מי יעמוד בראש המחלקה לאופנה של שנקר בשנת הלימודים הבאה?

בסוף השנה האקדמית תעזוב לאה פרץ את תפקידה בשנקר לאחר 22 שנה, ובימים אלה מתקיימים ראיונות עם מועמדים להחלפתה. מי ברשימת המתמודדים? פרסום ראשון

איתי יעקב

|

23.05.19 | 10:58

התצוגה של שנקר בשבוע האופנה בתל אביב, 2019 (צילום: ענבל מרמרי)
התצוגה של שנקר בשבוע האופנה בתל אביב, 2019 (צילום: ענבל מרמרי)
הפרויקט של מאיה הכהן בתצוגת הגמר של שנקר, 2018 (צילום: אבי ולדמן)
הפרויקט של מאיה הכהן בתצוגת הגמר של שנקר, 2018 (צילום: אבי ולדמן)

לאה פרץ, ראש המחלקה לאופנה בשנקר, תעזוב בסוף השנה האקדמית הנוכחית את תפקידה, לאחר ותק שיא של 22 שנה. תצוגת האופנה של המחלקה בחודש יולי הקרוב תהיה האחרונה בניצוחה. פרץ התכוונה לעזוב את התפקיד כבר אשתקד, אולם לדבריה היא התבקשה על ידי ההנהלה להישאר כראש המחלקה שנה נוספת מאחר שעמד על הפרק האיחוד של שנקר עם אוניברסיטת תל אביב וכל המינויים העתידיים הוקפאו.

 

בימים אלה מקיימת ועדת האיתור של בית הספר ראיונות עם מועמדים להחליף את פרץ כבר בשנה האקדמית הבאה, וזאת לאחר כינוס הוועדה ביום שני השבוע. חברי ועדת האיתור הם לאה פרץ, ראש המחלקה לאופנה בשנקר; פרופ' יולי תמיר, נשיאת שנקר; פרופ' יעל מוריה, דיקנית הפקולטה לעיצוב וראש התכנית ללימודי תואר שני; דקל בוברוב, ראש המחלקה לתקשורת חזותית; ופרופ' רועי קופר, ראש בית הספר לאמנות בשנקר. 

 

ל-Xnet נודע כי בין המועמדים שענו לקול הקורא שפרסם המוסד האקדמי נמצאים, בין היתר, מרצי המחלקה רונן לוין ואילן בז'ה; בוגרת המחלקה, האוצרת וחוקרת האופנה יערה קידר, שחיה בשנים האחרונות על קו ניו יורק-תל אביב; ד"ר מיכל קרייזברג, חוקרת אמנות מודרנית, מגדר, אופנה ולבוש; ומבקר האופנה לשעבר של "הארץ" שחר אטואן. הודעה על המינוי צפויה להתפרסם בקרוב.

 

לאה פרץ. ותק שיא בתפקיד ראש המחלקה לאופנה בשנקר (צילום: גל חרמוני)
  לאה פרץ. ותק שיא בתפקיד ראש המחלקה לאופנה בשנקר(צילום: גל חרמוני)

   

  מאז מונתה כראש המחלקה בשנת 1994 (עם הפסקה של שלוש שנים שבהן שהתה בקולומביה), סללה לאה פרץ, 70, את דרכה של המגמה לאחת המובילות בעולם. המחלקה לאופנה מוזכרת באופן קבוע ברשימת בתי הספר הטובים בעולם של אתרי האופנה פאשניסטה וביזנס אוף פאשן, ובוגריה משתלבים בענף האופנה בארץ ובחו"ל, ביניהם אלבר אלבז, שרון טל, נירן אבישר, תמר דניאל, אבשלום גור ואחרים.

   

  משנקר לא נמסרה תגובה. 

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד