טיטי על הירי בבן העדה האתיופית: "אם תשתקו בסוף זה יגיע גם אליכם"

מלכת היופי לשעבר מגיבה על פרשת סלומון טקה, בן העדה האתיופית שנורה למוות על ידי שוטר. "מסרבת להאמין שעוד ילד נקטף בטרם עת", היא כותבת באינסטגרם שלה

טל כהן ברקאי

|

02.07.19 | 16:16

"אסור לנו לתת יד ולשתוק". טיטי איינאו  (צילום: דודי חסון)
"אסור לנו לתת יד ולשתוק". טיטי איינאו (צילום: דודי חסון)

"כבר יומיים אני יושבת משותקת וחושבת מה לעשות מה לכתוב, מסרבת להאמין שעוד ילד נקטף בטרם עת!!", כך פותחת מלכת היופי לשעבר טיטי איינאו את הפוסט בו היא מתייחסת למותו של הנער סלומון טקה, בן העדה האתיופית, בעקבות ירי שבוצע על ידי שוטר ביום ראשון. "כל אירוע אלימות יגמר ברצח??? מה אין ברירה אחרת לפני ששולפים את הנשק ויורים על מנת להרוג ולא לנטרל?". 
 

"האם התירוץ הקבוע יהיה "השוטר הרגיש סכנה ממשית לחייו", היא כותבת. "ואני שואלת את עצמי איך לעזאזל ילדים בני 18 לא חמושים! יכולים לאיים על שוטר עם אקדח! באיזה מדינה אנחנו חיים? האם זה הצבע שלנו שמפחיד את השוטרים או הממשלה שנותנת יד ולא מטפלת באירועי הרצח הללו האם זה מה שמאפשר לאותם שוטרים בודדים להרוג ולחסל. לא לחשוב לפני ששולפים אקדח לעבר נער שעוד לא התחיל את חייו! אתם שקוראים את זה עכשיו תדעו שזה קורה במדינה הזו תדעו שאם תשתקו זה ימשיך ובסוף יגיע גם אליכם, נרצח פה ילד שעוד לא ראה כלום ולא חווה בחייו כלום, וזו צריכה להיות בעיה של כל המדינה ולא רק של העדה, זה קורה פה במדינה דמוקרטית, פה זה לא הארלם, זו מדינת ישראל".

 

הפוסט של טיטי בעמוד האינסטגרם שלה:

 

"אסור לנו לתת יד ולשתוק, חייבים להלחם למען העתיד של כולנו. המשטרה אמורה להגן עלינו, אבל את העדה שלי היא הורגת בשיטור יתר, באפליה, בזה שהם פשוט נכנסים לשכונות ששם אף אחד לא רואה ומפוצצים במכות צעירים איתיופים, בזה שכל ילד פה נפתח לו תיק על כלום ושום דבר.

תראו, אני בטוחה שיש שוטרים במשטרה שכן עושים את עבודתם נאמנה אבל על אלו שלא זה עולה בחיי אדם! תראו, היום אין שום אמון בן העדה לבן המשטרה ואין שום השתדלות של המשטרה לנסות לשנות את זה, אנחנו מסרבים לחיות בגטו המשטרתי הזה!

זו הבעיה של כל המדינה ורק התמיכה של כולם יעזרו לנו לשנות את התמונה. אם יש לכם שאלות תשאלו כי הרבה לא יודעים מה קורה בפנים אבל מחובתינו לתמוך במאבק הזה, כי היום זה אצלנו ומחר זה ינחת אצלכם בבית!! אחרי הכל כבר יש לנו שני הרוגים בפחות מחצי שנה!"

 

כזכור, טיטי השתתפה בהפגנת העדה האתיופית שהתקיימה במהלך חודש מאי בכיכר רבין. מתוך הדברים שאמרה אז לynet: "זה ייגמר בכך שאנחנו נקבל צדק ושוויון, זה כל מה שאנחנו מבקשים. אנחנו לא מבקשים שתקבלו אותנו, התאקלמנו יפה מאוד, אנחנו רוצים שוויון כמו כולם וצדק. כשאתה מזדהה עם משהו זה כבר לא משנה מה אתה ומי אתה. אתה פשוט בא עם הלב להפגין".

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד