיחה של האולימפיאדה בריו דה ז'נרו – כי בברזיל יודעים לעשות כבוד ליופי שעושה כסף.

   

  בשנת 2015 היא הודיעה על פרישה מהשתתפות בתצוגות אופנה, ומאז היא אכן ממעטת לצעוד, אבל ממשיכה לתרום את גופה ופניה לתעשיית האופנה ושומרת על מעמדה כמכונה להדפסת כסף.

   

  סללה את הדרך לג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר. בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט, 2006 (צילום: AP)
   סללה את הדרך לג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר. בתצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט, 2006(צילום: AP)

    

   למה אייקון? מאז שנות ה-80, שנשלטו באופן מוחלט על ידי הסופר מודלס, העניין המופרז שמגלה העולם בדוגמניות העל דעך לאטו. זאת אומרת, אנחנו עדיין מתבוננים בהשתאות על בנות יפות בבגדים מעטים, אבל אין להן יותר חצר מלכות וכתרים. האיט גירלס הנוכחיות הן כמו גחליליות: מפוזרות בכל מקום, אוספות עוקבים באינסטגרם, או לייקים ביוטיוב, מאירות לדקה ומוחלפות באחרות.

    

   ג'יזל היתה מי שהחזירה את ההדר שהיה שמור לדיוות מהאייטיז, והיחידה שלעצם נוכחותה בתצוגה או בקמפיין יש ערך כלכלי ברור. בכך היא סללה את הדרך לג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר, שמנסות לתפוס את מקומה ברשימת הדוגמניות העשירות. ג'יזל אולי לא הכי יפה ולא הכי זוהרת, אבל יש לה את המרכיב החמקמק שהופך אותה מקולב בגדים נאה לכוכבת.

    

   על המסלול בריו דה ז'נרו, 2007 (צילום: AP)
    על המסלול בריו דה ז'נרו, 2007(צילום: AP)

     

    היא נשואה לטום בריידי, כוכב פוטבול אמריקאי, וביחד הם אפילו יותר יפים ועשירים ממה שנחשב למוסרי. הם יכולים לנצח בקלות שלל "פאוור קאפלס" מההווה והעבר, כמו בראנג'לינה, קים וקניה, ג'ון לג'נד וכריסי טיגן, וכמובן בנט ושקד.

     

    נתוני הדוגמנית שלה משדרגים כל בגד שהיא לובשת לאורך השנים, והארון שלה הוא החלום הרטוב של פאשניסטות מכל קצוות תבל. היא נראית כמו חלום, עם כנפיים או בלעדיהן. ואם זה לא מספיק, יש לה גם מותג סנדלים מצליח. מעצבן, נכון? אפשר להתנחם בראיון שהעניקה בשנים האחרונות שבו התוודתה על תחושות של חוסר ביטחון והביעה חרטה על הניתוח להגדלת החזה שעשתה. איזה מזל, גם לברבי יש ימים עצובים.

     

    הביאה נוכחות אחרת אל עולם האופנה, שנוהג לשדר אפס נגישות. 2017 (צילום: AP)
     הביאה נוכחות אחרת אל עולם האופנה, שנוהג לשדר אפס נגישות. 2017(צילום: AP)

      

     למה לא? בגלל שהתרגלנו לראות בה "האקסית המיתולוגית" המאיימת בתקופה שבה יצאה בר רפאלי עם ליאונרדו דיקפריו. ויש גם את ספר הזיכרונות שהוציאה, "שיעורים: הדרך שלי לחיים מלאי משמעות", ששמו הדרמטי עומד בניגוד לתוכנו המשמים.

      

     ובכל זאת: ג'יזל הביאה נוכחות אחרת אל עולם האופנה, שנוהג לשדר ריחוק ארקטי ואפס נגישות. היא החזירה את הסקסיות למסלולי התצוגות והצליחה לערער את השלטון המוחלט של ה"הרואין שיק" בעזרת מראה קצת יותר בריא – במושגים של דוגמניות, כמובן.

      

     נתוני הדוגמנית שלה משדרגים כל בגד שהיא לובשת לאורך השנים. 2018 (צילום: AP)
      נתוני הדוגמנית שלה משדרגים כל בגד שהיא לובשת לאורך השנים. 2018(צילום: AP)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים