רותי רודנר (51) ובתה לילי פינס (8): "לא נהפוך למפלצות תהילה"

גיא פינס אומנם אחראי לפרסומם של כוכבים רבים בישראל, אך כעת אלה דווקא אשתו ובתם הקטנה שמתחככות באור הזרקורים עם קמפיין משותף: "כיף שמזהים אותך"

איתי יעקב

|

07.07.19 | 09:07

"יש בבית עיסוק בחיצוניות, ויכול להיות שבשנים האחרונות קצת יותר. אבל זה אף פעם לא בא על חשבון של דעת ותוכן". רותי רודנר ולילי פינס בצילומים לדלתא (צילום: גורן ליובנוציץ)
"יש בבית עיסוק בחיצוניות, ויכול להיות שבשנים האחרונות קצת יותר. אבל זה אף פעם לא בא על חשבון של דעת ותוכן". רותי רודנר ולילי פינס בצילומים לדלתא (צילום: גורן ליובנוציץ)
"אני אוהבת להצטלם ושיש עליי פוקוס". לילי פינס (צילום: גורן ליובנוציץ)
"אני אוהבת להצטלם ושיש עליי פוקוס". לילי פינס (צילום: גורן ליובנוציץ)
"כשאנחנו צעירים, אנחנו מסתכלים על גיל 50 באימה. אני רוצה לומר לנשים 'תסתכלו על עצמכן'". רותי רודנר עם הבת לילי (צילום: גורן ליובנוציץ)
"כשאנחנו צעירים, אנחנו מסתכלים על גיל 50 באימה. אני רוצה לומר לנשים 'תסתכלו על עצמכן'". רותי רודנר עם הבת לילי (צילום: גורן ליובנוציץ)
"אבא אמר לי לא לפחד ולהגיד את מה שאני חושבת". לילי פינס לדלתא (צילום: גורן ליובנוציץ)
"אבא אמר לי לא לפחד ולהגיד את מה שאני חושבת". לילי פינס לדלתא (צילום: גורן ליובנוציץ)

אשת הטלוויזיה רותי רודנר ובתה לילי פינס יושבות בחדר ילדים נינוח לבושות סט פיג'מה תואם בצבע ורוד עם הכיתוב Dreamer בשחור. אם ובתה שחצו את הקווים והפכו, במילים אחרות, ל"אייטם" שלרוב מטופל על ידי אב המשפחה, גורו הבידור והסלבס גיא פינס. עכשיו הן מתחככות באור הזרקורים יחד בצילומים לקטלוג הסתיו של מותג הלבשת הפנאי וההלבשה התחתונה דלתא.

 

עבור לילי, שתחגוג יום הולדת תשע בעוד ארבעה חודשים, מדובר במקצה שני, לאחר שבעבר הצטלמה למותג בגדי הילדים פלמינגו שעבורו גם צעדה על המסלול. בשביל רודנר, 51, מדובר בטבילת אש מול המצלמה, למרות שבעבר הספיקה לצעוד בתצוגה של רימה רומנו בשבוע האופנה של תל אביב. "אני אוהבת להצטלם ושיש עליי פוקוס", אומרת פינס הצעירה, "כיף להצטלם ושמאפרים ומסדרים לך את השיער". על אף גילה הצעיר, פינס ג'וניור מתגלה כאדם ורבלי, תקשורתי וחד אבחנה. אולי זה הבית שבו גדלה, ייתכן כי כמה טיפים מאבא סייעו לה. "הוא אמר לי לא לפחד ולהגיד את מה שאני חושבת", היא מגלה.

 

"כשאני הולכת לתחרויות של משחקי חשיבה כמו שחמט, אנשים לפעמים צוחקים כשמקריאים את השם וזה לא נעים" (צילום: גורן ליובנוציץ)
  "כשאני הולכת לתחרויות של משחקי חשיבה כמו שחמט, אנשים לפעמים צוחקים כשמקריאים את השם וזה לא נעים"(צילום: גורן ליובנוציץ)

   

  אם אצל לילי מדובר בחוויית ילדות בלתי נשכחת כחלק מהרפתקאות החופש הגדול – אצל רודנר הצילומים הם חלק מחגיגות כניסתה לעשור השישי לחייה. בשנה שעברה היא פרסמה באינסטגרם תמונה שלה לבושה בחולצה משובצת פתוחה במראה סקסי, כחלק מסדרת תמונות עירום אמנותי שעשתה לרגל יום הולדתה ה-50. "ויש גם מוטו", כתבה, "Live your heart out. תחיו את הלב שלכם בחוץ. כל כך הרבה פעמים שמעתי את העצה ההפוכה. כמה טוב שלא הקשבתי".

   

  השבוע היא נשמעת דבקה באותו אני מאמין. "כשאנחנו צעירים, אנחנו מסתכלים על גיל 50 באימה. אני רוצה לומר לנשים 'תסתכלו על עצמכן'", היא אומרת, "ברמת החוויה אין לי תחושת התכלות וסוף, להפך – הטמפרמנט והאנרגיה רק עולים. אני מרוצה עד כה. הלכתי להצטלם בעירום כדי לעבור חוויה של להסתכל על עצמי ולהשלים עם הגוף שלי ולקבל את עצמי במקום הכי לא מוסתר והכי חשוף. היה לי רצון לחגוג את זה, וגם לשחרר נשים אחרות מהפחד שברגע שיגלו או יגידו את הגיל שלהן, יחטפו אש דמיוניות".

   

   

  לילי פינס היא בתם השלישית והצעירה של רותי וגיא. אנה בת ה-17 עולה לכיתה י"ב, דויד בן ה-12 יתחיל השנה חטיבת ביניים, ולילי, שנולדה ב-4 בנובמבר, עולה לכיתה ד' בבית הספר לאמנויות בתל אביב. היא שרה, רוקדת היפ הופ כבר ארבע שנים, לומדת תיאטרון בבית הספר, מנגנת על פסנתר וגם משתתפת בתחרויות של משחקי חשיבה. את החופש הגדול היא צפויה לבלות בשתי קייטנות, ואם הכל ילך כשורה, בחודש הבא תצא עם המשפחה לחופשה בלונדון ופריז.

   

  רודנר, מהצד, מצננת את הלו"ז ומודה שהם "ספונטניים. מהמשפחות שלא סוגרות טיולים שנה מראש". בפסח יצאה המשפחה כולה לטיול מתוקשר באפריקה, שבו נדרשו ללילי מספר ימים כדי להסתגל לאווירה. "בשלושת הימים הראשונים לא היה לי כיף, אבל אחרי זה התחברתי", היא מספרת, "היו לי חוויות רבות. היינו בטרק מיוחד שבו הייתי הצעירה ביותר שטיילה בשמורה, ויום אחד נסענו בג'יפים לראות אריות שחיים על עצים, גורילות בהרים, וגם חזיר יבלות כמו פומבה מ'מלך האריות'".

   

  "אנחנו מחנכים את הילדים לעבוד עבור מטרה שהם מציבים לעצמם" (צילום: גורן ליובנוציץ)
   "אנחנו מחנכים את הילדים לעבוד עבור מטרה שהם מציבים לעצמם"(צילום: גורן ליובנוציץ)

    

   הטיול המתוקשר זכה לחשיפה ברשתות החברתיות של ההורים וגם בכתבה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות". לדברי רודנר, השיח על חשיפה תקשורתית עם הילדים הוא דיאלוג פתוח. הם מבינים את מחיר התהילה. ועדיין, גם למשפחת פינס יש גבולות בנושא פרסום הילדים. "שלושת הילדים שלנו חיות במה, ולפני כמה זמן חיפשו ילד לסרט. דויד מאוד רצה בזה, אבל התפקיד היה של ילד שמת, אז העדפתי שלא".

    

   מה הגבול?

   "הילדים שלי, ולשמחתי גם אבא שלהם, לא יהפכו למפלצות תהילה. אנחנו מחנכים את הילדים לעבוד עבור מטרה שהם מציבים לעצמם. כך שלצד 'הפרסום', תמיד יהיה צד שני של דעת, תוכן, אישיות והתנהגות".

    

   "אמא אמרה שהיא תפתח לי אינסטגרם, אבל עוד לא עשתה" (צילום: גורן ליובנוציץ)
    "אמא אמרה שהיא תפתח לי אינסטגרם, אבל עוד לא עשתה"(צילום: גורן ליובנוציץ)

     

    לילי, הרבה אנשים שמתפרסמים מאבדים את הפרטיות שלהם. זה יפריע לך?

    "לפעמים זה מפריע. כשאני הולכת לתחרויות של משחקי חשיבה כמו שחמט, אנשים לפעמים צוחקים כשמקריאים את השם וזה לא נעים. אבל גם כיף שמזהים אותך".

     

    רותי: "בהרבה מישורים, החיים מתקיימים מחוץ לרדאר התקשורתי. כשהבת הגדולה היתה קטנה, היא היתה הולכת עם גיא לאירועים ונכנסת לסטרס מהצלמים. הסברנו לה שהיא לא חייבת. אנחנו לא צריכים לראות את הסרט ראשונים ואפשר לקנות כרטיס לבד באיזה יום אחר הצהריים. הסברנו לה שאם היא רוצה ליהנות מהפריבילגיה, שתיקח בחשבון שיש יתרונות וחסרונות, והיא העדיפה לא להיות מאז בסיטואציה ציבורית. גם כשאנחנו יושבים במסעדה ואנשים מבקשים סלפי מגיא, הילדים מבינים שיש כאן איזה תן וקח שהוא חלק מהחיים. אנחנו מסבירים להם את זה מגיל צעיר מאוד".

     

    לילי פינס מתכוננת לצילומים של דלתא (צילום: גורן ליובנוציץ)
     לילי פינס מתכוננת לצילומים של דלתא(צילום: גורן ליובנוציץ)

      

     והנה סקופ: לבת של גיא פינס אין חשבון אינסטגרם. "אמא אמרה שהיא תפתח לי אינסטגרם, אבל עוד לא עשתה", מתלוננת לילי. רודנר, מצדה, לא מתקפלת: "אני מוכנה שיהיה לה חשבון שינוהל על ידי. היא לא ותרנית, אבל אני לא מפחדת מילדים כועסים. זה מוקדם מדי ואני עוצרת את זה".

      

     עד כמה נושא החיצוניות עולה לשיחות אצלכם במשפחה? עכשיו כשלילי מצטלמת, וגיא מציג באינסטגרם גוף חדש ושרירי.

     רותי: "יש בבית עיסוק בחיצוניות, ויכול להיות שבשנים האחרונות קצת יותר. בכל זאת, גיא עשה מהפך פיזי ונראותי גדול והוא חוגג את זה עם עצמו, אבל זה אף פעם לא בא על חשבון של דעת ותוכן. חשוב לי לסלול לילדים דרך בחיים, שגם בלי יופי חיצוני הם יבואו לעולם עם המון כלים וידע".

      

       

       

      ומה גילינו בארון של כוכבת הנוער והרשת אנה זק?

      בארון של אנה זק, 18: "נהנית לקרוא את התגובות הפחות נעימות עליי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
      בארון של אנה זק, 18: "נהנית לקרוא את התגובות הפחות נעימות עליי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד