לקראת עונת השיפוצים: איך בוחרים תאורה שתיתן אווירה נעימה בבית?

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תוצאות השיפוץ הוא התאורה. אז כיצד מתאימים את סוג התאורה הנכון לצרכים שלנו? המומחים של "דיל תאורה" משתפים בטיפים מנצחים לבחירת תאורה לבית

מוגש מטעם "דיל תאורה"

|

18.10.21 | 11:01

התאורה היא לב הבית, היא זו שעתידה לקבוע את האווירה, אורח החיים והזוויות של הריהוט בתוך החלל (צילום: סטודיו איטליה)
התאורה היא לב הבית, היא זו שעתידה לקבוע את האווירה, אורח החיים והזוויות של הריהוט בתוך החלל (צילום: סטודיו איטליה)
כאשר באים לתכנן את התאורה כחלק מתכנון הדירה, יש לקחת פרמטרים חשובים כגון מקורות האור, עיצוב בחלל, ריהוט עתידי, השתלבות אור טבעי ומלאכותי, ועוד (צילום: סטודיו איטליה)
כאשר באים לתכנן את התאורה כחלק מתכנון הדירה, יש לקחת פרמטרים חשובים כגון מקורות האור, עיצוב בחלל, ריהוט עתידי, השתלבות אור טבעי ומלאכותי, ועוד (צילום: סטודיו איטליה)
תכנון תאורה חכם יאפשר לנו להפחית את כמות האור בצורה נוחה על מנת לקבל אינטימיות ואווירה רגועה יותר, בעת הצורך (צילום: סטודיו איטליה)
תכנון תאורה חכם יאפשר לנו להפחית את כמות האור בצורה נוחה על מנת לקבל אינטימיות ואווירה רגועה יותר, בעת הצורך (צילום: סטודיו איטליה)
חשוב לתכנן במקביל את התאורה עם האלמנטים הנוספים של עיצוב הבית: צבעים לקירות, ריהוט, מרצפות, דלתות, אביזרים ועוד (צילום: חמידו סאלאח)
חשוב לתכנן במקביל את התאורה עם האלמנטים הנוספים של עיצוב הבית: צבעים לקירות, ריהוט, מרצפות, דלתות, אביזרים ועוד (צילום: חמידו סאלאח)

עונת השיפוצים הבלתי רשמית בפתח, ואלפי ישראלים נמצאים בעיצומו של תהליך בחירת רהיטים, צבעים ואריחים לחידוש הבית. אחד האלמנטים הקריטיים ביותר בשיפוץ הוא התאורה, אשר נותנת את הטון ואת האווירה בבית המחודש. אספנו את המומחים של דיל תאורה, אחת מהרשתות המובילות בישראל בתחום, כדי לקבל כמה טיפים מנצחים בבחירת התאורה הנכונה לשיפוץ הקרוב שלכם.

 

דיל תאורה הוקמה לפני כעשור, ומאז ביססה את מעמדה בתור מובילה בתחום התאורה בקרב אדריכלים, מעצבים והקהל הרחב. הרשת מקפידה להציע את גופי התאורה הטרנדיים ביותר בשוק של מותגי התאורה המובילים מחו"ל, ביניהם 'סטודיו איטליה', בנוסף לעיצובים חדשניים מיפן, צרפת, סין ועוד. הרשת מציעה מחירים נגישים לכל כיס על מנת לאפשר לקהל רחב יותר את האפשרות לתכנן תאורה נכונה בלי היסוס או התפשרות.

 

סוף מעשה במחשבה תחילה -לחשוב על התאורה כבר בשלב התכנון הראשוני

השלב הראשוני בעת התכנון הוא מחשבה על התאורה. התקציב ההתחלתי של התאורה אמור לעמוד לפחות על 10% מההוצאה על השיפוץ, ואם הנתון נשמע לכם גבוה, זה הזמן להבין שהתאורה היא לב הבית, היא זו שעתידה לקבוע את האווירה, אורח החיים והזוויות של הריהוט בתוך החלל. התאורה עוטפת את המבנה בצבע, מוסיפה ערך לעיצוב נכון, ומשפיעה על האנרגיה של כל החללים בבית.

 

כאשר באים לתכנן את התאורה כחלק מתכנון הדירה, יש לקחת פרמטרים חשובים כגון מקורות האור, עיצוב בחלל, ריהוט עתידי, השתלבות אור טבעי ומלאכותי, ועוד.

 

משחקי האור חשובים לא פחות מעיצוב התאורה עצמה. כל אזור בבית צריך לקבל את גוון האור המתאים לו - למשל, בסלון, בחדר השינה ובפינת האוכל, נרצה תאורה רכה ונעימה. במטבח ובחלל העבודה, לעומת זאת, חשוב יותר לקבל תאורה חזקה ובהירה.

 

עוד מרכיב בתכנון התאורה הוא חיסכון באנרגיה ובעלויות. תכנון תאורה חכם יאפשר לנו להפחית את כמות האור בצורה נוחה על מנת לקבל אינטימיות ואווירה רגועה יותר, בעת הצורך. עוצמת אור גדולה מידי לזמן רב, אשר תגרום לאווירה לא רגועה, תחזוקה מסורבלת, בזבוז כסף ואנרגיה.

 

תאורת אווירה (צילום: סטודיו איטליה)
  תאורת אווירה(צילום: סטודיו איטליה)

   

  חשוב להבחין בין תאורה פונקציונלית לתאורת אווירה

  כאשר חושבים על תאורה במהלך שיפוץ, צריך לקחת בחשבון שני סוגי תאורה: פונקציונלית, ותאורת אווירה.

   

  תאורה פונקציונלית נועדה לעזור לנו לשמור על התנהלות נעימה ובטוחה בחיי היום-יום. תאורה מסוג זה תכלול גופים אשר מסוגלים להאיר חללים פתוחים ורחבים כמו אזור המטבח, חדר השינה או חלל עבודה ולמידה.

  תאורת אווירה הינה תאורה משלימה, המהווה חלק אינטגרלי בעיצוב החלל: מנורת שולחן, מנורה צמודת קיר, וכד'. בעת צפייה בסרט, למשל, רצוי לכבות את התאורה המרכזית ולהדליק תאורת אווירה נעימה ואינטימית.

   

  בהיבט זה, חשוב לזכור שני דברים: ראשית, שני סוגי התאורה חשובים ומהותיים ואין לוותר על אחד מהם, יחד עם זאת יש לשמור על איזון בין שניהם. אל תתפתו להציב הרבה גופים של תאורת אווירה, תוך הזנחת התאורה הפונקציונלית, משום שתקבלו בית חשוך מידי להתנהלות יום-יומית. מצד שני, חשוב לשלב תאורת אווירה, למצבים בהם המטרה היא להשלים את האור הקיים למצב אופטימלי.

   

  תאורה פונקציונלית (צילום: חמידו סאלאח)
   תאורה פונקציונלית(צילום: חמידו סאלאח)

    

   לא לשכוח לסנכרן את התאורה עם העיצוב הכולל

   בזמן שאתם מתאימים את התאורה לצרכים שלכם, אסור לשכוח להתאים אותה גם לעיצוב הכולל של הבית. אם בחרתם בסגנון כפרי, תוכלו לבחור בתאורת שנדליר קלאסי מעל לשולחן האוכל או בסלון. מי שמעדיף עיצוב מודרני, יכול לבחור תאורה ישרה וחלקה, המכתיבה טון עיצובי פשוט ונקי.

    

   לכן, חשוב לתכנן במקביל את התאורה עם האלמנטים הנוספים של עיצוב הבית: צבעים לקירות, ריהוט, מרצפות, דלתות, אביזרים ועוד. ניתן בהחלט לבחור גוף תאורה בעיצוב שונה מהסביבה, כדי שייתן ניגודיות בולטת - הדבר החשוב הוא לעשות את כל ההחלטות באופן מודע, ובסנכרון מלא לשאר המרכיבים.

    

   ומה עם הטרנד המוביל לשנת 2019 בתאורה?

   כמו בכל שנה , גם בתחום התאורה ישנם טרנדים מתחלפים. השנה זו לגמרי שנת ה"פלפון" (גופי תאורה צמודי תקרה). כמו כן, בחללים גדולים כמו סלון, מטבח, חדרי שינה ובחצר הבית ניתן לשלב את טרנד זה. ההתקדמות הטכנולוגית חיזקה את מעמד צמודי התקרה וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של עיצובים ואפקטים כמו תאורה פלורסנטית, לד המספקות פתרון דקורטיבי ,עוצמתי, בטוח, חסכוני ובריא.

    

   פתרונות תאורה לכל מטרה (צילום: סטודיו איטליה)
    פתרונות תאורה לכל מטרה

     

    טיפים מנצחים בבחירת תאורה - לשיפוץ מוצלח וחסכוני

    המומחים של דיל תאורה אספו עבורכם את הטיפים המוכחים לשיפוץ מוצלח, ומאחלים לכם שיפוץ מהנה ויעיל בקיץ הקרוב:

     

    • בחללים פתוחים רצוי שגוון התאורה יהיה אחיד - משום שמדובר באופן ספייס, חשוב שיהיה אותו גוון אור כשאנחנו מדליקים את כל התאורה יחד, כדי לשמור על הרמוניה ונוחות ראייה.
    • אם הכיוון שלכם הוא וינטג' – כדאי לשלב גופי תאורה משולבי זכוכית ונועזים. בעיצוב מודרני, לעומת זאת, התרכזו בגופי תאורה עם קווים עדינים וישרים.
    • עיצוב כפרי מכתיב גם את טווח הצבעים- התאימו את התאורה לעיצוב עם צבעי עץ וצבעים חמים יותר. בעיצוב מודרני בחרו בצבעים שקטים ורגועים יותר.
    • מעל פינת האוכל מומלץ לתלות מנורה המקנה יותר נפח ונוכחות, בעוד שבחדרים כדאי לבחור בגופי תאורה צמודה תקרה ובגוון שקט יותר.
    • התאורה באזור המטבח חייבת להיות חזקה וחסכונית, משום שהאור בחלל זה דולק במשך שעות רבות. תאורת לד חזקה וטובה תהוו פתרון מושלם לצרכי המטבח.

     

     

    בחללים פתוחים רצוי שגוון התאורה יהיה אחיד (צילום: סטודיו איטליה)
     בחללים פתוחים רצוי שגוון התאורה יהיה אחיד(צילום: סטודיו איטליה)

      

      

     רשת דיל תאורה - שילוב מושלם בין טרנדיות, מומחיות, איכות ומחיר

     תאורה היא לא תחום בלעדי של מעצבי הפנים - המומחים המנוסים של רשת דיל תאורה, המחכים לכם ב-14 סניפי הרשת ברחבי הארץ, מספקים לקהל הרחב (ולבעלי מקצוע) ייעוץ וסיוע בקבלת החלטות והתאמת גופי תאורה לחללי הבית השונים. היועצים ילוו אתכם החל ממיפוי הצורך הראשוני, ועד התכנון בפועל ורכישת התאורה. בחלק מהסניפים תוכלו להרכיב תאורה אישית באמצעות בחירת גוף התאורה, סוג האור והעיצוב, בהתאם לחלומות ולרצונות שלכם. אולמות התצוגה של דיל תאורה חושפים אתכם לעולם שלם ורחב של פתרונות תאורה המספקים מענה עיצובי ופונקציונלי גם יחד.

      

     דיל תאורה מקפידה להתעדכן בטרנדים הלוהטים והאיכותיים ביותר מחו"ל. בחנויות הרשת תמצאו גופי תאורה של חברת הבוטיק האיטלקית 'סטודיו איטליה', למשל, המאפשרים לכם ליהנות משיק אירופאי במחירים לכל כיס. הרשת מציגה בנוסף מותגים בינלאומיים מגרמניה, ספרד, סין ועוד. בסניפי הרשת תמצאו מגוון עצום של סוגי תאורה, כגון צמודי תקרה, מנורות תלייה, תאורת גינה, תאורה למשרדים ובניינים, במגוון סגנונות כגון קלאסי, יוקרתי, רומנטי או רטרו במחירים נגישים שיאפשרו עיצוב נוח ונכון לכל כיס.

      

     אם אתם עומדים לפני שיפוץ, זה הזמן להבין את החשיבות המכרעת של התאורה על חיי היום-יום שלכם בטווח הרחוק, ולהגיע לסניפי דיל תאורה כדי לבחור פתרונות טרנדיים, ברמת גימור גבוהה - הכל במחירים נוחים ובפריסה ארצית.

      

     מאירים את הבית עם דיל תאורה. היכנסו

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד