רונן? אתה מתחתן: ארגנה חתונה בהפתעה לבן זוגה בסיוע שף מפורסם

אחרי זוגיות של עשור ושני ילדים, החליטה נעמה שחר לארגן חתונה לה ולבן זוגה רונן, ללא ידיעתו. האיש שנבחר לבשר לו על כך היה לא אחר מהשף יוסי שטרית

נעמה שחר. "במשך כל הערב, רונן אמר לי: 'רגע, באמת הכל מוכן? יש כבר אולם? יש כבר רב?" (צילום: צביקה טישלר)
נעמה שחר. "במשך כל הערב, רונן אמר לי: 'רגע, באמת הכל מוכן? יש כבר אולם? יש כבר רב?" (צילום: צביקה טישלר)

נעמה שחר (‭,(29 ‬ בעלת רשת גנים "גן השחר", בזוגיות עם רונן גורביץ, אמא לשניים, גרה בחולון:

 

"את רונן, בן זוגי, הכרתי לפני עשור. אני הייתי אז בת 19 והוא בן 40, גרוש ואב לשני ילדים. רונן היה הבוס שלי. הייתה לו אז חנות צעצועים ואני עבדתי אצלו כמוכרת. בהתחלה היינו רק חברים טובים, אבל אחרי שנה מערכת היחסים בינינו הפכה לרומנטית. אנשים מסביב כמובן תהו למה אני יוצאת עם מישהו שמבוגר ממני ב־20 שנה ואבא לילדים, אבל אחרי שהמשפחה שלי והחברים פגשו את רונן, הבחירה שלי בו הייתה ברורה לכולם.

 

האזינו לכתבה (הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה – המרכז לתרבות מונגשת)

האזינ ולכתבה המלאה

האזינ ולכתבה המלאה

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

כמה חודשים אחרי שהתחלנו לצאת כבר עברנו לגור ביחד. בהמשך למדתי ליווי התפתחותי, ויחד עם רונן הקמתי גן ילדים, שעם הזמן הפך לרשת שהיום מונה שלושה סניפים. הבאנו לעולם שני ילדים משלנו: דניאל (חמש) וליאן (שלוש וחצי). על שלב החתונה, לעומת זאת, דילגנו. ראיתי מהצד את הגירושים של רונן ואת מה שהוא עבר, וחשבתי שזה מיותר. הרגשתי שעדיף לנו בלי זה.

"במהלך סידורי החתונה, בכל מקום אנשים התפלאו ושאלו: 'אבל איפה החתן?', 'את בכלל בטוחה שהוא יסכים?'. גם בני המשפחה שלי היו בשוק"

 

ביום האהבה לפני שנתיים וחצי, רונן הפתיע אותי עם בלונים ושלט שעליו כתוב 'האם תינשאי לי?'. אבל מבחינתי זה היה רק סוג של הצהרת כוונות, הדרך של רונן להגיד לי שאני האישה של חייו. לא דיברנו אחרי זה על תכנוני חתונה והמשכנו כרגיל.

 

לפני חודשיים הבנתי שיום הולדתו ה־50 של רונן מתקרב, ושאני חייבת לארגן בשבילו משהו מיוחד. ואז עלה לי רעיון: לארגן חתונה בהפתעה. לסגור את כל מה שצריך ללא ידיעתו, כשהוא יצטרך רק להגיע לחופה. החלק הקל היה בכל מה שקשור אליי: סגירת שמלה, עיצוב שיער, איפור. אבל הקושי עלה כשהתחלתי לארגן דברים כמו אולם אירועים, די־ג'יי, צלם, קייטרינג. לא יכולתי למשוך סכומים גדולים מהחשבון המשותף שלנו בלי שהוא ירגיש. ואז חשבתי על פתרון יצירתי: ביקשתי מאחת העובדות שלנו בגן שתבקש ממנו הלוואה של עשרת אלפים שקל, וסמכתי על טוב הלב שלו ועל כך שהוא ייתן לה. וכך היה: הוא נתן לה מיד את הכסף, היא נתנה לי אותו במזומן וכך יכולתי להמשיך ולהתקדם בתכנונים.

 

כמובן שבמהלך סידורי החתונה, בכל מקום אנשים התפלאו ושאלו: 'אבל איפה החתן?', 'את בכלל בטוחה שהוא יסכים?'. גם בני המשפחה שלי היו בשוק. אחי אפילו אמר לי: 'תביאי בחשבון שהוא יכול להגיד לך שהוא לא רוצה להתחתן. אולי כדאי שתתחילי לחפש חתן חדש'.

 

רונן ונעמה עם ההזמנה לחתונה בהפתעה (צילום: אלבום פרטי לשימוש הכתבה בלבד)
  רונן ונעמה עם ההזמנה לחתונה בהפתעה(צילום: אלבום פרטי לשימוש הכתבה בלבד)

   

  השלב הכי קשה בתכנון היה נושא הרבנות. בשביל זה כבר הייתי חייבת את רונן איתי, ולא ידעתי מה אני עושה. בסופו של דבר החלטתי לבחור בחתונה רפורמית. פניתי ליותם יזרעאלי, הרב שחיתן זוגות בריאליטי 'חתונה ממבט ראשון', ואחרי שהוא שמע על תוכנית ההפתעה שלי, הוא הסכים לקחת בה חלק.

  "כשרונן ראה את ההזמנה לחתונה הוא היה בהלם. הוא כל כך התרגש, שבמקום לחבק אותי הוא לא הפסיק לחבק את יוסי שטרית" 

   

  קבעתי את החתונה ל־5 ביולי, ורציתי לבשר על כך לרונן ביום הולדתו, ב־29 ביוני. ואז, לפני שבועיים, יצאנו לאירוע למען נוער בסיכון שארגנה עיריית תל־אביב. בדיוק ביום הזה קיבלתי את ההזמנות לחתונה מהדפוס, ורגע לפני שיצאנו מהבית דחפתי הזמנה אחת לכיס של השמלה. אמרתי לעצמי: 'אם ההזמנה תישאר בכיס במהלך הנסיעה לאירוע, אולי אספר לו כבר הערב'.

   

  האירוע עצמו כלל ארוחת טעימות של השפים הכי מפורסמים בארץ והגיעו אליו גם בני משפחתי. כשישבנו סביב השולחן, רונן הבחין ביוסי שטרית. הוא צופה אדוק ב'משחקי השף' ואוהב מאוד את יוסי. הוא אמר: 'איזה מגניב יהיה אם יוסי יבוא לשולחן שלנו ויגיד לנו שלום'. באותו רגע היה לי ברור מה אני עושה: הלכתי למטבח, ניגשתי ליוסי ואמרתי לו: 'אתה רואה שם בשולחן ההוא את הבחור עם המשקפיים? הוא הולך להיות בעלי. ארגנתי לנו כבר את כל ענייני החתונה והוא לא יודע על זה כלום. הוא מעריץ גדול שלך ואני רוצה שאתה תיתן לו את ההזמנה לחתונה שלנו'. יוסי היה כל כך נחמד ומיד שמח לשתף פעולה. כמה דקות לאחר מכן הוא ניגש לשולחן שלנו ואמר 'רונן?'.

   

  השך יוסי שטרית מגיש לרונן את ההזמנה לחתונה (צילום: אלבום פרטי לשימוש הכתבה בלבד)
   השך יוסי שטרית מגיש לרונן את ההזמנה לחתונה(צילום: אלבום פרטי לשימוש הכתבה בלבד)

    

   רונן היה בשוק, הוא לא הבין איך יוסי יודע איך קוראים לו. ואז יוסי המשיך: 'בת הזוג שלך תכננה עבורך משהו ואני אמור למסור לך את זה'. כשרונן ראה את ההזמנה הוא בכלל היה בהלם. הוא כל כך התרגש, שבמקום לחבק אותי הוא לא הפסיק לחבק את יוסי. אחרי זה, במשך כל הערב, הוא אמר לי: 'רגע, באמת הכל מוכן? יש כבר אולם? יש כבר רב?'. עברו כמה ימים עד שהוא הצליח לעכל את הכל. לשמחתי הגדולה הוא אהב את כל מה שארגנתי. הוא אמר שמבחינתו זה להיט שהגבר לא צריך להיות מעורב.

    

   שורה תחתונה: אני מאוד ממליצה לנשים לעשות כמוני, אבל חשוב לדעת בביטחון שבן הזוג יסכים להתחתן. אחרת זה כבר אובר אקסטרים".

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד