אהבה ללא גבולות: נשואים ומגדלים ילדה - וחיים בשתי יבשות נפרדות

הוא נדלק עליה בטינדר, ולא שם לב שהיא במדינה אחרת. היא שאלה בדייט הראשון אם יש מצב לחתונה. הדיפלומטית ויולט דיאצ'נקו וערן בראשי מציגים זוגיות אחרת

ויולט דיאצ'נקו וערן בראשי. "גם אם ויולט תרצה להמשיך עם שליחויות עוד עשר שנים, אני אתמודד עם זה. לא הייתי רוצה לקבל אישה ממורמרת" (צילום: דנה קופל)
ויולט דיאצ'נקו וערן בראשי. "גם אם ויולט תרצה להמשיך עם שליחויות עוד עשר שנים, אני אתמודד עם זה. לא הייתי רוצה לקבל אישה ממורמרת" (צילום: דנה קופל)
כבר בדייט הראשון של ויולט דיאצ'נקו וערן בראשי, היא שאלה אותו אם הוא מעוניין להתחתן איתה. לא מתישהו בעתיד – בקיץ הקרוב. חושבות שבראשי נטש את הדייט ונס על נפשו? תחשבו שנית. "הכימיה בינינו הייתה מיידית, וכבר בדקות הראשונות ידעתי שאני רוצה להתחתן איתו", מסבירה ויולט. "ישבנו במסעדה, והיה די ברור לשנינו שזה הולך לכיוון רציני. ואז שאלתי אותו מה הוא מתכנן להמשך הדרך ואם אני משתלבת בתוכניות שלו. הוא אמר שהוא מחפש קשר רציני ורוצה להתחתן ולהקים משפחה, אבל צריך זמן כדי שנכיר לעומק. אמרתי לו: 'תקשיב, אני רוצה חתונת קיץ!' אז הוא ענה: 'טוב, אז אפשר בקיץ הבא, עוד שנה וחצי'. עניתי: 'לא, אני רוצה להתחתן בקיץ הזה'. הוא הרים גבה. אמרתי לו: 'טוב, תגיד לי, כן כן - לא לא', והוא ענה: 'כן'".
ויולט: "בדייט הראשון אמרתי לו: 'אני רוצה להתחתן בקיץ הזה'. הוא הרים גבה. אמרתי לו: 'כן כן - לא לא', והוא ענה: 'כן'"

 

רצינית?

"ידעתי מה אני רוצה ממנו מהרגע הראשון שראיתי אותו, ולא ראיתי טעם בהסתרת כוונות או במשחקים. אם האדם הנכון יושב מולי, למה אני צריכה לחכות שנה או שנתיים עד שאתחתן איתו?"

 

אני בהלם.

"אם לא הייתי חושבת שאקבל תשובה חיובית, לא הייתי שואלת. זה אלף־בית בדיפלומטיה: אתה לא שואל שאלות שתקבל עליהן תשובה שלילית".

 

בסיפור האהבה של ויולט וערן אין כמעט שום דבר שגרתי. כשהכירו הוא חי בישראל והיא בסנט־פטרסבורג, רוסיה; הוא טס 3,000 קילומטר על מנת להיפגש איתה לדייט ראשון; וכעבור כשבועיים בלבד כבר הציע לה נישואים. גם כיום, כשהם כבר הורים לאריא בת השנתיים, בני הזוג חיים ביבשות נפרדות: היא מתגוררת עם בתם בסופיה, שם היא מכהנת כסגנית שגריר ישראל בבולגריה, ואילו הוא גר בתל־אביב ומנהל כאן את עסק הבנייה שלו. בעקבות מערכת היחסים יוצאת הדופן הזו, השניים מככבים בסדרת הדוקו "רילוקיישן" (כאן 11, ימי שלישי ב־21:10) העוקבת אחר שלוש משפחות ישראליות העוברות למדינה אחרת לצורכי עבודה.

 

צפו בערן וויולט בפרק הראשון ב"רילוקשיין"

 

פותחת קופסאות טונה

ויולט (33), ילידת אוזבקיסטן, עלתה ארצה עם הוריה בגיל תשע, והמשפחה התמקמה בנתיבות. כשהייתה ילדה, היא מספרת, "הייתי צופה עם המשפחה במשך שעות בחדשות מכל העולם, ואחר כך היינו דנים בהן". כתלמידת תיכון כבר הוזמנה לייצג את ישראל בכנס מנהיגים צעירים בארצות־הברית. בצבא שירתה בחיל התקשוב, ולאחר שחרורה החלה לעבוד בחברת הייטק. בגיל 23 ניגשה לתחרות מלכת היופי של "לאשה" והגיעה לעשיריית הגמר.

 

משם המשיכה לתואר ראשון במדעי המדינה ובבלשנות באוניברסיטת בן־גוריון. "המטרה הייתה להגיע לשירות החוץ", היא מסבירה, "זה משהו שתמיד רציתי. כילדה באוזבקיסטן נאמר לי לא פעם שלא להסגיר את זהותי היהודית. כשהגעתי לישראל, ידעתי שאני רוצה לתרום את חלקי לחיזוק המדינה". היא התקבלה לקורס צוערים של משרד החוץ, ותפקידה הראשון היה בסנט־פטרסבורג, רוסיה. בדיוק אז, לפני שלוש שנים, הכירה את ערן באפליקציית ההיכרויות "טינדר".

ויולט: "אנשים שעושים צעד בשביל אהבה זה לא נואש, זה הרואי - ובחורות שמוכנות לשים את הלב שלהן על השולחן הן חזקות ולא נואשות.אז כן, אני נואשת גאה. תראי מה ה'נואש' הזה הביא לי, את בעלי!"

 

מה דיפלומטית עושה בטינדר? את אמורה להכיר בני זוג בקבלות פנים יוקרתיות.

"אנשים חושבים שדיפלומטים מבלים כל הזמן במסיבות קוקטייל וארוחות פאר. הפער בין זה ובין קופסאות הטונה שאני פותחת הוא עצום. אני נפגשת עם המון אנשים, אבל חיפשתי חתן ישראלי כשר. זמן קצר לפני גיל 30, אמא שלי ישבה עליי חזק והתחילה לדבר איתי על הקפאת ביציות. הייתי שקועה בעבודה בחו"ל, אז הייתי צריכה להחליט: או הקפאת ביציות או חתן. בדיוק חברה סיפרה לי שיש פונקציה בטינדר שמאפשרת לבחור מיקום, בתשלום סמלי. שילמתי ובחרתי בקטגוריית המיקום את ישראל. ערן היה הבחור השני או השלישי שקפץ מולי".

 

מה אהבת אצלו?

"ראית איך הוא נראה? זה היה הדבר הראשון ואני לא הולכת להתכחש לזה, כי משיכה היא לא מילה גסה".

 

ערן (35) גדל בירושלים, שירת בחיל השריון ועבד בעסק הבנייה המצליח של אביו מיום שחרורו מצה"ל. לפני שש שנים הקים עסק עצמאי לעבודות גמר ותוספות בנייה. בתזמון מושלם, גם עליו הופעל לחץ משפחתי: שבועות ספורים לפני שהכיר את ויולט, ערכו איתו אמו ואחותו שיחה. "הגיע הזמן שתהיה רציני", אמרו. "אני לא מתכוון להתחתן", ענה, "בגיל 50 אביא ילד לעולם עם מישהי באמצעות הסכם". בדיוק כשחשב למחוק את אפליקציית טינדר ממכשיר הטלפון, הבחין בוויולט.

 

בתחרות מלכה היופי (שישית מימין). "לא רציתי להיות דוגמנית מעבר לתחרות, רק לייצג את ישראל" (צילום: ששון משה ועידן נתנאל)
  בתחרות מלכה היופי (שישית מימין). "לא רציתי להיות דוגמנית מעבר לתחרות, רק לייצג את ישראל"(צילום: ששון משה ועידן נתנאל)

   

  מה הדליק אותך אצלה?

  "בהתחלה, המראה שלה. הופתעתי שהיא מדברת עברית, גם בגלל השם שלה וגם בגלל המראה שלה, שהוא לא הכי מקומי. רק בהתכתבות השנייה הבנתי שהיא נמצאת במרחק 3,000 ק"מ ממני, בסנט־פטרסבורג".

   

  "הוא היה המום מהתמונות שלי, ולכן לקח לו הרבה זמן עד שהסתכל איפה אני נמצאת", צוחקת ויולט, "הוא אומר עד היום שגם אם היה כתוב בכרטיס שלי שאני רוצחת סדרתית, הוא לא היה שם לב לזה. הוא שאל: 'רגע, איפה את בעצם? את בטיול? מתי את חוזרת הביתה?' עניתי: 'אולי בעוד שנתיים'. הוא אמר: 'מה שנתיים?' רק אחרי שההיכרות העמיקה סיפרתי לו שאני סגנית הקונסול הכללי בסנט־פטרסבורג ועוברת בקרוב למוסקבה, לתקופה לא ידועה. הוא הבהיר מיד שיש לו עסק עצמאי, ושהוא לא מתכוון לעזוב את ישראל".

  "הרמתי טלפון לרב שלי ז"ל. הוא ידע הכל על אדם לפי השם. ברגע שאמרתי לו 'ויולט', הוא אמר: 'אין לך מה לחשוב בכלל. קח את הטיסה הראשונה'. ניתקתי את השיחה והזמנתי כרטיס טיסה"

   

  איך בכלל הגעתם לדבר על פגישה, כששניכם כל כך מחויבים לקריירה שלכם, במדינות שונות?

  "זה נראה לי טבעי. למה אנשים לא מתאמצים היום בשביל אהבה? למה משקיעים רק במשהו קרוב ונוח? אם זה לא ברחוב המקביל, אז לא עושים כלום? כשרוצים זוגיות צריך להתאמץ. גודל המתנה כגודל ההשקעה. התכתבנו במשך שבועיים וחצי, ואז הוא שאל אותי: 'טוב, אז מתי את באה לפגוש אותי בארץ?' עניתי: 'זו השאלה הלא נכונה'. הוא אמר: 'אוקיי, אני סוגר כרטיס טיסה'".

   

  ערן, מה גרם לך לטוס לרוסיה בשביל דייט?

  "הרמתי טלפון לרב שלי ז"ל. הוא ידע הכל על אדם לפי השם. ברגע שאמרתי לו 'ויולט', הוא אמר: 'אין לך מה לחשוב בכלל. קח את הטיסה הראשונה'. ניתקתי את השיחה והזמנתי כרטיס טיסה. כל החברים חשבו שאני בהזיה. לאף אחד זה לא נשמע הגיוני".

   

  אדם מהצד עשוי לחשוב שהיית נואש.

  "אם מישהו חושב את זה, שיחשוב. לא היו חסרות לי אפשרויות בתל־אביב, כמו שלה לא. מההיכרות עם ויולט הבנתי שמדובר במשהו מיוחד. אמרתי לעצמי שאם זה לא ילך, מקסימום נסעתי לטיול ברוסיה".

  ויולט: "אנשים שעושים צעד בשביל אהבה זה לא נואש, זה הרואי - ובחורות שמוכנות לשים את הלב שלהן על השולחן הן חזקות ולא נואשות. אם אני חייבת להשתמש במילה הזו, אז כן, אני נואשת גאה. תראי מה ה'נואש' הזה הביא לי, את בעלי!"

   

  בדייט הראשון. "נסעתי בידיעה שזה הולך להיות רציני" (צילום: אלבום פרטי)
   בדייט הראשון. "נסעתי בידיעה שזה הולך להיות רציני"(צילום: אלבום פרטי)

    

   היריון לבד? נו פרובלם

   כשערן נחת בסנט־פטרסבורג, ויולט שלחה נהג שיאסוף אותו למלון, שלחה אותו לנוח והודיעה לו שבערב יגיע נהג שיאסוף אותם מהמלון למסעדה רומנטית שבה הזמינה שולחן.

    

   עשית את כל התפקידים הגבריים המסורתיים בחיזור.

   "איך אנחנו בשנת 2019 ועדיין מדברים על תפקידים גבריים ונשיים במערכות יחסים? מה שצריך לעשות, עושים. כשאני ביקרתי בארץ, ערן היה זה שארגן ועשה. זה לא אישיו. ערן לא הרגיש מאוים מהכוח הנשי שלי".

   ויולט: "הוא כל הזמן צוחק שזה היה טוב מכדי להיות אמיתי, שהוא חשב שזו בטח איזו הונאה ושברגע האמת יבוא איזה רוסי ויחטוף אותו. עד הרגע האחרון הוא חשש".

    

   הפגישה הראשונה בין השניים התקיימה כשוויולט הגיעה לאסוף את ערן למסעדה. "ערן הגיע בחולצה לבנה מכופתרת מגוהצת, כל שערה במקום, שופוני, כולו חתיך כזה, מריח טוב. עוד לפני שנכנסתי למלון הרחתי את הבושם שלו. כשנפגשנו, הוא היה מופתע שזו באמת אני ושכל זה באמת קורה".

    

   למה?

   "הוא כל הזמן צוחק שזה היה טוב מכדי להיות אמיתי, שהוא חשב שזו בטח איזו הונאה ושברגע האמת יבוא איזה רוסי ויחטוף אותו. עד הרגע האחרון הוא חשש".

    

   ערן, איך החלטת בשנייה להתחתן איתה?

   "כשטסתי לשם כבר הבנתי שאני לא בדרך לדייט רגיל. נסעתי בידיעה שזה הולך להיות רציני".

    

   כשוויולט הגיעה לביקור בארץ, שבועיים מאוחר יותר, ערן חיכה לה בשדה התעופה כשהוא אוחז בבובת דובי ענקית. בימים הבאים השניים ביקרו את הוריה של ויולט ואת הוריו של ערן. באחד הערבים נסעו למרינה בהרצליה, שם הזמין ערן שיט ביאכטה. "שטנו אל תוך השקיעה, שתינו יין, אכלנו ארוחה", משחזרת ויולט, "פתאום ערן כרע ברך ושלף טבעת. אמרתי ישר 'כן'. זה היה מאוד מרגש. זו הייתה הפעם הראשונה בחיים שלי שלא היו לי ספקות בקשר למה שאני רוצה. כשאת יודעת, את יודעת".

    

   בזכות מה זה הצליח הפעם?

   "עם ערן הכל היה ישר על השולחן. אם הייתי מתנהלת עם ערן כמו שהתנהלתי עם בני זוג קודמים, לא הייתי נשואה לו היום".

    

   איך הגיבו סביבכם כשהודעתם שאתם מתחתנים?

   ערן: "החברים שלי נפלו מהרגליים. אף אחד לא עיכל את זה בצורה חלקה, אבל לא עניין אותי מה יגידו. הבנתי שיש לי עסק עם בחורה מיוחדת ולא ראיתי לנכון לבזבז זמן והזדמנות".

    

   חודש אחרי ההיכרות כבר החלו ההכנות לחתונה, שנחלקו בין השניים. "ערן הלך לטעימות עם חבר טוב, אז כל הזוגות שהיו איתם בטעימות חשבו שהם זוג גייז שמתחתן. לך תסביר לכולם שאשתך המיועדת גרה ברוסיה. בשלב מסוים נמאס לו לענות על שאלות והוא ענה: 'כן, זה בן הזוג שלי'. בסוף צחקנו על זה שלאנשים קל יותר לקבל את זה שאתה גיי ומתחתן מאשר שאשתך עובדת בחו"ל. אשרינו, מצבנו טוב במדינה".

    

   החתונה נערכה ביולי 2016 בנמל תל־אביב. זמן קצר לאחר מכן יצאה ויולט לתפקידה הבא, נספחת התרבות בשגרירות ישראל במוסקבה. ערן טס עמה לחודש וחצי וסייע לה בהתאקלמות. "זה היה ירח הדבש שלנו", מספרת ויולט.

    

    

   ערן וויולט בחתונה (צילום: משה רביב)
    ערן וויולט בחתונה (צילום: משה רביב)

    ויולט: "לפגישות שלנו לא הייתה חוקיות. לפעמים הוא היה בא פעם בחודש ולפעמים הגיע לשבועיים. מובן שזה עוזר מאוד, גם היום, שהוא אדון לעצמו. אם הוא היה שכיר, זה לא היה מתאפשר"

     

    עם שובו ארצה, ערן התחיל לטוס לביקורים במוסקבה לפי עומס העבודה. "לפגישות שלנו לא הייתה חוקיות. לפעמים הוא היה בא פעם בחודש ולפעמים הגיע לשבועיים. מובן שזה עוזר מאוד, גם היום, שהוא אדון לעצמו. אם הוא היה שכיר, זה לא היה מתאפשר".

     

    חודשיים לאחר החתונה, גילתה ויולט שהיא בהיריון. "נהגתי לפסטיבל סרטים גדול שעשיתי ברוסיה, מיהרתי על הכביש וקרתה לי תאונה. ערן עלה על הטיסה הראשונה, ובינתיים לקחו אותי לבית חולים ועשו לי בדיקות. הרופא קבע שיש לי זעזוע מוח ושאני צריכה להישאר להשגחה, אבל במסגרת הבדיקות גילו גם שאני בהיריון. כשערן נחת והגיע לבית החולים בישרתי לו שזה לא רק זעזוע מוח. נמרח לו חיוך ענקי על הפרצוף והוא אמר: 'אני לא מאמין'. הוא היה ספיצ'לס".

     

    רוב ההיריון היית לבד. איך חווית את זה?

    "הרבה נשים אמרו לי: 'איך אפשר לעבור היריון לבד?' לדעתי זה מנופח ומוגזם. היו דברים קשים, אבל דברים כמו: 'אני לא יכולה בלי מסאז' בכפות הרגליים מבעלי כשאני מגיעה הביתה', זה לא אני. ערן היה נוכח פיזית בכל הבדיקות. כששמענו דופק בפעם הראשונה, הוא כמעט התעלף".

     

    לקראת מועד הלידה סיימה ויולט את תפקידה במוסקבה, שבה לישראל, והשניים עברו לראשונה לגור יחד - בירושלים. "זה היה מדהים, אנחנו כל הזמן נזכרים בערגה בתקופה הזו", הם אומרים. לפני שנתיים נולדה בתם אריא, בבית החולים שערי צדק בעיר, וערן היה נוכח בלידה.

     

    אנחנו סיר ומכסה

    כשאריא הייתה בת שנה וחצי, קיבלה ויולט החלטה לצאת שוב לשליחות - הפעם בסופיה, בולגריה. "ערן ידע שאני רוצה לצאת לשליחות נוספת, אבל לא ציפינו שזה יקרה כל כך מהר", היא מסבירה. "הייתי אמורה להיות בארץ עד שאריא תהיה בת שנתיים, אבל בגלל מצוקת כוח אדם במשרד החוץ, השליחות הוקדמה. הציעו לי לצאת לסין, הודו, שוודיה או בולגריה, אז ברור שבולגריה הייתה הבחירה ההגיונית ביותר – מדובר ביעד קרוב, עם טיסות יומיות".

     

    ידעתם איך תנהלו את הקשר כשאת בסופיה והוא בארץ? זה כבר לא רק הזוגיות, יש גם ילדה.

    "סיכמנו שערן יגיע כמה שהוא יוכל, וכיום הוא איתנו כל סוף שבוע שני".

     

    מאז שוויולט התמקמה בבולגריה, היא מגדלת את אריא רוב הזמן לבדה. "אומרים לי הרבה: 'איך אפשר?' או 'אני לא הייתי מסוגלת'", היא מספרת. "מצחיק שרוב הביקורת מגיעה דווקא מנשים. אני לא הדיפלומטית הראשונה שמגדלת לבד ילדה בשליחות. יש לי מטפלת שאני סומכת עליה ורגעי הקושי מעטים. כשאריא הייתה חולה והיה לי כנס חשוב, שעבדתי עליו חודשים, הודעתי לערן 'תעלה על מטוס ותגיע'. למחרת בשש בבוקר הוא כבר עלה על טיסה".

    ויולט: "גברים אומרים לי: 'לא הייתי מסוגל לחיות כמוכם. אני צריך להגיע הביתה ושהאישה תחכה לי'. אז אני עונה 'למזלך לא היית צריך להתחתן איתי'"

     

    היו לערן תקופות עם אריא בלעדייך?

    "הינקתי את אריא עד גיל שנה, אז לא יכולתי להיפרד ממנה. עכשיו, כשהיא עצמאית בקטע התזונתי ויודעת להירדם עם ערן, זה כבר אפשרי. לא מזמן ראש הממשלה הגיע לביקור בבולגריה והייתי צריכה ללוות את הביקור, ומיד אחר כך הייתי צריכה לטוס לפרלמנט האירופי בשטרסבורג, צרפת, אז הייתה תקופה של שבועיים שלא יכולתי להיות בבית. שלחתי את אריא עם סבתא שלה לערן. הפרידה הייתה קשה. עכשיו היא זוכרת אותו מצוין ואוהבת אותו יותר. אנחנו תמיד צוחקים שהיא פיצחה את הסוד לחיים מאושרים, כי משני הצדדים מפנקים אותה".

     

    ערן, לא כואב לך לפעמים שאתה מפסיד את הגדילה של אריא?

    "מפריע לי מאוד, ואני משתדל לפצות אותה ואת עצמי כשאני איתה. אני מתחיל כל בוקר בשיחת וידיאו איתן. אם היא לא מתייחסת אליי, אני חושב שהיא שכחה אותי או כועסת עליי. היום בבוקר היא קראה לי 'אבא' והתרגשתי. גם לי יש רגעי קושי, אני מגיע בערב הביתה - והבית ריק. בערב שבת אנחנו עושים קידוש דרך הטלפון, כדי להרגיש ביחד".

     

    עושים קידוש דרך הטלפון, כדי להרגיש ביחד (צילום: דנה קופל)
     עושים קידוש דרך הטלפון, כדי להרגיש ביחד(צילום: דנה קופל)

      

     יש לך המון זמן לעצמך. אתה מרגיש שאתה באמת נשוי?

     "אין מישהו שמרגיש יותר נשוי ממני. נראה לי שאנחנו מתכתבים יותר מכל זוג נשוי שאני מכיר".

      

     סליחה על השאלה, קיים אצלכם חשש בעניין נאמנות?

     "מערכת היחסים שלנו בנויה על אמון. אם לא הייתי בטוח שאשתי נאמנה, לא הייתי זורם עם המשך השליחויות או שהייתי נוסע איתה. אני יודע עם מי התחתנתי".

     ויולט: "אם לא הייתי סומכת עליו ורגועה בעניין הזה, לא הייתי גרה בבולגריה. לא לכל אחד מתאים להיכנס לכזה קשר. יש גברים שאומרים לי: 'לא הייתי מסוגל לחיות כמוכם. אני צריך להגיע הביתה, שהאישה תחכה לי ושהאוכל יחכה לי על השולחן', אז אני עונה: 'למזלך לא היית צריך להתחתן איתי'. לכן אני נשואה לערן ולא לאף אחד אחר".

     ערן: "אני מתחיל כל בוקר בשיחת וידיאו איתן. אם אריא לא מתייחסת אליי, אני חושב שהיא שכחה אותי"

      

     את מרגישה שאת מכירה את ערן באמת?

     "יש אנשים שחיים יחד 20 שנה ופתאום מגלים משהו חדש. לא מזמן היינו במסעדה וגיליתי שהוא לא אוהב שמיר. זה היה מגניב דווקא".

      

     בעצם, אף אחד מכם לא מוכן לוותר על הקריירה שלו.

     ערן: "גם אם ויולט תרצה להמשיך עם שליחויות עוד עשר שנים, אני אתמודד עם זה. אני לא אהיה זה שיגיד לה לחזור. אני מאוד גאה בה ושמח בשבילה שהיא עושה את מה שטוב לה. לא הייתי רוצה לקבל אישה ממורמרת".

     ויולט: "לא הייתי מעלה בדעתי שערן יוותר על העסק שלו בשביל להיות איתי, ואני מאמינה שערן לעולם לא ינסה לשכנע אותי לעזוב את העבודה שלי. זה לא נכון לעשות כאלה ויתורים בזוגיות. כשאדם לא מאושר עם עצמו, הוא לא יכול להיות מאושר בזוגיות".

      

     אז סוד הצלחת הזוגיות הוא מגורים במדינות שונות?

     "כל אחד מוצא את מה שעושה לו טוב. אני יודעת שקשה לאנשים להאמין, אבל אשכרה טוב לי במתכונת החיים שלי, בעבודה שלי, בזוגיות שלי. ערן כל הזמן אומר לי: 'לא הייתי מסוגל לבנות חיים עם אף אחת אחרת'. אנחנו סיר ומכסה".

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד